2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

ridacığım nazar değdi heralde bana epidural sezeryan olmam çok iyi oldu narkoz almak hiç istemiyordum. buğradayken aylarca kendime gelemedim yemeden içmeden kesilmiştim iştah filan yoktu tamamen ayılmam bile bikaç günümü almıştı. sonra bende aşırı unutkanlık yapmıştı. busefer ameliyattan çıktım gözler fıldır fıldır her gören sanki hiç ameliyat olmamışsın gibi diyordu. çok dinçtim. iştahta yerinde durmadan acıkıyorum. eve geldim çok rahat dolanıyorum filan derken karnım acayip şişti. doğum sancısı gibi gaz sancısı çektim. şimdide karnış şiş olduğuğu için dikiş yerlerimi zorluyor biraz ama çok şükür genel olarak iyiyim. bu gece sabaha kadar karnımdan bağırsakların düğün sesleri geldi:teytey: garul gurul. neolursa olsun nekadar rahat olursa olsun ameliyat işte sezeryanın hiç güzel bi tarafı yok acil durumlarda hayat kurtarmak dışında. kapı çaldı devam edicem sonra

gizemciğim, selmacığım elifciğim, gülhancığım teşekkürederim hepinize....

buğriş dediğim gibi kardeşine çok iyi davranıyor incitmiyor seviyor ama kreşe gitmek istemedi. çok ağlamış öğretmenide bu hafta gelmesin kardeş geldi beni istemiyorlar düşüncesi oluşur demiş. iştahta biraz sorun oldu. yemek yedirmek için yapmadığımız kalmıyor babada yiyor yada oyunla filan. ben ilgilendiğimde beyzayla öyle tepki filan vermiyor geliyor yanıma oturuyor dokunuyor beyzaya öpüyor ama demekki neolursa olsun değişiklik oldu evde heralde alışana kadar biraz huysuzlanıcak. bunada şükür

gülhancığım Allah sanada sabırlar versin. çok haklısın gerçekten işin zor bide erkek çoçukları ikisi bi arada yıkarlar ortalığı. az kaldı sabret okul açılsın rahatlarsın bayabi.

o hurçlardan bende kullanıyorum benimde çok işime yaradı. onlar olmasına rağmen heryer tıklım tıklım olmasalar neyapardım bilmiyorum artık-tatlicadiarzu-

gizemciğim sende evindesindir artık. hoşgeldin evine....

öptüm hepinizi....

herkese merhaba. öğretmenlerden bugün ses yok .göreve başladık bugün. benim tayinim merkeze çok yakın bir beldeye çıkmıştı.offf.Allahım okulu ve öğretmenleri görünce şok oldum.4 tane sınıf öğretmeni ve taaam 2 kişi branş öğretmeni var. ben ve fenci.ne Türkçe ne sosysl ne beden resim.. hiçbir öğretmeni yok okulun.yani dağ köyü olsa bundan çok öğretmeni olurdu.kütahyada merkezde iyi sayılabilecek hatta şimdi düşünüyorum da imkanlar ve herşey yönünden süper bir okulda çalışıyordum.bu sene çok zor olacak.Napalım Allah başka dert vermesin hep dertlerimiz böyle olsun.

tuğbacım epidural yani belden aşağıyımı uyuşturuyolar sadece ben tam bilmiyorumda..evet canım dört gözle okulların açılmasını bekliyorum..esracım bizler yuvarlanıp giidyoruz sen nasılsın kızın nasıl canım?
ridacım nerdesin kapı çaldı geliyorum demişsin.. kim bu misafir seni burdan alıkoyan:)))))
hepinize kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum..akıl sağlığım bugün biraz daha ii:))))):roflol:

özelmcim kütahyayı çok az biliyorum..kardeşim acemi birliğini orda yapmıştı bu sebeple gördük orayı.dediğin gibi çok küçük değil ..ben şunu pek anlayamadım canım..bizim okullar açıldığında bir hafta on beş gün ders yapamazdık öğretmenlerimiz yoktu..şimdi sizin okuldakilerde memleketlerinden mi dönemediler acaba..değişiklik zor oluyo ama zamanla alışırsın canım.moralini bozma

