2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

ben size dair herşeyi seviyorum..sizi ayrıcalıklı kılan o güzel duygularınızı düşünce olmaktan çıkarıp paylaşmanızı daha çok seviyorum..mayıs anneleri..güzel paylaşımlar dileğiyle..günaydın...

günaydın fıstıklaaaarr..
elifcim bana gönderdiğin mail için sağol. bu markalara dikkat edicem.aralarında kullandıklarım vardı ama bidaha almıcam..neyse aşureni afiyetle ye canım. ben çok severim de.. ama yapamıcam galiba.. kuzey rahat bırakmıyo hiç...

gizem geçmiş olsun.. inşallah kötü bişey çıkmaz...

funda aramıza hoşgeldin.. deryacım yaz yaa özledim seni inanki.. gözlerim hep arıyor..kızın da iyidir umarım..
rida sen nasılsın canım? oğluşun nasıl?

sırasıyla gidelim..
öncelikle casser ve gülhana geçmiş olsun..Allah acil şifalar versin arkadaşlar..
muson benim de uykuya öyle ihtiyacım var ki yaramı deştin..
gökçen seni çok özlemişim yahuu...değinmeden geçemiycem..
aozli benim oğluşumun da yürümekten geçtim de emekleme gibi bir çabası yok..yatırıyorum öylece kalıyor..karşısına oyuncaklarını koyuyorum belki hareketlenir diye..uzanıyor ama ayaklarını hiç oynatmıyor bile..daha zamanı var sanırım..diş de yok..
neysencim...sizin inciniz hayırlı olsun..darısı başımaza..zehra_26
elifcim...önceden kk denilince nedense sen, gizem, yasemin ve ebru gelirdiniz aklıma...
şimdilerde, sen, gizem, gökçen ve derya geliyor aklıma..sonra tüm müdavinlerin tek tek kulaklarını çınlatıyorum..derya, gülhan, muson, benimminikelam son zamanlarda en çok yazanlar...paylaşımlarda bulunan ve aramıza katılan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.. sayenizde 2008 mayıs annelerinin hep var olmasını temenni ediyorum..
elifcim Allah kabul etsin aşureni..ömrümüz olur, Allah da nasip ederse seni tanımayı ve aşurenden tatmayı ümid ediyorum..
canım arkadaşım, müslümanların birbirlerine sahip çıkamamalarından duyduğun rahatsızlığı dile getirmişsin..aynı duyguları paylaşıyoruz..lanetlenmiş bir kavimdir İSRAİLOĞULLARI..ama kendilerini çok üstün bir millet kabul ettiklerinden saf kan yahudiyi yahudi sayarlar..yani birbirlerine kız alıp verirler..çoğaldıkça övünçleri artar..aile planlaması yapmazlar..
Oysa peygamberimiz bir hadisinde de demiyor mu ' evleniniz çoğalınız, ben sizin çokluğunuzla övünürüm'

Allah Rasulü (SAV) efendimiz buyurdular ki ;

“Müslümanlar ile Yahudîler arasında çok kanlı bir muharebe olmadıkça kıyamet kopmaz. O muharebede Müslümanlar, yahudîleri tamamıyla kırıp öldürürler.Hattâ (bu kırıp öldürme o dereceye varır ki), bir yahudî taş veya ağaç arkasına saklansa, o taş veya ağaç, ‘Ey Müslüman! Ey Allah’ın kulu! Şu arkamdaki kişi bir yahudîdir. Gel, onu öldür’ diyecek olmasın. Garkad ağacı [büyük bir ağaç] müstesna. Çünkü o Yahudî ağacı nevindendir.” Müslim, Kitabü’l-Fiten: 82.

Arkadaşlar bu hadiste peygamber efendimiz yahudilerle müslümanlar arasında büyük bir savaşın olacağını ve müslümanların galip geleceğini haber vermektedir..arkasına saklanan kişinin yahudi olduğunu dile gelen ağaçların ve taşların söyleyeceğine dikkat çekiliyor ve yalnızca garkad ağacının yahudileri saklayacağı ve haber vermeyeceği vurgulanıyor..ve biliyor musunuz yahudiler yıllardan beri yahudi ağacı denen bu ağacı her fırsatta dikiyorlarmış..
yahudiler birbirlerine çok tutkun bir millet..sizin de dediğiniz gibi...
Arkadaşlar hepisinizi FETİH suresini okumaya davet ediyorum..
inanın dayanamıyorum, kan görmeye, çaresizler yüzler görmeye tahammül edemiyorum..hepinizin aynı duygularda olduğunu bilmek bile içime su serpiyor ancak onlar için dua edelim arkadaşlar lütfen..Allah büyüktür..

