2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

arda danda bahsedeyim biraz arda inanılmaz hareketli bir çoçuk dışarıya çıktığımızda bir dakka durmuyor hiç bir şekilde laf anlamıyorcaddeymiş arabaymış tehlikeymiş umrunda değil.evdeyse bana yapışıyor benle oyna diye .sürekli oyun oynuyoruz.
ayrıca gündüz uykusunu tamamen bıraktı akşam 8.30 dan sabah 6.30 a kadar yatıyor sadece ve ondada en az 3-4 kere kalkıp bağıruyor genellikle süt için bazen nedensiz:)))
hiç bir şey yemiyor .yemek seçiyor kesinlikle kaşıkla çorbaymış sulu yemek yemiyor.yediği tek şey piza sucuk ve bazen köfte:KK43:
en kötüsü de 2 yaş krizi ağlama inat nöbetleri.çok çekiyorum şu bir haftadır azaldı gibi ama tutunca çok kötü oluyor sizin çoçuklarda da varsa anlarsınız annede sabır bırakmayan bişiy.
tuvalet eğitimine bizde başladık gibi kolzetten korkuyor.lazımlık istemedi.annemlerde de alaturkat uv yok bizde çişini banyodaki küvete yaptırıyoruz bu konuda başarılı ama kakayı denyemedik altına yaptı.ama çişi tutmayı öğrenmiş ama biz götürmesek götürün demiyor çiş falan demiyor.kakası konusunda tavsiye bekliyorum kızlar
ve benim içiin en can sıkıcı olan konu ise ardanın hala tam konuşamamsı.dediiğimiz şeyleri tekrarlıyor çoğu zaman kendine göre ama cümle yok sayılır ama kelime haznesi gün geçtikçe artıyor.öğretmediğim şeyleri söylemeye başladı ama yinede konuşuyo zayılmaz.
sizlerde durum ne

gözlerime inanamıyorum..gizemcim hoşgeldin canım..senin ardanın ve ailenin iyi ve sağlıklı olmanıza ne kadar sevindim bilemezsin..öyle bir anda habersiz kalınca insanın aklına bin türlü şey geliyor..arda da muhammed kadar yaramaz mı yoksa..ayrıca anlatacağını belirtmişsin..son halini çok merak ediyorum keratanın..ben de bir dönem klavye sorunu yaşadım..ve bir ara yazamadım..eski bir laptopumuz vardı..klavyesinde birkaç harf yazmıyordu..sonra eşim açtı yapayım diye iyice bozdu ve biz de masaüstüne geçtik..böylesi daha iyi oldu..

paylaşımlarını bekliyorum..

haa bu arada teyzesi ebru betülüm dünyaya geldi..artık 6 aylık da bir kız annesiyim...
elife gelince elif uzun zamandır yok aramızda..onunla ilgili bilgilere faceten ulaşıyoruz şimdilik..:) yenilerde teyze oldu o da..kızkardeşi amerikada doğum yaptı.:)

arda hakkındaki tariflerin muhammedi aratmaz nitelikte..muhammedin uyku saatleri çok düzensiz..zaten uyusa rahat ediyorum da uyandığında ilk işi ebruyu uyandırmak oluyor..ebru da muhammed uyuduğunda uyanıyor çoğu kez.. yani bazen nasıl oluyor diyorum..sanki özellikle ben uyumaya karar verdiğimde ikisi de aynı anda uyuyorsa..mutlaka biri o an uyanıveriyor..arkadaşlara da bahsediyorum ya..kendime ayıracak hiç vakit bulamıyorum..hele bugün davetim vardı..ne yedi ne içti bilmiyorum..kimse bişey yedirmemiş..annem ebruyla ilgilenmiş ..yavrum aç uyudu belki de..

