2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

hoşbulduk tuğbacım evet çok güzel günlerimiz geçti ilk hamilelik heycanlarımızı beraber yaşadık beraber doğumlara girdik birbirimiz merak ettik çok güzel günlerdi.
buğraya maaşallah diyeyim:nazar:aman nazar değmesin.çok akıllıymış benimkinde ne uyku ne yemek var bide ayrıca türülü türlü yaramazlıklar vedehuysuzluklar var canımı okudu vallakötükedihüso
inş kardeşi gelincede huyu çok değişmez mutlaka etkilenecek ama inş çabuk atlatır
kreşe alışmasınada çok sevindim bizimki sadece ağlasa bıraktırmayacaktım kimse zaptedemeyince mecbur bıraktık eylülün başımda yine deneyecez .bu sefer halası gidecek onla burda be gittim bana daha çok inat yaptı.halası ana sınıfında staj yapıyodu geçen sene arada ardayı götürüyodu ardanın çok hoşuna gidiyordu bu sefer halasıyla alışırsa alışır diyoruz

hadi bakalım inş busefer başarılı olursunuz kreş konusunda buğrda ilk gittiği hafta 3. gün babasına yaptı öyle atmış yerlere kendini çok ağlamış ama bizimkide vesile olmuş içeri girip dolanmış buğrda peşinde bırakmamış onu eşimde almış gelmişti. zaten hiç hevesli götürmüyordu benim zorumla buğrada öyle yapınca yok orda bişey yapıyorlar heralde bu çoçuk niye böyle yapıyor diye aldı kreşten. ben çok üzüldüm hem öğretmeni çok iyiydi hemde ortamı. sonra tekrar göndermeye karar verdik ben okadar üzüldüğüm için bu halimle bakamıyorum çoçuğa. sabahları eşim arabada kalıyor ben bırakıyorum ağlarsa ben alır getiririm yine diyor. ama 2 hafta öncesinle şimdi arasında çok fark var giderken artık bi problemimiz yok bişekilde kandırıp gidiyoruz her sabah saçını yapıyorum sırtınada çanta çok hevesli çıkıyor evden. babasınada el sallayıp iniyoruz arbadan içeri girerken direniyor biraz veriyorum kucağına öğretmenin kapı kapanınca hemen susuyor. bugünde biraz önce bıraktım. babaya elsalladık öptük indik arabadan öğretmenide yeni gelmişti arabadan iniyordu . tuttu elinden hiç arkasına bakmadan içeri doğru gittiler. ikimizde şaşırdık baya baya alışmaya başladı yani. ağlamadığı ilk gün ama içeri girerken neyaptı bilmiyorum. öğretmenini seviyor galibaopuyorumnanaktan zaten çoçukla çoçuk olan çok tatlı bi bayan sevmemesi mümkün değil benimde hoşuma gittiği için vermek istedim oraya. neyse velakin zaman herşeyin ilacı demek. eşimde keşke ağlasada alsam diye bakıyor gözünün içine ama :jeyyar: buğriş bu işide aştı çok şükür.
dediğin gibi eğer ardada sana yapıyorsa başkasıyla gitmsi daha iyi olur. en azından ortama alışana kadar.
bu 3. haftamız babayla alışsın diyorum ama babamız istemiyor doğuma kadar geliceksin ağlarsa ben getititrim eve diyor olmazsa öğretmene söylerim gelir arabadan alır bişekilde alışsın ikiside neyapim artık doğumdada ben götürücek halim yok:ecrin_bebek:

selmacığım seninde gözün aydın kocişine kavuştun. hediyeler almasıda çok hoş düşünmüş sağolsun güle güle kullan.

