2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

ansaneri çok geçmiş olsun canım çok zor bizdede ailecek böbrek sorunu varçok iyi anlıyorum seni Allah yardımcınız olsun

benimminikelam cevabın için saol geceleri muhallebi veriyorum ama gece boyunca her uyandığında emmek istiyo emziriyorum bende ama 15 dk da bi kalkıyo 2 ay önce salya problemimiz vardı bayağı akıyodu ama şimdi oda kesildi ama sürekli ağzına bişiler götürüyo galiba dişçıkarma aşamasında ondan huzursuz seninkinin dişleri çıkmaya başladımı?

evet canım 3 tane çıktı şimdi 4.çıkıyor çok zorluyor dün gece kaç kere uyandı:KK43:ağlayarak uyanıyor zor sakinleşiyor dediğin gibi hep emmek istiyor.
ben önceleri muhallebiyi biberonda veriyordum ve baya sulu oluyordu sonradan yine biberonda veriyorum gerçi ama bu sefer daha yoğun kıvamlı.belki doymuyor da olabilir birde muhallebiyi yoğun yap ya da miktarını artır diyeceğim ama.
sanırım diş çıkarıyor ela nında salyaları çok olmuştu sonradan azaldı ben daha vardır çıkarmasına derken çıkıverdi:)ne diyeyim allah kolaylık versin bize..

ay canım ya bunada şükür ne olduğu anlaşılmış vede ilacıda varmış inş 3 ay sonrada kontrolü iyi geçer :Saruboceq:
canım bizde seni ve artık bize fazla katılamayan arkadaşları merak ediyoruz seni ve güzel kızını daha sık görmek isteriz öpüyorumŞeniz

Elifcim gizemcim çok saolun kızlar. Evet aranıza katılamamak benide üzüyo bende sizleri merak ediyorum ama ruhen kötü bi dönemdeyim hiç bişey tat vermiyo nete girmeyede pek vaktim olmuyo olduğu zamanda uzun uzun vakit harcayamıyorum sıkılıyorum kendimi biraz toparlamam için bazı şeylerin yoluna girmesi gerekiyor.

haklısın canancım herşeyin dilediğin gibi olsun herşey yoluna giirsin inş canım bizde seni görmekten mutluluk duyarız

anasericm inan çok üzüldüm umarım bir an önce iyleşir bebişin sen de aramıza dönersin

evet canım 3 tane çıktı şimdi 4.çıkıyor çok zorluyor dün gece kaç kere uyandı:KK43:ağlayarak uyanıyor zor sakinleşiyor dediğin gibi hep emmek istiyor.
ben önceleri muhallebiyi biberonda veriyordum ve baya sulu oluyordu sonradan yine biberonda veriyorum gerçi ama bu sefer daha yoğun kıvamlı.belki doymuyor da olabilir birde muhallebiyi yoğun yap ya da miktarını artır diyeceğim ama.
sanırım diş çıkarıyor ela nında salyaları çok olmuştu sonradan azaldı ben daha vardır çıkarmasına derken çıkıverdi:)ne diyeyim allah kolaylık versin bize..

bizim nazoş emzik ve biberon almıyo reddediyo o yüzden çok zorlanıyorum mama ve muhalleebi meyva püresi veriyorum ama çok uğraşıyorum:tomato: valla ne diyim anneleri bi tek anne olan anlarmış haklısın allah hepimize kolaylık versin canım sağlıkları yerinde olsunda biz uğraşalım önemli olan onların mutlu olması :teselli:

haklısın canancım herşeyin dilediğin gibi olsun herşey yoluna giirsin inş canım bizde seni görmekten mutluluk duyarız

anasericm inan çok üzüldüm umarım bir an önce iyleşir bebişin sen de aramıza dönersin

Saolun kızlar geçicek biliyorum. Tam detaylı bi şekilde anlatamadığım bi durumla karşı karşıya kaldığım için kötü bi dönem geçiriyorum allahın izniyle bu günler geçicek buna inanıyorum.

