2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

hoşgeldin funda naz bebişine ve sana sağlıklı günler diliyorum

musoncum meleklerimiz aynı gün kollarımıza teşrif etmiş,ne güzel

Kizlar selam..Yorgun ve uykusuz hayalet bir haldeyim.Bugun temizlik vardi.Eskiden ayda 1alirdim simdi her hafta aliyorum zor basa cikiyoruz...
Gizemcim gecmis olsun hayatim.. Aacaba surekli temizletmek gerekiyormuymus?Dr bisey dedimi?
DEryacim seni merak etmeye baslamistim ...Bilmiyorum tatil yazimi okuudn mu ama o kadar cok kulagini cinlattim ki kesin kulakalari yanmistir simdi dedim kendi kendime..Hosgeldin diyeyim
Ridacim bende neden yazina rastlamadim diye soruyordum kendime...Sen bari birakma bizi...Facebooktaki resimlere bayildimmmmmmmm
Kizlar 2-3 gundur kayar bi tuhaf...Hic mi hic uyumuyor gece ama aglamiyorda..Oynamak istiyor..Yanima aliyorum ustumden geceiyor.Uyuklarimda duser diye korkuyorum...Sabah mercan gidince azicik bi uyuyo..Sonra butun gun agliyor yanimdan gitme diye.Gorseniz sanki cani yanmis gibi nasil bi aglamak..Gece esimede ayni seyleri yapiyio ,mercenada yanin dan degil baska odaya gitmek 1metre uzagina oturayim kiyamaet kopuyor....Bebisleri emeklmeyen arkadaslar hic uzulmeyin bu gunleri arayacaksiniz...Bneim evde salonda 2basamak var (kucucuk evde ne geregi varsa)Kayra dun emekleyerek ilk basamgi cikmis buldum..Hic bir yerde durmuyo .Okadra hizli emekliyorki..Birde simdi tutunup ayaga kalkiyor ama yardimsiz yere inemedigi iicn basiyo cigligi yoruldum bnei yere indir diye..Indiriyorum daha arkami donmeden tekrar ayaga kalkmis..Hirsimdan aglayasim geliyor bazen..Ev iisni falan saldim zaten .1 kap yemek yapsam sukur diyorum....Asureyide geceden cogunu hallettim.Bugdayi duduklude pisirince zmandan kazandim .Bir hilede ,fasulye ve nohutu haslanmis aldimEEE sen neyini yaptin diyeceksiniz ama cocuklar bu adetlerimiiz bilsin istiyorum.Evimizde gormedik demesinler...
Daha biseyler yazacaktim ama unuttum ..Neyse bi dah bakayim belki hatirlarim

elif canım meraba çoçuk dru kulağı göremiyorum kbb ci baksın dedi temizlesin ki görelim dedi arda sürekli kulaklarını çekiştiriyor çünkü bide huysuz gece yatmıyor deyince
zaten bi kere temizletmiştik çoçuk çok ağladı bende korktum hani bişiy olur diye minnacık sonuçta
kbb ciye gösterdik adamın tavrındanda anladım temizleme taraftarı değil sağ kulak zarını göremiyorum dedi ama iltihap olsa ateş olur çoçuk durmaz dedi,isterseniz gliserin damlatın bi kaç gün getirin daha kolay temizlenir dedi ayrıca bebeklerde daha çok kir olur zamanla atar dışarı dedi,böyle olunca bende temizletmeme kararı aldım valla 2 ayda bir kulamı temizletecem yani
ya arda sabahları aynı benim gibi hapşırıyo aksrıyo dr dedi boğaz akıntısı var bendede alerji var deyince tahlil yaptık bugün çıkıyo amam eşim anca pazartesi gösterebilir inş çıkmaz alerji ya
elif seni o kadar iyi anlıyorum ki benim başmda daha ebteri var desem:)
idaa ediyorum şimdilik en yaramaz mayıs bebişi arda maaşaalalah çok ahreketli bir bebek 1 dk durmuyor bende senin gibi ev işinşi geçtim ev almış giidiyor temizlikçide çağıramıyom bu ara çok huysyz diye ütü dağ gibi birikmiş yapamıyom yemekte eşim sadece öğlenleri evde olur hafta içi o zamamn yapabiliyom diğer öğünler inanın açımmmmmm kendime bişiy hazırlamayı bile unutuyorum ya 1 kg daha verdim
sürekli bişiyler karıştırıyor heryere giiryor ayağa kalkıyor sıralıyor sonra patttt yerer düşüyor dolap vitrin ne varsa turmanmaya çalışıyor banyo tuvalete girmye çalışıyor çok fena yaaaa benim saçımdan tutup ayağa kalkıyor üzüerime tırmanıyor daha neler neler yatırmak eziyet zaten diyoki yatmamayım ayakta durayım yatağında yatırıyom hoppp bi daha kalkıyor uyku gözünden akıyor ama yatmıyor