gülhancığım Allah senin kocanıda ıslah etsin inş gönlüne göre bi koca eylesin onu.
ben eşime bazen diyorumki sana aşk büyüsü yaptırıcam diyor hakkımı helal etmem sana erkeklerin kanıda dokunuyor aşık olmak karısıyla ilgilenip güzel bişeyler yapmak:))))) Allah onları ıslah etsin:)))

günaydın kızlar...hepinize huzurlu ve mutlu bir gün diliyorum..ridacım görünmüyo sanırım ailesiyle meşgul..gizemcim maaşallah diyeyim kakasınıda çişinide söylüyo...tuğbacım iyi dileklerin için sağol canım valla bu çocuklar beni delirtiyo bende bian önceokul açılsa diye dört gözle bekliyorum..muharrem anaokuluna gidiecek bu sene öğlenci olacak büyük bi ihtimalle alperen tek başına pek yaramazlık yapmaz..artık git gel okulla akşam ederiz..

hadi bakalım inş busefer başarılı olursunuz kreş konusunda buğrda ilk gittiği hafta 3. gün babasına yaptı öyle atmış yerlere kendini çok ağlamış ama bizimkide vesile olmuş içeri girip dolanmış buğrda peşinde bırakmamış onu eşimde almış gelmişti. zaten hiç hevesli götürmüyordu benim zorumla buğrada öyle yapınca yok orda bişey yapıyorlar heralde bu çoçuk niye böyle yapıyor diye aldı kreşten. ben çok üzüldüm hem öğretmeni çok iyiydi hemde ortamı. sonra tekrar göndermeye karar verdik ben okadar üzüldüğüm için bu halimle bakamıyorum çoçuğa. sabahları eşim arabada kalıyor ben bırakıyorum ağlarsa ben alır getiririm yine diyor. ama 2 hafta öncesinle şimdi arasında çok fark var giderken artık bi problemimiz yok bişekilde kandırıp gidiyoruz her sabah saçını yapıyorum sırtınada çanta çok hevesli çıkıyor evden. babasınada el sallayıp iniyoruz arbadan içeri girerken direniyor biraz veriyorum kucağına öğretmenin kapı kapanınca hemen susuyor. bugünde biraz önce bıraktım. babaya elsalladık öptük indik arabadan öğretmenide yeni gelmişti arabadan iniyordu . tuttu elinden hiç arkasına bakmadan içeri doğru gittiler. ikimizde şaşırdık baya baya alışmaya başladı yani. ağlamadığı ilk gün ama içeri girerken neyaptı bilmiyorum. öğretmenini seviyor galibaopuyorumnanaktan zaten çoçukla çoçuk olan çok tatlı bi bayan sevmemesi mümkün değil benimde hoşuma gittiği için vermek istedim oraya. neyse velakin zaman herşeyin ilacı demek. eşimde keşke ağlasada alsam diye bakıyor gözünün içine ama :jeyyar: buğriş bu işide aştı çok şükür.
dediğin gibi eğer ardada sana yapıyorsa başkasıyla gitmsi daha iyi olur. en azından ortama alışana kadar.
bu 3. haftamız babayla alışsın diyorum ama babamız istemiyor doğuma kadar geliceksin ağlarsa ben getititrim eve diyor olmazsa öğretmene söylerim gelir arabadan alır bişekilde alışsın ikiside neyapim artık doğumdada ben götürücek halim yok:ecrin_bebek:

tuğba aman maaşalah diyeyeim siz olayı hallertmişsiniz:nazar:babasının pek içine sinmiyor herhalde ama sen şimdi bu halinle çoçuğun tüm ihtiyaçşlarını karşılayamazsın ki tüm gün oyun istiyolar keretalar bari kreşte oynar sosyalleşir el becerileri konuşması yemek yemesi düzgün olur diye düşünüyorum. ben düzgün bir kreşi çoçuk için faydalı buluyorum
.tuğbacım alıştıktan sonra kreşten alınmaması gerekiyormuş çoçuğun kafası karışıyor ona ceza verildiğini düşünüyorumuş bence buğra alışmış gitgide de severek gidecek bence hiç alma sürekli gitsin şu olabilirdi yarım gün verebilirdin ben yarım gün verecem tüm gün benden uzuzkta olmasını istemiyorum arda öğlen yatmak istemiyor zorla uyutmalarını istemiyorum o yüzden yarım gün tercihim
arda kreşe alışırsa benimde hayatım çok kolaylaşacak zaten benim fazla bir alternatifimde yok eylülde alışmazsa 2 ay daha halası bakacak sonra annemler gelip gidecek şubatta mutlaka ve mutlaka kreşe gitmesi gerekiyor çünkü bakıcı olayına girmek istemiyorum.inş bizimkide alışır bakalım halası ile gitcekmi?

