2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

gülhancım tam sana cevap yazarken elektrikler kesildi.muhammede kızkardeş geliyor..çok tuhaf kızım diyebilmek ne güzel bişeymiş...
Kız çocukları çok narin oluyorlar, onları en güzel şekilde yetiştirmek de bir ibadet sayılıyor dinimizde..Peygamber efendimiz kız çocuğu doğduğu zaman aileye iki hediye verirmiş..Kız Bereket demektir...RABBİM dileyen isteyen herkese iki oğul sahibi olan arkadaşım sana da bir Kız evlat nasip etsin hayırlısıysa tabi ki..

canım hayırlı olsun benim içimden erkek geçmişti ama kız olmasın açok sevindim sağlıkla kucağına al inş:emir_bebek:

canım benim çok zor hakikaten eşim içeri girdiği ilk zamanlarda yatakta onun yattığı tarafı açamıyordum bile onun yattığı yastığa yatamıyordum sonra ecrinle yatmaya başlayınca yatağımı tam olarak açtım yineden belli bi saatte gelip yatacağını bilerek uyumakta bişey ben eşimin ne kadar zaman sonra geleceğini bilmiyorum bu belirsizlik beni çok üzüyü umarım en kısa zamanda gelir. insan başına gelince biliyo çok ağır işliyomuş bu adelet sistemi.
rabbim bu gece herkesin duasını kabul etsin inşallah. Bizim içinde dua edin. ben hep meleğim için dua ediyorum.

canancım canım merhaba ALLAHIM sizi tez zamanda kavuştursun en kısa zamanda kızın babasına kabvuşsun allahım sanada sabır versin canım bu günlerde geçeçek öyle düşün dularım seninle

ışıl vuslat selma sşizlerğde görmek çok güzel
vuslatcım doruk nasıl neler yapıyo
ışıl sende ikinciyi düşünüyomuşun hadi hayırlısı
selma sanada hayırlı olsun yeni evin yeni işin yeni bakıcın
güğlhancım eşinde inş kolay alışır

Sevgili canan,
Yaşadiğin günler çok zor elbet.Ama bu mübarek gecede bol dua et.Bir mucize olsunda hemen kevuşun eşinle.Bebişde babasini çok özlüyordur canim benim.
Umarim tez zamanda kavuşur ve mutlu bir şekilde devam edersinz hayatiniza.

Bu arada ikinci bebeğe hamile olan ve ikinci bebeği düşünen arkadaşlari cesaretlerinden ötürü ayakta alkişliyorum:lepi:
Allah isteyen tüm kadinlara anne olmayi nasip etsin.

Herkese ii geceler.
Bebişlere bol iştah ve uykular diliyorum...

ışıl vuslat selma sşizlerğde görmek çok güzel
vuslatcım doruk nasıl neler yapıyo
ışıl sende ikinciyi düşünüyomuşun hadi hayırlısı
selma sanada hayırlı olsun yeni evin yeni işin yeni bakıcın
güğlhancım eşinde inş kolay alışır

evet gizemcim 2 .yi dusunuyoruz ama tik yok .bakalim hayirlisi sen neler yapiyosun arda nasil

:roflol:mayıs anneleriii maşallah pek becerikli çıktınızzzzzzsırnaşık şey
tostak sende kayboldun ne zamandır allah gönlüne göre versin inşallah biran önce hamiş kalrsın

sagol vuslat inasllah,tatil filan derken pek zamanim olmadi acikcasi ama simdi yine burdayim:enbuyukkk::enbuyukkk:

canım benim asıl sen nerelerdesin hiç uğramaz oldun herşey yolunda çok şükür ama hiç yerimizde duramıyoruz:) kpır kpırız

Doğru söylüyorsun canım, 3,5 aydır yoktum..işten çıkarılınca netsiz kalmıştım..eve net aldırınca ancak..:1hug:
bütün 2008 mayıs çocukları ayaklanınca yatarak geçirdikleri bir yılın acısını çıkartırcasına her şeye dokunmak, kırmak, çekmek, dökmek zorunda hissediyorlar kendilerini...olan bize oluyor nedense..
ayrıca kızım için iyi dileklerine teşekküler..ben de çok mutluyum..

