2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

evet ridacım numune verme konusuda şanslısınız ben akşama kadar kaç idraar torbası değiştirdim onu bile hatırlamıyorum ordaaki hemşirede yinem mi olmadı deyipgüldü koca akşama kadar. bu kaçıncı... benimkız yapıyor ama torbanını içinde çiş durmuyorki. çok haraketli böcek. biz torbayıtaktıktansonra güzelce bantlıyorduk ybirde poposuna kadar... yinede nemli ortam bant koyuveriyordu çiş çıkıyordu. bezinide üstüne bağlıyorduk amanafile... olmadı velakin .. 3 keresinde de az az çiş vardı ama kaka yapmıştı benim boklu böceğim...
h.ceren iyi çok şükür deben hastayım şimdi geldim asm. den. ilaç verdi dr. bu arada pnömokok aşısını sordumebelere.. mayıs ayından itibaren doğanbebeklerin aşısını ücretsiz yapıyorlarmış arkadaşlar... ben ilk dozunu ücretli yaptırdımama ebe diğerlerini biz yapalım dedi..çok iyi oldu ya.. baya bi masraftan kurtuduk. onunyernie bir sürü mama alabilirim kuzuma..

kız mayıs anaları hepimizi toptan bi psikologa bağlasak diyorum. anlaşılan hepimizinsinirleri yüksek..:roflol:
sizü gidi delüü garular sizü....kafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

tırlattık mı kızlar hepimiz birdenyaflaelaelaelaelae-tatlicadiarzu-
yoksa sade mayıs annelirine özel bir komplikasyonmu :jeyyar::jeyyar::jeyyar:

kızlllllllllaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrr sağlık ocağından aradılar prevenarı sağlık bakanlığı aşı takvimine eklemiş yarın için merti aşıya çağırdılar artık ücretsiz sağlık ocağında yaptırabilcez bu aşıyı hemen sizlerede haber vereyim dedimmm .))) sevgilerrrr

iyi yapmışsın yasemincim teşekkür ederiz tatlım. ben kaçar haydi herkese iyi akşamlar. bebişlerinize iyi bakın depresyon analarıı:roflol::1shok:

sahi biz dün doktora gittik..muhammed için..yavrum pek neşeliydi anne babasıyla güzel bir kahvaltı yaptı...gülüştük oynadık nasıl mutluydu..bir babasına bi bana bakıyordu..birlikte hastaneye gittik..sıramızı beklerken..eşim çok sıkı giydirmişsin deyip annemin ördüğü yün hırkasını ve yün pantalonunu çıkardı..altında pijaması vardı oğluşun onu da dizlerine kadar büktü..kolları da açtı..neymiş güneşlenecekmiş..pencere açıktı üşütecek diyorum yok bişey olmaz diyor..karşımızda oturan kadın da olsun olsun bişey olmaz diyip ona gaz veriyor..neyse tamam dedim..pencereyi kapattırdım..pencereden içeri süzülen güneşle terledi oğlum..eşim de kıpkırmızı oldu :))
bu arada oğlum, sıramızı beklerken tam 3 kez eşimin üstüne kustu...
neyse sıra bize geldi. doktora oğlumun kustuğunu, akranlarına göre zayıf olduğunu filan söyledim..reflüden şüphelendi..idrar testi sonuçlarına göre değerlendireceğini belirtti..maceramız böylece başladı..arabanın içinde afedersiniz oğlumun işemesini bekledik..maalesef tam 3 saat bekledik ve sonunda numune almayı başardık..yarın sonuçlarını alıp doktorumuzla tekrar görüşeceğiz..
inşallah bir sorun yoktur..
oğlum o kadar meraklıydı ki dün..çevresine meraklı gözlerle bakıyor ve tüm ilgiyi üzerine toplamayı başarıyor..herkese gülücükler saçıyordu..

ridacım geçmiş olsun canım babalar herşeyi çok bilir zaten güneş olsada kış ayındayız önmeli bişeyi yoktur inşallah idrara gelince biizmkininde iltihap vardıya ilk şansımıza hemen işedi ikincide bekle bekle gelmiyo bi bayan geldi idrar torbası var küçük onun üstüne bezini kapat daha çabbuk işer dedi kapattığım an işedi ama yine huysuz bu giidşle bize sünnet yaptırtcak:)

slm arkadaslar,bende mayis annesiyim,yeni uye oldum bu topigi yeni kesfettim,benimde tosuncugum var,guzel paylasimlar dilegiyle,sevgiler

risdacım geçmiş olsun cabım yaa.inşallah bişey çıkmaz
bende hastayım kızlar kriptik tonsilit denilen bi hastalık boşalarım enfeksiyon kapmış sabah 38derece ateşle hastaneye gittim serum yedim 16 penisilin verdiler ve gönderdiler ama akşam daha beter oldum 39.5 derece ile hastaneye gittikk müdahele edinceye kadar 40 derece ateşim çıkmıştı zaten halüsülasytonlar görüyordum annemle babamı görmeye başladım gene bi serum yedim içine ateş düşürücü katmışlar kendime geldim.kızım 9a kadar bakıcısında kaldı.yarum nasıl özlemiş beni gerçi maske ile bi süre alışmadı malum hastalık geçmesin die ağzımda maske ile dolaşıyorım.ooof çok zoor.ona bulaşmasın die ne uğraşıyorum ona bi şey olmasın dieee

oyy asıl sana geçmiş olsun betülcüm..hastalığın büyüğünü sen yaşamışsın..canım benim..biz de diyorduk yine kayboldu betülcük diye.....Allah kızına da sana da bol şifalar versin arkadaşım.. inşallah bebişe bişey olmaz sen kendine dikkat et..öptüm canım..