hala biberondan vazgeçemedik bir de..sütünü biberondan başka bişeyde içemiyor..gece yada sabaha karşı süt için uyanıyor..cümle kuramıyor henüz..isimlerin yanına gel git ekleyebiliyor o kadar..henüz konuşamıyor ama anlamadığı hiç birşey yok..herşeyin adını biliyor..hatta şaka bile yapıyor kerata....:)

bu arada selmacım annemler kırıkkaleye gidiyorlar..o yüzden iftara burda bulunan tüm akrabalarımızı davet ettim..kurban bayramından önce gelmeyecekler..hatta sanırım orda kesicekler kurbanı da..Rabbim nasip kısmet ederse..sürekli ağladım bugün..anneme kıyamıyorum..burası çok sıcak ve şeker hastası..10 dk geçmeden tüm kıyafeti terden sırılsıklam oluyor..aşırı bir su kaybı var..iyice durumu hassaslaştı..sürekli kıyafet değiştirmek zorunda kalıyor..evden dışarı çıkamıyor..belki memleket havası iyi gelir anneme..kendimi böyle teselli ediyorum..dua edin arkadaşlar..kazasız hayırlısıyla varsınlar evimize..ablamın da orda oluşu tek tesellim diyebilirim..ablam da annemi babamı çok özlüyor..şu an ne kadar mutlu anlatamam..ben seviniyorum ama sen üzülüyorsun..diyor..ALLAH başımızdan eksik etmesin ailelerimizi..amiiin..

tuğbacım sen işi gerçekten ciddiye alarak büyük adımlar atmışsın..ben muhammedle hiç ilgilenemiyorum..ne olacak benim halim arkadaşlar..sizin yazılarınıza bakıp heveslendireyim kendimi diyorum ama zaman bulamıyorum ki..çok zor durumdayım..kendimi de çok pasif hissediyorum..

gülhancım kadercim..sizlerin de iyi dilekleriniz için teşekkürler..öpüyorum canlar..sevgi ve selametle kalın..

gözlerime inanamıyorum..gizemcim hoşgeldin canım..senin ardanın ve ailenin iyi ve sağlıklı olmanıza ne kadar sevindim bilemezsin..öyle bir anda habersiz kalınca insanın aklına bin türlü şey geliyor..arda da muhammed kadar yaramaz mı yoksa..ayrıca anlatacağını belirtmişsin..son halini çok merak ediyorum keratanın..ben de bir dönem klavye sorunu yaşadım..ve bir ara yazamadım..eski bir laptopumuz vardı..klavyesinde birkaç harf yazmıyordu..sonra eşim açtı yapayım diye iyice bozdu ve biz de masaüstüne geçtik..böylesi daha iyi oldu..

paylaşımlarını bekliyorum..

haa bu arada teyzesi ebru betülüm dünyaya geldi..artık 6 aylık da bir kız annesiyim...
elife gelince elif uzun zamandır yok aramızda..onunla ilgili bilgilere faceten ulaşıyoruz şimdilik..:) yenilerde teyze oldu o da..kızkardeşi amerikada doğum yaptı.:)

ridacım güzel kızının doğduğunu ve ismini de biliyorum zaten takip ettiğim zaman yazmıştın ama o zaan sen faza giremiyordun siteye ama son halini bilmiyorum tabiki maaaşlah 6 aylık olmuş allah büyüyüp genç kız olduğunu da göstersin inş.
evet masaüstü çok iyi ama ben ardaya güvenemiyorum biraz büyüsün değişecem.ama şu anki sorunum bilgisayardan çok modemle ilgili kasım ayına kadar iptal edemiyorum .kasımda iptal edip başka yollar düşünecem
elifin ,iyi olmasına sevindim ben hiç görüşemedim face de kullanmıyorum ben

arda hakkındaki tariflerin muhammedi aratmaz nitelikte..muhammedin uyku saatleri çok düzensiz..zaten uyusa rahat ediyorum da uyandığında ilk işi ebruyu uyandırmak oluyor..ebru da muhammed uyuduğunda uyanıyor çoğu kez.. yani bazen nasıl oluyor diyorum..sanki özellikle ben uyumaya karar verdiğimde ikisi de aynı anda uyuyorsa..mutlaka biri o an uyanıveriyor..arkadaşlara da bahsediyorum ya..kendime ayıracak hiç vakit bulamıyorum..hele bugün davetim vardı..ne yedi ne içti bilmiyorum..kimse bişey yedirmemiş..annem ebruyla ilgilenmiş ..yavrum aç uyudu belki de..

