2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

teyzesi çok tatlişko oldular...mertin resmini hiç görmedik ama..bak ben size farklı farklı hallerini gösteriyorum..seni de görmek isterizzzzz

yemeklerini ben mi hazırlıcam.yoksa teyzeye tarif mi edecem?bi program hazırlayıp vermeli.neyse zamanı gelince düşünürüm...

canım şimdiden bakıcınla konuşmaya başla..hangi yöntem daha kolayına gelirse onu takip eder..ama bence sen yemeğini hazırla yavrunun..ne yedireceğini haftalık program yap..sen oğluşunun huyunu daha iyi bilirsin..

bugün konuştum da sen nasıl yapacağımı söyle ben hazırlarım dedi.ben de çorba ve yoğurdunu önceden hazırlarım.meyve,kahvaltı veya muhallbi gibi olanları da tarif ederim yapar.kolay zaten yaa.bizimki zaten 8 aylık olcak ozamana baya bişeyler yer yani.anneme sordum ozamana herşeyi yer dedi.kuzeyin yiyeceklerini de alışveriş yapar teyzeye bırakırım.

teyzede elinden ameliyat oldu buarada.ona rağmen çarşıda işim falan olunca bırakıyorum bakıyor.bugün de kahvaltıya çağırdı.sağolsun.inşallah hep böyle iyi olur.

kahvaltı sofrasında acı sos vardı(domatesli biberli).bizimki uzanıp duruyor masaya.az bişey acıdan vereyim dedim bakalım ne yapacak.bi güzel acıyı yedi ve daha da istedi yani.şapır şapır yedi.çok sevdi hayret.ağlar diye bekledim ben ama sevdi.

Kizlar yazdiklariniza henuz bakamadim,o kadar yogunum ki anlatamam.Gecen hafta mercana dogum gunu yapamadik ..Bu hafta hem okulda,hemd evede parti var..BI yandan evi temizle bi yandan parti hazirligi cocuklar ,basimi kaldiramiyorum...Az bi vaktim varken sizle dertlesmek istedim...
Ridacim yazdiklarina her gun binlerce kez tesekkur ediyorum...

Esimle durumlar ayni gibi,1,5 ayi gecti yataklari ayirali..Ptesi gunu ultrasona girmem gerekiyordu,smear testi sonuclariyla paralel bunu da istedi dr...Sabah kalktim ilk sok esim yuzugunu cikarmis...Basimdan asagi kaynar sular dokuldu.Sonra dr gittik,yolda calan muziktende etkilendim sanirim arka koltukta gozlerimden yaslar suzulmeye basladi.Bi yandan kayraya bakiyorum .Hic bi seyden habersiz bana bakip guluyo...Benimse sicim gibi yaslar gozumden suzuluyo..Esim aynadan bakinca gordu tabi...Ebrucum sana da tesekkur ediyorum ...ilk soylediginde ise yaramaz demistim,cunku esim aglayan insan dan nefret eder daha aksilesir....Ama bu sefer sanirim ona da doundu once bi alay etti daha sogrusu alaya vurdu...Ama bekleme odasinda konusunca dokundu sanirim...Insan aklina getirmek istemese de hep kotu ihtimaller ususuyo kafasina...Esime de soyledim dusun ne kadar zorlujkla kayrayi dogurdum,neredeyse olumlerden dondum .Ama bugun bana bisey olsa,getirsen x birini bu annen desen.tum sevgisini ona verecek,anne diyecek ve sen hayatina hic girmemis,hayatinda hic iz birakmadan cikip gitmis olacaksin...Simdi bana attigi gulucukleri anne sandigi baskasina atacak..Peki mercan dedim sonra henuz 3 yasinda belki onceleri aglar,sonralari sadec sorar sonraacaba boyle biri varmiydi der.ama zamanla o d aunutur herhalde....Bekleme odasinin tiklim tiklim olmasina aldiris etmeden belki 1 saat boyunca agladim...Eve geldigimde annemi aradim ..o da konu degissin istedi guya ama baltayi tasa vurdu...Kardesimin banlasinda yan yana calistigi arkadasi henuz 24 yasinda 4 yasinda kiiz varmis..kiz girtlak kanseriymis.Benikm esime soylediklarimi o da kardesime tek tek soylemis....Annem sonra farketti toparlamay calisti..sen gencsin bisey cikmaz dedi..ama 32 yasindayim o kizsa daha 24...Kime daha cok uzulsem bilemdim

Esim o gunden sonra biraz daha yumusak amaa benim icmdeki kirginlik tamir olmuyor bir turlu....

Bu arad saadetcim senin durumuna da cok uzldum.Gozlerim dolmadan bitiremedim yazini..Zaten bu ara gozlerim dolmadan bisey yapamaz oldum....Allah yardim etmis erken farketmissin,buna bari sukur...

Kizlar size nalatacagim bir hikaye daha var...ama once bi yazdiklariniza bakmak istiyorum ...simdilik biraz ara...