Rabbim isteyen herkese sağlıklı evlatlar versin inşallah.
Ben bi gittim ama arada bi bakıyordum dün akşamda öyle bi bakınırken senin bebeğin olacağı haberini aldım çok sevindim kış bebeği olucak sanırım kızımız ne kadar heyecan vericidir. muhammette eşin yanında değildi bu bebişinizde eşin yanında onun içinde çok garip bi duygu olucak karnın çıkmaya başladığında muhammetin tepkisi ne olucak çok merak ediyorum benim kızım çok kıskanç ne yapar bilmem bi kardeşi olsa yanında başka çocukları görmek istemiyo hemen kızıyo :)
canım hayat beni başımıza gelen bi olaydan dolayı çok farklı yerlere sürükleri uzun bi süreden beri annemdeyiz kızımla eşimin geri dönmesini bekliyoruz bilenle biliyo zaten eşim uzun zamandan beri cezaevinde insanın başına ne yazıkki bu hayyat herşey gelebiliyormuş ben bunu gördüm. Hayatımda cezaevini sadece tv de görürüm derken içine giriyorum canımı eşimi orda bırakıp geri geliyorum. Ecrin ilk doğduğunda herkes allah analı babalı büyütsün demişti ne kadar güzel bir dilekmiş ne kadar önemli olduğunu eşim yanımızdan gittiğinden beri anladım. kuzumuz büyüyo sağlıkla ama babası yanımızda değil. Ecrin babasını ne yazıkki sadece resimlerden tanıyo onu her defasında cezaevine götürmek istemiyorum ordan etkilenmemesi için. Rabbim en kısa zamanda eşimi ordan kurtarsın. eşim bi gelsinde ben de ecrinimi tek bırakmak istemiyorum ona bi kardeş istiyorum.
sen artık kendine çok çok iyi bak muhemmet yeni bebiş ve eşin için. tekrardan tebrik ediyorum rabbim hayırlısıyla sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

eşinin ve senin tekrar bir araya geleceğiniz günler inşallah çok yakındır...Tüylerim diken diken oldu arkadaşım..eşim askere gittiğinde yalnızdım..ama ailem vardı çok şükür..sen de ailenle birliktesin..Eşim 15 ay askerlik yaptı..gerçekten eşinden ayrı kalmanın ne demek olduğunu bilenlerdenim..sana Allahtan sabır ve metanet diliyorum..Allah başka acı, keder vermesin arkadaşım..canı sağolsun Allahın izniyle.... nasılsa dönüp gelecek..RABBİM yar ve yardımcın olsun arkadaşım..bunların birgün son bulacağını düşünerek mutlu olmaya çalış...eşin geldiğinde de bir bebişle yuvayı tekrar alevlendirirsiniz inşallah..dualarımdasın dün olduğu gibi bugün de...

merhaba kızlar...
geçmişi okuyamadım...epeydir giremedim..
adana ya taşındık.. evimi yerleştirdim temizlik felan derken ancak ev yoluna girdi..okula yarın başlıyorum beni bir yol sıkıntısı bekliyor maalesef...birde bakıcı mı buldum...iyi bir kadın ama konuşkan değil...bizim kız çeneye alışık malum...nasıl anlaşacaklar bilmem...
rida cım kız mı oluyor öyle anladım ama yanlış mı anladım?hayırlısı olsun canım allah kolaylık nasip etsin..
helinim okul işini ne yaptın?
kızlar hepinizi öptüm..