hala biberondan vazgeçemedik bir de..sütünü biberondan başka bişeyde içemiyor..gece yada sabaha karşı süt için uyanıyor..cümle kuramıyor henüz..isimlerin yanına gel git ekleyebiliyor o kadar..henüz konuşamıyor ama anlamadığı hiç birşey yok..herşeyin adını biliyor..hatta şaka bile yapıyor kerata....:)

aynen arda da hiç uyku yok.ardada sulukta süt içiyor dün gece nerdeyse 1 kg içti bugün ishal oldu.içmezse çığlık atıyor.içine su katsam kıyamet kopuyo:KK43:
arda mesela arabası dayı ,anne sütü gibi cümlecikelr kuruyor gel giti çok kullanmıyor ve anlamsız şeyler çok söylüyor ama ben analamıyom bişi:2:
canım senin durumun çok zor allah yardımcın olsun ben şu anada ardayla ikinciyi kesinlikle düşünemiyorum ama arda biraz büyüsün bir yemeğini uykusunu kreşini halledelim bende oğluma kardeş yapacam inş.buarada ardayı kreşe gönderdim istemedi 2 gün sonunda vazgeçti ağlama krizine tutulup başını yerlere vuruyodu kreştekilerde korktu haliyle bişiy olur diye çok teokili şimdilik vazgeçin dedileirbilmiyorumkismile

kızlar valla nerden başlasam bilemedim ben bu bilg oturunca evdekiler deliriyo..alperen çekiştirip duruyo kalk diye zor bela yazmaya çaılışıyorum..öncelikle topiğimizin ilerlemesi beni çok sevindirdi.
gizemcimmm hoşgeldin canım..seni artık aramızda görmek çok güzel..ardanında ii olmasına sevindim..şimdiik görüşmek üzere canım
ridacım annenlerin gitmesine çok üzüldüm..alışman çok zor olacak ..annemde bazen anneannemlere giidyo 2 saatlik yol..bikaç gün kalıyo inan dünya başıma yıkılıyo sanki..çok canım sıkılıyo..ama dediğin gibi Allah başka ayrılıklar vermesin..zaman göz açıp kapayıncaya kadar geçer Allah yardımcın olsun canım
selmacım yanlış hatırlamıyorsam wc bilgiis isteyen sendin:) canım ikinci çocuk olması biraz avantajlı oldu en başta hep ikiisini beraber götürdüm..lazımlığı ve klozeti benimkide sevmedi hiç oturmadı 10 dk arayla alaturka tuvalete götürdüm (çeşmeyle kovayla oynamak hoşuna gidiyodu)sonra 15 dk ya çıkardım arada denk geldi işedi zaman pek isabetli olmadı altına yaptı bi hafta sonra yarım saat arayla tuttum yine arada fire veriyoduk ama bu sürede kakasını korkudan yapamıyodu..çişi rayına oturttuk ama kakaya gelince çuvalladık..tuvalette herşeyi ellediği için lazımlığa alıştırmam gerekiyodu onada hiç oturmadı ..teyzemin 3 oğlu var şişeyle alıştırdım demişti bende muharremi kavanoza tutarken alperenide alıştırdım..dışarıda falan kolay oluyo herkesin tuveletine girmemize gerek kalmıyo şişeye tutup atıyorum..şimdi muharrem klozete gittikçe lazımlığada alıştı
tuğbacım sayılı günlerin kaldı..hayırlı haberlerini bekliyoruz
kadercim sende önline görünüyorsun nasıl giidyo helinle

gizemcim öncelikle seni tekrar burada görmekten mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. a.s. bizim yaramaz kuzularımızdan ardayı çok öpüyorum. opuyorumnanaktan sanırım erkek çocukların genelinde aşırı hareketlilik problemi var ama kreş denemesinde böyle bir problem yaşamana üzüldüm. ağlaması normal de kafasını vurması açıkçası beni de korkuttu. kardeşimin oğlu da bir dönem her şeye kafa atıyordu özellikle annesine ve kızım heline ..ama çok şükür şimdi yok denecek kadar azaldı. acaba bu aşırı hareketliliği sadece sana mı yapıyor? mesela helin anneanne ve dede var diye evde yapmadığı şımarıklığı yapıyor. yoksa herkese karşı mı böyle? yine de Allah yardımcın olsun canım.
bu arada halen diyarbakırda mı çalışıyorsun?

