2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

umudum hayırlısıyla sende öğrenmişsin bebişinin cinsiyetini ve sağlıklı olduğunu..allah kucağımızdada görmeyi nasip etsin.....benim doktor pek bir meraksız 15 haftalıkken kesin bişey söylerim dedi bakalım hayırlısı

günaydın kızlar.herkese hayırlı cumalar.bebişleri ve anneleri nasıllar bakalım?
biz dün gece biraz ağrı çektik.benim bebiş yerleştiği günden beri sağda.günlerdir kanamam falan yoktu,dün gece biraz oldu.devam ederse doktorumu arayacaktım.ama şükür bişey olmadı.az önce doktorum aradı.2 li testin sonucu iyiymiş şükürler olsun.yinede sağlıkları allahıma emanet.bebişlerin sağlıkları için dua ediyorum.
cinsiyetler belli olmaya başlamış.ben 8 eylülde gidicem doktorum izne çıkmış.bizim randevu sarktı.
buketcim dikkat et,çok düşmüş tansiyon.
bu arada kızlar eşimin babaannesi 80 yaşına yakın.ama bir görseniz çok sevimli.onun şöyle bir tezi var.bu sene kız senesi,seneye erkek senesi.sen seneye doğuracağın için sağlıklı bir oğlun olacak diyor.annemde o kız ben biliyorum diyor.ben burda meraktan öldüm.hayırlısı diyorum sağlıkla inşallah.

arkadaşlarr günaydınnn ohhh cinsiyetler sağlıklı bebişler maşallahhhh diyelimmkendi kendimeze naszar değmesin ya kızlar birşey sorucam aranızda şimdi ikili testte sonuç kağıdı veriolar ya orda ense pilisi kalınlığı terimin tıpta karşılığı nedir bilen varmı şimdi ben o kağıttan bakıcam sonuca ama anlamıorum hangisi die ya o gün doktor dedi bana ama işte o an heyecandan eşimde bende unuttuk doktor çok normal iii dedi ama bi bakım ben sonuca diorum ama bakamıorum terimin karşılığı bilen varsa sölesinnn hamişlerlütfennn

tatlım o kağıtlarda yazdığını sanmıyorum, çünkü o ultrasonda ölçülüyo. ama benim doktorum not almıştı kendi kayıtlarına, seninkide almış olabilir bi daha sorarsın.

umudummmmmm tebrik ederim oğluşunu canım sana yardımcı olmak isterdim ama ne yazık aklıma hiçbişi gelmiyo
(aşkım pipisi pipisi işte!!! de olmazki :roflol:)
yaaa benin randevum taaa 2 hafta sonra senağlama hem özledim hem merak ediyorum ya. banane banane!!!
bu sabah bende goncama kızlaraın o su oldu bu su oldu diye anlatırken bizimki süpriz olsun öğrenmeyelim demez mi :1shok: dedim sen diyon goncacım, daha odasını hazırlıycam bebişimin

Günaydın herkese.Ben iki doktora gidiyorum daha önce söylemiştim.Biri devlet diğeri özel.Olay şu:Rubella denilen bir test var.Halk arasında kızamıkçık.Davlet hastanesi kanımda virüs olduğunu ve bebeğin alınması gerektiğini söyledi.Özelde testi tekrar yaptırdım.Negatif herşey çok iyi dendi.Devlet testi tekrarlıyor.Pazartesi sonucu alacağım.Bakalım hayırlısı.Ama benimde iki gündür aklım çokkkkkkkkk karıştı.Aslında şeytan diyorki gitme hiç doktora millet eskiden tarlada doğuruyormuş.Biz sakındıkça birşeyler çıkıyor....

canım üzüldüm şimdi ama senin için dua edicez.bak mübarek ramazan ayıda geliyor.onları allahım gönderdi sağlıklarıda ona emanet.allahım seni bu mübarek ayda üzmeyecek emin ol canım.sakin ol bebişte strese girmesin.bekle bakalım herşey kesin değil.bende evlenirken test yapılıyor ya sağlık ocağında benimde orda test sonucumda kaybolmuştu.devlet hastanelerinde neler oluyor.takma sen kafana canım.

hiçbir şeye çabuk karar verme canım, gerekirse bi doktora daha git.

Çok şükür ben hiçbirşeyi dert etmiyorum.Bence bebekte ben de sağlıklıyız.Hem özeldeki doktorum devlettekilere göre daha deneyimli daha çok tıbbi çalışması var.Çok şükür bebeişimi de gördüm.Kalp atışıdı dinledik eşimle .Allah isteyen herkese en kısa sürede nasip etsin.Dualarınız için teşekkür ederim hepinize....