Son düzenleme:
yaren, ulaseda nasılsınız arkadaşlar..
gizemcim, geçmiş olsun, tahlil sonuçlarınızın olumlu çıkmasını ümid ediyorum..
funda-naz hoşgeldin..benim oğlum da sık sık uyanıyor..bazen dayanamıyorum, bağrıyorum oğluma artık uyu diye..ama sabah olunca o masum yüzü gördüğümde çok üzülüyorum ona bağırdığım için..pişman oluyorum..
casser diş jeli konusunda biz eczacıya sorduk tam dişin çıkacağı günlerde kullanmak gerekir dedi..öncesinde bi faydası olmazmış..bizim oğlanın dişi de çıkmadı henüz bekliyoruz bakalım..ne bulsa ağzına götürüyor..salyası akardı bir zamanlar artık salya da azaldı..sanırım dişleri çıkmaktan vazgeçti bizim incilerimiz şimdilik saklı haklarını kullanıyorlar.. :))

teşekkür ederim gökçencim ve ridacımm ama ne bilim yaaa. yazarım yine siz isterseniz. bazen ruh halime göre kılımım kımıldatmak istemiyorum mesela.. uzunca bir zamandır öyleyim.. ondan da yazmıyorum sanırım. bu hafta hep böyle geçti inanın. ailem başka şehirde onları bile arayıp sorasım gelmiyor. birşeyde yok arada ama tüm herkesle irtibatı kestim anlayacağınız. sadece sizinle değil. bi haftadır eşimle evdeyiz kah oturuyoruz kah tv izliyoruz öyle. kayda değer birşey yok. yarın gündüz halamlar oturmaya gelecekler akşamada yemekli misafirim var geçen pazardan beri tek aktivite bu olacak.. oysa biz eve girmezdik. hiç kimseyle görüşmüyoruz.
ben bu arada balık alıp duruyorum. hep ölüyor ya. şu melek balıklaarı yokmu onlardan. çok yaşamıyor. bende heves ediyorum ama hep balıkçıklar ölüyor.. hele ikinci ölen neden öldü hiç anlamadım. bu üçüncü buda ölürse almıcam artık... kuzuma gelince o da iyi . gec uykusu düzeldi gibi. en azından iki gündür kendi yatağımda yatıyorum.. onun yanına da resimde bir bebeği varya boyu kadar onu koyup yatırıyorum. onu çok seviyor.. bu aylarda bir oyuncağa olan bağımlılığı artarmış.. onu çok sevdiği için onu koyuyorum yanına... öyle işte. su içme olayı iyice azaldı... bugün eve gitcem kızlar erkenden yani en erken benim için akşam 6. temizlik yapcam. eşim kızımı getircek onada banyo yaptırcam.. yemek için hazırlık yapamam ne yapcağımı bilmiyorum.
söylemesi ayıp börekleri tepsiye hazırlıcam yarın fırına verivercem.. öyle işte.. fikri olan varsa bana da versin yaa. şimdi söylesem ayıp olmaz inşallah. fırında tavuk yapcam patatesli soğanlı, çorba, çılbır yapcam.yanına barbunya mı yapsam yoksa börülce yada fasulye mi karar veremedim. dolma yapacaktım ikisde susuz olmaz şimdi.... napsam kızlar yaaaaaaaaa. biraz uzun oldu idare edin artık
bu arada aramızma yeni katılan arkadaşlara başarılar he he he. hoşgeldiniz kızlarrrr

derya meze fln yap. acılı ezme,kereviz salatası veya brokoli gibi.. masa renklensin..
zeytinyağlı barbunya güzel olur bence...
ridacım sağol canım... bende hep sizleri bekliyorum bakıyorum yoksunuz...
kuzeyi uyutup işlerime bakayım biraz... bu hafta eşim evde izinde... kastamonuya gidecez 1-2 günlüğüne..biraz gezelim dedik..sıkıldık eve kapanıp..ayvalık'a gidecektik ama çok uzak geldi gözümüze.vaz geçtik..herneyse hepinizi öptüm kızlar.bye.