canancım inşallah ilaç iyi gelirde düzelir insan başına gelmeyince bilmiyo ne çeşit hastalıklar çıkıyo ortaya bizmde ateşimiz vardı 2 gündür antibiyotik kullanıyoruz kıçı fena pişik oldu kanıyo resmen iştahı yok napıcağımı şaşırdım artık bu arada dişlerimi gelcek bilmiyorum fazla bişey yazamıyourm hepinizi bebişlerinizle beraber öpüyorum

Saolun kızlar geçicek biliyorum. Tam detaylı bi şekilde anlatamadığım bi durumla karşı karşıya kaldığım için kötü bi dönem geçiriyorum allahın izniyle bu günler geçicek buna inanıyorum.

biliyorum canım allah yardımcın olsun herşey geçiyor buda geçecek inş
herşey gönlünce olsunŞeniz

canancım inşallah ilaç iyi gelirde düzelir insan başına gelmeyince bilmiyo ne çeşit hastalıklar çıkıyo ortaya bizmde ateşimiz vardı 2 gündür antibiyotik kullanıyoruz kıçı fena pişik oldu kanıyo resmen iştahı yok napıcağımı şaşırdım artık bu arada dişlerimi gelcek bilmiyorum fazla bişey yazamıyourm hepinizi bebişlerinizle beraber öpüyorum

geçmiş olsun gülhan ya çok üzüldüm ya allah şifasını versin
ardada üşütmüş ya yatmıyo geceleri bunada şükür

canım çok geçmiş olsun poposuna muhakkak her bez açımında krem sürmeyi ihmal etme ben sürekli nivea bebek pişik önleyici krem kullanıyorum altı bir süre kirli de olsa birşey olmuyor,kaka ve poposu arasında bariyer oluşturuyor az birşey sürsen yeterli oluyor cnm,acil şifalar diliyorum:nazar:

günaydın kızlarrr
canan gülhan geçmiş olsun gizemcim ardayada geçmiş olsun bu hastalıklar niye tamamen geçmiyor bizimkinin de burnu yine başladı akmaya deli olucam sakınan göze çöp batar misaliii..
gülhan bu arada saf zeytinyağı ile poposunu silersen daha çabuk geçer banada annem demişti eskiden pişik kremi olmadığı için saf zeytinyağı kullanırlarmış bendee damlaya kullanmıştım bi ara aşıdan poposu delinmişti ve inan bana 2 günde düzeldi inşallah sende faydasını görürsün öpüyorummmm

gülhancm çok geçmiş olsun hepsi arka arkayamı geldi en çok ta poposuna üzüldüm bol bol havalandır canım bide kremi iyice boca etmek gerekiyomuş çok pişik olunca ben sebamed kullanıyorum doğdu doğalı 2 kere pişik oldu oda çok hafifti yinede tabiki en iyisini sen bilirsin acil şifalar yavrularına canım

annişler bugün çok meşkul olcam yarın ilk defa aşure yapcam hemde ilk denememde bütün arkadaşlarımı çağırdım ne cesaretse sizlerede ikram etmek isterdim ama mesafeler uzak şekerler hepinize sevgiler bebişlere iyi bakın hasta olmasın onlar daha çooook küçükler

günaydın kızlar hepinize teşekkür ediyorum iyiki varsınız.. evt genelde herkes zeytinyağı sürüyo niveanın pişik kremi var onu kullanıyorum bide travazol diye bi krem var oda ii geliyo çpk şükür ateşi geçti ama dediğim gibi bu seferde kıçını elletmiyo bide nazlı mızmız gülücük atsak bağırıyo.(

herkese merhaba kızlar geçmişi okuyamadım. bi okuyup geri döncem. maremcim travazol bende kullandım süper birşey. yalnız bilmen gereken birşey var o kortizonlu bir krem. ince bi tabaka halinde sürmen gerekiyor. deriyi inceltiyor cünkü. ve 3 günden fazla kullanma canım.

