2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

pnömokok 6. ayda başlanıyormuş. yani devletin yaptığı böyle. 2 ay ara ile devam ediliyor. biz 3. 5. ve 7. aylarda yaptırıyoruz.yani son aşımız bidahaki ay.

sağlık ocağındaki kontrollerimiz bu ay pek parlak değildi.tartıya ilk koyduğumda 8800 gr çıktı ama bizim oğlan hareketli bi türlü doğru düzgün ölçemedik kilosunu en sonunda hemşire 8400 gr yazdı.benimde canım sıkıldı sadece 100 gr almış çocuk diye. geçen ay 8300 dü.hareketli olduğundan tartı bi indi bi çıktı.neyse 100 gr alması hiç iyi değil.hastalandı çocuk,zayıf kaldı yaaa üzüldüm valla. boyu uzamış sadece.

Kızlar hepinize hayırlı cumalar..
Kuzumun bugün kontrolü var sonucumuz iyi çıkarım umarım.
Hepinizi ana kız öpüyoruz

gökçencim teşekkür ederim verdiğin bilgiler için..bebiş için de üzülme canım..sağlığı yerinde olsun da..kilosuna çok takıyordum ama vazgeçtim biliyorsun benim oğlan 7000 gr..bana hemşire çok hareketli olduğu için de kilo almayabilir demişti..boyu düzenli olarak uzuyor zaten... en son ölçümlerde..69 cm.
bugün de idrar test sonucunu alacağız..babasını aradım az önce unuttum dedi..ben burda saatini bekliyorum..
ahhh ahhhh.......bu babalar...ahhhh

hayırlı cumalar canancım..kuzucuğun kontrolü iyi geçer ve sonuçları da iyi çıkar inşallah..
hayırlı haberlerini bekliyoruz canım..

ridacım ben şimdi geldim aşıdan hemşire mayıs ve sonrası doğan çocuklar için uygulandığını söyledi bu dozun ardından 1 ay sonra diğer doz toplam 4 doz dedi sanırım hepsi 1 er ay arayla.ridacım aşıyı takip et 6 aydan büyük çocuklara aypmıyorlarmı şurda bi kaç hafta var 6.ayı doldurmalarına.sağlık ocağıyla alakalı bak beni nasıl aradılar siizn ordakilerin haberi bile yok.yalnız aşı ateş yapabilir dedi hemşire o kötü oldu.((

ayın 25 inde rutin aşılarımız vardı.grip diye bugüne bıraktık.sağlık ocağından aradılar mayıs ayından itibaren doğanlara yapıyorlarmış bugün 3 tane ayrı aşı yapıldı 2 si bir bacaktan diğeri öteki bacaktan bir de damla verdiler çocuk felci için.çok tereddütte kaldım çok direttim hepsi 1 günde fazla diye ama hemşire bakanlıktan gelen yazıyı okuttu aynı gün olabileceği yazıyordu ama hala korkuyorum inşallah bişey olmaz ALLAH herkesin yavrusunu korusun

yasemincim ateş yapmıyor merak etme. en azından bizim kızın ilk dozunda yapmamıştı. aynıydı prevenar yaptırmıştım. herhangi bi komplikasyon çıkmamıştı canım.
canancım tahlillerin temiz çıkar inaşallah canım.
gökçencim sende sıkma canını tatlım. sağlıklı olsunlarda zayıf olsunlar varsınlar. bende nasıp olursa yarın götürem kızı kontrole.

sağolun kızlar. kilosu grafiklere göre %80 nin üzerinde hala...ama ben yine de taktım tabi.hastalandığı için alamadı diye düşünüyorum.neyse iyileşsin de önemli değil varsın zayıf olsun...şimdiye kadr yaptrdğım aşılar ateş yapmadı pnömokok da dahil.biz sağlık ocağındayken 6 aylık olanlara yaptılar pnömokok.prevanar prespektüsünü de aradım bulamadım.orada yazıyordu kaç aylıkken yapıldığı.herneyse arkadaşlarda bilgi vermiş zaten.
ridacım oğlunun souçlarını aldın mı?
canan kızın nasıl?
umarım herkesin bebişi iyidir..bizimki hala öksürüyor.birde üstüne 3 aşı oldu.karma,polio ve hepatit..
herkese iyi haftasonları dilerim....

