2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

tuğbacım eşim biraz normal üstü benim..çok küçükken menenjit geçirmiş öldü diye vermişler kayınpederimin eline çok hastalıklar geçirmiş ki menejitte illaki bi sakatlık bırakıyo benimkinin akıl sağlığı tam değil anlayacağın bide aşırı inatlık bırakmış onda..ilkokul zamanında da saçkırana yakalanmış okulada gitmemiş doğru düzgün hep ortamdan kaçmış..biraz sıkıntılı anlayacağın illaki yapcak iş bulunur ama benimki sıkıya gelemez..hazır para zaten kalmadı canım ...kayınpederimden kalan dükkanlar var kardeşler onların kirasını paylaşıyo..bi arsamız var sayıp bişey açmayıda düşünüyo ama benim gibi çekingen ticaret çok riskli onla bana göre değil kaynımın dükkakında 1 yıldır 3 kiracı çıktı hepsinin zararı 14 milyarı geçmiş..yani o yok bu yok biliyorum vardır illaki bi yerde kısmetimiz..

off ya canım allah kolaylık versin çok zor işsizlik ve iş bulmak bu dönemde allah hayırlı bir iş kapısı açsın önünüze inş

amin gizemcim sağolasın...zor olmazmı..hiç ihtiyaç bitmiyoki 2 çocuk var hastalanacaklar diye korkuyo insan

amin gizemcim sağolasın...zor olmazmı..hiç ihtiyaç bitmiyoki 2 çocuk var hastalanacaklar diye korkuyo insan

haklısın canım ya evet hastalanınca doktor ilaç parası çok oluyor ne yazikki .allah yardımcınız olsun canım inş en kısa zamanda feraha ulaşıırsınız:Saruboceq:

gizem cim tavsiyelerine çok teşekkür ederim kesinlikle alınmadım...biliyorum benim için yazıyorsun...kayınvalidem eşimi arayıp orunlardan bahsetmemiş sanırım o kısmı karışık yazdım ben...bulgaristan da eşim kayınvalideme açmış konuyu selma size kızmış neden bunları başkalarına anlattınız emiş o şekilde konuşmuşlar...birde biz onu arıyoruz telefonu sana veriyor sen açıyorsun demiş kayınvalidem...eşimde beni de selmanın ailesi aradığında bende ona veriorum bazen bunda ne var demiş..
yine karışık mı oldu bilmiyorum da..aslında kayınvalidem hiç karışmadı bu olaya sustu sustu eltimin yanında oldu olanlar:KK43:

rida cım aozli gülhan cım tuğba cım hepinize teşekkür ederim yorumlarınızın hepsi benim için değerli..
rida cım dediğin gibi aslında sakin uyumlu biriyim ama eşimle aramda o şekilde gerginlik olunca dayanamadım... gerekli gereksiz laflar sözlerde üstüste geliverdi...keşke olmasaydı diyorum ama oldu bir kere:KK43: dediğin gibi canım eşimden allah razı olsun...tanıdığım en mükemmel insan benm gözümde...benim eksiklerim daha çok onun karşısında...
gülhan cım inşallah eşin bir iş bulur...benim köydeki halamın kızı evli iki de kızları var...eşi de mevsimlik işçi senede 4 ay çalışıyor başka çalışmıyor evde...halamın kızını da babam bir işe soktu şimdi fena değil iyi para kazanıyor...eşi de evde iş olmadığı zamanlarda ama çocuklara bakıyor...o da mülayim iyi bir insan girişken değil ama..hani tuttuğunu koparır biri değil...ya hayat müşterek...eşin evde çocuklara bakıcaksa ev işini yapacaksa biraz olsun sende çalışabilirsin bence...
tuğba cım iyiki gelmiş annenler senin...benim yaşadıklarımı düşünerekten eşinle aranızdaki sorunları belli etmemeye çalış biliyorum zor olur içinden kızarsın ama...şunu anladım 3. kişilere mahal vermemek lazımmış..
rida cım kızının incileri hayırlı olsun...:) ne güzel 2.kere yaşıyorsun bu duyguları...
hepinizin de dediği gibi ben yatalak olana vereyim en iyisi zekatımı geçen sene de ona vermiştim...
görüşmek üzere kızlar öpüyorum sizi...