günaydın kızlar...hepinize huzurlu ve mutlu bir gün diliyorum..ridacım görünmüyo sanırım ailesiyle meşgul..gizemcim maaşallah diyeyim kakasınıda çişinide söylüyo...tuğbacım iyi dileklerin için sağol canım valla bu çocuklar beni delirtiyo bende bian önceokul açılsa diye dört gözle bekliyorum..muharrem anaokuluna gidiecek bu sene öğlenci olacak büyük bi ihtimalle alperen tek başına pek yaramazlık yapmaz..artık git gel okulla akşam ederiz..

günaydın gülhan maaşaşlah diyeyim:nazar:alışmış kakaya çişe gözün aydın canım kurtuldun darısı başımızaaklinialirimsmile
ay ne güzel muharrem ab olmuş anaokulan gidiyomuş inş ünivrsiyeide kazandığını da görürsün annesi
evet rida herhalde annesi gili uğurluyor herhalde

kızlar bu gidişe en son benim kız çiş diycek herhalde..bugün yine bezini çıkardım kucağımda otururkene yapıverdi üstüme...ay sinirlendim taktım bezini...
gizem cim süper gezmişsin...evlenmeden önce eşimle çıkarken eşim her yaz yurtdışında değişik yerlere giderz felan diyordu...kanmıştım bendee:KK43: ama çocuk olunca tabi kaldı herşey...arda yı kime bıraktın gizem cim..
bu arada eşin ne iş yapıyordu gizem unutmuşum?
rida yok sanırım çocuklardan rahat kalamıyor:KK43:
kızlar çocukları nasıl uyutuyorsunuz ela burda sallanmaya fena alıştı...ben sallamıyorum ama babaannem annem sağolsun sallıyveriyolar bizimkide pek mutlu oluyor...zorlaştı iyie uyuması öğlen uyutana kadar canım çıktı...,
gizem eşim bulgaristana geçmişti birde bir aya yakındır ayrıydık adana daydı... bir hafta da ailesinin yanına gitti bulgaristan a...özlemişim yaa..arada ayrılık iyi geliyor:eek:
gülhan cım evt düşünceli davranmış allah razı olsun ondan...burda parfümler çok pahalı nerdeyse 3 katı fiyatı iyi oldu aldığı bir sene idare ederim atık seneye de allah kerim..
kızlar benim şu derdim yine depreşti eşim ile kayınvalidem konuşmuşlar bişeyler canım sıkıldı gene ya bir fırsat bulsam yazıcam uzun zun size ve özelden yollayacağım...bir kere yazdım yolladım kadınlar kulübü karışmıştı ertesi günü boşa gitti yazdıklarım...ama burda köyde de zor bağlanıyorum uff...
dua edelim birbirimize bu mübarek ayda ziraaa benim çok ihtiyacım var:KK43:
öpüyorum sizii...

selmacım her zaman dinlemeye hazırız canım..sen kendini üzme..gerçi ben yorum konusunda kendime pek güvenmiyorum ya neyse..elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım canım

ohhh maşallah topic canlanıyor..gizemcim bak bi geldin hareketlendik canlandık..bırakma artık bizi..inşallah..
kızlar burda sıcaklık tavan yaptı..bir tek salonda klima var ordan da dışarı çıkamadık iki yaramazımla kaldık orda..muhammed bile yaramazlık yapmak için odadan dışarı çıkamadı..bugün sessiz bir gündü ama pc başka bir odada olduğu için yazamadım..arada bir gelip okumak istedim ama dayanamayıp kaçtım odadan..sıcak burda 53 derecelerdeymiş..annem aradı.. çocuklar uyanmasın diye balkona geçtim, nefes alamadım..annemlere dedim kaçıyorum ben..

