2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

canım çoook sevindim..Allah analı babalı büyütsün inşallah..beyzacım aramıza hoş geldinnnnnnn...darısı tüm bekleyen isteyenlerin başına..kilosuda boyuda iyiymiş maaşah:nazar:

ALLAH analı babalı büyütsün..evinize hoşgeldin beyzaaaa.:)

maşallah kızına çok iyi kilosu ve boyu..tuğbacım çok şükür canım evladını sağlıklı bir şekilde kucağına aldın bundan sonra doğum hikayenizi bekliyoruz..tabi ki kendini ne zaman iyi hissedersen

günaydın dicem ama öğlen oldu.:)) selmacım valla dişleri tam gibi ama bilmiyorum çıkıp çıkmadığını:kedi:
ridacım benim aklımda tuğbada msj falan atarım diyodu ses seda yok doğumun gerçeklerştiğini bilsem ararım ama rahatsız etmek istemiyorum..benim çocuklar çok fena oldu bu günlerde Allah caiou yu çıkaranlardan razı olsun mümkünü yok başka türlü oturmalarının..koltuğun altında kare süngerler vardı onlar geldi aklıma çıkardım at yaptık..nevresim yüzleride aynı alperen bey beğenmedi muharreminkinden olcakmış..kızlar çok olmasada nasıl olur tadları bilmiyoırum ama bende taze fasulye bamya domates 2 poşet bezelye bikaç poşette vişne koydum..bu aralar canım turşu istiyo salatalık turşusu kurmak istiyorum ama bakalım..işin kötüsü ben hamile kaldığımda bulantım başdönmem olmaz ama turşu ister canım aklıma kötü şeyler gelmeye başladı:KK43:

bizim uydu alıcısının programında yumurcak tv yok..netten bakıyoruz bazen ama pek hoşlanmadı..tv seyretmek istediği zaman nam nam diyor trt çocuk izliyorduk bir ara...şimdi o da yok..varsa yoksa aklı fikri elektrikli cihazlarda..vude vude diye her gördüğü küçük ev aletleriyle oynuyor..işin kötüsü sökmeyi takmayı fişe takıp çalıştırmayı çok seviyor.. valla bu merakı birgün başımıza iş açacak diye çok korkuyorum..sabah menemen istedi yaptım yedi..biraz da suyundan kız kardeşine vereyim dedim..elindeki aleti üzerimize bir fırlattı..benim bacağıma değdi..düştü yere..canım acıdı bağırdım..öyle olunca panikledi..ordan aldı bu defa bir kez daha fırlattı hedefinde ebru betül vardı elimde engel oldum..babası gördü baya bi kızdı ona..aldı elinden bir daha vermeyeceğini söyledi..bende aklıma geldi dünden beri ağzına biber sürerim senin diyorum..korkup babasına sığınıyor..elime aldım biber kavanozunu..bir daha bağırırsan biber sürücem dedim..bağırdı..ibret olsun diye birazcık alıp ağzına sürdüm..pek acı gelmedi herhalde yemeye başladı..ona da güldük eşimle..ama yine de korkuyor biber sürerim bak deyince..:))

bu arada turşu olayına sonra deyineyim kızım rahatsız ediyor beni..kuzenim bakıyordu..onda da durmadı..görüşürüz sevgiyle kalın..

tuğba cım çok geçmiş olsun:) inşallah kolay atlatırsın hemencecik iyileşirsin...
bebeğine de allah hayırlı uzun ömürler versin canım:)

rida cım kastamonu dan geldiğimle okuyamadım hiç benim mümkünü yok ramazanda yetişmez:KK43: önceden yetiştirirdim...bende tembel mi oldum ne:KK43:
bir otursam bir cüzü okuyorum rahat ama nerde bende o zaman...ela iki gündür çok fena huysuz üst dişlerdendir umarım...
ela bana düşkün kızlar babasına düşkün olsa bir rahat edicem ki ama hep bende...benim dibimde hep ilgilenmeliyim...