özlem cim sen öyle yazmışsın da bizim belde de de lise var bir türkçe öğretmeni ve birde akıl sağlıı pek yerinde olmayan bir müdür var..türkçe öğretmeni bizimle gelip gidior büt.sınavları varmış şimdi yine beraber gidip geleceğiz... o damüdüre kızıp duruordu şimdiye kadar nedne öğretmen istememiş ne olacak felan die:)
ücretliler gelir birde yeni atamalar olacak gelen olur sıkma canını:)
zaten beden resimi arama onlar lüks şeyler:)
zaten gittik hepten başım ağrıdı akşamdan beri kötüyüm iftarda da bişey yiyemedim...bu il içi normal tayin isteme 3 yıla çıktı da bizi kapsıor mu ben orda bir yıl çalıştım bu sene sonunda isterim die ümidim vardı...müdür yard.demezmi 3 sene sonra birde 3 senem tam dolunca eylülde başlamıştım ya göreve normal tayin dönemini kaçırmış oluyorum yani 4 sene yani benim 3 senem daha var... bunu duydum ya nasıl kötü oldum...

gülhan cım sende çok tatlısın bugün hep böyle kafan ii olsun boşver bak beni gülümsettin:) allah da seni güldürsün...
rida cım bende merak ettim şu kapıya geleniii...
kızlar öpüorum sizi...daha yazardım da başım fena...bu gece hilton a iftara davetliydik kızı da bi yere bırakıp gidecektik güya ben böyle kötü olunca ben kaldım e bende kalınca benim kocik te kaldı üf üff.yani ona da gidemedik...:1ninca:

slm arkadaşlar o kapıya gelen eşimdi..ve o gelince tekrar devam edemedim..getirdiklerini dolaba yerleştirmem gerekti..bir de iftara misafir davet ettim..bu nedenle aceleyle işe koyuldum..öyle işte..dün ise gazipaşaya gittik.eşimin arkadaşı ailesiyle iftarı kayınvalidelerde yapmak istemişler..antalyadan geldiler beraber gazipaşaya gittik..ordan da beylerin başka bir arkadaşları ev almış onlara hayırlı olsuna gittik:)) çocuklar hep aynı yaş grubu muhammedle..çocuklardan sebep.. iyi olduğu kadar kavgalı gürültülü bir gün geçirdik..

gülhancım bu sendromları inan ben de yaşıyorum bazen çaresizlikten oturup ağlıyorum..muhammed benim ağladığımı görünce daha şiddetli bağırıyor..Allah yardımcın olsun..zamanla herşey yoluna girecek sen daha tecrübelisin bu konuda...bana destek olman gerekir..ben de bir yıl sonra rahatlarım diyordum..sen böyle yazınca dedim kendi kendime...demek ki yaşayacaklarım ötede..:))

kızım uyanmış kafayı kaldırmış bana bakıyor..çok tatlı görünüyor teyzeleri...yumurcağım...

özlemcim hakkında hayırlısı olsun..maşallah sende de çok güzel bir hüsnü kabul mü diyeyim..olayları sakinlikle ve duyarlılıkla karşılamak mı diyeyim..Allahtan gelene sadakat ve iman mı diyeyim çok güzel bir şey gördüm...okul konusunda selmanın de dediği gibi mutlaka bir düzenlemeye gidilir..sizin olduğunuz yerler bir başkalaşır görürsünüz...:)) ben sizleri çok seviyorum...

