2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

tuğbacım da burda canı çekermi biliyorum ama kzılar siz kuru fasulyeyi nasıl yapıyorsunuz ben geçenlerde yapmıştım suyuna sarmadı bayadır yapmıyorum

canım ben şoyle yaparım bu annem usulu hepde güzel olmuştur ıslatmam kuru fasulyeyi biraz haşlarım sonra haşladığım suyu döker tekrar su koyarım ama bu defa çok olmaz tekrar ozağa koyarım kaynadıktan snra soğanını katarımn sivri biber yağını ve salçasını çiğden katarım biraz kaynatıp düdüklüyü kapatırım 15-20 dk.pişer bazende içine kemik katarım ama budefa yağ katmam veya soğanı biberi salçasını yağda kavurup da içine katabilirsin sen bilirsin

ikra cım bende dediğin gibi yapıyorum:) kızlar sizde bana anlatın güveç aldım toprak biliyorsunuz...kırmızı et alsam minik doğrasam patetes biber soğan hepsini aynı anda koysam etler pişer mi? ya da kırmızı etleri önden mi<pişirmem lazım?

eğer suyu çok gelirse ağzı açık kaynat canım o kendi kendine çeker bide fasulye durdukça güzelleşir önceden yapardan akşama doğru kıvamına daha iyi bulur der annem hep :))

tuğbacım hadi gözün aydın açılma olmuş..inşallah normal doğuracaksın..bu kadar istedikten sonra Rabbimin izniyle senin ve bebeğinin hakkında en hayırlısı olsun diliyoruz ve tüm mayıs anneleriyle birlikte dualarımız seninle..

evet kızımın 2. incisi de göründü..yavrum çok hızlı bir gelişim sürecine girdi.. bekledik bekledik..muhammedin 8.ayda çıkmıştı ilk incisi..maşallah kızım hızlı bu konuda..ben yerken içerken elimi takip eder, elime saldırır o da yemek ister..biraz biraz vermeye başladım..boğazında kalıyor gibi ağzını açınca panik oluyorum..eşim bana göre daha rahat..bebelac ve hero baby nin kavanoz mamaları vardır ya meyve ve sebze karışımları..ilkin yiyordu ama sonra yüzünü buruşturup yönünü değiştiriyor...2 kavanozu çöpe attım..yemedi..ne yapacağımı şaşırdım..mamayı bile gönülsüz yiyor..bol bol süt veriyorum ben de..muhammede göre bunda az da olsa sütüm var çok şükür..muhammed boşuna emdi bir sene..

muhammed'e gelince..bıldırcın yumurtası hiç denememiştim ben de..ama normal yumurtanın sarısını katıyordum sütüne..şimdi hiç içmiyor neden anlamadım..demir ilacından sonra tiskindi mi ne olduysa..içiremiyorum..sabah kalkar cüt diye tuttururdu..hatta gece uyanır süt isterdi..ama yok şimdi ağzını sürmüyor..biberon kullanıyordum ben de..ama şimdi bardağa heveslendi..su meyve suyunun yarısını içiyor yarısını yere boşaltıyor ve boşunu da yere fırlatıyor..bir haftada 10 a yakın bardak kırdı.. takımlarımın hepsini bozdu..(

pişmez canım etleri önceden pişir bence herşey pişer hatta erir sebzeler etler en son pişer :)) ama taşfırın olsa pişer bak :))

eltimin anneside öyle yapıyomuş anlatmıştı bigün ama benim kafaya girmiyo.(( canım ben bu sefer ısladım bidahakini öyle yapıcam inşallah..selmacım ben ne desem yalan olur hiç güveçte bişey yapmadım..kızlar bu arada sohbete doyum olmuyo ben çıkıyım öpüldünüz..

güle güle gülhancım ben geldim amma çok konuştum dimi sanki topiğe girmeyi bekliyomuş gibi oldu biraz :))

arkadaşlar yazdığım bir sayfalık yazının tamamı gitti..sayfada hata oluştu nedense..ayy nasıl sinirlendim..tüh yaa şimdi tekrar nasıl yazıcam ben yaa..
neyse bir yerden başlamak şart değil mi..