Allahıma şükür idrar temiz çıktı ama idrarı sonda ile aldı doktorumuz tam emin olmak için. Devit damla artık kullanmıyoruz vücudu kum yaptığı için tetiklermiş. Başka bi vitaminle bu eksikliği gidericez. Tabi bide idrar kültürümüz var onuda ne zaman alıcaz belli deil üreme varsa biraz daha beklicez bakalım sonuç ne olucak. Bayramdan sonrada çocuk nefrolojisine gidicez böbrekteki kum genetikmi tedavisi varmı araştırılacak....

canancım sonucunun temiz çıkmasına sevindim. bizde iltihap varken idrar kültürü yaptırmıştık üreme yok ilaçlara devam demişti.inşallah sizdede yoktur. tekrar geçmiş olsun canım

bu arada kızlar hepinize günaydın i haftasonları diliyorum geçen bazı arkadaşlarımın ismini unutmuşum :)) rida gökçen yasemin derya sekertaş canan saadet betül ebru elif hepinize merhaba bizde ayın 15de olduk aşılarımızı gerçekten fazla yapıyolar bu dediğiniz aşıyıda daha soramadım p tesi sorcam inşallah beni arayıpta sormazlardı öyle telefon gelmiyo gerçi ben heray düzenli götürüyorum ama geçenlerde 0-5 yaşarası çoculara menenjit yapıyolarmış birinden duymuştum gittim yokmuş sonra tesadüfen vurulmuştuk onun içn burada veriğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum kızlar bilmediğim şeyleri öğreniyorum sayenizde iyiki varsınız

betülcüğüm çok geçmiş olsun canım. Allah şifa versin

canancığım çok şükür tahliller temiz çıkmış gözün aydın:)))

ridacığım seninkilerde temiz çıkar inş. rabbim kimseye dermansız dert vermesin inş.

gökcenciğim acaba yanlışmı tartıldı dersin. yanlış olsabile kilosu gayet iyi kafana takma boşuna. çok hareketlendiler normaldir bence. benim kaynanada durmadan diyor bu çoçuk zayıfladı yüzü küçüldü diye. ben kızıyorum biraz öyle deyince ama kafama takmıyorum çok hareketlendiği için olabilir diye düşnüyorum:)))

bizim özel dr promokok u aralığın 15inde demişti. 12sinde 6 ay doluyor 7.aya girmiş oluyoruz. ben yine bi sağlık ocağına danışayım ozaman. çok iyi oldu ya 100 den fazla para vericektik bari o parasını alır oğlumun biriktirdiğim paralarının üstüne eklerim:)))

herkezi öpüyorumm.....

Ah canim ya cok gecmis olsun...Hastaligin ne oldugunu anlayamadim.Gripal bi durum mu?Ates cocuklarda bizim uzuldugumuz kadar agir olmuyor aslinda onlar bakiyorsun 1 gunde ayaga kalkiyor ama buyklerde resmen yere seriyor..Tekrar tekrar gecmis olsun canim.Geldi mi ust uste gelir,begum daha yeni yeni iyilesirken ..
RIdacim muhammede de gecmis olsun..Reflu degildir umarim,biz cok zorlaniyoruz geceleri o kusma uznnnn zamandir ne bende ne kayra da uyku birakmadi,,,ins hemen iyilesir yavrucak
Canancim ecrinin iyi olmasina sevindim.Bence biberona alismasi iicn zorlama..Bizimkiler alisti bak simdi ayoramiyorum..Anne sutun kesmek kadar zor oluyor,,,Neler cekiyorum biraksin mercan diye...
Yasemincim sizede gecmis olsun....YUva konusunda cok sansliymissin..Bizde cocuk eve bi geliyor rezil bir sekilde..Ustelik verdigimiz paray ek olarak bizden de gezi parasi ,yemek parasi,yok parti yapiyorlar onun iicn para ..Ufak ufak hbire tirtikliyorlar...Suan bi muhasebe yapiyorum ama isin icinden cikamadim...Gitse mi daha iyi gitmese mi?????

gokcencim gecmis canim sana da..kendine dikkat et.tam hastalik havasii

Canim hic korkma.Ben turkiyeye gelirken 6 asisi vardi.Ayni gun olmak zorunda kaldi..gerci burada ki asi takvimiyle siiznki farkli hic bi problem olmadi...Bu ayda 6 taneymis hepsini yapiyuim mi dedi yok dedim.3 tane olduk,3 tane de bu hafta olacak....