tubacım sana gerçekten kolay gelsin... ustalara da bir haller oldu babamlar da apartman için sözleştikleri boyacılar da bugün gelmediler ama ben işin sırrını öğrendim 1. başında duracaksın 2. parayı asla peşin vermeyeceksin. (ki ben hep işçinin alın teri kurumadan hakkının verilmesini savunanlardan olduğum halde ) ağzım bu konuda 2 sefer yandığı için üçüncüsünün olmasına izin vermeyeceğim. önce iş sonra para ...
tubacım alıştırma kilotu var kuzenim vermişti ama kullanmaya cesaret edemedim çünkü özellikle bu sıcaklarda kullananlar hep islik ve pişik olduğundan şikayetçi olmuşlar :KK43: bu arada bugün artık kakasını da söylemeye başaldı tuba teyzesi . 2 kere kakasını söyledi ama 3. cüsünde kaçırdık ama olsun kilotunda kaldığı için yerden temizleme gibi bir sorunum olmadı :) şu an annemlerde olduğum için sadece uyurken bezliyorum ama gece 11 saat bezli kjaldığı halde gece hiç yapmamış sabah kalkar kalmaz çiş dedi :)
doğuma giderken haber vermeyi sakın unutma :) bu gidişle iş yaparken doğurursan şaşmam hani eski türk kadınları da at sırtında doğururlamış ya :)))

sevcancım (hep rida yazmaya alışmışım ya bir garip geldi:) ) lütfen sen de kendini bu kadar üzme artık. tamam insanın annesinden ayrılması elbette ki kolay bir şey değil ama bir de onun açısından bak antalyadasınız sıcaklar malum bir de kadıncağız şeker hastası orası eminim ki onun açısından bak hatta annene moral vermelisin seni böyle üzgün bırakıp gitmek onu daha da yıpratır öyle değil mi canım. bir de ablan var orda yalnız kalmayacak artı ablan da onu çok özlemiş bırak biraz da o hasret gidersin ... kurban bayramından sonra geri gelecekler demenden evi boşaltmayacaklarını çıkardım bilmem yanılıyor muyum? üstelik antalya ve kırıkkkale arası kaç saat ki? bak ben bir haftaya kadar gideceğim ve gideceğim yer 18 saatlik ve büyük bir olasılıkla seneye yaza kadar gelemeyeceğim. hadi bakalım topla kendini :eek:klava: sen böyle yıkıntı gibi dolanırsan kadıncağızı üzersin bak . Allah büyük de ona sığın ve sıkıntı gibi görünen her olayın arkasında mutlaka bir hayır gizlendiğini de unutma

"annemde bazen anneannemlere giidyo 2 saatlik yol..bikaç gün kalıyo inan dünya başıma yıkılıyo sanki..çok canım sıkılıyo.." al bir anne kuzusu daha ..bak gelecem şimdi oraya alacam senin de ifadeni :eek:klava: yahu bak kendiniz de diyorsunuz Allah başka ayrılık vermesin diye ... sizi böyle gördükçe ben de şimdi açacam muslukları göreceksiniz gününüzü :)
gülhancım helinle çiş tahmin ettiğimden kolay gidiyor ama çenesiyle baş edemiyorum hanımefendi bu sıcakta pencereleri kapattıracak üşüyorum diye :) ben de git battaniyene sarıl dedim o da getirdi battaniyesini yere yastığı sermişti yatmış halıya üzerine de battaniyeyi örttüm eline de verdim biberonu ben duşa girdim bir çıktım ki bizim zilli uyumuş :) alem bu kız ya :))

ay ne güzel topik baya canlandı doğuma gidip gelince birikicek baya heralde oku oku bitmez:))))

gizemciğim hoş geldin eskilerden birilerini görmek çok güzel. ne günler yaşadık beraber:))
yaramazlar küçükken ne rahatmışız dimi:))) valla siz böyle huysuzluklarından bahsedince ben yoruluyorum Allah sabır versin size. maşallah diyeyim en uslu çocuk buğra galiba ben hiç dert yandığımı bilmiyorum Allah bozmasın ne gece uykusu bilirim kalktığını ne ağlama nöbetleri yemek sorunuda yok. olsa zaten öyle 2.ye cesaretim hiç olmazdı. bakalım kardeşi geldikten sonra ne olucak durumu muhammed gibi sonradan canıma okursa bide kafayı yerim heralde ben okadar sabılı değilimdir. tedavilik duruma gelirim heralde-tatlicadiarzu-
bende şuan buğrayı kreşe götürüyorum ilk günlerde ağlama krizlerine girdi babasıda dayanamadı aldı sonra tekrardan vermeyi denedik 2 haftadır düzenli gidiyor iyicene alıştı. içeri girerken ağlıyor bitek ama kapı kapanınca hemen susuyor. arda için zamanla alışır diyeceğim ama gerçekten kafasını vurması çok fena ona engelde olamazsınızki. bence günde 1-2 saat yanında durarak ortama alışırak başlatsan belki öyle alışabilir yavaş yavaş.