AMAN ALLAHIM TOPİC NE GÜZEL BUGÜN..SÜPPERSİNİZ DOSTLAR..
esracım hoşgeldin canım..

sayfamızda az önce arcak81 rumuzlu bir arkadaş daha bulunuyordu ama gitmiş sanırım..
gülhancım, arkadaşlarımızı çekmeyi başarıyorsun..seni takdir ediyorum..gözümüzden kaçmadı yani..:))

selmacım..yazdıklarım silinince böyle yazıp yazıp atayım diyorum ben de..keşke kopyalayıp yapıştırsaydım..birkaç kere cevapla tuşuna bastım sayfa donunca..bi baktım gitmiş..üzgünüm...

sağol ridacım hoşbuldum kızının dişleri hayırlı uğurlu olsun rabbim yürüdüğü koştuğu günleride sağlıkla göstersin inşallah

tuğbacım da burda canı çekermi biliyorum ama kzılar siz kuru fasulyeyi nasıl yapıyorsunuz ben geçenlerde yapmıştım suyuna sarmadı bayadır yapmıyorum

valla ben de önceki gün yaptım eşim çok beğendi..anlatayım istersen..ben sabahtan ısladım fasulyeyi..zaten hava sıcak ya hemen kıvama geliyor..düdüklü tencere kullanıyorum zaten.. tavuk haşladım ilk önce suyunu kullanmak istedim fasulyede..soğanla salçayla kavurdum fasulyeyi....suyunu tavuk suyundan kullandım..fazla su koyma bence söyle 2 parmak kadar geçsin suyu..kıvamını bulması için biraz koyu olması şart bana göre..ben öyle yaptım..güzel oldu..kaynadıktan sonra kısık ateşte 45 dk ya ayarladım..sen 30 dk da da düdüklü tencerenin özelliğine göre pişirirsin..

herkese kocamaaaannn merhabaaa belki hatırlamayanlarınız olmuştur
maşallah herkes burada hemen hemen bende elimden geldiği kadar burada olmaya çalışacam artık
ikinciye hamile olan arkadaşlarımız bile var ne güzel
ben hala beklemedryim hatta doğuranlar bile var harika....
bense daha erken olduğunu düşünüyorum ama bazen bu düşüncemin yanlış bi karar olduğunuda düşünmüyo değilim :)
tuvalet eğiimini verdiniz mi biz öğrenmeye çalışıyoruz
sizde durumlar nasıl

kızlar iyi dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim. inş beklememim mükafatını alırım:))

esracığım gerçeklten uğurlu geldin topiğe 2 saat girmedim topik kaynamış ben yokken bileydim bende girerdim.
işinin eve yakın olması çok güzelmiş gerçekten. ya bu süt konusunda biz pasifis heralde. benmi alıştıramadım acaba hiç düşkün filan değil ben verince içiyor sadece. gece süt için kalkmalar filan kesinlikle yok bizimki su için kalkıyor. su canavarı çünki gece 2 -3 kere kalktığını bilirim. anne suu diye seslenir odasından yada yanıma gelerek. içer hemen dalar uykuya

selmacığım evet meryem suresinide duydum ben pek hızlı okuyamıyorum bayabi uzun baktım ona inşikak kısa olunca onu okudum:))) onuda okurum ama gayret edip:))

gülhancığım ben pek öyle nazlı değilim her gördüğünü duyduğunu aş eren hamilelerden değilim yani nedense. tesadüfe bak ama arkadaşımda şuan evinde kurufasulye pişiriyor bize getiricek akşama iftara kocişlere vericez tabi bizde yicez ama birazdan gelicek oruçlu değil şey olmuş çay keyfi yapalım dedik fırsattan istifade.

