2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

enelcim bu kadar sorun yaşamana rağmen pozitif olup,başkalarına da moral veriyorsun valla helal olsun sana bencede çok iyi bebeğin eminim :nazar::nazar::nazar:

çok sağol canım.çok teşekkür ediyorum.eminimki hepimizin bebişleri sağlıklı.allahım dualarımızı kabul ediyor.herşey güzel olucak.:1hug:

Çokşükür çok iyi hissediyorum.Doktora da söyledim her ikisine de ben bir rahatsızlık olsa hissederim diye.Çok şükür çok iyiyim bebeşimizi de gördük.Herşey yolunda bence.

tebrik ediyorum canım seni, sonucta isi sansa bırakmamıssın, testini tekrar yaptırmıssın, bunun yanında moralini de bozmamıssın.. devlette kan alıyorlar, bir pamuk bile vermiyorlar bazen bitti diyip...

adını vermiyim bir universite hastanesinde gecen sene buyuk bir skandal yasanmıs, kullanılan test malzemeleri depoya belirli bir sure ile gelirmis, hastanedekiler de once tarihi daha gecmis olanlari kullanırlarmis, bir donem once yeni gelenler kullanılmıs, bu esnada eskilerin de tarihi gecmis, ama farketmeyip onlari da kullanmıslar uzun bir sure... sonra farkettiklerinde bir suru test sonucu coktan hastalara verilmis ve bu yapılan testler aids, sarılık testleri falan...dusunun durumun ciddiyetini...sonra tek tek aramıslar hastalari ama o kadar zaman gecmis dusunun o hastalarin yasadıgı stresi...

ne yazık ki insan hayatı bu kadar ucuz bu ulkedesenağlama

Kendine çok dikkat et.Ben de bolbol uyuyorum ve dinleniyorum.Sağolsun eşimde hiçbirşeyi bana yaptırmıyor.Ne ev işi ne yemek.Ama okul açılınca ne yapacağım bimiyorum.Bne öğretmenim.İnşallah o zaman bir sorun yaşamam.u iğnelerin bir kaç tanesi varmış.Hangisini vuruluyorsun?

bende belediyede çalışıyorum canım.60 gündür raporluyum.bu hafta deneme amaçlı başlıyacağım.bi sorun olmazsa devam edicem bakalım.benim iğne proluton depot seninki nedir?ben bunu vurulunca da yürüyemiyorum 3 gün.çok can yakıyor çok yağlıymış.

tebrik ediyorum canım seni, sonucta isi sansa bırakmamıssın, testini tekrar yaptırmıssın, bunun yanında moralini de bozmamıssın.. devlette kan alıyorlar, bir pamuk bile vermiyorlar bazen bitti diyip...

adını vermiyim bir universite hastanesinde gecen sene buyuk bir skandal yasanmıs, kullanılan test malzemeleri depoya belirli bir sure ile gelirmis, hastanedekiler de once tarihi daha gecmis olanlari kullanırlarmis, bir donem once yeni gelenler kullanılmıs, bu esnada eskilerin de tarihi gecmis, ama farketmeyip onlari da kullanmıslar uzun bir sure... sonra farkettiklerinde bir suru test sonucu coktan hastalara verilmis ve bu yapılan testler aids, sarılık testleri falan...dusunun durumun ciddiyetini...sonra tek tek aramıslar hastalari ama o kadar zaman gecmis dusunun o hastalarin yasadıgı stresi...

ne yazık ki insan hayatı bu kadar ucuz bu ulkedesenağlama

vallaha al benden de o kadar.bizim burda bi üniversite hastanesinde bizim iş yerindeki bi abla bel fıtığı ameliyatı olmaya gitmiş.saat 1 de ameliyat demişler.eşide çalışıyor ona göre 12 de gelecekmiş.annesi başında refakatçıymış.ertesi sabah saat 10 hasta bakıcı gelip bunu almış.ameliyata diye bizim abla şaşırmış benim ameliyat 1 de demiş.hasta bakıcı ben bilmem doktor çağırdı demiş.ameliyata hazırlamışlar bunu bir güzel soğuk odaya almışlar damar yolu açılmış.doktor gelmiş.bi bakmış doktor bu değil benim hasta errkek siz nasıl iş yapıyorsunuz demiş.yani cinsiyet farklı olmasa bizim abla bel fıtıgı ameliyatı değilde beyin ameliyatı olacakmış.psikolojik etkiyi düşünsenize.berbat ya.