ridacığım inan bi misafir bişey geldiğinde yada şuanki halimle bende buğrayla ilgilenemiyorum aynı senin gibi. çoçuk aç aç dolanıyor ortalıkta. Allahtan artık herşeyi yediğinde eline verdiklerimle yetiniyordu. bu kreş işi çok faydası oldu bana orda sabah öğlen ikindi 3 öğün yemeğini veriyorlar çok güzelde yemekleri var. bitek bana akşam yemeği kalıyor. yemek varsa yemek yediriyorum yoksa tereyağında unu kavurup sütle kendim muhallebi yapıyorum kurtarıcı olarak öyle idare ediyoruz ama 1 öğün sadece yedirmem çok rahat oluyor. ben tek çoçukla ilgilenemezken senin 2 çoçuklu halin normaldir. eşimin bi akrabası var durumları iyi yardımcısı var kadının 2 çocuğu var 2 yaş arayla seninkiler gibiydiler kızı yeni ek gıdalara başlamıştı 2-3 saatte bir bişeyler yediriyordu bayıldım onun yemek düzenine ama yardımcısı olduğu halde 2 dakka yerinde durmuyordu devamlı çoçuklar için bişeyler yapıyor. bizim imkanımız yok öyle olmaya pestili çıkar adamın ev işimi yapıcan çoçuğa yemekmi hazırlıcan boyna:bbo:

riacığım kadere katılıyorum üzme kendini bukadar birazda ablan annenle hasret gidersin :eek:klava:

kaderciğim senin kız iyicene alışmaya başladı demek kakayada başlamışsınız. tamamdır artık bence kaptı bu işi kızlar maşallah çabuk öğreniyorlar bizim küçük herifler inatcı ya...
bende diyorum suyum muyum gelse sancım gelse heralde hala orayı burayı düzeltmeye çalışırım plan yapıyorum artık öyle bişey olsa neyapayım ilk diye:)))) benimde bildiğim tarlalarda iş yparken doğurup gidip eve bırakıp bebeği kaynanaya gelip tekrar iş başı yaparlarmış. bende ev toparlanmazsa doğuma kadar gidip doğurup gelir devam ederim artık heralde:roflol:

buğra evde diye fazla bişey yapmak istemedim bugün ama yavaş yavaş düzene giriyor ev. yarın kontrolüm var 8 günüm kalıyor geriye bakalım gelince yine haberdar ederim durumdan sizi. 2 gündür 2 kere baya derin sancı vurdu ama devamı gelmedi inş çok bekletmez kızım beni abisi gibi. 6 gün gecikmeli gelmişti paşam:1hug:

gizem hoşgeldinnn....
kızlar msn adreslerinizi istiyorum gizem seninde kader seninda ridacım tuğba cım...gizem cim varsa face den de eklemek istiyorum...ya neden koptunuz anlamıyorumm ki..aklımızdasınız yapmayın böyle...
kızlar kocam geldi:) bana parfümler almış:)
gizem nereye gittiniz yurt dışına ve turla mı gittiniz ayrıntılı istiyorum ama neler yaptınız nasıldı???
kızlar ben bugün bez tuttum ya..şimdi anneannemlerdeyiz kocam geldi felan uğraşamam dedim...gözüm de korktu bu çiş olayından...şimdi de lazımlığpını görmek istemiyor bağırıyor bakalım yarın napıcaz?
bütün gün bişey yediremedim kızıma imdatt...öptüm hepinizi..

