2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

ridacım üzülme canım artık her evlilikte oluyor böyle durumlar malum 3.şahıslarda girince işin içineeeeeeee daha da kötü neyseki düzelmiş aranız sevindim.dünde ben kızmıştım adama biraz aşırı tepki verdim telefonu yüzüne kapattım .)) oda aradı neden kapattın konuşmak istemiyorum dedim oda kapattı ben aradım bu seferde açmadı .)) napim sinir oldum akşama kadar sonra sakinleştim akşam özür diledim suç bendeydi aşırı tepki verdim oda napsın kabul etti .))

canlarım benim..çok üzüldüm, çoook geçmiş olsun yasmincim..hayırlısıyla bir kurtulsaydınız şu hastalıklardan..Rabbim şifa versin arkadaşım..
ayrıca yorumun için de teşekkürler..aynen dediğin gibi..3. şahıslar anlayışlı olsalar, biz kendi aramızda hallediyoruz zaten tüm sorunlarımızı ama...hayırlısı bakalım..

gizemcim kurt değil mantar demişsin ya biraz daha açar mısın? ne yapmamız gerekiyor aceba..bu arada oğlum desteksiz oturuyor, çok da hareketli ama kurtlar için söylemiştim doktor sormuştu da ben de hareketsiz demiştim....

canım bişiy yapmana gerek yok o muhammedi rahatsız etmiyor sadece kaksında bir iki gün beliriyor o kadar biliyosun ardada amip vardıya çok ilaç kulandık ve kaksında bunlardan gördüm bende netten araştırdım doktorlar siytesi ve pediatri portalında geçmiş sorulara baktım ayn bunun gibi kakda beyaz beyaz taneler sanki ddiş diş varsa eğer telaşlanmayın bir ilaçn kullanılmasından kaynaklı mantar olmuş kendiliğinden geçer diyodu
benim anlamadığım şey dr bunu niye sana söylemedi bide tahlilleri nasıl çıktı herşey yolundadır umarım
aman hareketli olması iyi canım maaşaallah kuzuna buarada bende azcık benzettim bakışlarını arda ile muhammedin dediğin gibi muhammed sana çekmiş kumral arda ile babası tarfına çıkmış esmer bayağı bide hemşeriler yani benzer benzerler yanigamyoncuiremsu

gizem doktor otrivine sprey,tonimer damla,hydryliin şurup verdi.öksürük şurubu 1 yaşından küçük çücuklarda kullanılmaz aslında.ama ne yapayım geçmiyo.azar azar veriyorum.inşallah geçr.gece hiç uyumadı.sabaha karşı ağlaya ağlaya zor uyuttum.ben de regl oldum akşam.sinirlerim tepemdeydi zaten. azarladım gece kuzeyi uyu bakim falan diye.eşim de 3 e kdar uyutmaya uğraştı ama nafile.adam sonunda pes etti.

anladım canım geçmiş olsun ya dediğin gibi üşütünce geçmiyor
gülhancım tonimeri sormuşun ben spreyini kullanıyom daha etkili vede kullanım daha kolay bizimki damla damlattırmıyor fiyatıda 24 ytl ama daha bereketli damla hemen bitiyor ya zaten çoğu dışarıya akıyor
ya burada ben daha adet olmadım 6. ay drum düzenleyici verdi kulandım keşke kullanmasaydım azcık adet oldum 2 kasımda sonra aralıkta olmam lazımken olmadım 2 defa test yaptım allahtanm hamiled eğilim gerçi önlemini alıyoduk ama korktum yani benim gibi adet olmayan mays anensi varmı

bende olmadım dr uma sordum emziriyorsan süte çekmiştir dedi ya benim oğlum da çok iştahsız bu ara akşam a kadar doğru düzgün bişey yemedi yediğinide çıkarıyor ne yapacağımı bilmiyorum çokta üzülüyorum yemeyince sinirlenip bağırıyorum sonrada bağırdım diye üzülüyorum garibanım sanki ne anlıyacak ama elimde deil işte çok üzülüyorum sizce neden böyle oluyor herzaman dr a götürüyorum artık benimle dalga geçmeye başladılar çocuğun bişeyi yok herzaman dr a götürüyorsun diye dişi de şişmiş belki de diş çıkarıyor olabilr offffffffff bilmiyorum.Bebişleri hasta olanlar ALLAH tez zaman da şifa verir İNŞALLAH

herkese günaydın arkadaşlar..dünden beri pek giren olmamış..gizemcim teşekkür ederim canım..çok korkmuştuk inan rahatlattın..zaten bir daha da görmedik kakasında..
eşim hastaneye götürmeyi reddetti yine..neymiş oğlum aslan gibiymiş bişeyi yokmuş..kakasını beklemek istemiyor ben biliyorum...şu an işleri o kadar yoğun ki..hastaneye de araba olmadan gitmem çok zor..velhasıl gidemedik arkadaşım :KK43:(

ebrucum sınav oldun sanırım..nasıl geçti..evine döndün mü...? nerelerdesin...
elifcim nete girmişsin ama paylaşımda bulunmamışsın..umarım herşey yolundadır..öpüldün..
canan ve kardelen tuğba da yok ortalarda nerdeler acep?
naze ve ayperin zaten arada bizi sevindirip kayboluyorlar..
gülhancım sen de iyisin umarım
deryacım..sevdecim..kardelen elifcim...gökçencim...herşey yolunda mı?