HAYATİST ben ocak ayında saçım çok dökülüyor diye devlet hastanesine gittim dahiliyeye.Bana kan ve guatr tahlili verdi ben o tahlillere göre hipertroid çıktım yani troid hormonun çok çalışması.Hemen troid ilaçlarına başlatıldım.Ama içim rahat etmedi bir ay sonra özele gittim endokronoloji bölümüne ve orada bu tahlilleri tekrarladım.Benim hiçbişeyim yokmuş.İlaca devam etsem bu sefer gerçekten hormon dengem bozulucakmış.Özeldeki dr zaten devlet tahlil sonuçlarını görünce bunlarda bir yanlışlık var dedi.Yani bakar bakmaz anlaşılıyormuş.Gebelik başlangıcında da tekrar yaptırdım bu guatr testlerini yine temiz çıktı.Saç dökülmemin nedenini de kandaki demir eksikliğinden kaynaklandığını hamilelik sırasında yapılan tetkiklerde öğrendim.Ayrıca Rubella bende de pozitif çıktı drum bağışık olduğum için öyle çıktığını söyledi.Bence sende de birşey yok içini ferah tut canım.

aminn canım, Allah en kotu gununuzu boyle yapsın ailenizin...X41 :)

Rubella ile ilgili iki test yapıyorlarmış.Biri bağışıklık var mı diye diğeri şu anda kanda enfeksiyon var mı diye.Devletteki ikisininde pozitif olduğunu söyledi.Özeldeki sadece bağışıklığımın olduğunu.Bakalım pazartesi ne gibi bir sonuç çıkacak hayırlsı bekliyoruz....Sağolun iyi dilekleriniz için...

hayırlı olsun sekerim, ve de gecmis olsun, en yakın zamanda gecer insallah

vallaha ne güzel anlatmışsın canım ağzına sağlık.devlet hastanelerinin durumu vahim kızlar.özelden başka çare yok sağlık için.hayatist tebrik ederim seni ne güzel kafana takmıyorsun.zaten hamile bir bayan hisseder. hislerine güveniyorum.bende kanamam olmasına rağmen bebeğimin hep sağlıklı olduğunu hissediyorum.

tek cicek seninki sekerim esime dun haberi alınca demis ki bir abisi;

benim oglum da var, kızım da ama kız babası olmayan baba oldum demesin

Çokşükür çok iyi hissediyorum.Doktora da söyledim her ikisine de ben bir rahatsızlık olsa hissederim diye.Çok şükür çok iyiyim bebeşimizi de gördük.Herşey yolunda bence.

Enel 17 benimde birkaç hafta önce kanamam olmuştu.Birer hafta ara ile iki iğne vuruldum.Ne ağrım ne kanamam kaldı.Doktorun iğne vermedi mi?

Enel 17 benimde birkaç hafta önce kanamam olmuştu.Birer hafta ara ile iki iğne vuruldum.Ne ağrım ne kanamam kaldı.Doktorun iğne vermedi mi?

ben en başından beri iğne kullanıyorum canım.ama yinede kesemedik kanamayı.durup başlıyor.hapta kullandım.kullanmadığım bişey kalmadı.o yüzden biraz endişelenmiştim.ama artık bu duruma alıştım.çünkü bana göre ben 9 ay boyunca adet görecek gibiyim.çünkü sürekli içerde kanamam birikiyor hemde her ay sonunda.ama doktorlar üstüne görmeye pek ihtimal vermedikleri için beni böyle evde yatırıyorlar.düşük tehlikesi diyorlar.ağrılarımda olduğu için bende dinlenmek zorunda kalıyorum.ağrılarım olmasa bişeyim yok.

enelcim bu kadar sorun yaşamana rağmen pozitif olup,başkalarına da moral veriyorsun valla helal olsun sana bencede çok iyi bebeğin eminim

Kendine çok dikkat et.Ben de bolbol uyuyorum ve dinleniyorum.Sağolsun eşimde hiçbirşeyi bana yaptırmıyor.Ne ev işi ne yemek.Ama okul açılınca ne yapacağım bimiyorum.Bne öğretmenim.İnşallah o zaman bir sorun yaşamam.u iğnelerin bir kaç tanesi varmış.Hangisini vuruluyorsun?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…