2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

vuslatçım anada günaydın canım neler yapıyosun pek görüşemiyoruz edacım oh ne güzel siz çocukları banyoda yıkıyosunuz ben içerde sobanın yanında yıkıyorum ikisinide banyosoğuk oluyo getir götür bir sürü dert.((((((

Cnm çok soğuk olursa elektrikli ocakla ısıtıyorum 5 dak,hemen sıcak oluyor,haklısın cnm sobalı evde zor,gündüz bizim kaloriferlerde yanmıyo,sabah 2 saat,sonra 6 dan 11.30 a kadar yanıyor,ama tabii buralarda hava çok sert değil,elektrikli ile idare ediyoruz.Neyse cnm yaza az kaldıa.s4-5 ay rahat edicez.

herkese iyi hafta sonları...
ulaşıma geçmiş olsun...bişeyciği kalmaz inşallah ameliyattan sonra...
gizem güldürdün beni bende ela dan telefonumu saklıyorum dediğin gibi yoksa hemen eline alıp başlıyor sallanmaya istiyor müzik açayım:))
eda ben seni göremedim bende göreyim siz birbirinizi nerden gördünüz ama ben niye göremedim sizii... ela 5ve 6. dişlerini çıkarıyor gece beni uyutmuyor iştahı da yok...onun dışında fena değiliz ama burası çok soğuk..yaz gelsin artık...
maşallah gülhan cım sizin bebeklere ela daha tutunup kalkma çabalarında:KK43:(
kızlar birde ne diyecektim çok moralim bozuldu ben kilo verdiğim halde kışlık elbiselere bakayım dedim hani indirim var malum alırım seneye giyerim hesabıyla..amaaaa göbeğim öyle bir çıkıyor ki yani çıkıyor ve yakıştıramıyorum kendime siz ne durumdasınız?pantolonla bişey belli değil ama elbiseyle korkunç...:KK43:((

Cnm sağol.Bizimde üstten 2 dişimiz çıkıyor,elleri sürekli ağzında ama şimdilik bir huysuzluğu yok,1 aydır Ulaş gece hiç uyanmıyor,gece acıkmıyorda,gece yedirmiyorum, yani eskisi gibi bağrış çağrıştan kurtulduk ikimizde:nazar:

Selmacım benim göbekte bişey yok ama basenlerde kaldı biraz kilolar,cnm hareket etmeden geçmez ikimizinkide herhaldehihoyyyt:1no2:Bende kilo verdim ama kalan yerde kalıyor:dilcikar:Bizim burada spor salonu var ama ben nefret ediyorum aletle çalışmaktan,yaz gelse yüzücem ve yürüyüş yapıcam inşallah:1rolleyes:Açık havayı özledim valla tıkıl tıkıl evlerde offf:çok üzgünüm:

canım ardada mama sandalyesini tutup yürürken ben mama sandalyesini tutuyorum ki sürebilsin diye yoksa dediğin gibi oluyor o yüzden o arabayı almamak iyi oldu benim için inan evde yer işgal ediyo sinir oluyorum kafamçokkarıştı
arda çok yaramaz hala ışılcım evde gezmediği yer açmadığı dolap çekmece yok delikafadulden bende peşinden tabi gziyorum ben mutfakta yemek yaparken bacaklarıma tutunuyo kalkıyo başınn bacaklarımın arasına kouyo çok hoşuma gidiyo kucağıma alınca sarılıyo ana içim gidiyoŞeniz
canım siz napıyosunuz az kaldı yolculuğa:içelim:

evet cnm yolculugu iple cekiyorum tabi herseyin hayirlisi annemlerle hergun konusuyorum gelecegimi soylememek icin zor tutuyorum kendimi.ardanin yaptiklari bana inan cok tanidik geliyo .uygarinda en sevdigi yer mutfak cekmecelerimi aciyo petateslerle oynuyo ahci olcak galibadelikafadulden