kadercim haklısın canım..her şerde bir hayır vardır..annem orda gerçekten rahat olduğunu söyledi bana ve içim rahatladı..ablam bugün annemlerde kalıyor..onlar hasret giderirken ben de burda mutlu oldum..yeğenim şöyle dedi..teyzecim orda da 3 torunu var annannemin burda da..bak senin yanında dayım var..annem burda yapayalnızdı..sen de çok özleyeceksin biliyorum ama biraz da bizimle kalsın olur mu dedi..tamam tatlım dedim..

bu sene anadolu lisesini kazandı yeğenim..artık yeğenim liseli...:))

doğumu daha dün gibi aklımda..bize ablamın doğuma gittiğini haber vermediler..ablam doğum yapmış, hastanede sular kesikmiş..bebeği yıkamamışlar..hastaneden çıkarıp eve görümcesi yapayalnız bırakıp gitmiş ablamı...ablam aradı annemle apar topar gittik..çocuğun vücudunda kanlar vardı daha..annem hemen yıkadı..ayy ben öyle korkmuştum ki..çok ağlıyordu..o günü hiç unutamıyorum..ablam da benim o an ki korkumu unutamıyormuş...dile kolay 14 yıl olmuş..

inşallah bizim veledler de bir an önce büyürler..karşı komşum var..işlerini yapar eline kitabını alır ohh çayını alır bi güzel dinlenir..5 yaşında kızı 10 yaşlarında da bir oğlu var..maşallah akıllı çocuklar..imreniyorum vallahi..ben kitap okumayı çok özledim..kendimi çok bakımsız ve salaş hissediyorum tabiri caizse..çocuklarına kendini adamış bir anneyim artık beeennn:))

Son düzenleme:
selmacım sen bu wc işini öğren bana da sen öğretirsin..ben çıldırmak üzereyim..her bişeyi de biliyor kerata ama yapmıyor inatçı ne olacak..
kayınvalide konusunda..canım seni her zaman dinlemeye ve acizane fikirlerimiz sunmaya hazırız..tabi seni rahatlatacaksa eğer..manen her zaman yanındayız unutma..

gizemcim arda muhammedin bir kopyası anlaşıldı fazla söze ne hacet? :)) en akıllımız erkeklerden buğra sanırım..rabbim nazarlardan esirgesin..tuğbacım...

kıslar ben geldim....

dün az kala doğurucaktım vazgeçtimsırnaşık şey nst ye girdim sancım çıktı 20 dk da 2 adet 100 lerdeydi. doktorum doğumdaydı doğuma girdiği hastaneye gittim gösterdim sonucumu muayene etti ve açıklık olmadığını 1 saat sonra tekrar nst ye girip tekrar açılma olup olmadığına bakalım dedi. buarada dr doğumhanede olduğu için oraya gittim ortamı gördüm sancı odaları çatalda yatan doğurmayı bekliyen kadınları doğan bebekler filan hiç bağıran inliyen yoktu ama görünce o ortamı doğumum geldi aklıma tırstım biraz duygusallaştım nasıl doğurucam diye. çıkışta eşimin oruç başına vurduğu için heralde bi çekişe başladık neymiş şimdi baksaymış 1 saat sonra nasıl gelcekmişiz, dr sancım yok de almasın doğuma abuk subuk şeyler dedi bana bende zaten duygusal moda girmişim dediklerine kızıp, üzülüp ağlamaya başladım. oda ağlıyorum diye bağırrıp çağırmaya başladı arabada. neye uğradığımı şaşırdım. benim sancım çıkıyor doğurucakmıyım neyim diye korkarken bana yaptıkları okadar zoruma gittiki. ne nankörlüğüm kaldı ne anlayışsızlığım. oruçluymuş hali yokmuş anlamıyormuşum onu. bide dr yanına gitmeden önce doğurursan yanında duramam eleman yok yerime çalışacak diye bilafta etti takıldı herşey kafama haklı olarak. iyiki devam etmedi sancılar o moral bozukluğuyla hiç bişey yapamazdım. beyfendi beni eve bırakıp arkadaşlarıyla iftara gitti bide. geldikten sonra hiç bişey olmamış gibi konuşup espiri filan yapıyordu bende açtım ağzımı bağırdım çağırdım adam hala haklı görüyor kendini ben onu anlamıyormuşum. bütün gece uyumadım birsürü ağladım. okadar değersiz hissettirdiki bana kendimi. konuşmucam doğumumada almıcam yanımada koymicam hiçbişeyimi paylaşmıyacağım onunla. tek başıma yaptım bu çoçuğu tek başıma doğururum artık. dün canımın acısıyla bedduada ettim Allah bana yaşattıklarını sorsun hakkımı helel etmiyorum sana bu halde bana bunları yaşattığın için dedim. çok canımı yaktı çoook:çok üzgünüm:

tuğba aman maaşalah diyeyeim siz olayı hallertmişsiniz:nazar:babasının pek içine sinmiyor herhalde ama sen şimdi bu halinle çoçuğun tüm ihtiyaçşlarını karşılayamazsın ki tüm gün oyun istiyolar keretalar bari kreşte oynar sosyalleşir el becerileri konuşması yemek yemesi düzgün olur diye düşünüyorum. ben düzgün bir kreşi çoçuk için faydalı buluyorum
.tuğbacım alıştıktan sonra kreşten alınmaması gerekiyormuş çoçuğun kafası karışıyor ona ceza verildiğini düşünüyorumuş bence buğra alışmış gitgide de severek gidecek bence hiç alma sürekli gitsin şu olabilirdi yarım gün verebilirdin ben yarım gün verecem tüm gün benden uzuzkta olmasını istemiyorum arda öğlen yatmak istemiyor zorla uyutmalarını istemiyorum o yüzden yarım gün tercihim
arda kreşe alışırsa benimde hayatım çok kolaylaşacak zaten benim fazla bir alternatifimde yok eylülde alışmazsa 2 ay daha halası bakacak sonra annemler gelip gidecek şubatta mutlaka ve mutlaka kreşe gitmesi gerekiyor çünkü bakıcı olayına girmek istemiyorum.inş bizimkide alışır bakalım halası ile gitcekmi?
benimde almaya niyetim yokta ama baba kuduruyor doğur alıcam diyor durmadan. ilk başta haftada 3 gün diye başladık ağlama krizlerine girince alışşın diye haftanın tam günü vermeye karar verdim. haftasonu girince araya bile gitmek istemiyor alışıyor yanımda durduğu için. ama doğumdan sonra 1 ay daha belki gönderirsek ozaman haftanın 3 günü göndericem. bebişlede vakit geçirsin şuanki durumumdan sebep yarım gün gönderemiyorum zaten ben bişeyler atıştırıyorum nevar neyok ama onun yemeği filan yoruyor beni toparlanana kadar böyle devam edicez artık. inş ardada gider ve alışır
kızlar bu gidişe en son benim kız çiş diycek herhalde..bugün yine bezini çıkardım kucağımda otururkene yapıverdi üstüme...ay sinirlendim taktım bezini...
gizem cim süper gezmişsin...evlenmeden önce eşimle çıkarken eşim her yaz yurtdışında değişik yerlere giderz felan diyordu...kanmıştım bendee:KK43: ama çocuk olunca tabi kaldı herşey...arda yı kime bıraktın gizem cim..
bu arada eşin ne iş yapıyordu gizem unutmuşum?
rida yok sanırım çocuklardan rahat kalamıyor:KK43:
kızlar çocukları nasıl uyutuyorsunuz ela burda sallanmaya fena alıştı...ben sallamıyorum ama babaannem annem sağolsun sallıyveriyolar bizimkide pek mutlu oluyor...zorlaştı iyie uyuması öğlen uyutana kadar canım çıktı...,
gizem eşim bulgaristana geçmişti birde bir aya yakındır ayrıydık adana daydı... bir hafta da ailesinin yanına gitti bulgaristan a...özlemişim yaa..arada ayrılık iyi geliyor:eek:
gülhan cım evt düşünceli davranmış allah razı olsun ondan...burda parfümler çok pahalı nerdeyse 3 katı fiyatı iyi oldu aldığı bir sene idare ederim atık seneye de allah kerim..
kızlar benim şu derdim yine depreşti eşim ile kayınvalidem konuşmuşlar bişeyler canım sıkıldı gene ya bir fırsat bulsam yazıcam uzun zun size ve özelden yollayacağım...bir kere yazdım yolladım kadınlar kulübü karışmıştı ertesi günü boşa gitti yazdıklarım...ama burda köyde de zor bağlanıyorum uff...
dua edelim birbirimize bu mübarek ayda ziraaa benim çok ihtiyacım var:KK43:
öpüyorum sizii...
canım bende merak ettim neler demiş. müsait olunca yazarsın
gizemcim arda muhammedin bir kopyası anlaşıldı fazla söze ne hacet? :)) en akıllımız erkeklerden buğra sanırım..rabbim nazarlardan esirgesin..tuğbacım...