tuğbacım ben de epidural anesteziyle doğum yaptım biliyorsun..seni çok iyi anlıyorum..genelde biraz zor olmuştu kendime gelmem ama burda bilinç yerinde olduğu için bir sorun yaşanmıyor..beni bir titretme tutmuştu..elimde olmadan zangır zangır tüm vücudum titriyordu..annemler üstüme ne buldularsa atmışlardı..oysa ben üşümekten değil vücudumu durduramıyordum..garip birşey olmuştu bana da..sonra bana sakinleştirici yaptılar onun da yan etkisi oldu..bunalıma girdim..annem ve teyzem vardı yanımda..onlara çıkıştım.. nefes alamıyorum, ayağa kalkamıyorum sontayı da çıkardılar wc ye nasıl gideceğim ben ne yapacağım, diye böyle 10 dk lık bir bunalım hali geçirdim..nefes alamıyordum...yattığım yerde çırpınıyordum..terlemeye başladım..delirdim resmen..o halimi asla unutamıyorum..ayaklarımı 4-5 saat sonra hissetmeye başladım..ama boru gibilerdi..bacağıma vuruyordum elimle sanki bacağıma değil başka bişeye dokunuyormuşum gibi o parça bana ait değil gibi bişey hissediyordum...ne garip bir şey..ameliyat geçiriyorsun sonuçta..hiç kolay değil..canım RABBİM yardımcın olsun...doktorum baş ağrısı olabilir bol bol çay ve kahve iç sulu şeyler tüket çorba, meyve suyu filan demişti..Allah razı olsun her gelen çorbayla geldi bana..baş ucumda 5 lt lik sular, meyve suları, neskafeler..korkumdan nasıl tükettim anlatamam onları..ama wc ye kalkmak bitiriyordu beni..iki kişiyle kalkabiliyordum..tek kişiyle imkansızdı..neyse ki geçti gitti...çok şükür bir hafta dişini sık canım..

buğraya da maşallah, tabi kreşe göndermemeniz iyi olmuş..şu an istemli yada istemsiz olarak kardeşini öpmesi sevmesi inşallah tahmin ettiğim gibi değildir ama yine de onu kıskandığını gizlemek için olabilir..gerçi kızkardeşi doğduğunda, muhammed daha küçük sayılırdı buğraya göre belki 6-7 ayın bile yaş farkı vardır..muhammed de öyle oldu..dikkat çekmemek için kızkardeşini nasıl öper severdi..anlatamam hala da ebuu diye uyanır..yanına yatmak ister filan..çok sever görünür ama bazen umulmadık şeyler yapar..çocuk bu..yine de yalnız bırakmamaya özen gösterin..

ayy kızım durmuyor kaçtım bennn..

bu arada selmacım elayı ve seni öpüyorum sana sıra gelmediii....
gizemcim evine hoşgeldinnn..
kadercim neredesin
esracım..kayboldun..
elifcim..yazılarınızı bekliyoruz...

kızlar merhaba
ikra bikaç gecedir çok huzursuzdu kalkıyo mızıldanmalar sürekli uyanmakda istemiyo bende dedim acaba demir eksikliğimi var iştahıda yoktu doktora görüedük çok şükür kanda idrarda normal çıktı kabızdı biraz doktor ondan olabilir dedi süt oranını azalt dedi bide bol su z.yağlı yiyecekler kayısı erik önerdi çok şükür kaksını yaptı bugun daha iyiyiz gecede güzel uyudu havalarda serinlediya

ridacım ve gülhancım siz inan oyle soyleyince ben daha çok düşünür oldum ikinci çocuk için bide ben ikrada gece uykusuzlupu gaz falan derken çok çektim demek istemiyorum ama bayağı uğraştım ki hala gece uykuları sorundur bizim için allah sizlere kolaylıklar versin inşallah