herkese iyi bir akşam diliyorum....
cassercim hoşgeldin evine..yazın beni etkilediği için hemen paylaşmak istedim. canım inan senin adına üzüldüm.dilerim annenle en kısa zamanda barışırsın biliyorsun et tırnaktan ayrılmaz.annemle ergenlik dönemi dışında hiç anlaşmazlıklar yaşamadım.
..hiç kimse bizi anne babamızdan daha fazla sevemez...belki annen sevgisini ifade edemiyordur..sevdiklerimizi oldukları gibi kabul etmek en iyisi belki de..öptüm canım

cnm çok sağol.haklısın yazdıklarında anne gibi kimse sevemez.insan anne olunca ilk bunu anlıyor zaten,ama benim annemin türlü gariplikleri oluyor anlaşamıyoruz.birbirimizi seviyoruz elbet ama ooof oof annem ah annem...barışcaz tabii ama evinde asla uzun süre kalmam.

Gizemcim ayakta bizde 1 kere yıkayalım dedik kıyameti koparttıdelikafadulden
Filede yatarak seviyor tam keyif adamı yaşakkıdı,sen hareketlendi diye mi bıraktın fileyi?

Cnm bekarlık gibi olmuyo süs püs:1no2:Bende kendime çok vakit ayırırdım senin gibikaydirigubbakcemile5.Ah ah bekarlık günleri ne gam,ne keder,ne böyle ev işi...vs

Bekarlık sultanlık diyolar ya kesinlikle ve kesinlikle katılıyorum.sengözlerimebaksanab
Hayatımın en rahat dönemiydi,tek sorumluluk derslerdi ki onlarda şimdiki sorumlulukların yanında hiçbişey.
Zaten bunalımdayım baya bir iç geçirdim eski günleri yaaad edince.Süs püs mü?:1shok:
Oooooo dışarı çıkarken normal bir kıyafet giyinsem ne ala.Sürekli tayt ve uzun bir t-shirt ve spor ayakkabı.
Eski ben gitti.Geçmiş olsun.

hümeyra nasılsın canım az uğruyon artık enes nasıl oldua.s.

canım saol ya enes aynı fırsat bulamıyorum ki girmeye girsem bile yasamıyorum
dün yine kötüleşti enes sabah uyandık hiç durmuyor ağlıyor ateşi var ilaç kullanıyorum faydası olmuyor yavru kuşum ya enne büvve diyor canının ağrısından kuzum benim nyse tekrar bronşit başlıyor dedi dr ya ne yapacağımı şaşırıyorum artık benmi bakamıyorum bilemiyorum bende hastayım bademciklerim şi sesim çıkmıyor böyle işte canım inşallah iyi oluruz bu havalar bi düzelse senneler yapıyosun arda nasıl
aslında enes burda düzeldi diyarbakıra gittim ordada hava iyiydi eneste hastalanmadı nasıl buaya geldik yine hastalandı burda varya neredeyse bütün çocuklar bronşit zatürre öptüm canım kendinize dikkat edin:1hug:

Bekarlık sultanlık diyolar ya kesinlikle ve kesinlikle katılıyorum.sengözlerimebaksanab
Hayatımın en rahat dönemiydi,tek sorumluluk derslerdi ki onlarda şimdiki sorumlulukların yanında hiçbişey.
Zaten bunalımdayım baya bir iç geçirdim eski günleri yaaad edince.Süs püs mü?:1shok:
Oooooo dışarı çıkarken normal bir kıyafet giyinsem ne ala.Sürekli tayt ve uzun bir t-shirt ve spor ayakkabı.
Eski ben gitti.Geçmiş olsun.