ridacım sağol canım iyiyim sen nasılsın oğluşun nasıl benimki mız mız diş çıkartıyo o yüzden galiba öptüm canım

sırasıyla gidelim..
öncelikle casser ve gülhana geçmiş olsun..Allah acil şifalar versin arkadaşlar..
muson benim de uykuya öyle ihtiyacım var ki yaramı deştin..
gökçen seni çok özlemişim yahuu...değinmeden geçemiycem..
aozli benim oğluşumun da yürümekten geçtim de emekleme gibi bir çabası yok..yatırıyorum öylece kalıyor..karşısına oyuncaklarını koyuyorum belki hareketlenir diye..uzanıyor ama ayaklarını hiç oynatmıyor bile..daha zamanı var sanırım..diş de yok..
neysencim...sizin inciniz hayırlı olsun..darısı başımaza..zehra_26
elifcim...önceden kk denilince nedense sen, gizem, yasemin ve ebru gelirdiniz aklıma...
şimdilerde, sen, gizem, gökçen ve derya geliyor aklıma..sonra tüm müdavinlerin tek tek kulaklarını çınlatıyorum..derya, gülhan, muson, benimminikelam son zamanlarda en çok yazanlar...paylaşımlarda bulunan ve aramıza katılan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.. sayenizde 2008 mayıs annelerinin hep var olmasını temenni ediyorum..
elifcim Allah kabul etsin aşureni..ömrümüz olur, Allah da nasip ederse seni tanımayı ve aşurenden tatmayı ümid ediyorum..
canım arkadaşım, müslümanların birbirlerine sahip çıkamamalarından duyduğun rahatsızlığı dile getirmişsin..aynı duyguları paylaşıyoruz..lanetlenmiş bir kavimdir İSRAİLOĞULLARI..ama kendilerini çok üstün bir millet kabul ettiklerinden saf kan yahudiyi yahudi sayarlar..yani birbirlerine kız alıp verirler..çoğaldıkça övünçleri artar..aile planlaması yapmazlar..
Oysa peygamberimiz bir hadisinde de demiyor mu ' evleniniz çoğalınız, ben sizin çokluğunuzla övünürüm'

Allah Rasulü (SAV) efendimiz buyurdular ki ;

“Müslümanlar ile Yahudîler arasında çok kanlı bir muharebe olmadıkça kıyamet kopmaz. O muharebede Müslümanlar, yahudîleri tamamıyla kırıp öldürürler.Hattâ (bu kırıp öldürme o dereceye varır ki), bir yahudî taş veya ağaç arkasına saklansa, o taş veya ağaç, ‘Ey Müslüman! Ey Allah’ın kulu! Şu arkamdaki kişi bir yahudîdir. Gel, onu öldür’ diyecek olmasın. Garkad ağacı [büyük bir ağaç] müstesna. Çünkü o Yahudî ağacı nevindendir.” Müslim, Kitabü’l-Fiten: 82.

Arkadaşlar bu hadiste peygamber efendimiz yahudilerle müslümanlar arasında büyük bir savaşın olacağını ve müslümanların galip geleceğini haber vermektedir..arkasına saklanan kişinin yahudi olduğunu dile gelen ağaçların ve taşların söyleyeceğine dikkat çekiliyor ve yalnızca garkad ağacının yahudileri saklayacağı ve haber vermeyeceği vurgulanıyor..ve biliyor musunuz yahudiler yıllardan beri yahudi ağacı denen bu ağacı her fırsatta dikiyorlarmış..
yahudiler birbirlerine çok tutkun bir millet..sizin de dediğiniz gibi...
Arkadaşlar hepisinizi FETİH suresini okumaya davet ediyorum..
inanın dayanamıyorum, kan görmeye, çaresizler yüzler görmeye tahammül edemiyorum..hepinizin aynı duygularda olduğunu bilmek bile içime su serpiyor ancak onlar için dua edelim arkadaşlar lütfen..Allah büyüktür..

çok ilginç şeyler yazmışsın ridacım.
gargad ağacı nasıl bir ağaç:uhm:buna benzer şeyleri duymuştum ama nasıl desem ağaç nasıl konuşacak ki ?
hz. musa mısırdan halkını alıp israile doğru getirirken halkı isyanlara başlar önce yediklerini yemekleri beğenmez olurlar gökten allah onlara helva ve bıldırcın eti göndermektedir onlar soğan sarmısak isterler önce hz.musa bu duruma üzülür. sonra çöldelerken h.z. musaya sen git rabbinle savaş sonra biz gelip o topraklara yerleşelim derler bunun üzerine de h.z. musa onlara beddua eder ve 40 yıl çölü geçemezler nesil değişince de savaşırlar ve o topraklara yerleşirler.
oradan çıkmaları sonra selahaddini eyyübi zamanında olmuş sanırım.
ve peygamberlerinin ahını aldıkları için hiçbirzaman birleşememişler ama kıyamete yakın tekrar devletlerini kurabileceklerdir.
bende bunları biliyorum belki tarih hatam vardır.kudüs hep ilgimi çeker zaten oraya gitmeyi çok isterdim.halen kudüste öyle müslüman mahalleleri varmış ki ne yahudi ne de hrıstiyanlar oralara girebiliyormuş bu da ilginç