selam canlarım.....selmacım ben böyleyim bi bakarsın gülüyorum aradn 5 sn geçer aklım abişey gelir ağlarım.:)) ridacım seninkiler bir kız bir erkek büyüdüklerinde farklı olur belki..gerçekten dopumun kolayı olmuyo hepsi zor ama arada doğum hikeyeleri okuyorum ..çok kolay doğum yapanlarda varmış bilmiyorum valla sancı gelicek diye beklerken duvarlara bakaa baka kafayı yicektim su boşaltmalarıda ayrı bi sıkıntı tabi kızlar ne aklım ageldi biliyomusunuz hani kadınların doğum hikayeleri bitmezmiş ya bizde de konu dönüyo dolaşıyo oaraya geliyo..yan tarafımda oturan eltim var 3 doğumunuda 50 kez dnlemişimdir şimdi yanım agelse gene anlatırkaydirigubbakcemile3...
esracım hayırlısı olsun canım uygun bi zamanda sende kendini hazır hissettiğinde yaparsın ikinciyi ama ben 4-5 yaştan fazla ara verme derim..
ridacığıma katılıyorum kadercim nerelerdesin ?yazıları görünce nerden başlayacağını bilemedi galiba:))
gizemcim sen neler yapıyorsun okul telaşındasındır..

canım hayırlı olsun yeni okulun. ee peki neolucak o açıklar olan öğretmenlermi giricek o derslerede?

evet canım belden aşşayı uyuşturuyorlar sırf. uyanık oluyorsun catır catır kesiyorlar seni hiç anlamıyorsun:)))) normal doğumdada var epidural sancıların var ama sen hissetmiyorsun. 3.ye artık yaptırırsın sende madem sende dertlisin :)))

ah canımya seninkide nekadar kötü geçmiş. acaba heyecandanmı oluyor o titreme veya korkudan. bende heyecanlanırım kesin titreme alır dedim ama acayip sakindim. yan etkileriyle karşılaşmadım. yanlız karnıma çok sidettli bi baskı hissettim ölüyorum heralde dedim. diyorum karnıma bişeymi koydunuz yok diyorlar. ağrımaması gerekli diyorlardı. galiba stresten oldu benimkisi. doğuma girmeden önce drla sezeryana karar verdiğimizde çok üzüldüm ağladım hatta. moral yerlerde girdim doğuma.
o on dakkada sana 10 yıl gibi gelmiştir. zor geçmiş gerçekten üzüldüm senin adına. ben bugün daha iyiyim daha rahat dolaşmaya başladım. ama tabiki yatmaya devam korkarım sonradan acısı çıkar diye ayaklanmaya.

ay evet gülhancığım bizim bu doğum hikayeleri erkeklerin askerlik anıları gibi. eşimi şimdi daha iyi anlıyorum:))) hiç bıkmadan anlatır her seferinde ayrı kişilere anlatır ama her anlattığında ben yanında olduğum için sanki ben yapmışım gibi her detayını bilirim anlattıklarının-tatlicadiarzu- sinir olur üfleyip püflerdim hep her başladığında:)))))

esracığım sende korkma boşver doğur gitsin fazla büyümeden ikra. buarada senin doğum hikayen nasıldı normalmi? sezeryanmı?

selmacığım seninde yeni dönemin hayırlı olsun. buarada neden erkenden başlandı neler yapıyorsunuz okulda şimdiden?

evet kızlar bende merak ettim neden bu kadar erken başlanıyo ki....bide aynı saatmi kalıyorsunuz?
tok tuğbacım epidural falan ben almıyım canım:))bi şekilde doğuyoda büyütmek mesele..bende kapasite yok kaldıramıyorum normaldede hem araba sürüp hem telefonla konuşanlara hayranım ben bi işi yaparkjen ikinciyi yapamam..şimdi zor bela 5 e bölünüyorum..bi bulaşık yıkamak bile zor geliyo bazen