kavanoz baktım bugün ama istediğim gibi bulamadım o kutu hurçlardan da bulamadım çok verimsiz bir gün oldu anlayacağınız...
sadece vakumlu yataklar için poşet aldım akşam deneyeceğim bakalım hacim olarak azaltacak mı eğer öyleyse süper çünkü yataklar çok yer kaplıyor benim...birde kayınvalidem yaptırmış yün yorgan tam kaç tane sanki kullanıyoruz da...siz napıyorsunuz bu işleri kızlar?
gülhan cım sende yapmışsın bişeyler becerikli 2008 anneleri:)

tuğba cım çok geçmiş olsun:) inşallah kolay atlatırsın hemencecik iyileşirsin...
bebeğine de allah hayırlı uzun ömürler versin canım:)

rida cım kastamonu dan geldiğimle okuyamadım hiç benim mümkünü yok ramazanda yetişmez:KK43: önceden yetiştirirdim...bende tembel mi oldum ne:KK43:
bir otursam bir cüzü okuyorum rahat ama nerde bende o zaman...ela iki gündür çok fena huysuz üst dişlerdendir umarım...
ela bana düşkün kızlar babasına düşkün olsa bir rahat edicem ki ama hep bende...benim dibimde hep ilgilenmeliyim...

kavanoz baktım bugün ama istediğim gibi bulamadım o kutu hurçlardan da bulamadım çok verimsiz bir gün oldu anlayacağınız...
sadece vakumlu yataklar için poşet aldım akşam deneyeceğim bakalım hacim olarak azaltacak mı eğer öyleyse süper çünkü yataklar çok yer kaplıyor benim...birde kayınvalidem yaptırmış yün yorgan tam kaç tane sanki kullanıyoruz da...siz napıyorsunuz bu işleri kızlar?
gülhan cım sende yapmışsın bişeyler becerikli 2008 anneleri:)

canım bende de yorgan,yastık türü şeyler çok fazla.eskiden memleketimizde olmadığımız için yatıya çok misafirimiz olurdu lazımdı ama artık çok gerekmiyor. bazanın altı oturma grubunun sandıkları hep dolu.ben de o vakumlu poşetlerden almak istiyorum ama çok uzun süre kaldıktan sonra poşetten çıkartınca mesela yastıklar eski şeklini alıyor mu

Son düzenleme:
ÖZLEM CİM YASTIKLARDAN ZİYADE YORGANLARI TOPLAYABİLSEM ONLARA YETER DENEMEK AMAÇLI 2 TANE ALDIM HELE BİR İFTAR OLSUN SONRA EŞİMLE KOYACAĞIZ YAZARIM GELİŞMELERİ:)guclubacismile

kızlar hepinize teşşekkür ederim..... ikinci kez anne olmak güzel bişeymiş:))) buğra kardeşini çok sevdi şimdilik yanından hiç ayırmıyor yanına yatıyor çok kibar davranıyor ama bakalım ilerleyen zamanlarda neolucak. hastanede ilk bebeği getirdiklerinde kayu bebeği verdik kardeşin aldı diye çok sevindi hoşuna gitti. soruyoruz kayuyu kim aldı diye beyza aldı diyor:))) şimdi kucağımda emişiyoruz sütüm iyi durumda çok şükür. birazdan ilk bıcı bıcıını yapıcak. bende genel olarak iyi durumdayım ama bi gaz sancısı girdi biara baya zorladı beni. ara ara geliyor yine ilaç aldırdım eşime bakalım iyi gelir inş. fazla oturamıyorum herkezi öpüyorum görüşmek üzere....

tuğbacım maşallah..dilerim en kısa zamanda sağlığına kavuşursun..ben yatarken biri elimden tutmadan kalkamıyordum..sağa sola dönemiyordum..seni çok iyi anlıyorum..gülemiyor, hapşuramıyor, öksüremiyorsun..gerçekten zorlu bir hafta seni bekliyor..bu arada buğranın kardeşine yaklaşımına bayıldım..Allahım mutluluğunuzu huzurunuzu daim etsin..şimdi eviniz mis gibi bebek kokuyordur..hele hele banyo yaptırdığında evin içini bebeksi bir koku kaplıyor..yeni bebek eve uhrevi bir hava katıyor..mutlaka hissediyorsundur..