aardbei arkadaşım hoş geldin..ohhh mayıs anneleri çoğalıyor...yurtdışı saflarımızı da genişletmeye başladık sanırım.. :))

canım arkadaşlarım hepinize günaydınnnnn...Hayırlı Cumalar.....sağlıklı mutlu bir gün geçirmenizi ve güzel haberler almanızı diliyorum...

yasemincim "he" de geç boşver...ben öyle yapıyorum artık..
verdiğiniz güzel haber için ayrıca çok teşekkürler..deryacım yasemincim...sağlık ocağını bir arayayım bakalım...burası belde olduğu için belki bilgi ve ilaç gönderilmemiş olabilir...

gülhancım size de geçmiş olsun canım..sünneti biz de yazın yaptıracağız sanırım..bizimkilere kalsa hemen diyorlar ama yanında olmam lazım.. herhalde yıllık izinde yaptırırız..

elifciğin dün yemeği vardı nasıl geçti aceba..

günaydın kızlaarrr betülcüm çok üzüldüm geçmiş olsun canım.nasıl bir hastalıkmış bu yaa???yeni bir mayıs annesi gelmiş hoş gelmiş....sevgiler

günaydın kızlarrrrrrr iki gündür sizi okuyorum ama cevap yazamıyorum biliyosunuz doğalgaz bağlantımla uğraşıyoduk sonunda olmuştu ama şimdide sorunlar var kafayı yiyecem artık bu evden her gün işçi hergün servisçi banada bir piskolog lazım valla:)
yasemincim çok geçmiş olsun senin kuzucukla hep hasta oluyor ya inş bi daha olmazlar
betülcüm sanada geçmiş olsun soğuk yerde anne olup çalışmamnın bedeli bu herhalde
ridacım canım nş muhammedin reflüds falan çıkmaz tahlilieri iyi çıkar ayrıca burda hepimize pozitiflik yayan birinin evde sinirli olması bana garip geliyor bence eşin abartıyor canım
yeni bir mayıs annesi gelmiş hoşgelmiş
elif derya şekertas sevde gökçen marem alperen saadet sizleride hepinizide öpüyorum hayırlı cumalar diliyorum(inş kimseti unutmadım

ya bu hastalık boğazlara bulaşan bi bakteri sonucu boğazların iltahaplanması.ne yutkunabiliyorum ne yemek yiyebiliyorum.gece gene ateşlendim 39 dereceye çıktı.ama kızımı bırakamayacağım için(yani bırakırdım da uykusu çok tatlıydı onu uyandırmak istemedim.)hemen ılık duş,buzlu kompres ateş düşürücü ile düşürdüm 36.5dereceye ooof.vallahi çok zor.inşallah çabucak atlatırım.herkese teşekkürler arkadaşlaröptüüm kocaman kocaman

günaydın kızlar hepinize hayırlı cumalar hasta olan bebeklerede acil şifalar diliyorum geçmişi fazla okuyamıyorum bişeyler yazamadığım içinde üzülüyorum betülcüm geçmiş olsun canım bebeişlerin hastalığıda zor annelerinkide Allah şifa versin canım.
yasemincim aşı konusunda verdiğin bilgiler için sağol canım burda da ses yok ararlarmı benmi arasam bilmiyorum
yeni katılan arkadaşlarada sevgiler hepiniz hoş geldiniz:)))))
gizem, rida yasemin betül gökçen ebru canan elif tuğba hepinize kucak dolusu sevgiler bebişlerede kocaman öpücük

kızlar herkese günaydın...

hasta olan herkese acil şifalar diliyorum...

dün ben de çok hastaydım.üüşütmüşüm sanırım.bi bulantı bi kusma...baş ağrısı felaket..neyseki bugün iyiyim.kuzeye oda hazırladık ve büyük bi temizlik yaptım.odası depo gibiydi.soğuk sıcak derken hastalandım heralde. bugün de kuzeyi aşıya götürcem.hava buz gibi.zaten hala hasta...offf yaa dökülüyoruz valla mayıs anne ve bebişleri olarak.... bu durum biranönce düzelir umarım...

SLM..Geçmiş olsun canım...Aşıya gittiğinde şu konjuge pnömokok (prenevar) aşısını da bir sorar mısın? ben aşılarını geçen hafta yaptırmıştım derya ve yaseminin verdiği bilgiler neticesinde...sağlık ocağını aradım. bu aşı artık ücretsizmiş ama ne zaman aşı yapacağını bilemedi hemşire..yani iki aşı arasındaki mesafeyi hesaplayamadı..
arkadaşlar bilginize...

X