canım benim, senin de yeni evin ve şehrin hayırlar getirsin inşallah..eğitim için yollara düşüyorsun Rabbim bunun mükafatını mutlaka verecektir..Bakıcın da hayırlı olsun..çocuklarla diyaloğu inşallah iyidir bunu zamanla anlarsın dilerim iyi anlaşırlar..
canım evet kızım oluyor..iyi dileklerin için teşekkürler
şu aralar sıkı şekilde isim düşünüyorum..ilk ismi ebru olacak (annemin adı, ağzımın tadıopuyorumnanaktan) ama ikinci ismi araştırıyorum...

uzun bi aradan sonra herkese kucak dolusu sevgilerimi gonderiyorum. gecmisi tam okuyamadim ama umarim herkes iyidir.aramizda yeniden anne olmaya hazirlanan ridacim ve alperen var.umarim saglikla ,sihatle sorunsuz bi hamislikdonemi gecirirsiniz.bende 2. dusunuyorum uygar 1 yasina girdiginden beri ,simdilik bisey yok ama nediyelim darisi basima .herkesi ve butun bebisleri opuyorumopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

hoşgeldin ışılcım..tatilin senin için verimli ve güzel geçtiğini ümid ediyorum.ayperin ve ben tekrar ve aynı ayda anne olacağız nasip olursa..iyi dileklerin için teşekkürler canım.seni de aramızda görmekten mutluluk duyarız..tuğba da şu an 2.düşünüyor..hem de mayısa denk getirmeye çalışıyor...inşallah tuğbadan da bir aya kadar pozitif bir haber almayı ümid ediyorum

Bende çok üzülüyorum ama bi yandan da bakıyorum hayatta daha büyük acılar var yine eşimin sağlığı yerinde elbet birgün geri dönecek tek tesellim bu ve minicik yavrum. Kuzuma hiç bişeyin eksikliği hissettirmemeye çalışıyorum ama babasının eksikliğini ne yazıkki hissediyo bunun için hiç bişey yapamamak daha acı. ama geçecek bu kötü günler buna inanıyorum. iyiki ecrin var yoksa ben bu kadar iyi olamazdım ilk zamanlar ağlarken ecrinin bana çok garip baktığını gördüm ve o gün bugündür ağlasamda bunu kimse görmüyo. Kızıma bunu hissettirmemeliyim babasıda öyle istiyo.

seni tebrik ediyorum arkadaşım..bu ayrılık ikinizi de olgunlaştıracak ve şu an içinize bastırdığınız özlemleriniz en içli duygularınız eşin döndüğünde daha da büyük bir aşka dönüşecek..eşinin şu an bile sana bakışları eminim ki çok daha farklıdır..belki böyle bir tecrübeyi yaşamanız gerekiyordu arkadaşım..inna lillahi ve inna ileyhi raciun demeni tavsiye ediyorum..Ecrin şu an çok küçük ama babasının eksikliğini hissediyor demişsin..dilerim en kısa zamanda kavuşursunuz arkadaşım..sizin birbirinize ne kadar aşık olduğunuzu yorumlarından okuyordum..RABBİM daim kılsın...öpüyorum seni ve ecoşu...

canım hayırlı olsun benim içimden erkek geçmişti ama kız olmasın açok sevindim sağlıkla kucağına al inş:emir_bebek:

benim de içimden geçen erkekti ama kız olduğunu öğrenince çok heyecanlandım..teşekkür ederim canım arkadaşım..

hepinize çok teşekkür ediyorum güzel dilek ve dualarınız için.
birbirimizi tanımasakta bana destek olduğunuzu görmek beni çok mutlu ediyor.

slm kızlar ...ya alperen çok bağırıyo siiznkilerde öylemi dün baktım göbek deliği çok kızarmış korktum sanki kanıyo gibi hemen akılma geldi büyükler derya küçük çocuklar için ağlatm agöbeği kanar diye gerçekten şimdi öyle kızarık değil herşeye bağırıyo tv seyrettirmiyo uslu durmuyo peşinde koşmaktan çok yoruldum nerde ne yapacağı belli olmuyo dün bilg koltuğuna çıkmış nerdeyse camdan düşecek hayırlısıyla bi büyüseler diyorum ama büyüyünce dertler bitmiyo 9 yaşında kızkardeşim var çok fena herkes şikayetçi mahallede kadının birine saygııszlık etmiş oda babam hakkında bi laf söylemiş zoruma gitti kadınla kavga ettim balkondan tepeme sandalye attı yani diyeceğim oki bu çocuklar ilerde bizleri nelerle karşı karşıya getirir Allah bilir bakalım hayırlıısı