rida aranızın düzelmesine sevindim.aslında herkese çok mutluyuz falan dememek lazım veya öyle görünmemek lazım.nazar deyebilirler.

herkese günaydın kızlar...

ridacım günadın canım. eşinle aranızın düzelmesine sevindim. benim eşimde hemen çocuğu doktora götürse.. hafif öksürüğü var sabah doktora gidelim ilerlemeden. gerçi geçen girpde önce gittiğimiz iyi olmuş. üst solunum yolu enfeksiyonu ama hafif demişti. ilerlemeden halletmiştik. öksürüğede çareyi kalorifer peteğinin üstüne bi kavanoz su koymakla buldum. kendi yattığımız yerede koydum.
eşim buhar makinası almayı düşünüyordu ama o zamanda çok nem olur dedi. kendiside ütü yapılan bir yerde durmaz. evin içine kesinlikle çamaşır astırmaz. bu soğukta karda kışta balkondadır. evin içinde olursa o odanın kapısı kapanır. gerçi doğru olan bu ama gördüğünüz gibi az da olsa neme ihtiyaç var evlerde.
herşey yolunda sanırım ya. ben tipik bir yengeç kadını olarak kendi kabuğuma çekildim şu aralar. nedenini bende bilmiyorum. öyle.
gökçencim sanada merhaba canım..
saadet, mercan, meram, ebru, canan, murgiz, gözbebeğim nerelerdesiniz yaa...

uzun zamandır alışmıştım regl olmamaya. doğumdan lohusalıktan sonra ilk defa geçen gün regl oldum.ay bi zor geldi.rahatsız edici geldi anlatamam.

kuzey hala öksürüyor ama neşesi ,iştahı yerinde çok şükür. gece de iyi uyudu şükür.sadece 1 defa uyandı emdi ve uyudu.

yasemin geçmiş olsun canım.onların hasta olmaları bizi yıpratıyor.

deryacım bizim evde 2 tane akvaryum var hem de kocaman.koridorda duruyorlar ve evin heryerine nem sağlıyor zaten.yine peteklerin üstüne su koyuyorum.

ben bi balık aldım 5 günde mefta oldu ya.. öldü zavallı zuzu...bende regl im ya.. sinir bozucu. emzirmediğim için doğumdan sonradan beri her ay düzenli kurulu saat gibi.. gökçen gecenin daha rahat geçmisine sevindim. onlar hasta olunca zor oluyor ya..
yasemin geçmiş olsun sanada ya. okumuştuma ama unutmuşum. şimdi gökçenin yazısıyla hatırdım.
yavrucak kurtulamadı bi hastalıktan..

benim adam 3. akvaryumu aldı eve nereye koycaksa.cafer de gidince kendini akvaryuma verdi kocacım.canım ya çok üzüldü aslında cafonun gitmesine.cafo bizm papağanımızdı bahsetmiştim sattık diye.bi de acayip pahalı balıklar alıyor.mesela 7 tanesi 500 ytl falan. böyle balıklar. neyse oda onun zevki oyalanıyor böyle işte.

deryacm teşekkürler..bir de ben de ilk aydan itibaren düzenli olarak regl oluyorum..hiç şaşmıyor maşallah..ilk dönemlerde çok yoğundu ama azaldı biraz biraz..
dün eşimle konuştuk ve ben kilo verme kararı aldım..şu an 68 kg. bir kilo almışım son haftalarda..kendimi çok biçimsiz hissediyorum..eşim bir ayda 5 kilo verirsem beni ödüllendireceğini söyledi..ben 4 dedim ama o zaman hediye almam dedi..5 te ısrar etti..bakalım ayda 5 kg nasıl gidicek..dün gittim keten tohumu aldım yoğurtla hem doyurucu oluyor hem de zayıflatıyor..tabi egzersiz yapmak da gerekiyor nasıl becericem bakalım..sizinle de paylaşırım sonucları..