herkese sağlıklı, mutlu ve umutlu bir hafta diliyorum..
arkadaşlar beni merak etmişsiniz teşekkür ederim hepinize...
ben sadece hafta sonları giremiyorum nete biliyorsunuz ama onun dışında paylaşımlarda bulunuyorum..yalnız son zamanlarda herkesin üzerinde bir rehavet var sanırım...Allah sağlık versin bebişlere ve annişlerine...
gülhancım siz de son zamanlarda hastalıkla mücadele ediyorsunuz..sebamed kullanmıştım ben de ilk zamanlarda pişik hiç olmadı..travazol da dediğin gibi çok etkili bir ilaç..ancak doktor benim için vermişti..hamilelerde ve emziren annelerde kullanılmaması öneriliyor..mantar türü deri enfeksiyonlarında kullanıldığını biliyorum..bebiş için kullanmanı tavsiye etmem arkadaşım..tabi doktor verdiyse bişey diyemem bi bildiği vardır herhalde :) geçmiş olsun arkadaşım..sağlıklı haberlerini almak dileğiyle;

gizemcim sonuçlarını aldın sanırım umarım tahlil sonuçları temiz çıkmıştır..ardamızın bişeyi yoktur.. bu arada ardanın yaramazlıklarından bahsetmişsin okurken ısırasım geldi haşin oğlanı..benim için kolundan bi ısır ağlat olur mu:jeyyar: canım çekti çünkü..Allah nazarlardan saklasın..Allahın nazarı üzerinde olsun MAŞŞALLAH

Elifcim sen de MERCANı acıtmadan ısırırmısın kollarından..canlarım benim yaaa..mercan abla olmuş da kızkardeşini avutuyor öyle mi..maşallah yavruma benim...Annesinin minik kurtarıcı meleği..Kayra da durmuyor yerinde ha yaramazım benim..

yahu benim oğlanın yerinden kıpırdayası yok!..aman bir efendi bi efendi..sakin..sessiz..çıtkırıldım..yatırıyorum biraz uzağına oyuncağını koyuyorum uzansın almaya çalışsın diye..uzanmaya çalışıyor ancak bir milim kımıldamıyor yattığı yerden..sonra sinirlenip ağlıyor, engellendiğini düşünüyor sanırım..ee daha dişi de yok beyfendi pek nazlı olacak..

funda-naz öpüyorum, nazoşunu sevsinler senin a.s.
benim oğlanı doyurmak da bir işkence..kılıktan kılığa giriyorum ağzına bir kaşık bişey girsin diye..imkansız açmıyor..sıkı sıkıya kapatıyor..miyavlıyorum afedersiniz havlıyorum..şekilden şekile giriyorum imkansız yediremiyorum..alıp anneme götürdüm al torununu nasıl yedirirsen yedir..dedim..annemi de zorladı ama annem emzikle ağzını açtırıp tıktı ağzına kaşığı..öyle öyle yedirebildik..:lepi:
neysencim, nasılsın..nasıl gidiyor dilayla hayat?..
dila ya da Allah sağlıklı bir ömür nasip etsin..

enesin annesi ailem gelecek demişsin gelip gitmişlerdir sanırım..yine de gözün aydın..heyecanını anlayabiliyorum..Allah acılarını göstermesin..hayırlı uzun ömürler nasip etsin ailelerimize..başımızdan eksik etmesin..aminnnn
güle güle gitsinler :a015:

muson 8 ayını dolduran kızına rabbim sağlıklı bir ömür nasip etsin diğer tüm bebişlerle birlikte...amin..bu arada canım çekti yahuuu aşure yapacakmışsın..kolay gelsin sana..ilk defa yaptığın için yiyenlerin başı ağrımaz derler bizim oralarda..aceminin aşuresi daha lezzetli olur eminim..alışır gidersin ama ilk yaptığının yerini diğerleri almayacaktır emin ol..biz tadamayacağız ama birgün tadarız inşallah..kimbilir değil mi dünya küçük..
canancım seni görmek ne güzel..ecrinin kum olayı genetik demişsin..yavrum şu yaşta bir de kum döktü..kilosu benim oğluşla aynı ecrinin..tüm tahlilleri temiz çıktı oğlumun..sadece zayıf ama sağlıklı..ecrin de aynı sanırım...tek sağlıklı olsunlar da zayıf olsunlar hiç problem değil..Allah sana da sabır versin arkadaşım..bazı şeyler üst üste gelmiş olabilir ama sen hepsinin üstesinden geleceksin, güzel günler hiç uzak değil..dualarımdasın..selametle kal arkadaşım..

yaren, gökçen, derya..sizleri de öpüyorum kızlar..
gökçen tatil ertelenmiş sanırım..vardır bunda da bir hayır..senin oğlan da ayaklanmış maşallah..
deryacım üzerindeki rehavetten bir an önce kurtulmanı ümid ediyorum..nerde o meraklı şımarık kıızzzz
yarencim umarım herşey yolundadır..minik evladına ve sana sağlıklı günler diliyorum..
benimminikelam.. sen de tıpkı benim gibi bu tür konulara eğilimli bir arkadaşa benziyorsun..mayıs annelerinin çoğu bilinçli bu yönde..hepimiz..bildiklerimizi birbirimizle paylaştığımız sürece bu sohbetlerin anlam kazanacağını düşünüyorum..yoksa..havadan sudan konuşmalar bir süre sonra rutinlikten kurtulamaz..güzel paylaşımlarını bekliyorum..benim anlattığım konularla ilgili bildiğim bir kaç şey daha var ilerliyen zamanlarda bunları da paylaşmak isterim..
ancak yazında ağaç nasıl konuşabilir diye sormuşsun..
Paylaştığım konu bir hadistir..
Peygamberimizin mucizeleri çoktur arkadaşım..

Peygamberimizin en büyük ve devamlı mucizesi Kur'an_ı Kerim'dir. Çünkü o Allah Teala'nın kelamı(sözü)'dür. Hiçbir insanın, onun bir tek satır tutan en küçük suresinin benzerini meydana getirmesi mümkün olmamıştır.

Halbuki Peygamberimizin Peygamber oluncaya kadar hiç okuyup yazmadığı herkesçe bilinmektedir.Okuyup yazması olmayan bir peygamberin kıyamate kadar gelecek bütün insanlara yetecek bir kitabı getirmesi elbette büyük bir mucizedir.

Peygamberimiz'den, Mekke'de iken bir mucize göstermesini istediler. Bulutsuz bir gecede ayın ikiye ayrıldığını gözleriyle gördüler. Parçalardan bir bir tepenin, diğeri bir başka tepenin üzerine geldi durdu. Bir zaman böyle kaldıktan sonra tekrar, insanların gözleri önünde birbirine yaklaştı ve birleşti.

Peygamberimiz Hudeybiye seferinde iken,yolda ashabı susuz kaldı. Peygamberimize bir kap dolu su bir içim su getirdiler. Parmaklarını onun içine daldırdı. Parmaklarından su fışkırmaya başladı bin altıyüz kişiye ve hayvanlarına yetecek kadar su alındıktan sonra Peygamberimiz elini çekti.

Peygamberimizin, çok ağır yürüyen bir ata bindiği zaman, atın yarış edercesine süratlendiği anlatılmıştır. Cabir b.Abdullah'ın,b abasından kalan borcunu ödeyebilmek için alacaklılardan beklemelerini istemesi ve onların da bekleyemeyiz demeleri üzerine, Peygamberimizin duasıyla hurmaların bereketlenmesi anlatılan mucizeler arasında yer almaktadır. Bunların dışında başta İsra ve Mirac olmak üzere Peygamberimizin daha pek çok mucizeleri vardır (alıntı)

ve bir ağacın nasıl konuşacağına o gün şahid olacağız inşallah..

X