Canancığım eşine tez zamanda ulaşırsın inş,kızın için ve kendin için ayakta olmak lazım..bol sabır ve güç dilerim canım..
Marem-alperen geçmiş olsun,iyiki sandalye bitarafına gelmedi canım yaa.,Bizim ufaklıkta buaralar cok mızmız bağırıp duruyor,civarda herkes alışmıştır bizede..
Ervuscuğum mrb canım..ama ben iyi geceler diyebiliyorum:)

çok dikkat etmek gerekiyo bizim ecrinde arkamı döndüğüm her anda bi muzurluk peşinde koltuğa çıkıp mermerlerin kenarına çıkıp camlardan dışarı bakmak istiyo benim kızımda çok yaramaz.. Büyüdüğünde yapacaklarını şimdiden kestiremiyorum ama korkuyorum :)

Canancığım eşine tez zamanda ulaşırsın inş,kızın için ve kendin için ayakta olmak lazım..bol sabır ve güç dilerim canım..
Marem-alperen geçmiş olsun,iyiki sandalye bitarafına gelmedi canım yaa.,Bizim ufaklıkta buaralar cok mızmız bağırıp duruyor,civarda herkes alışmıştır bizede..
Ervuscuğum mrb canım..ama ben iyi geceler diyebiliyorum:)

canım inşallah öyle olur ve en kısa sürede kavuşuruz.
bende seni tebrik ediyorum yeni bebiş için sizlerin yeni bebeği olacağını öğrendiğimde çok garip oldum yaa bizim kuzular artık büyüdü abi abla oldu da kardeşlerimi olacakmış. rabbim sağlıkla kucağına aldığın günüde göstersin inşallah.

Ayperincim ben de muhammedi sünnet ettirdiğim gün hastanede regl olmuştum ordan hatırlıyorum..Dünkü kontrolde 15+4 günlük olduğunu söyledi doktorum..sen tam mart annesi olacaksın anlaşılan...bir de benim muhammed'i hamileyken de aşerme , mide bulantısı olmamıştı..ama kızımda deyim artık:)) aşerme dışında inanılmaz mide bulantım oldu..belki senin de oğlun olacaktır bu kez sen ne hissediyorsun arkadaşım..gerçi ben hep erkek olarak düşünmüştüm ama doktor cinsiyetine bakarken bir an içimden KIZ diye geçirdim..doktorum da büyük bir olasılıkla kız çocuğu olduğunu söyledi..sevindim..

bu arada muhammed ishalin ertesinde kabız oldu...2 gün de kabızlık çekti yavrum..yahu ayarı bir türlü tutturamadık..muzdu papates haşlamasıydı derken çocuğu kabız ettim şaka gibi yaaa..ama dün akşam normal geldi çok şükür..

Ridacım ,'kızın oluyor 'demek bile beni heyecanlandırıyor seni tahmin edemiyorum:)
regline göre tam tahmin yapıyorsun canım ne güzel...benim doğum tarihim ultr.bağlı artık..
dediğin gibi canım nehirsuda cektiğimin tam tersi şeyler oluyor ama yinede birşeye yoramıyorum..canım gariptir ama cinsiyetle ilgili içime hiçbirşey doğmuyor,eşim küçük kızım diye seviyor ama,bakalım,
minikte mide bulantım yok ama cok kasık ağrım var,bazen şiddetli oluyor bu hafta yine dr dayım..belki cinsiyetini görebiliriz..
Muhammedin şuan iyi olmasına sevindim canım..keşke heeepp sağlıklı olsalar..

X