2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

geçmiş olsun amin çocuklarımız hasta olmasın da inşallah benim oğlum da doktor çok sağlıklı diyor ama bana göre bi sorun var gibi çocuğun idrarı kokuyor bide az yapıyor bende ve benim ailemde böbrek sorunu var( ben tek böbrekliyim biri çalışmıyor) bakıyorum internetten idrar yolu enfeksiyonu belirtilirine uyuyor ama idrar tahlilinde de bişey yo kültütrde de bişey çıkmıştı onada doktor elle bulaşan bi mikrop dedi hatta 1 ay önce sünnette ettirdik sünnetten öncede kokuyordu hiç idrarını yapamıyordu yine kokuyor yine az yapıyor çok su içmesine rağmen anlamadım 3 doktor değiştim
bebekliğinden beri idrarı sorunlu benmi sorun ediyorum hiç bilmiyorum yemesi iştahsız kusması var gelişmiyor aksine zayıflıyor neyse ya benim derdim de hiç çekilmiyor demi:))))

bizm kızda 6. hastalık denen bi hastalığa tutuldu 4 gün 38.5 39 derece de gezdi ateşi valla 4 kere dra götürdüm.ama bende öldüm öldüm dirildim.geceleri hep uykusuzdum.sonrada bi anda bitti ve vücudumuzda döküntü yaptı.çok şükür atlattık ama hastalık çok zor

ya çokgeçmiş olsum betül şekertas enesin annesi ve gülhancım bebeişler ghasta olmasın hep iyi olsunlar inş
betülcüm belirtieleri neler söylermisin daha öncedende duydum ama belirtilerini bilmiyorum
şekertas hangi ilçedesin kocaköy deme sakınnnnn ben 1.5 yıl oraya gititim geldim tam onların tarzı ya banada aynını yapmaya çalışmışlardı ama ben gitmedim kimseye hesap vermek zorunda değilsin rapor senin yasal hakkın ya hayran kurban lüütüf etmişler izne çevirmişler izne çevirmek zorundada değilsn eğer şehir dışına çıkmıyosan
sevdecim bizim hayatımız çok düzenli günde iki defa sabah ve öğleden sonra iki def 1 1.5 saat yatıyor

MUSON HOŞGELDİN CANIMM KEŞKE DAHA ÖNCE GELSEYDİN
BETÜLCÜM GEÇMİŞ OLSun
ŞEKERCİM SENİN YAVRUNADA GEÇMİ OLSUN
ALLAH ŞİFALAR VERSİN YAVRULARA

Dün son aşımızdı kızlar artık 1 yaşa kadar rahat kuzum
9 ayda kan tahl,l, yaptırıcaz okadar

canım ben pes ettim arda benden inatçı yemeyince yemiyo yaramazzzkaydirigubbakcemilebenimkide anlıyo eveti hayırı ama yemiyo bugünde yemedi bende zorla aĞLata ağlata yedirmiyom tiksinmesin dite ama çok üzülüyom:bbo:

murgizcim çok haklısın üzülmekte onlar bizim herşeyimiz.Sen ne zamana kadar izinlisin,neler yapıyorsunuz Ardayla,ben çok yoruluyorum Murgizcim,akşam Ulaşı yatırıyorum benim de pilim bitiyor valla.Bütün gün koşturmaca...kafamçokkarıştı

sekertaş öncelikle çok geçmş olsun bebişin bir an önce iyleşir inş benim kızımda geçen hafta çok ateşlendi sanırım bu aylarda bebişlere çok dikkat etmemiz gerekiyo yazık kuzucuklara

canım merabalar öncelikle bende pnömokok aşısının ilk 2 dozunu özel hastanede kndi doktorumuza yaptırdık 3. dozuda geçen hafta sağlık ocağında yaptırdık hiç bir sorun da çıkarmadılar

canım ben ücretsiz izndeyim eylüle kadar evdeyim bende çok yoruluyom ya her işle ben uğraşıyorum yok yemek yok ütü bide kuşumla tüm gün bi dk durmuyorum bende çok yorucu ama çok canım sıkılıyo evde ya kafayı yiyom çoçuğu yedirmekle belkide çok yedirmke istiyom diye yemiyo çünkü emiyoda gündüz anlamadımki bende-tatlicadiarzu-

canım benim seni çok iyi anlıyorum:içelim:benneyaptımkiYakın olsaydık sana yardıma gelirdima.sben marmaristeyim,yolunuz düşerse beklerim:içelimedim ya annem olmasaydı bu tempo beni hasta ederdi(bu arada annemi gitme ısrarlarına rağmen bırakmıyoruz:dance:)Arda neden yemiyo üzüldüm valla:1no2:Israrcı olma bakalım,ben 5 kere ek besin veriyorum günde,gündüz bir kere,gece 2 kere emziriyorum.Murgizcim fazla ısrarcı olma,neleri seviyorsa onları yedir,şuna inanki çok akıllılar ve ağızlarının tadlarını en az bizim kadar iyi biliyorlar.Çok kuralcı davranma arkadaşım.Bisküvi ve ekmeğe başla azar azar.Ulaş yemek yerken ağzına neyin kaşığının geldiğini biliyor,yoğut veya meyva ise ağız sonsuz açılıyor,sebze ise kapanıyorama 2 gündür sebze de yiyor.Daha yolun başındayız,onlar ve bizim içinde herşey daha çok değişecek,moralini bozma cnm.Arda çok şanslı bir bebek,senin gibi duyarlı bir anneciği var.İkinizi de çok öptüm.