Kizlar mujde biz de cikardik disimizi :lepi::hooray:

Bu arada sukran gunu yemegi cok guzel gecti...Bir arkadasim sehir disinda yeni ev aldi..Oraya gittik.Meracnla yasit bi kizi 5 yasinda da bi oglu var...Yeni evleri o kadar buyuk ki cocuklar kosturmaktan harap oldu...Aksamda cok romantik bi geceydi...Somune onunde kadinalr yemegi hazirlarken erkeklerde cok guzel muzikler acmislar,bira zdans falan...Sonra cocuklarda geldi yanimiza su kowboy muzikleri vardir ya.ayaklarini yere vurarark oynarlar hani..Basldi ufakliklar dansa,video ya aldim koyarim siteye o kadar eglendik ki..

Kizlar bu arada kayra iyice sesler cikariyo..Gel gel diyo en net...Biizm anlayabildigimiz..B irde bugun kendi kendine oturmaya calisiyo..Biraz duruyo dusuyor ama sanki desteksiz oturacak gibi...Ayaklarini da iyice yere basmaya basladi.Koltuk altindan tutu8nca ayakta durabiliyor...:teytey::dance:

sağol elifcim ya enfeksiyonel bi durum bu boğazlarım ağır bi enfeksiyon kapmış şükür daha iiyim ama daha 12 penisilinb yiyecem delik deşik oldu zavallı popombide kızlar kriptik tonsilit die b hastalığa yakalanırsanız aklınızda bulunsun bu dediklerim.ben küçüklüğümde kronik allerjik bronşit hastasıydım ve günlük aşılarla atlatmıştım o yüzden özel kbb doktorum ardı e annem hemşire olduğu için çok şanslıydım.dedim7ya çok şükür atlattım.bu defasında ali fuat amcamı(drum ama o kadar sık gittiğim için amcam oldu artık)aradım bana asla gargara kullanmamamı gargaranın bi işe yaramadığını e bana hani şu suda eriyen aspirnler varya onlardan 2 tane rakı bardaklarına eritip içine 2 çay kaşığı karbonat ile gargara yapmamaı tavsiye etti bide ilk 3 günde günde 2 bardak 1 tane eritip iç.memi tavsiye tti inanaın şimdi o bembayaz iltahap kaplı boğazlarım hiçhastalık yokmuş gibi oldu tabi penisin tedavisi yanında bu dediklerim.şimdi çoook şükür zımba gibiyim:sm_cool::sm_cool:bu dediklerim aklınızda bulunsun oldumuuuu!!!
sizlere teşekkürler tüüümii dilekleriniz için.öpüyorum kocamaaanŞenizŞeniz

meraba kızlarrrrr canlarım fazla keyfm yok herşey üstüste geldi ev işleri evi su bastı falan yytemzilik görümcemin düğünü falan canım sıkkın biraz açıkçası ama tüm yazdıklarınızı okudum
elif canımmmm kayranın dişi hayırlı olsun. vede artık konuşmaya çalışıyomuş çok sevindim
betül seninde daha iyi olmana çok sevindim inş tam geçer
gökçen bencede birazcık tartı hatası gibi geliyor bi kaç günde üşütmeyle bence kilo kaybı olmaz sen kendini üzme eğer tatrt doğruysa bile kilosu maaşalah ki iyi,
bizime bu aya pnomokok aşımız vardı bedevaya gelemsine sevindim ne diyim:)
biz 3.5. ve şimdide 7. ayda yapcaz
oğlumda dünden beri hece çıkarmaya çalışıyor sanki ede dede gibi bişiyler diyo çok sevindim:)ama çoooooooooook yaramaz bi dk durmuyo valla çok yoruluyorum peşinden bide huysuzzz sormayın
şimdilik böyle kzılar hepinizi öpüyorum teker teker akşam görümcemin düğünü var 1.5 saat uzaklıkta iilçede hiç gidesim yok keyfimde yok napcam bilmiyom ((((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…