Enel benm iğnemde o .Yapılınca çok yakıyor.Ama çok şükür ben de bayağa işe yaradı.Bünyeye göre değişiyor demekki.Bu arada ben ir sür çıkıyorumiMisafirim gelecek akşamüstü görüşürüz.

kızlaaaarrr ben geldimmmm kaydirigubbakcemile2
merhabalar,hayırlı cumalar nasilsiniz bakalim?
HAYATist gecmis olsun canım,onemli bisey yoktur insallah:Saruboceq:
kızlar herkesin keyfi yerindedir insallah,guzel haberler okudum onceki sayfalarda.
kizlar bende bu sabah doktordaydım,bugun tam 10 haftaligiz aslinda ama ultrasona gore 10+4 ciktik semirmis benim cocuk :nazar::nazar:
eller kollar hareketliydi masallah :nazar:
iki hafta sonra ikili test icin cagirdi bakalim.
allah hepimize bebeklerimizi saglikla kucagimiza almak nasip etsin :Saruboceq:

günaydinlar hanimlar dün aksamdan beri bi kac defa sag tarafimda bi kipirti oldu bebegimmidir sizce pek anlayamadim

bence bebektir canımm:CüvCüv:
dun bende ayaklarima oje surmeye calisirken kıvrılmısım unutup,cocugum hemen bi agri ile uyardi beni duzeldim esim surdu ojeleri ahahaha badana gibi yapti tabi sırnaşık şey

bence bebektir canımm:CüvCüv:
dun bende ayaklarima oje surmeye calisirken kıvrılmısım unutup,cocugum hemen bi agri ile uyardi beni duzeldim esim surdu ojeleri ahahaha badana gibi yapti tabi sırnaşık şey

bak ben bugün 10+3 üm ya seninkide benimkine ayarlıyo kendini :) bence takvimini ultrasona göre düzelt canım bana 24 mart dedi o zaman sanada 23 mart demiştir :)hihoyyythihoyyyt:nazar::nazar::nazar:

bu arada yazdıklarımın alıntıyla hiçbir alakası yok niye alıntı yaptıysam :)))))))))))

Evet canım öğrenebilirim de daha randevuma 1 hafta var. O zaman hem daha garanti olur.
Sen son adet tarihini ne zaman vereceksin listeye yazayım senide canım.

Canım benim 28 mayıs sat tahmini doğum tarihim 4 mart ( netteki hesaplamalara göre )ama listeden ya birgün silinirsem korkusu ile kendimi ısrarla yazdırmıyorum :çok üzgünüm:

sen istersen beni öyle soru işaretleri ile bırak ama yinede sana bırakıyorum canım :eek:

İlgin için ayrıca teşekkür ederima.s.

günaydın arkadaşlar ankarada olanlar dr larınız hakkında bilgi verebilir misiniz?ve hangi hastanede doğum yapmalı?

kızlar ya sizin baş ağrınız oluyormu? benim başım 2 güne bi çok ağrıyor.. yürürken zonk zonk zonkluyor valla:) hiç birşey canım istemiyor siz nasılsınız iştahınız nasıl?

arkadaşlarr günaydınnn ohhh cinsiyetler sağlıklı bebişler maşallahhhh diyelimmkendi kendimeze naszar değmesin ya kızlar birşey sorucam aranızda şimdi ikili testte sonuç kağıdı veriolar ya orda ense pilisi kalınlığı terimin tıpta karşılığı nedir bilen varmı şimdi ben o kağıttan bakıcam sonuca ama anlamıorum hangisi die ya o gün doktor dedi bana ama işte o an heyecandan eşimde bende unuttuk doktor çok normal iii dedi ama bi bakım ben sonuca diorum ama bakamıorum terimin karşılığı bilen varsa sölesinnn hamişlerlütfennn

Canım ultrason kağıdında yazıyor, crl ya da nt gibi bişi diye kalmış aklımda. Yanımda olsaydı daha net söylerdim fakat zaten 1...mm yazar mesela 1.61mm gibi yazar ayrıca ölçüm sırasında iki çarpı işareti ile uzunluk çizer bebeğin tam yatış pozisyonunda ense kısmından o resmin yan tarafında yazar...

umarım yardımcı olabilmişimdir canım :1rolleyes:

günaydın arkadaşlar ankarada olanlar dr larınız hakkında bilgi verebilir misiniz?ve hangi hastanede doğum yapmalı?