:kedi: aferdersin kadercim yangına körükle gittim galiba:KK43:( haklısın herkes anne evladı..yurt dışında yaşıyıp senede bi görenler var...ridacım sen benim önceki yazdıklarıma bakma içini ferah tut canım..
selmacım eşin her zman alırmı bişeyler ..benimki hiç bir zaman almaz:KK43: ne kıyafet ne başka bişey..

kızlar valla nerden başlasam bilemedim ben bu bilg oturunca evdekiler deliriyo..alperen çekiştirip duruyo kalk diye zor bela yazmaya çaılışıyorum..öncelikle topiğimizin ilerlemesi beni çok sevindirdi.
gizemcimmm hoşgeldin canım..seni artık aramızda görmek çok güzel..ardanında ii olmasına sevindim..şimdiik görüşmek üzere canım
ridacım annenlerin gitmesine çok üzüldüm..alışman çok zor olacak ..annemde bazen anneannemlere giidyo 2 saatlik yol..bikaç gün kalıyo inan dünya başıma yıkılıyo sanki..çok canım sıkılıyo..ama dediğin gibi Allah başka ayrılıklar vermesin..zaman göz açıp kapayıncaya kadar geçer Allah yardımcın olsun canım
selmacım yanlış hatırlamıyorsam wc bilgiis isteyen sendin:) canım ikinci çocuk olması biraz avantajlı oldu en başta hep ikiisini beraber götürdüm..lazımlığı ve klozeti benimkide sevmedi hiç oturmadı 10 dk arayla alaturka tuvalete götürdüm (çeşmeyle kovayla oynamak hoşuna gidiyodu)sonra 15 dk ya çıkardım arada denk geldi işedi zaman pek isabetli olmadı altına yaptı bi hafta sonra yarım saat arayla tuttum yine arada fire veriyoduk ama bu sürede kakasını korkudan yapamıyodu..çişi rayına oturttuk ama kakaya gelince çuvalladık..tuvalette herşeyi ellediği için lazımlığa alıştırmam gerekiyodu onada hiç oturmadı ..teyzemin 3 oğlu var şişeyle alıştırdım demişti bende muharremi kavanoza tutarken alperenide alıştırdım..dışarıda falan kolay oluyo herkesin tuveletine girmemize gerek kalmıyo şişeye tutup atıyorum..şimdi muharrem klozete gittikçe lazımlığada alıştı
tuğbacım sayılı günlerin kaldı..hayırlı haberlerini bekliyoruz
kadercim sende önline görünüyorsun nasıl giidyo helinle

merhaba canım senide görmek çok güzelopuyorumnanaktan
peki bişyde sorayım alperen kakaya alıştımı

gizemcim öncelikle seni tekrar burada görmekten mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. a.s. bizim yaramaz kuzularımızdan ardayı çok öpüyorum. opuyorumnanaktan sanırım erkek çocukların genelinde aşırı hareketlilik problemi var ama kreş denemesinde böyle bir problem yaşamana üzüldüm. ağlaması normal de kafasını vurması açıkçası beni de korkuttu. kardeşimin oğlu da bir dönem her şeye kafa atıyordu özellikle annesine ve kızım heline ..ama çok şükür şimdi yok denecek kadar azaldı. acaba bu aşırı hareketliliği sadece sana mı yapıyor? mesela helin anneanne ve dede var diye evde yapmadığı şımarıklığı yapıyor. yoksa herkese karşı mı böyle? yine de Allah yardımcın olsun canım.
bu arada halen diyarbakırda mı çalışıyorsun?

teşekkür ederim canım senide takrar görmek güzel
kızlar bu arada ben şu anda annemin nicki ile yazıyorum karıştırmayın benim gizem.
kadercim biz diyarbakırlıyız ve orda çalışıyoruz başka bir yer tayinde şu anada düşünmüyoruz
ardaya gelince arda zaten çok hareketli bir çoçuk ama tabi bana nazı daha çok geçiyor.ama insanlardan da çok çekinmiyor korkmuyor bi tek kardeşimden azcık çekiniyor yoksa gittiği yerde hiç utanmaz heryeri karıştırır mesela başka insanlar yapma falan dese daha çok dinliyor bana göre ama yinede haraketliliği bağımsızlığı herkese var
.evet ağlaması zaten normal çok tepki gösterdi şimdiye kadar hiç bişiy için böyle yapmamıştı çok ağladı ve kendini sürekli yerlere attı. bende korktum çünkü alışması gerek kreşe benim eninde sonunda göndereceğim yer kreş vede erken alışırsa konuşması ve yemesi düzene girer diye düşünüyorum
ayrıca helinin kakasını söylemesine çok sevindim kadercim bence gecede bağlama alıştırma külüdu al yoksa gece yapmatya alışırmış