Son düzenleme:
slm arkadaşlar..yapılan yorumları okudum biraz..selmacım düzelir canım..hiç kafanı takma..zaman en iyi ilaçtır..

gülhancım, eşinle iş ile ilgili problemlerinin bir an önce çözülmesini diliyorum Allahtan..Kolay değil tabiki iki çocuk var..koskoca ev..sorumluluklar..bildiğimiz kadarıyla sen önlisans muhasebe mezunusun..eşin ilkokul mezunu..geçirdiği rahatsızlıklar nedeniyle asosyal bir insan ama sen sosyal bir insansın..bilgisayar başından kalkmadığını söylüyorsun..daha önce ne işle meşguldu..yani nasıl tanıştınız....daha önce bahsetmiştin sanırım..severek mi evlenmiştin.. yada bu seçim tamamen sana mı aitti, merak ettim..

avatarımı değiştirdim..oğlum canım bitanem..onu az önce döverek uyuttum kendimden utanıyorum..:KK43:( ancak yaptıklarına dayanamadım, sabredemedim..üzgünümmm

tuğbacım, öncelikle annecin gelmiş gözün aydın canım..yaşadıklarını yazarken ben de burda sinirlendim esasen..valla erkek milleti işte..sen onun bi parçasını dünyaya getirmek için 9 aydır savaş veriyorsun adam oruçtan (açlıktan) sebep bebeğini taşıyan anneyi gereksiz cümleleriyle yok yere kırıyor incitiyor..karnı doyunca da hiç birşey olmamış gibi davranıyor dimi..bu erkekler çocuk gibi yaaa..ayy şaka maka sancım geldi diyince benim doğum aklıma geldi..37.hafta kontrolde nst ye bağladıklarında sancın var doğuma gidiyorsun deyivermişlerdi..İnşallah sen istediğin şekilde doğum yaparsın ama ben düşünüyorum da normal yapamazdım herhalde..Allah dağına göre kar verirmiş ya..sen cesursun bu konuda..Rabbim kızına hayırlısıyla kavuşmak nasip etsin..

canım arda gerçekten beni perişan etti diyebilirim ama inş düzelecek benim hala umudum var,annenin rahat ve mutlu olmasına sevindim yeğeninede hayırlı olsun inş ünv de iyi okul kazanır.
ridacım çok sıcakmış orası gerçi izmirde fena ama antalyanın nemi çekilmiyor allah kolaylık versin

umutsuz yaşanmıyor canım :)) valla ben de muhammedin düzeleceğini düşünüyorum ama kardeşten sonra beni öyle perişan ediyor ki aklın hayalin durur..iki gündür şurup şişelerini düşürüp kırıyor..yapay çiçeklerin dibindeki renkli taşları döküyor yerlere..eliyle her yere dağıtıyor..zoraki yemek yiyor ağzını peçeteye değil özellikle kızdığımı bildiği halde yastık, kanepe, masa örtüsü nere denk gelirse siliveriyor..deliricem..klima salonda diye salonda oturuyorum..kırıp dökmedik yer bırakmadı..bonibon verdim eline minik kavanoza koydum renkli ilgisini çeker oyalanır dedim..halının üstünde kavanozun dibiyle kırmış heryer çikolata olmuş..

ay evet bak selmanın olayına çok daldım bebişimizn dişini unuttumalsanaalsanasmile
hayırlı olsun dişi güzel kızımızın

gizemcim, tuğbacım, gülhancım, selmacım çook teşekkürler canlarım..neden sevindim o kadar bilmiyorum ama kızımın dişi beni çok heyecanlandırdı..muhammed 8.ayda çıkarmıştı..kızım 6.ayda çıkardı..:))

kadercim okulundan, boludan ve hatta arkadaşlarından ve öğrencilerinden ayrıldığın için üzülüyorsun eminim..ama yeni olanı önyargısız ve yüreğini açarak karşıla ki hayır düşün hayırla karşılaştırsın rabbim seni..