amin canım Allah bozmasın bari oğlumdan yana yüzüm gülsün babasının huysuzluklarıyla uğraşmaktan yoruldum. bi huysuz yeter bi eve:eek:klava:

kızlar derdimi yazdım çok uzun oldu özelden de parça parça yollamam gerekiyordu burda zaten zor açılıyor net..bende burdan yazıcam yarında sileceğim buraya yazdıklarımı inşallah okursunuz hepiniz...yorum bekliyorum mutlaka..bu arada tuğba cım takmamaya çalış bu olanları erkekler böyle bazen düşünemiyolar birde sen şu dönem gerçekten haklısın yani ne desen ne yapsn haklısın...seni anlıyorum ama kendin için sakin olmaya çalış bebeğini düşün rahat doğum yapacağını düşün..olumlu olmaya çalış..eşinde eminim hatasını anlayacaktır..

Biraz uzun olacak belki de karışık olacak önce worddw yazıca mordan kopyalayıp yollamış olacağım,

Son düzenleme:
.................................................................................................................................................

Son düzenleme:
........................................................................................................................

Son düzenleme:
bitti...... ya şimdi yokyere yaşanmış bence hep bunlar. tamam tartışmış olabilirsin eşine bişey sormuş olabilirsin ne eşininn nede tartıştıştığın için kayınvalidenin abartmasına gerek yok. banada muhtaç olmadığını demen biraz alınganlığa sebep olabilir geldi. hata yapmışsın belki farkına varıncada çırpınmışsın baya ama çok büyütülcek sorunlar değil bunlar. üzme kendini eğer aranızda küslük felan yoksa devam et hiç bişey olmamış gibi. bende bi ara kayınvalidemle aramızda bişey yokken bazı şeyler zoruma gittiği için tartıştım döktüm bütün içimdekileri bidaha gelmem filan dedi hatta evine. bende çok üzüldüm dedim artık ben kötü olucam gözünde sevmicek beni diye ama o tartışmam daha çok bize gelip gitmesi ve bana daha yakın davranması için bi vesile oldu. eşim kızmıştı bana tartıştığım için ama sonradan ben söylemeye başladım oda benim sayemde annen evine daha sık geliyor diye. zaman herşeyin ilacıdır. herşeydede vardır bi hayır. takma kafana canım dediğim gibi hiç bişey olmamış gibi devam et ve davran bundan sonra daha dikkatli olursun olur biter

ya bide bişey sorucam baştan anlamadım ne olduğunu okurken nemci nemci diye yazmışsın hep anladımki eşinin ismi ama doğrumu yazım hatasımı olmuş yazarken acaba eşinin ismi nemci mi?

X