2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

canim ultrasona girebilecekmisin ben 2 hafta önce gitmistim o zaman girdim birdaha girebilmem icin 6 hafta beklemem lazim malesef ((

canim ben basta iki hafta bir gidiyordum, hepde giriyorduk ultraschalle..
simdi zaten aradan 4 hafta gecdi.. alir yine insallah .. :Saruboceq:
taa eskilerden sadece 3 defa girebiliyorlarmis ya burda ultraschalle.. bi keseyi görmek icin.. bi cinsiyetini ögrenmek icin, birde son ayda galiba bebek dönmüsmü diye..
yani bunada sükür.
. :CüvCüv:

evet malesef burda aynen öyle yani 3 hakkin var senağlama

ikili test sonucunu alanlar hayırlı olsun allahım herkse sorunsuz bır gebelık gecırmeyı nasıp etsın sonrada gelsin minnoşlar ben 3 gun önce baktıgımda bebiş daha minicikti 3 günde sonra ultrasonda baktıgımda masaallah baya büyümüş artık cok hızlı büyüyecekler allahım nasıp ederse :teytey:[/

birazda doktoruna bagli canim ya..
konus bi doktorunla.. yada baska bi doktorla konus.. mutlaka her gittiginde görebilecegin bi doktor vardir
mirmirmirmir

Canim keske olsa öyle bi doktor ama bilmiyorum olsa bile almiyolarki ben doktorumu degistirmek istíyodum zaten bana yakin olan bi doktoru aradim ne deseler begenirsin yeni hastalar icin 1 sene terminleri yokmus gülermisin aglarmisin Rabbim hayilrisini versin ins bende burda büyük renkli ultrasona giricem tek tesellim o akraba evliligi bide sülalemde özürlü filan var diye girmistim birincisinde yoksa onuda einfach yapmiyolar bakalim Allah salik verisn hepsine gerisi cokda önemli degil

ama burdaki doktorlara sorsan türkiyenin saglik sistemini begenmezler kötükedihüso
burda hem sigortalar icin dünyanin parasin iödüyüoruz.. hemde nerdeyse hic faydalanamiyoruz..
bende carsamba doktorumla bi görüsim, feindiagnostik icin termin alirim.. ama feindiagnostiki de 4 bucuk aylik olunca yapiyorlarmis galiba??

arkadaşlar valla siz anlattıkça ben üzülüyorum.Nedir bu yurtdışındaki arkadaşların çektikleri.Ülkemin gözünü seviyim yaa.Bir de kalkar yurtdışında doğururlar hiç anlamam

ya anlamadığım neden bu kadar kısıtlı yurt dışında ultrason.hani zararlı desek artık zararının olmadığı da biliniyor.umarım tez zamanda kurtarır Allah hepimizi hayırlısıyla.

sigortalar karsilamiyormus..
özel gidebilecegin bir yerde yok ..

ya anlamadığım neden bu kadar kısıtlı yurt dışında ultrason.hani zararlı desek artık zararının olmadığı da biliniyor.umarım tez zamanda kurtarır Allah hepimizi hayırlısıyla.

canim o dedigin nedir bilmiyorum ben ilk hamileligimde iste her ay gittim kontrole 30.haftadan sonra 2 haftada bir o arada kan filan aldilar bazi testler yaptilar ama ne nedir ne zaman yapilir bilmiyom valla koyu gibi gidip geliyom iste almanca süper olmayinca öyle oluyo malesef simdi ilk gittigmde ilk kani aldi iste bir aha ne zamman alcak hatirlamiyom mutter pass da yaziyo ama ultrasondan baktiginda hersey cok güzel wunderbar dedi yani yolundaymis hersey cok sükür

he bide canim ilk gittimmi kagit veriyolar bide istege bagli testler falan istiyonmu diye fiyatlarida yaziyo karsisinda ultrasonda 40 euroymus yani sigorta öderken bide ekstra 40 euroyu vermek istemiyom acikcasi o kadar lüksümüzde yok

bide burda hamilelere bi yardim parasi veriyiyo kilise tarafindan sizin orda varmi yada haberin varmi ben ilk hamileligimde 700 euro almistim tabi birazda esinin maasina bagli eger yüksekse vermiyolar ilk basta 100 euro veriyolar hamilelik kiyefeti icin filan bi kac ay sonrada bebegin ihtiyaclari icin 600 euro

çocuklu hamileler allah size kolaylık versin valla hem bebeğinizle uğraşıp hemde hamilelikle uğraşıyorsunuz.ruhe_haben oğlun ne kadarlık?

canim bu feindiagnostik ysey oluyor artik..
bebegi 3d seklinde görebiliyorsun mesela..
ben burda dogup büyüdügüm icin almancayla bi sorunum yok..
ama doktorum türk yinede.. daha samimi geliyor bana..
yokmu oralarda türk bi doktor falan. sana daha rahat olurdu

eskiden vardi o.. hala varmi???
ama bana vermezler canim.. ben selbstständigim .. mutterschaftsurlaub bile alamiyorum..
ama onun yerine su 2007de cikan elterngeldden alabilcem 12 ay insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…