selmacım, benim de hurçlar var annemin yaptırdığı 3 tane yorgan var..gardrobun üstünde..slikon yastık ve yorganlar da ayrı bir yüklükte..öyle idare ediyorum..sen bir test et bakalım..bakarsın bizim de işimize yarar alırız..

kızlar hepinize teşşekkür ederim..... ikinci kez anne olmak güzel bişeymiş:))) buğra kardeşini çok sevdi şimdilik yanından hiç ayırmıyor yanına yatıyor çok kibar davranıyor ama bakalım ilerleyen zamanlarda neolucak. hastanede ilk bebeği getirdiklerinde kayu bebeği verdik kardeşin aldı diye çok sevindi hoşuna gitti. soruyoruz kayuyu kim aldı diye beyza aldı diyor:))) şimdi kucağımda emişiyoruz sütüm iyi durumda çok şükür. birazdan ilk bıcı bıcıını yapıcak. bende genel olarak iyi durumdayım ama bi gaz sancısı girdi biara baya zorladı beni. ara ara geliyor yine ilaç aldırdım eşime bakalım iyi gelir inş. fazla oturamıyorum herkezi öpüyorum görüşmek üzere....

ay canım senden bu güzel haberleri almak çok güzel oldu.allah analı babalı büyütsün.:nazar:buğranın kardeşini sevmesi güzel inş böyle devam ederhihoyyyt

merhaba kızlar nasılsınız neler yapıyorsunuz.ben yarın evime dönüyorum tatil bitti artık eve dönme zamanı geldi.bi süre yoğunluktan yazamayabilirim ama mutlaka takip edecem kızlar.
selmacım bende vakumlu hurçlardan kullanıyorum çok işe yarayan bişiy.tavsiyem havasını aldıktan sonra yerleştiriken dikkatli davranman çünkü çabuk deliniyorlar.bide zaten bazıları kendiliğnden hava alıyor mesela 5 tane aldın ikisi iş görmüyor.ben bi kaç farklı marka kullandım hepsinde aynı.ama işe yarayan çok iyi iş görüyor.kolay gelsin.
kızlar hepinizi öpüyorum kuzucuklarla beraber kendinize iyi bakın

TUĞBACIM ÇOK AMA ÇOK GEÇMİŞ OLSUN NE GÜZEL BİR DUYGUDUR ŞİMDİ 2. KEZ ANNE OLMAK.....
MEVLAM ANALI BABALI BÜYÜTSÜN İNŞALLAH....

kızlar bende buzluğa hersene bişeyler atmaya çalışıyorum
hatta bu sene derin dondurucu almaya karar verdik çünkü yetmiyo ehh bide kurban kesilince hiç yer kalmıyo bi dondurma alsak eşim nereye koyacaz şimdi bunu diyo :)

ben vakumlu poşet kullanıyorum ve çok rahat ediyorum
lojmanda oturduğum için öle gömme dolabım yok ve fazla odamda yok
burağın odasında koymuştuk hepsini yük şeklinde sandığın üstüne ve gıcığıma gidiyodu benimde çok yorgan ve yastığım var
şimdi hepsini vakumladım kimisi baza altında kimsinide vakumlayıp tekrar hurçun içine sokup yatak odası dolabının üzerinde pek rahat oluyo tavs,ye ederim ama dikkatli olun yırtılabiliyo
burağın küçülenlerinide o şekilde yapıyorum ben başka türlü başa çıkamıyorum

kızlar sizlerne yaptınız tuvalet eğitimini öğretenler varmı
bilgilerini bizimle paylaşsın lütfen