birde hitler döneminde katledilenler yahudi değil musevidir yani ibrani soyundan gelmeyen sonradan yahudi olnalar ve bu şekilde sonradan yahudi olmuş türkler pek çoktur hunlar döneminde yani şamanizm inancının yaygın olduğu zamanlar işte onlardan avrupaya yerleşen musevi türkler katledilmiştir.
niyeyse de bunu ibrani olan yahudiler üzerine alınmış:KK43:
ridacım başka bilgilein varmı paylaşırmısın burası yeri değil ama bu konu cidden ilgimi çekiyor..

gizemcim öncelikle geçmiş oldun arda ya inşallah düzelir canım anılın matematikle ilgili yardıma ihtiyacı var sen geldin aklıma proje ödevi 7 . sınıfa gidiyor yapılmamış proje olucakmış bulduk bi kaç tane beğenmemiş hocası çok basit demiş sayılarla ilgili olabili matematik olsunda yardımcı olursan sevinirim canım

gökçen demek kastamonu ya gidiyorsun özendim sana
çok özledim bende oraları..artık gelince anlatırsın.. iyi tatiller..

bende çok mutluyum annem ve babam geliyorlar gerçi yarın dönecekler ama olsun 1 günde olsa çok güzel:)))))))

mayıs anneleri herkese selamlar biraz önce şöyle bi yazılanlara baktım herkes birbirine selamlar göndermiş o kadar hoşuma gittikki anlatamam hiç birimiz birbirimizi yüz yüze görmememize oturup sohbet etmememize rağmen sanki hepinizi önceden tanıyormuş gibiyim bebişler vesile oldu tanışmamıza ama bazen sohbet öyle farklı yerlere gidiyorki meğer hepimizin konuşmaya ihtiyacı varmış umarım hepiniz iyisinizdir bebişlerinizde iyidir hepiniz selamlar

arkadaşlar daha yeni bi baktım bizim takvime benim atom karıncam 8 aylık olmuş bugün darısı başınıza inş hepsi sağlıklı mutlu huzurlu uzun bir ömür sürerler

ben size dair herşeyi seviyorum..sizi ayrıcalıklı kılan o güzel duygularınızı düşünce olmaktan çıkarıp paylaşmanızı daha çok seviyorum..mayıs anneleri..güzel paylaşımlar dileğiyle..günaydın...

ridacım nerelerdesin ya valla deryanın dediği gibi herkes teker teker kayboluyo bende merak ettim bişeymi oldu diye fundacım hoşgeldin canım:))) diğer arkadaşlarım sizlerede merhaba hepinize sevgiler

bide unutmadan gizemcim geçmiş olsun canım bende salı günü muharremi götürdüm 15 gündür fena öksürüyo antibiyotik verdi hala geçmedi derken alperen 3 güdür öksürükten uyuyamıyo kuru öksürük diye dr götürdüm eve geldim ateşi çıktı ya anlamadım dişimi çıkcak acaba diyorum ama soğukta 2 çocuğuda dr götürmek öyle zorki

gülhancım sana iki kere geçmiş olsun biz bir çocukla uğraşamzken sen ikisiyle birden uğraşıyosun kolay gelsim sana canım

evet gülhan bende ridayı düşündüm niye yok bu kız diye
kızlar arda çok yaramazlaştı sizin bebişlerden ne haber ben çok zorlanıyorum tek başıma 1 dk durmuyor sürekli keşif yapmaya çalşıyor herşeye atlıyor dün arkadaşın kızı gelmişti kız 1.5 yaşında kıyamet kopardı kız ağzına açınca bağırıyor çığlık atıyor ağlıyor emekleyip gidip kızı köşeye sıkıştırıp saçını çekiyor mahçup oldum ya

gizemcim öncelikle geçmiş oldun arda ya inşallah düzelir canım anılın matematikle ilgili yardıma ihtiyacı var sen geldin aklıma proje ödevi 7 . sınıfa gidiyor yapılmamış proje olucakmış bulduk bi kaç tane beğenmemiş hocası çok basit demiş sayılarla ilgili olabili matematik olsunda yardımcı olursan sevinirim canım

canım sağol profiline mesaj attım bakarsın öptümŞeniz

X