Canım ankara'da bir çok dr var sen şu an kime gidiyorsun?

Doğum için mutlaka yeni doğan yoğun bakımı olan bir hastane diyorlar. Daha önce hiç gitmedim fakat Fatih hastanesine çok iyi diyorlar...

Güven eskisi gibi değilmiş, mesa için de tavsiye etmiyorlar bayındır olabilir dediler ya da fatih hastanesi.

senin doktorun kim?

Son düzenleme:

Doğum için mutlaka yeni doğan yoğun bakımı olan bir hastane diyorlar. Daha önce hiç gitmedim fakat Fatih hastanesine çok iyi diyorlar...

Güven eskisi gibi değilmiş, mesa için de tavsiye etmiyorlar bayındır olabilir dediler ya da fatih hastanesi.

senin doktorun kim?

senin doktorun kim?
lokman hekim içinde iyi diyorlar.benim kafam karıştı zekai tahir burak düşünüyordum ama son olaylar etkiledi beni. sen kime gidiyorsun?

arkadaşlarr günaydınnn ohhh cinsiyetler sağlıklı bebişler maşallahhhh diyelimmkendi kendimeze naszar değmesin ya kızlar birşey sorucam aranızda şimdi ikili testte sonuç kağıdı veriolar ya orda ense pilisi kalınlığı terimin tıpta karşılığı nedir bilen varmı şimdi ben o kağıttan bakıcam sonuca ama anlamıorum hangisi die ya o gün doktor dedi bana ama işte o an heyecandan eşimde bende unuttuk doktor çok normal iii dedi ama bi bakım ben sonuca diorum ama bakamıorum terimin karşılığı bilen varsa sölesinnn hamişlerlütfennn

ense pilisi kalınlığının tıptaki adı nuchal translucency canım. NT diye geçiyor. ama bana verdikleri ultrasound kağıdında sadece crl var o da bebeğin bacaklar hariç yani baş- popo mesafesini gösteriyor. ikili test sonucunun yazdığı kağıtta vardır NT çünkü kan değerlerini ve NT yi karşılaştırıp risk analizi yapıyorlar. sonucua çok sevindim. sağlıkla kucağına al inşallah.

kızlar ya sizin baş ağrınız oluyormu? benim başım 2 güne bi çok ağrıyor.. yürürken zonk zonk zonkluyor valla:) hiç birşey canım istemiyor siz nasılsınız iştahınız nasıl?

slm nehiray baş ağrıları bendede başladı...aynen zonk zonk olan cinsinden:))yürürken başımı aşağı eğerken felaket...geçen gün dayanamadım yarım minoset içtim mecbur..başım geçiyor bu seferde dişim başlıyor..iştahım süper ama çok acıkıyorum..cokacimcoook

lokman hekim içinde iyi diyorlar.benim kafam karıştı zekai tahir burak düşünüyordum ama son olaylar etkiledi beni. sen kime gidiyorsun?

Canım ben özel doktora gidiyorum klinik gibi yani. Ama benim şöyle bir şanslı durumum var benim eşim doktor, bu nedenle bir iki doktora gidebiliyorum yani eşimin yanına gitmişken arkadaşları hadi gel bakalım ne durumda bebiş diyorlar bakıyorlar. Bana doktor arkadaşlarımız Fatih Hastanesini önerdi hatta Zekai Tahir içinde şu an pırılpırıldır orası yeni denetimden çıktı dediler.....

Bu son olaylar içinde aslında her hastanede olabilen şeyleri magazinleştiriyorlar diyolor mesela kırımkongo gibi o zaten yıllardır süregelen bir hastalık virüs dediler. Tabi bu doktor arkadaşlarımızın yorumları

Benim sana önereceğim iki doktor var açıkcası çok çok iyi denilen biri Acar Koç diğeri Fırat Ortaç Acar Koç mesa hastanesinde Fırat Ortaç Güvende Fırat Ortaç'ın uzmanlık alanı kadın hastalıklarıdır ama doğumda da süperdir derler geçen yıl güvenin sezeryanı 3.500 ytl idi ama Fatih ve mesa emekli sandığına bakıyor Fatih de iki yıl önce 800 ytl idi ye

Devlet hastanesi için soracak olursan onunla ilgilide yardımcı olabilirim canım yerimseniben

X