günaydın kızlar.. herkes iyidir umarım.. gizem geçmiş olsun canım.. bizmki de çok yaramaz. heryere gidiyor. herşeyi çekiştiriyor.elinden alınca da kıyameti koparıyor.gece uykusu düznsiz.. bigün iyi uyuyor bigün kötü.diş çıkarıyyor diyorum ama diş yok.. niye böyle yaparlar anlamıyorum yaa. 5 aya kadar çok iyiydi uykusu. 2 aydır bizi telef etti.

günaydın kızlarr gizem geçmiş olsun canım.
haklısınız çocuklar çok yaramazlaştı dila hanımda erkek olacakmış son anda dönmüş bi kız azcık oturaklı olur ama değil mi:)))valla canavar gibi saniyede başka bi yerde yetişemiyorum istiyoki hep gezelim elimden tut her yeri dolaşalım yürüteç aldık ondada odalara giremiyo eşik var diye kıyamet kopuyo çok güzel uyuyordu şimdi oda yok gece 11 de başlıyo baba diye bağırmaya de de de apartman inliyo valla 12 ye kadar susmuyo yorgun düşüp uyuyor yürümeye başlayınca tahmin bile edemiyorum kablo banyo sandalye koltuk oooooo çok var kızlar tutunup kalkıyo kendini yere yavaşça bırakıyo karışırsam dahada bağırıyo bende gölge gibi peşindeyim bazen arkasında görünce sinirleniyo ama napalım 9 ay boyunca bugünlerin hayalini yaşadık anniiiiii diye bağırınca herşey bitiyo inanın son 1 haftadır hergün 3 saatlik uykum var değiyor kolayını buldum ip aldım kazak etek yelek bişiler örüyorum işte allah benimkinede cümlemizin bebeklerinede sağlık versin varsın yaramaz olsun napalım öpüyorum kızlar mutlu güzel sağlıklı hafta sonları sizleri seviyorum....

Kızlar merhaba arada bi girip bebişler ne kadar büyümüş neler yapıyo takip etmeye çalışıyorum inanın hiç vaktim olmuyo ama kuzular ne yapıyo anneler nasıl hep aklımdasınız merak ediyorum.

Bizim kuzu kum döküyordu bilenler bilir doktorumuz nefrolojiye yönlendirmişti bizi gittim bir çok tahlil verdi Ecrin'i zayıf buldu en son tartıda 7200 gr dı metabolizmasında da sorun olabilir diye çok tahlil yaptırdık sonuçları alıp gösterdim. Zayıf olması sağlıksız olduğu anlamına gelmiyormuş benim kuzum ufak tefek bi çıtır olcak anladığım kadarıyla, kuma gelince bende ve ailemde böbrek taşı ve kum var ve genetik olduğu ortaya çıktı. bebekte kum olmasının üç nedeni varmış biri genetik, diğeri vücudun kendi yapısı, diğeri ise susuz kalmak. bize doktorumuz kum döktüğümüz için devit damlayıda kestirmişti. sonuca gelicek olursak böbreğin süzemediği 2 mineral varmış tahlilde bunlar çıktı böbrek bu mineralleri süzemediğinden böbrekte kaldığı için kum oluşuyormuş bunu engellemek için bi ilaç verdi buda yapma bi ilaç bi takım ilaçlar ve maddeler karıştırılarak hazırlandı Ecrin'in ilacı. 3 ay sonra kontrol var sürekli tahlilller yaptırarak takip edicez. hamdolsun ki allahıma farklı sorunlar çıkmadı Allah yine dermansız dert vermesin tüm bebişleri korusun.