Arkadaşlar herkese günaydın..şekercim, gülhancım, betülcüm ve enesin annesi hepinizin bebişlerinize geçmiş olsun..Allah acil şifalar versin..
gökçencim, pnömokok bize aralıkta yapıldı ve ocak için bir daha gün verdiler..sanırım 3 ayda bitirecekler aşıları ancak görüştüğün yetkililer kasım, ocak ve mart döneminde diye belirtmişler...ben mi yanlış hatırlıyorum aceba..yoksa kasım da mı yatırmıştık aşıları geçmiş yazılara bi bakayım..aşı kartımı bulamadım..

günaydın kızlar aramıza yeni katılanlar hoşgelmişler...aşı konusunda bu ay 29 gidicez yaptırmak için,ama ilk dozu özlede bile yapılsa bence sonrakiler sağlık ocağında yapılabilir sonuçta aynı aşı markası felan 1 tane var zaten neyi karışacak...azda değil baya pahalı 4 doz derseekkkafamçokkarıştı

aa yasemin sen ocak ayında kızının olacağını sanıyormuşsun.....hatta isimler yazmışsın ama mert den hiç bahsetmemişsin..:))

Kizlar arada bir girip okuyorum ama bir turlu cevap yazamadim..
Ridacim acini paylasiyorum...Basin sagolsun canim,mekani cennet olsun amcanin...
Betulcum ,sekertasacim ,gulhancim ve adini unuttugum bebbisleri hasta olna tum arkadaslara da gecmis olsun...
Mercanin 2gun sonunda sukurler olsun ki atesi dustu...Ama ilk ateslendigi gun 4o derece atesle yine de okula gitti....Gozlerini bile acamiyordu..1 aydir evde soyledigi sarkilar vardi ...Meger okulda ki bu progaram iicn ogretiyorlarmis...Ingilizceyi yeni ogrenmesine ve tamda anlayamamasina ragmen tum sarkilara vucut hareketleriyle bir istirak etti ve hem beni hem babasini aglatti..Esimin bir suru verilmis randevusu olmasina ragmen onun bu hasta haliyle okula gitme telasi babasininda herseyi iptal etmesine neden oldu.
Bu arada bizde ki yeni gelisme Kayranin artik tepkilerinde ki farklilik...Kiskanclik gibi bir huy basladi...Onceleri inanamadik...Acaba dedik..Bir kac denemede hep ayni tepkiyi alinca analdik ki o da mercani kiskaniyo...Isim cift yonden zorlasti anlayacaginiz,,,,Kayrayi emeklemesi icin yere sirti bize donuk koyuyorum...Mercan hasta diye tabi kucakta..Mercani gorur gormez 180 derec donup bir bagirisi var indir beni al diye...Dedigini yapinca cok mutlu ama mercani gorunce yine basliyo bagirmaya.....Gece de mercan bizle uyudu yine hasta diye ,butun gece yaklasik yarim saatte bir kalkti agladi en son sabah 4-5 gibi onuda yanimiza lainca bi baktik deliksiz uyudu...Bir baska ornekte babasi mercanla bogusmaya baslamisti,kayra da benim kucagimda tv izliyorduk.Beni indir diye aglamaya basladi,indirir indirmez emekledi gitti mercani itti babasinin sirtina cikti....Artik pes dedik....

Bu arada kayra ayaklarinin ustunde de durmaya basladi hemde tek elle cok az bir yardim alarak.Elini birakmaya calisiyor ama o kadar cok korkuyor ki,kalbi nasil atiyor anlatamam....
Yarin christmas burda...Heryer uzun bir tatile girecek..Mercanda yarin karne alacak,eminim cok cok aglayacagim...Birde bu ara bu kadar isin arsinda sevdigimiz insanlara ve calistigimiz insnalara hediye hazirlamakla ugrasiyorum....Hediye vermek benim iicn cok onemli birs ey ...Almis olmak icin degil gercekten kisiye ozel,ozenli bir sey secmeyi seviyorum...Bu sene biraz zor oldu benim icin,cocuklar hasta oldugu iicn...BIr cok arkadasa,turk isi urunlerden olusan bir sepet yaptim,insallah herkes begenir..
Yarin burda coooook uuzun bir tatil basliyor.Okullar ocagin 3 ne kadar kapali...Bizde kismetse persembe gunu kanadaya gidiyoruz,hafta sonunu da gecirecgiz..Ptesiye kadar belki yazamayabilirim...Bakalim yoklugum belli olacak mi
Yokluk dedimde aklima geldi Canancim ,ebrucum,ayperincim sizleri cok ozledik...Tugbacim sendend eses seda yok nerelerdesin,kotuye yormak istemiyorum ama..:uhm: Nazecim senden umidi kestim artik bizi unuttun snairim benneyaptımkibenneyaptımki

aa yasemin sen ocak ayında kızının olacağını sanıyormuşsun.....hatta isimler yazmışsın ama mert den hiç bahsetmemişsin..:))

heheheheh sorma ridacım ilk önce kız dediler ya merte -tatlicadiarzu-mahmudda da öyle olmuştu kafamçokkarıştı napalım kızımız yok 2 gelin alıcaz artık :jeyyar:delikafadulden

sağlık ocağında mayıs bebeklerinin pnömokok aşılarını 3 ayda bitiriyorlarmış.kasım aralık ve ocak.daha önce yanlış yazmışım. aramadığım yer kalmadı yasemincim.geçen ay pnömokok başlayanlara yapıyorlar. ama bize yapmıyorlar.hayret bişey yaaa. nereye arasam yapmıyoruz diyo.sinir oldum valla.resmen ayrımcılık bu yaa...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…