Cnm eskisi gibi olmuyor ama kendini de çok bırakma-tatlicadiarzu-,vaktimiz artık daha kıymetli fakat birazda tembellik yapıyoruz galibaa.s.

canım saol ya enes aynı fırsat bulamıyorum ki girmeye girsem bile yasamıyorum
dün yine kötüleşti enes sabah uyandık hiç durmuyor ağlıyor ateşi var ilaç kullanıyorum faydası olmuyor yavru kuşum ya enne büvve diyor canının ağrısından kuzum benim nyse tekrar bronşit başlıyor dedi dr ya ne yapacağımı şaşırıyorum artık benmi bakamıyorum bilemiyorum bende hastayım bademciklerim şi sesim çıkmıyor böyle işte canım inşallah iyi oluruz bu havalar bi düzelse senneler yapıyosun arda nasıl
aslında enes burda düzeldi diyarbakıra gittim ordada hava iyiydi eneste hastalanmadı nasıl buaya geldik yine hastalandı burda varya neredeyse bütün çocuklar bronşit zatürre öptüm canım kendinize dikkat edin:1hug:

Cnm çok ama çok üzüldü EnesesenağlamaCnm bulunduğunuz odayı herdaim sıcak tut ve oda dışına çıkartma,sıcak çorba yedir bol bol,ılık su ve meyve takviyesi ver cnm,inşallah hemencik düzelira.s

Sana da geçmiş olsun cnm:teselli:

kızlar merhaba herkese....
enes e çoook geçmiş olsun allah acil şifa versin inşallah...
ela nın uykuları çlok fena sersem gibiyim resmen ve sabahtan beri başım ağlıyor...:KK43:((
dişleri çıksada rahatlasam diyorum belki inanmayacaksınız ama bugün hiçbirşey yemedi bu çocuk bu nasıl bir durum çözemedim...:KK43:((
eda bende seni görmek istiyorum amaaaaaaaaa.....
kızlar bakım ne gezer makyaj saç boyamak nerdeeeee:KK43:saçlarım iki senedir doğal renginde öncesinde sarı röfleydi...bıkmıştım yok dip yok bilmem ne biraz bu hali iyi geldi aban ama sıkılmaya başladım yavaş yavaş... kocamı da özlemeye başladım:KK43:((
neyse kızlar görüşmek üzereeeee....herkese...

canım ardada mama sandalyesini tutup yürürken ben mama sandalyesini tutuyorum ki sürebilsin diye yoksa dediğin gibi oluyor o yüzden o arabayı almamak iyi oldu benim için inan evde yer işgal ediyo sinir oluyorum kafamçokkarıştı
arda çok yaramaz hala ışılcım evde gezmediği yer açmadığı dolap çekmece yok delikafadulden bende peşinden tabi gziyorum ben mutfakta yemek yaparken bacaklarıma tutunuyo kalkıyo başınn bacaklarımın arasına kouyo çok hoşuma gidiyo kucağıma alınca sarılıyo ana içim gidiyoŞeniz
canım siz napıyosunuz az kaldı yolculuğa:içelim:

Gizemcim artik bizim yaramazlar tehliklei olmaya basladilar...Ev kazalari icin onlem alma zamani/Benim mercan icin aldigim onlemeler hala durdugu icin Kayrada sorun cikmayacak insallah....
Kizlar bu konu cok onemli biliyorsunuz hergun ev kazalarina dair bir suru sey okuyoruz...Camasir suyunu,bocek ilacini iceni mi neler neler///Ama kucuck onlemlerle bynlari engellemek elimizde...
Ben butun dolap kapaklarina cekmecelere bizim kolay acabilecgimiz kilitlerden taktim...Prizlere kapak koydum.Ocak dugmelerini cebirmemedi icin kapak koydum...Birde asla on ocakta yemek pisirmiyorum.Tutunup kalkinca erisebilecegi yerlere....
Mutlaka herkes gozu gibi bakiyordur ama bazen biizm aklimiza gelmeyen yaramazliklari onlar saniye de dusunuyorlar...

sağolun kızlar
selma sen neler yapıyosun elacık nasıl bizde hala diş yok en sona biz kaldık herhalde bütün bebişler diş çıkardı yemezle yemezler enes te öyle ya ne yapalım bi büyüselerde bizde rahat etsek

Arkadaşlar herkese selam.Evime döndüm uzun zamandır annemdeydim.Annemle küs döndüm.
maalesef.Sanırım annemle uzun vadede nlaşamıyorum ara sıra görşünce iyiyiz ama uzun süre katlanamıyoruz birbirimize.Kayınvalideden beter bir anne.Herşeye karışmasını geçiyorum gezip tozmama hiç tahammül edemiyor anlamış değilim.
Oooof neyse canı msıkkın.
Umarım sizler iyisiniz.Öpüyorum herkesi.