Keten tohumu güzelleştiriyor :

Keten tohumu güzelleştiriyor 10 bin yıldır gıda olarak da kullanılan keten bitkisi, etkili bir gençlik, sağlık ve güzellik kaynağı... Keten tohumu yüksek oranda lif, omega-3, protein, mineral ...
Yapılan araştırmalar; kekik, çörek otu ve keten tohumunun da kanserden koruduğunu gösteriyor.
1 tatlı kaşığı keten tohumu da günlük omega 3 ihtiyacınızı karşılar.
Keten tohumu yağı hafızayı güçlendiriyor.
Keten tohumu kabızlığa karşı doğal yolla büyük bir destektir...
Keten tohumu, İktidarsızlık, prostat ve kısırlığa karşı etkilidir.
Keten tohumuyla güzellik...
Meme kanserine karşı soya yağı ve keten tohumu yağı önemlidir ...

Keten tohumuyla zayıflama ve diyet...
Keten tohumu yıllardır kilo vermek isteyenlerin gözdesi...
Keten tohumundan daha çok yararlanmak istiyorsanız, doğrudan tohumları ... Öğütülmemiş keten tohumu bağırsağı açılmadan olduğu gibi terk edebiliyor! ...
Ceviz ve keten tohumu da önemli bitkisel Omega-3 kaynaklarındandır.
Yulaf kepeği ve keten tohumu, etkili kolesterol azaltıcılardır.
Keten tohumu: Erkeklerde cinsel fonksiyonun iyi çalışması için çinkonun yararlı olduğunu da çok az kişi biliyor. Keten tohumu mükemmel bir B12 vitamini ..
sinameki, biberiye, ısırgan otu, keten tohumu bağırsakları en iyi çalıştıran otlar arasında. ...
Keten tohumu meme kanseri yapmaz. Keten tohumunda bulunan Lignan grubu bitkisel östrojenler, olsa olsa sizi meme kanserinden korur...

keten tohumunu genellikle ben şu şekilde tüketiyorum

bir kase yoğurtun içine 2 çay kaşığı kadar koyuyorum..baharat (nane, k.biber,pul biber, karabiber,kekik vs gibi) bir diş sarımsak rendeliyorum ve afiyetle yiyorum..bol salatanın yanında özellikle mükemmel oluyor ve bir öğünü bu şekilde atlatmak gerçekten çok sağlıklı

canımm ben de iddiaya girmiştim eşimle ama olmadı.zayıflayamadım.58 de kalakaldım.biara 57 yi görmüştüm ama bayramda tekrar aldım.bi de üstüne regl olunca.acab dzenli olur mu bundan sonra.bu üçüncü günüm ve azaldı.4 gün sürüyordu hamile kalmadan önce.ve ilk günden sonra azalıyordu.şimdi de böyle gibi ama yinede emin değilim ilk defa olduğu için.

akşam çok zor bi geceydi bizim içinde
burağın akşamdan keyfi gayet yerindeydi banyosunuda yaptırdık ohhh keyifler daha bi yerine geldi...
11 gibi uyudu ama 1 saat sonra ağlamaya başladı ağlamakta değil ya mızırdanmak salladım uyudu tekrar 1.5 da yine mız mız sallıyorum yoookk uyumuyor en sonunda piskopata bağladım bıraktım beşiğin içinde uyanırsa uyansın bakınsın dedim ama yook gözler kapalı sanki bizi şikayet eder gibi ağlıyor hem konuşuyor ba baaba ba ba bo diye...içini çeke çeke nerde dayanacan aldım kucağıma emzirdim eşime git biberon maması yap dedim o gelene kadar uyudu yatırdım daha 10 dk geçmeden tekrar mız mız mıkır mıkır elleri yüzünde gözünde burnunda iyice uyandırıyo kendini bide dönmeye çalışıyo beşiğin içinde...
hemen mamasını verdim emdi uyudu
2-3 saat uyanmadı tekrar sabaha karşı yine aynı şeyler yani çok bölük pörçük uyudu ve bizide harap etti...
ya dişler yapıyo artık yada 2 gündür burnu yine tıkandı hafiften emerken anlaşılıyo yada o yaptı dedik...
sabah 9 da tamamen uyandı artık ve ne varmış ne yokmuş hiçbir şey olmamış gibi etrafa sırıtıp duruyo...
bende zombirelleya dönmüş bi vaziyette gezinip duruyorum bugün :KK43:

Gökçencim bence bu şekilde devam eder...yine de bünyeden bünyeye fark ediyor tabi..ben de bir daha olur mu diye tereddüt etmiştim ama zamanı gelince oldu :))

bende ilk defa bayrama 2 gün kala regl oldum aman allahım dereler seller gibi...
2 gün mahfetti beni ama ağrı olmadı şükür...bai ağrılarım da geri geldi tekrardan migrenim yani..
hap yuttum 3. günü ben ağrı kesici yutunca reglim kesilir 4 günde iş tamalandı anlayacağınız bitti gitti..
ama çok zormuş gerçekten rahata çok alıştığıma...

X