merhaba kızlar tuğba cım allah yardımcın olsun rida nın da dediği gibi bu haftayı atlatsan işin kolaylayacak...
kızlar dün yaptım iki yorgan iki yorgan koydum vakumlu poşete gerçekten hacim olarak epey küçüldüler gömme dolabın bir rafı boşa çıktı iyi bişeymiş:)
gizem cim dediğin doğru olabilir şimdilik beim yaptıklarımda bir vukuat yoktu bakalım...7.5 liraya aldım ben praktikerden aklıma da geldi böyle ucuz ama iş görür mü diye de...
ela nın da küçülenler şimdiden epey oldu onlarda ayrı bir dert atsan atamıyorsun kalıyor...kocaman bir poşet arkadaşımın da kızı var ona verdim...şimdi epeydir kimseye de vermedim duruolar insan kıyamıyorda bi yerde yeni yeni küçülüolar birde örme kazak yelek felan onca emek...
ne bileyim ikinci felan olursa diye:)
kardelen burdaymışsın canım bizde daha geçemedik tuvalet eğitimine ala çok inatçı çıktı...birde ramazan ben uğraşmak istemedim eve geldiğimden beri evle uğraşıyorum kıza zaman kalmadı...
bakıcıya dedim beraber yapmaya çalışacağız bakalım şimdilik ona güveniyorum inş.güvendiğim dağlara kar yağmaz:) yerlerde halı ne varsa kaldırdım bomboş yerler aslında öğretmeye uygun evim bakalım...

gerçekten tuvalet eğitimi çok ama çok zormuşş
4 gün oldu biz başlayalı ama hala söylemiyor hep kendim götürüyorum
burak gidelim mi diyorum ı ıııh ıı ıııhh diyo
alıp götürüyoeum ve 3-4 defa götürdükten sonra yapıyo sabah kalkınca 9.30 yaptı bide öğlen 1.30 da yaptı ama sanırım tutmaya başladı normalde o saate kadar bezi dolardı
bide ramazan dan dolayı zor sabrediyorum sürekli ağlıyo gitmemek için
evde çıkarmadığım eşya kalmadı :) sırf tuvalette dursun diye

bende burağın hiçbir kıyafetini vermedim hiç kıyamıyorum hepsi yeni ayakkabıları öle
geçen yıl yürüyecek diye heveslenip almıştım ama tabi benimki 15.5 aylık yürüyünce çoğunu giyemeden küçüldü ben hep saklıyorum 2.ye kısmetse diye tabi kız olursa toptan yenilecek herşey...

slm kızlar geçmişi okudum..ama zaman yok öyle kısacık değineyim istedim..malum iftara burda yarım saat kaldı..cacık yapacağım yemekler hazır..

gizemcim, sana hep esra diyesim geliyor..çünkü kuzenim esranın tıpkısının aynısısın..o yüzden seni kardeşim gibi görüyor ve çok seviyorum..kalben..
bugün mutfakla uğraşırken aklıma geldin bugün salı..gizem evine dönüyor dedim..hayırlı yolculuklar canım sağlıkla evine ulaşman dileğiyle..kapım çaldı geliyorum

gizemcim şaka maka 3 aylık tatil bitti okulların bi açıklıdığını görüyoruz bi kapandığını..hayırlı yolculuklar canım..kardelen yanlış hatırlamıyorsam ismin elifti değilmi benim büyük oğlum 6 yaşında bende ikinci olur diye kıyafetlerini hep sakladım..eşim tutturuyodu kıyafetler ziyan olmasın ikincide olsun diye zaten çıt çıtlı badiler kolay kolay eskimiyo ikincide erkek oldu genelde abisinin kıyafetleriyle büyüdü..eşim kıyafetler eskimediler deyince ben hemen elden çıkardım:)))))))
tuğbacım sezaryandan sonra çok rahatsız olan insanlar gördüm..maaşallahın var canım..inşallah sütün bol bol olurda kızımız sürekli emer..buğranın kıskanmaması çok güzel ama biraz hareketlenince kızın başlar bizimkilr gibi:KK43: sabahın 7 sinden beri car car başı şişti dayanamadım onları odaya kilitledim bende oturdum ağladım:KK43: dayanılacak gibi değiller gelen 5 dk durmuyo yanlarında babaları dahil şimdi sesleri yok uyudular galiba ..sabırda bi yere kadar hiç laf anlamıyolar evde sıkıldım bi yere gideyim desem yok gittiğimiz yer ev kılığından çıkıyo kim istesin bizi..çok bunaldım.
ridacım online gördüm seni nasılsın canım..çocuklar napıyorlar

X