Ridacim bir hiaye anlaticam deyip bitirmistim yazimi,,,,Senin yazini da okuyunca birlestirmek istedim...Hepimiz annelgin ne oldugunu ogrendik ,sadece kendi cocugumz icin degil baska cocuklar icinde uzulduk,agladik...Bazen esleri cekistirdik...Ama oyle hikayeler duyuyoruz ki cileden cikmadan da duramiyoruz...(bu arada dede korkut gibi oldum ,ben bu hikayeleri bi yerde mi toplasam??????)
Gecen hafta mercani okuldan almaya biraz erken gitmisim,havada guzel disarida ki bankta oturayim dedim...Bu arada sunuda ekleyeyim.mercanin okulu caminin pardon mescidin yani..Kucuk bi mescidimiz var...bankata uzaktan bakar bakmaz turk oldugu anlasilan yasli bir teyze..Oturdum,sonra yanina torunu ve oglu oldugu anlasilan 2 kiis geldi.Torunu 7 yasinda bi kiz cocugu.Onlar gittikten sonra sohbete basladik..
Kadin almanya da yasiyormus.Kucuk yasta gelin olarak gitmis.cocuklari orada dogmus.Sonra oglu ist unv bitirip ordan biriyle evlenmis..Karisi illa master yapmaya amerikeye gidelim demis buraya gelmisler...Sonra cocuklari olmus..Ama kadin neden gostermeden ayrilmak istemis ve turkiyeye donmus..Cocuguda adama birakmis,Kiizi o zaman 5 yasindaymis...Ve bir daha ne aramis ne sormusss..Cocuga adam bakamamis annesine almanyaya yollamis...Aam hukumet surekli klamasina iizn vermiyormus...Kadinda biraz orda biraz brdaymis ama kocasi hastaymis baska cocuklari varmis..Ben surekli nasil buraya geleyim diyor...Adam da surekli cocukla sorynlarindan bir turlu bir iste kalamiyormus..Caminin ustunde kucuk bir oda da baba kiz kaliyorlar...

En cok canim ne yakti biliyor muusunuz?Babaanne torun arasinda gecen su konusma...Babaanne ist da annesinin mezarini ziyaret ediyor ,torunuyla ve biraz da agliyor..Torunu ise soyle diyor" babaanne neden agliyorsun bak senin annen seni gelin etmis oyle olmus,,benim annem beni 5 yasinda birakti..ben ne kadar kotu b i cocugum ki bi daha hic aramadi..Yuzunu bile unuttum..Beni kim gelin yapacak" Iste sevgili arkadaslarboyle annelerde var..Biz cocugumuz gozumuzden 2 dk uzak kladimi kamerayla izlemek icin cirpinirken .O aglayinca kahrolurken .birakip gidennnn

Ayni gece birde benzer bir film izledim turkce adini bilmiyorum ama ogrenirsem yazacagim mutlaka izleyin....
Bir baba oglun hikayesi ,gercek hayattan alinma.Issiz kalinca karisi tarafindan terkedilen( kadin sevgilisiyle gidiyor) bir adamin oglu iicn yaptigi inanilmaz seyler....Adam once evindne atiliyor , 5 yasindaki ogluyla wc koselerinde yatiyor.Hergun saatlerce kuyrukta bekleyip evsizler evinde ogluna yer bulabilmek icin cektikleri..En sonunda kanini satiyor oglu iicn..Bu arada da butun gun canini disine takip borsada broker olmak icin bir kursa gidiyor..Adma o kadar zor sartlarda geceleri ders caliisyor ve 1yil sonunda o kursu bitirip ise basliyor ..Filmin sonunda verilen bilgiye gore adam o kadar zengin oliuyor ki....
Inanin bir oyuncak sahnesi var ki aglamaktan gozlerim balon gibi oldu...size mutlaka filmin adini yazacagim ve izlemeniizi siddetle TAVSIYE EDIYORUM..Eminim yureklerini burkacak bir hikaye..ve boyle anneler.iste boylede mukemmel babalar var diyeceksiniz

Bu arada butun mayis anneleri su siralar zorlu sinavlardan geciyor sanirim...Ozellikle ebru ve canan gibi bende onlardan ornek alip namaza baslamak istiyorum.Ama sanirim herseyde seytani suclamak adet olmus..Seytan engel mi oluyor ne elim ayagi,m baglaniyor....

Birde icinde yasarken farkinda olmadigimiz dogal karsiladigimiz bazi seyelr,kaybedince ne kadar onemli oluyor...Tipki hergun binlerce kez nefes alip verirken, n e zman onu yapcak duruma dusersek yaptigimiz isin onemini kavriyorsak....Gun icinde 5 kez ezan sesini duymakta boyle...Ne guzelki biize aslinda 5 kez bu gorevimiiz hatirlatiyor...Hele birde guzel bir sesden cami acip taze havayla beraber sabah ezanini duymanin hazzi....Keske burada da bana bu gorevi hatirlatan bir ses duyabilsem...

Ama internetten bugunden itibaren ezan saatlerine bakicam...Burada ogrenebilecgim bi yre yok herhalde int vardir...

Ins bu sefer baslayabilirim..Icimin huuzrla dolacagini hissediyorum ve ihtiyac duyuyorum

yasemincim arkadaş betüüüüllll...:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…