Son düzenleme:
ay ne güzel topik baya canlandı doğuma gidip gelince birikicek baya heralde oku oku bitmez:))))

gizemciğim hoş geldin eskilerden birilerini görmek çok güzel. ne günler yaşadık beraber:))
yaramazlar küçükken ne rahatmışız dimi:))) valla siz böyle huysuzluklarından bahsedince ben yoruluyorum Allah sabır versin size. maşallah diyeyim en uslu çocuk buğra galiba ben hiç dert yandığımı bilmiyorum Allah bozmasın ne gece uykusu bilirim kalktığını ne ağlama nöbetleri yemek sorunuda yok. olsa zaten öyle 2.ye cesaretim hiç olmazdı. bakalım kardeşi geldikten sonra ne olucak durumu muhammed gibi sonradan canıma okursa bide kafayı yerim heralde ben okadar sabılı değilimdir. tedavilik duruma gelirim heralde-tatlicadiarzu-
bende şuan buğrayı kreşe götürüyorum ilk günlerde ağlama krizlerine girdi babasıda dayanamadı aldı sonra tekrardan vermeyi denedik 2 haftadır düzenli gidiyor iyicene alıştı. içeri girerken ağlıyor bitek ama kapı kapanınca hemen susuyor. arda için zamanla alışır diyeceğim ama gerçekten kafasını vurması çok fena ona engelde olamazsınızki. bence günde 1-2 saat yanında durarak ortama alışırak başlatsan belki öyle alışabilir yavaş yavaş.
:1hug:
hoşbulduk tuğbacım evet çok güzel günlerimiz geçti ilk hamilelik heycanlarımızı beraber yaşadık beraber doğumlara girdik birbirimiz merak ettik çok güzel günlerdi.
buğraya maaşallah diyeyim:nazar:aman nazar değmesin.çok akıllıymış benimkinde ne uyku ne yemek var bide ayrıca türülü türlü yaramazlıklar vedehuysuzluklar var canımı okudu vallakötükedihüso
inş kardeşi gelincede huyu çok değişmez mutlaka etkilenecek ama inş çabuk atlatır
kreşe alışmasınada çok sevindim bizimki sadece ağlasa bıraktırmayacaktım kimse zaptedemeyince mecbur bıraktık eylülün başımda yine deneyecez .bu sefer halası gidecek onla burda be gittim bana daha çok inat yaptı.halası ana sınıfında staj yapıyodu geçen sene arada ardayı götürüyodu ardanın çok hoşuna gidiyordu bu sefer halasıyla alışırsa alışır diyoruz

gizem hoşgeldinnn....
kızlar msn adreslerinizi istiyorum gizem seninde kader seninda ridacım tuğba cım...gizem cim varsa face den de eklemek istiyorum...ya neden koptunuz anlamıyorumm ki..aklımızdasınız yapmayın böyle...
kızlar kocam geldi:) bana parfümler almış:)
gizem nereye gittiniz yurt dışına ve turla mı gittiniz ayrıntılı istiyorum ama neler yaptınız nasıldı???
kızlar ben bugün bez tuttum ya..şimdi anneannemlerdeyiz kocam geldi felan uğraşamam dedim...gözüm de korktu bu çiş olayından...şimdi de lazımlığpını görmek istemiyor bağırıyor bakalım yarın napıcaz?
bütün gün bişey yediremedim kızıma imdatt...öptüm hepinizi..

merhaba selma hoşbulduk inş selmacım mümkün olduğunca bende girmek istiyorum benimde aklımdasınızzemuszemus
selmacım inş sende çiş olayını halledersin arda napcak bakalım,
eşin gelmiş de nereye gitmişti ben bilmiyorum gözün aydın parfümlerinide güle güle kullan
biz bu sene benelüx turuna çıktık yani.belçika(bürüksel-brugge)fransa(paris-disneyland)lüxemburg,almanya(köln)ve hollanda(amsterdam dahil hollandanın büyük kısmı)nı gezdik çok güzeldi tabi ve ama çok yorucuydu ama değer tabi çok güzel deneyimler yaşadık çok şey öğrendik çok şey gördük ama kuşumu çok özledik herhalde seneye ya gitmryiz yada artık biraz akıllı olursa anımızda götürürüz ayrıntıları bu ama özel olarak öğrenmek istediğin şeyler varsa sorabilirsin.sana özelden msn mi gönderiyorum ama msn hiç kulalnmıyorum desem yeridir:KK43:ama mailimi düzenli olarak kontrol ederimboshayallersmile

X