Canim boyle ayrilmana uzuldum .Bizde annemle cok cok iyi anlasiriz bana dogumda olsun ,bu ameliyatimda olsun manevi destegi icin ne yapsam azdir .Ama artik yas ilerleyince bazi anlasmazliklar daha cok insana dokunuyor sanirim...Bneim annemde sanki kaynanam gibi davranir...Tv izlememden tutta, cocuk yetistirmeme kadar cokkk agir elestirir ustelik esimin yaninda..Son gitmeden once beni hungur hungur aglatmisti.Sonra verdigi tepkiye kendide uzuluyor ama bazen bende dayanamayip 2 kelime edince al sana yok yere darginlik...Ins en kisa zamanda araniz duzelir....

bu arada fazla gecmise bakamadim ama ULAS CIGIM hasta olmus sanirim..Umarim ciddi birseyi yoktur Cok cok gecmis olsun

Ah canim enescim sana da gecmis olsun....Bizim bu mayis bebeisleri bir turlu duzelemediler...Kayra da hastaymis..Ateslenmis 2gun .Tabi bana haber veren yok uzulmeyeyim diye...Ustten disleri sonunda cikmis..Ayakta kendi kendine durup ilk adimi atiyorum bana bakin diyormus..

Bende cok uykuusz ve yorgunum.. Ctesi gecesi 5 de yatik.Cocuklari hic gormemistim gittiklerinden beri.Artik aglama ve zirlamama dayanamayip.Kardesim sabah internet cafye goturdu..Bizimkilerin cam calismiyormus.Cok aglastik birbirimizi gorunce...Yurek dayanmaz .Sabah da 9 da arkaslarla kahvaltiya gittik.Gozlerim gidiyor resmen..

elif nasılsın çocukların nasıl ne yapıyosun bacağın iyileştimi biraz öptüm

Canim bacagim da bana gore bir ilerleme yok.Ama dr iyi diyor..Adim atmadiktan ,hala yatalak bir sekilde yattiktan sonra neresi iyi anlamadim..Ilk gunku gibi surekli yatiyorum...Gerci allah razi olsun esim kaldiriyo yardim edip arabayla disari cikariyor ama baskasindan yardim almak zoruna gidiyo insanin...Yemek pisiremdigim icin hergun hazir yemekten biktik artik..Insalah nisanda ayaklanmayi umuyorum ...Sen daha daha nasilsin..ENESE COK UUZLDUM.ins artik havalar iyi giderde hasta olmaz bebisler

ah canım ya Allah kavuştursun dayanırmı yürek ne zaman kavuşacaksınız bari sanki bi ara türkiye ye gelecem felan demiştin yanlışıyım bilmiyorum Allah tan bu internet var da görebiliyoruz uzaktaki yakınlarımızı deilmi
bu arada unutuşsundur belki
benim adım hümeyra

valla nasıl olalım
ben de hastayım enes te
bronşit oldu yine iğne vurduruyoruz
az öncede uyuttum uyumadan yatak odasında park yatağı var götürdüm emzirip uyutacam ilaçlarını veriyimde öyle dedim verdim son kaşıkta bi öksürük tuttu ne yediyse çıkardı akşamda 3 defadır kusuyor ona moralim bozuk bilmiyorum elif ya ne olacak bu enesin hali
sen neler yapıyosun dışarı çıkamıyorsun evdesin canım ya Allah yardımcın olsun tekrar tekrar

X