Hepiniz sevgiyle sağlıkla kalın kendinize, bebişinize ve ailenize iyi bakın.

Canancim ne kadar sevindim anlatamam.Insallah artik senin icinde guzel gunler yakin arkadasim a.s
Gizemcim sorma sanki beni anlatiyorsun.Inanir miisn mercanin okuldan donuusnu 4gozle bekliyorum,kayrayala ilgilensin diye.Dusunebiliyor musun medet umdugum cocuk daha yasinda ama inanamazsini nasil guzel bakiyor etrafinda nasil dolasiyor.14 yasindaki abiisnden bin kat daha iyi bakiyor.Kayra emeklereken zararli bir yere yaklasirtsa kaldiramadigi iicn tabi ayaklaridan suruyup halinin ortasina getiriyor.Kayra biraz oksurse sirtina vurup helal kardesim diyor...ARkasindan soruyor ARE YOU OK HONEY,OH MY BABY I LOVE YOU diyor her defasinda ayni dialog,bende bi kulagim onlarda hemen iismi hallediyorum..Dun butun gun araliksiz agladi,nazr degdi cocuga herhalde dedim...ben okuyorum ise yaramiyor.Esimin kjuzeni gelmisti ona okuttum once sustu,butun gun sutunu verdim almadi mercen verdi aldi ve uyudu...Tam ohhh dedim 10dk sonra klakti.tekrar sil bastan habire agliyor....Birde Kayra hem inatci hemde asiri sinirli..Oyle bir bagiriyor ki yuuz kipkirmizi kesiliyor ,boynunu da ki damarlar resmen 1 parmak firliyor.Ben boyle sinir gormedim.Zaten o bagirinca kulagimiiz tikiyoruz.O kadar kuvvetli ki

mrba ulasedacıgım aranızda olmaktan çok keyif aldım bütün bebişlere anne babalarıyla mutlu günler

kızlar benim nazoş çok az uyuyor geceleri humananın iyi geceler çayını deneyen varmı yazarsa sevinirim

canım ben denedim ve faydasını göremedim açıkçası
ama benim denemem de tam kızımın diş çıkaracağı zamana denk geldi yani huysuz olduğu bir dönemdi belki normal bir zamanında faydası olabilir.
belki dişi çıkıyordur.
ya da doymuyordur muhallebi veriyor musun?
birde bebekler susadığı içinde sık uyanırlarmış sen su niyetine akşamları biraz ver istersen..

ben hiç bitki çayı vermedim funda naz
kızlar hepinize çok teşekkür ederim geçmiş olsun dilekleriniz için
arda üşütmüş galiba((burnu çok aktı bende peditus evridm uyuttum
yaramazlıkta yalnız değilmişim yaaaa bu mayıs bebişleri çok yaramaazlar demekki canları sağolsunda:O)))
elifcim mercana bayıldım ya ne kadar tatlı alışmış ablalığa yerim ben onuuuuuu çokda güzel maaşaşalh bayıldım ben mercana ya inş kzıım olsa o kadar tatlı güzel olur

benimminikelam cevabın için saol geceleri muhallebi veriyorum ama gece boyunca her uyandığında emmek istiyo emziriyorum bende ama 15 dk da bi kalkıyo 2 ay önce salya problemimiz vardı bayağı akıyodu ama şimdi oda kesildi ama sürekli ağzına bişiler götürüyo galiba dişçıkarma aşamasında ondan huzursuz seninkinin dişleri çıkmaya başladımı?

ay canım ya bunada şükür ne olduğu anlaşılmış vede ilacıda varmış inş 3 ay sonrada kontrolü iyi geçer :Saruboceq:
canım bizde seni ve artık bize fazla katılamayan arkadaşları merak ediyoruz seni ve güzel kızını daha sık görmek isteriz öpüyorumŞeniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…