ridacığım iyi yine sütün var oda yeter ona ama sen herşeyi ver ağzına muhammed gibi kızda iştahsız olmasın ben buğrişin doğdu doğalı nerdeyse hep ağzına damla kadarda olsa verirdim herşeyden tadını alsın diye. 6 aylıkkken daha çok şeyler tattırırdım peyniri parmağımla ezer ağzına verirdim. tadını alabileceği herşeyi dikkatlice verirdim tadımlık. çok şükür hiç bir yemeği seçmiyor görsen peyniri zeytini öyle güzel yiyorki. yumurtayıda haşlıyorum eline veriyorum ısırarak yiyebildiği kadar bazen yağda yapıyorum peynirli olarak. annem yiğenlerime hep öyle yapar eli boş kalmaz çoçuğun der kızar bana hatta geldiği zaman eline versene bişey diye. oyüzden iştahsız yiğenim yoktur hepsi çok güzel yer. buğrada kreşe gitti gideli aklı fikri yemekte akşamları bi geliyor ağzı boş durmuyor durmadan bişeyler yiyor içiyor yetişemiyorum:)))) orda çoçuklarla yemesi iştahını açıyor sanırım

nikdaşımda gelmiş hoşgeldin canım ya. yakışıklı oğlunun adı buraktı sanırım ama seninkini hatırlıyamadım. nasılsınız bakalım yakışıklı nasıl? gözler hala mavimi? ben bi doğurayım herkezi doğurtucam zaten ikincileri. bakarsın benimkız uslu olur herkeze gaz veririm:)))))

canım düdüklü tencereninki pek ii olmuyo diyolar bende yapmıyorum ama senin yaptığın gibi de denicem ..sağol canım bilgilerin için

canım adını bende hatırlayamadım seni gördüğüme çok sevindim..evet yazılarının devamını bekliyoruz öpüldün

ver kız gazı.))))) 2008 mayıs annelrinden tek çocuklu kimse kalmasın ama başka aylara dalıpta bizleride unutmasın:1hug:
yaaaaaa inanmıyorum şaka gibi ne güzel oldu burası böyle..sanırım 2000 li sayfayı bulacağız kaderciğimin kulakları çınlasın:)))

merhaba kızlar bayağı çoşmuş topic esra hoşgeldin bven seni de kzınıda hatırldaım aramızda hoş paylaşımlar olması dileğiyle hoşgeldin diyorum
bıldırcın yumurtasını ben haşladım ama en iyisi çiğ vermekmiş zaten ama ben yumurtayı çoçuklara çiğ vermeye karşıyım.ama öksürrük problemi olanlar için süt bal ve bıldırcın yumurtası çok iyi geliyomuş
beslenmeden bahsedilmiş benimde sürekli size sormak istediğim şey buydu aslında bebişler ne yiyor nasıl besleniyor diye
arda hiç bişiy yemiyor.sucuk pizza yi her zaman yer ama hamburger köfteyi bazen yiyor bazen yemiyor .normal yemeklerden bahsetmiyorum farkındaysanız çünkü kesinlikle ev yeömeği çorba sulu yemek yemiyor çok üzülüyorum.bazen kahvaltıda yumurta yiyor bazende onuda yeiyor.gece süt içiyor 300-500 ml kadar sütüne gece bal katıyorum.meyve bazen muz şeftali yer çilek mevsiminde çok sever. okadar yani yemek durumumuz çok kötü biliyonuz arda iri bir bebekti ama şu anada çok zayıf bir çoçuk boyu uzun ama

tuğbacım ayağımı sürüdüm dedim ya :)) canım bizde süte memeti bıraktıktan sonra başladık ama benim kızın tam bi süt delisi oldu bi görsen hep içmek istiyoda ben sınırlıyorum önceden muhallebisini falan yapardım hiç içmezdi şimdi içiyo çok şükür gece kalkıyo anne diyo bana süt getir ısıtıyorum azcık bal katıp veriyorum katmadığım zmanlarda da da al buna bal kat diyo cimcime ya :)) senin buğrağınada maşallah ama sana tamemen katılıyorum bende kızıma herşeyi tattırdım çok şükür yemede sorunumuz yok ama inanılmaz hareketliyiz kilo almıyo çok fazla

kardelennnncim hoşgeldin canım bende yeni geldim :)) inşallah burdayız artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…