canım ben normal doğum yaptım doktorumda hep bu yöndeydi sancıarım biraz başladı hafif hafif doktora gittim 2cm açılma vardı beni yatırdılar tabi orda ben doğuranları bapıranları görünce bende sancı mancı kalmadı hemşireye diyorumki ben gideyim sancım geçti gelince gelirim aklımdanda geçen bianönce burdan çıkayımda hemen sezeryan olayım vardı hemşire durrr nereye gidiyosun dedi şakayla karışık buraya giren bidaha çıkamaz dedi bikaçsaat geçti bende ilerleme falan yok ben orda doğuranlara yardım ediyorum :)) sonra bana suni sancı taktılar hayatımın dönüm noktası orda başladı sabah altıdan öğlen bire kadar çektiklerim anlatılmaz yaşanır resmen deli gibi olmuştum eşime yalvarıyorum beni götür diye oda garibim tamam diyo annemdde olurmu oğlum bu işler boyledir bakma sen ona diyo bu arada ben devlet hastanesinde doğum yaptım antalyada yanımıza kimseyi almıyolar telefonla konuşuyoruz eşimlede annemlede sonra serumu elime aldım sancı çeke çeke kolidora çıktım bağırıyorum ya beni sezaryana alırsınız yada ben gidiyorum diye :)) doktorda gel bakalım sen bi dedi yatırdı beni masaya ooo dedi nereye gidiyosun doğuruyosun sen dedi oan nasıl rahatladım son bi iğne yedim sonra kuzum kollarımdaydı ayy bak duygulandım yine tekrar o günlere gittim :))

cnım senin günlerin nasıl geçiyo minik kızın nasıl ismi beyza dimi rabbim adıyla saplıklı yaşatsın inşallah

esracığım senin doğum hikayende süpermis:)))) komedi gibi olmuş:))) demek serum elinde hastaneden kaçmaya kalktın:)))) ne yaşanırsa yaşansın mutlu sonla bittiği için silinip gidiyor bütün yaşadıkları insanın. benimde buğrada doğum odasına girdiğimde korkudan sancım kaçmıştı. ıkınamadığım için acil sezeryana alınmıştım. şu doğumda yaşanılanlar unutulmasa bidaha asla doğurmaz insan

gülhancığım bende telefonla konuşuken araba süremiyorum. belkide devamlı sürmediğimden bırak telefonla konuşmaya normalde yanımdakiyle konuşurken dikkat dağılıyor birden:))) heleki eşim yanımdaysa arabayı sürdüğüme bile pişman oluyorum araba fobisi oluşuyor birden bire:))))

selam kızlar 2 gündür bende giremedim iftara misafirim vardı dün
ama artık pek ihmal etmeyeceğim burayı :)
burağa 5 gündür tuvalet eğitimindeyiz şimdilik iyi gidiyor
ilk günleri atlattıktan sonra şmdi biraz daha rahatladım
sizler ne yaptınız diye sormuştum pek kimse cevap vermedi deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim

doğum hikayelerini okumak güzel oluyo bende çok istedim ama ne yazıkki 2 gün sancı odasında yatmama rağmen doğuramadım sezeryana alındım
bende artık 2. çocuğumuzu bu kış istiyorum Mevlam nasip ederse
burak artık kendini ifade etmeye başladı o doğana kadarda 3 yaşını geçecek
bencede çok fazla uzatmamak lazım eğerki 2. isteniyorsa
hepinizi çok öptüm

Allah tüm annelere sabırlar versin canım..geçmiş olsun esracım, ikra'ya..acil şifalar diliyorum..bizim oğlan da günlerdir ateşli bir türlü geçmek bilmiyor..ateş düşürücüler fitiller..derken düşüp yükseliyor sürekli...hayırlısı bakalım..
gece uykularında bir sorun oğlum kuzu gibi uyuyor şu aralar..

3.mü aman ALLAHIMMMMMMM GÜLHANN hiçç düşünmek bile istemezsin sen şu aralar herhalde..
:))

her doğum hikayesi içinde minicik bir yüreğin kocaman sevdasını haykırır annelere...

kızını yerim senin maşallah sübhanallah pek tatlı olacak belli...
ben de biriyle konuşurken süremem dikkatim pamuk ipliğine bağlı benim de..:))

canım..burak'ın wc eğitimi devam ede dursun..biz bir başlayıp bir bitiriyoruz..çok zor yahuuu...size Allah sabır versin..muhammed yine bugün salonun ortasına kaçırdı..inanılmaz sinirlendim...
kızım uyandı kaçtım bennnn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…