2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba,ikili testte...bişi yok ense kalınlığına bakıyor..burun kemiğine..idrar torbasına ..bir sorun çıkarsa bunlardan.. kan aldırıp tahlil yapılıyor....can acıtacak bişey yok lavinia.......

kızlar dr.um hastaneden ayrılıyormuş bugün....mecburen dr. değiştiricem...b.evler medical park Seçil hn.a gidiyordum..şimdi DR. Tülin Kocatepeden randevu aldım mecburen gidicem hem 3.lü testim olacak hem cinsiyet belli olacak...Tülin hn. ultrasonu daha iyiymiş bakalım inşallah oda ayrılmaz...

sen bir an önce git canım cinsiyeti çoktan belli etmiştir Tülin Kocatepe de ünlü bir doktor ama haybeye fazla paralar verme kaydirigubbakcemile5

selam kızlar.
herkese mutlu sağlıklı günler bebişleriyle huzur dolu dakikalar diliyorum.
sabah sabah yine sohbetin belini kırmışız anlaşılan.ama ben katılamayacağım.raporlarla uğraşıyorum.gidip rapor paramı almam lazım,birkaç da işim var onları halledicem.akşam üstü görüşürüz.
allaha şükür bugünde bebişimle iyiyiz.allah herkese bana şu 2 günde verdiği huzuru ve mutluluğu versin.amin.

o kadar keyf yaparsan böyle olur tabi :bbo:
iki meyve keyfi yapalım dedik,yediğimizi çıkardık kafamçokkarıştı
iki haftadır istifra etmiyordum. Ama çıkarınca rahatlıyorum sanki.

sen bir an önce git canım cinsiyeti çoktan belli etmiştir Tülin Kocatepe de ünlü bir doktor ama haybeye fazla paralar verme kaydirigubbakcemile5

yok canım fazla para vermiycem aynı hastanenin dr.ları ....gitmişken ikisini birden yaptırayım diyorum...beklerim bi 10 gün daha fazla bi sorunum yok zaten...cinsiyeti biraz daha merak ettireyim ...kaydirigubbakcemile3

teşekkür ederim arkadaşlar.inanın kaç haftalık hamileyim heycandan aklımda bile tutamıyoum.bende doktora ense kalınlıgı için 11 de gidicem.arkadaşlar ikili test ne oluyor acaba anlatabilirmisiniz.doktorumda bahsetti ama heycandan kimim aklında kaldı o an unutdum.klava:birde bu siteyi aylardır takip ediyorum dostlugunuz arkadaşlıgınız harika Allah nazarlardan saklasın hepinizi

kızlarrr
bugün gidip kendime yeni ciciler alcammmm kaydirigubbakcemile2
evdeki hiçbişieye olmuyorum, sonra sabahları sinirleniyorum, ben sinirlenince pek iyi insan olmuyorum kötükedihüso
haftaya cuma günü doktora gidicem, bebişimle rengarenk ultrasonlara giricez. bu renragenk ultrasonlarda nelere bakılıyodu haberi olan var mı?? bak benim doktor enseyi ölçerken burun kemiğini ölçmedi bebişimin. haberim olsun da eksik bişi olursa hop hop diyeyim hemennnn.

İkili tarama testi ya da 11-14 testi olarak da bilinen ilk trimester tarama testi Down sendromu ve Trizomi 18 adı verilen kromozomal anomaliye sahip bebekleri [[gebelik|gebeliğin]] çok erken dönemlerinde saptamaya yönelik bir tarama testidir. Yaşları kaç olursa olsun tüm kadınlar fiziksel veya zeka özürlü bebek doğurma riski taşırlar. Down sendromuna sahip bir bebek doğurma riski 20 yaşındaki bir kadında 1530'da 1 iken bu risk artarak 44 yaşındaki bir kadında 30'da 1'e çıkar.

Tüm tarama testlerinde olduğu gibi bu test de tanı koydurmaz. Sadece hastalık açısından yüksek risk altındaki bebekleri işaret eder ve bu bebeklerde kesin tanıya götüren tanısal testlerin yapılmasını sağlar. Bir başka deyişle testin yüksek risk göstermesi bebekte anomali olduğunun kanıtı olmadığı gibi, riskin düşük çıkması da bebeğin tamamen sağlıklı olduğunu garanti etmez.

İlk trimester tarama testinin üçlü test ile karşılaştırıldığında bazı avantajları vardır. Bunlardan en önemlisi testin daha erken dönemde yapılması sonucu olası bir olumsuzluk durumunda gebeliğin daha erken ve risksiz şekilde sonlandırılmasına olanak tanır. Dahası duyarlılığı üçlü teste göre daha yüksektir ve Down sendromu ile trizomi 18 olgularının % 90'ının tanımasına yardımcı olur.

gece uyuyamayinca simdi koltukta uyuya kalmisim yaa, boyle uyuyuncada migdem bulaniyor, hemen tok karnina uyuyunca, ah bu bebisler bizi serseme cevirdi, birde arkadaslarima bu dogsun hemen ardindan bir tane daha yapicam ucluycem diyordum, sikayet ettigimi duymasinlar hemen dalga gecerlerkaydirigubbakcemile

sen de mide bulantısı bende de gündüz uyuduğumda kalp çarpıntısı yapıyor. gündüz uykuyu aklıma bile getirmek istemiyorum bu yüzden valla bu bebişler bizi şimdiden parmaklarında oynatıyor. doğunca ne yapacaklar bakalım :))

kızlar bende de hergün baş ağrısı oluyor bunun için çözümü olan var mı?

kızlar gece uyuyamayan varmı benden başka.gece gündüz hiç farketmez uyuyamıyorum bir türlü yaw.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…