tuğbacım eşim biraz normal üstü benim..çok küçükken menenjit geçirmiş öldü diye vermişler kayınpederimin eline çok hastalıklar geçirmiş ki menejitte illaki bi sakatlık bırakıyo benimkinin akıl sağlığı tam değil anlayacağın bide aşırı inatlık bırakmış onda..ilkokul zamanında da saçkırana yakalanmış okulada gitmemiş doğru düzgün hep ortamdan kaçmış..biraz sıkıntılı anlayacağın illaki yapcak iş bulunur ama benimki sıkıya gelemez..hazır para zaten kalmadı canım ...kayınpederimden kalan dükkanlar var kardeşler onların kirasını paylaşıyo..bi arsamız var sayıp bişey açmayıda düşünüyo ama benim gibi çekingen ticaret çok riskli onla bana göre değil kaynımın dükkakında 1 yıldır 3 kiracı çıktı hepsinin zararı 14 milyarı geçmiş..yani o yok bu yok biliyorum vardır illaki bi yerde kısmetimiz..
hmm odan demekki bukadar çekingen içine kapanık olması çünki kolay değil bi erkeğin bütün gün evde işsiz güçsüz durması aylarca. hakınızda herşeyin hayırlısı olsun inş gönlüne göre bi iş bulur en yakın zamanda rahatlarsınız...

valla çok güldüm bu yazına ha:) hadi gözün aydın anneni gettirtmişin.ehele bir bebeişini sağlıkla al kucağınada eşinede kırgınlığın geçer ak zaten anlamış hatasını
bilmem valla anlamışmı hiç belli etmiyor hala bi özür bişey yok ama bugünkü kontürolüme ben demeden kendisi geldi. yine oflayıp pofluyordu ara ara ama busefer ben çağırmadım kendin geldin gelmeseydin diye verdim ağzının payını. oooh ohhh:))))
tuğbacım bu arada gözünaydın canım annen gelmiş...kadercim sen ne alemdesin sesin çıkmıyo hiç.helin napıyo..
teşekkürederim canım
avatarımı değiştirdim..oğlum canım bitanem..onu az önce döverek uyuttum kendimden utanıyorum..:KK43:( ancak yaptıklarına dayanamadım, sabredemedim..üzgünümmm
boşver canım takma kafana oğlunu dövmeyen dizini döver:))) arada olur öyle senin durumunda kim olsa cinnet geçirirdi heralde çok şükür dövmeyle geçiştirmişsin. yazdıkların insanı çileden çıkaran cinsten ama yinede elin alışmasın dikkat et önünü alamazsın. buarada çok şirin çıkmış maşşalah muhammedimize yaramaz ama....
tuğbacım, öncelikle annecin gelmiş gözün aydın canım..yaşadıklarını yazarken ben de burda sinirlendim esasen..valla erkek milleti işte..sen onun bi parçasını dünyaya getirmek için 9 aydır savaş veriyorsun adam oruçtan (açlıktan) sebep bebeğini taşıyan anneyi gereksiz cümleleriyle yok yere kırıyor incitiyor..karnı doyunca da hiç birşey olmamış gibi davranıyor dimi..bu erkekler çocuk gibi yaaa..ayy şaka maka sancım geldi diyince benim doğum aklıma geldi..37.hafta kontrolde nst ye bağladıklarında sancın var doğuma gidiyorsun deyivermişlerdi..İnşallah sen istediğin şekilde doğum yaparsın ama ben düşünüyorum da normal yapamazdım herhalde..Allah dağına göre kar verirmiş ya..sen cesursun bu konuda..Rabbim kızına hayırlısıyla kavuşmak nasip etsin..
eşim yay burcu her an gergin haldedir bişey olsada çekişsem kavga etsem. bazen okadar abuk subuk şeylere parlarki sesim çıkmaz baka kalırım busefer neden konuşmuyorsun diye parlar. ben çözemedim bu erkekleri dediğin gibi açken yapıyor yapacağını tokken hiç bişey yok. çoçuk yanında melek kalıyor:))
o nst deki sancıyı sen hissediyormuydunki? benimkisi karnım sertleşiyordu aşşayada başkı oluyordu sancı gözüktüğü yerlerde ama devamı gelmedi o gün öyleydi geçti. sancı gözükyor diye erkendende alabiliyorlar sezeryana yok yere. ben sezeryanda olsa beklicem sancımı kendisi kara versin gelmeye zamanı dolsun istiyorum. tabi önce bi normalin izinde gidelimde. busefer başarırım inş ya eğer sancım gelirse gidersem tecrübeliyim artık nerde neyapıcağımı biliyorum:lepi:

tuğba cım yakaladım seni:)
eşin yay burcu demişsin ya ateş grubu burçları böyledir bir anda sinirlenir söylenir sonra da bak unutuvermiş..babam da aslan burcu çok iyi bilirim bunları ben:)yaylar aslında ideal burçlardır...oruçtan böyle yapıyordur birde diyorsun işte sıkılıyor..onun da etkisi vardır...bu arada babama çok benzettim cidden babamda girişimcidir..ticaret kafası süperdir...hiç boş durmaz..değişik tipler yaa. öyle kabullenip öyle yaşamak lazım...sen ne burcuydun canım*

bugün yine kontrolüm vardı 1 tane sancı çıktı sadece. bebişin kilosu aynı ilerlememiş 3700 yakın 3800 geçmez sanırım artık korkmama gerek yok. boyu uzun olduğu için kilosunu takmadığını söyledi dr um kısa ve şişko bi bebek değil dedi uzun olduğu için daha kolay bi doğum olabilir dedi. açılma yine yok salı günü son günümüz ogün gelirsin yine bakarız dedi ama belki sancı filan gelene kadar beklerim. açılma olsa suni sancı değilde aşşadan bi ilaç veriyormuş açılmayı hızlandırıyormuş. bakalım 5 günümüz kaldı hatta 4 bugün bitti sayılır. hayırlısı artıkkk....

tuğba cım yakaladım seni:)
eşin yay burcu demişsin ya ateş grubu burçları böyledir bir anda sinirlenir söylenir sonra da bak unutuvermiş..babam da aslan burcu çok iyi bilirim bunları ben:)yaylar aslında ideal burçlardır...oruçtan böyle yapıyordur birde diyorsun işte sıkılıyor..onun da etkisi vardır...bu arada babama çok benzettim cidden babamda girişimcidir..ticaret kafası süperdir...hiç boş durmaz..değişik tipler yaa. öyle kabullenip öyle yaşamak lazım...sen ne burcuydun canım*

yakalandııım.... :)))
canım bende toprak grubu başak tam tersiyim bende sakin olaylara olumlu ve relaks bakarım duygusal ince düşünceli. birbirimizi böyle tamamlıyoruz işte:)))) gerektiği yerlerde o girişken ve yırtık bende ılımlı ve sakin karşılayan-tatlicadiarzu-

tuğba cım ne kadar az kalmış allah hayırlısıyla kolay bir doğum nasip etsin...cesaretine hayranım ve inşallah böyle devam edersin...sen normal doğur bakalım bende yaparım belki sana özenip:)

gizem cim tavsiyelerine çok teşekkür ederim kesinlikle alınmadım...biliyorum benim için yazıyorsun...kayınvalidem eşimi arayıp orunlardan bahsetmemiş sanırım o kısmı karışık yazdım ben...bulgaristan da eşim kayınvalideme açmış konuyu selma size kızmış neden bunları başkalarına anlattınız emiş o şekilde konuşmuşlar...birde biz onu arıyoruz telefonu sana veriyor sen açıyorsun demiş kayınvalidem...eşimde beni de selmanın ailesi aradığında bende ona veriorum bazen bunda ne var demiş..
yine karışık mı oldu bilmiyorum da..aslında kayınvalidem hiç karışmadı bu olaya sustu sustu eltimin yanında oldu olanlar:KK43:

ay evet valla selmacım ben yanlış anlamışım halbuki ben iki kerede okudum yani.bak kadının günahını da aldım bu ramazan günlerinde.o zaman hakatten kadın kötü niyetli değil bak senide seviyor bu konuda böyle unutulur gider artık düşünme.ama mesafe konusunda ve evliliğine kimseyi karıştırmama konusundak düşüncelerim aynı.bide konuyu tam anlayınca eşini takdir ettim seni güzel savunmuş

tuğba cım ne kadar az kalmış allah hayırlısıyla kolay bir doğum nasip etsin...cesaretine hayranım ve inşallah böyle devam edersin...sen normal doğur bakalım bende yaparım belki sana özenip:)

şimdide ben yakaladıııım....:lepi:
buğradada böyle cesaretli başlamıştım ama doğum odasına geçince ıkın ıkın çıkmayınca sezeryan diye yalvarmıştım.:kedi: bukadar beklemeden sonra inş öyle demem tembih edicem dr nekadar yalvarsam beni dinlemeyin diyehihoyyyt bakalım başarırsam sana ve bazı kişileri öncü olurum bakarsın

X