2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

aaa ridacımm betülmü bende ne bilim yeni birisi geldi diye....hoşgeldin betülcümmm kızında ne tatlı olmuş büyümüş maşşallah

gösbebeğim merhaba
rida merhaba
yasemin merhaba
gökçen merhaba
saadet merhaba
mercan dilara merhaba
canan merhaba bizi uzaktan dinlediğni biliyorum
ebru merhaba
adını saymayı unuttuğum varsa affıola.nasılsınız kızlar iy imisiniz. bebişleriniz de iyidir inşallah
mercan cım canım benim ya. duygusal olman normal.yapımızda var herşeyin tersini düşünmek. sana öğüt verecek değilim.benim senden kalır yanım yoktur. fazlam vardıreksiğim yoktur. ama iyi düşün iyi ol derim yinede. söz tabiki... inşallah temiz çıkar sonuçların. eşinde biraz daha yumuşak olsa sana karşı keşke... benimde içimde sıkıntı var ama düşünmemeye çalışıyorum. kuzum da iyi maşallah. ön alt sol dişi patlamış. elimi ısırınca acıtıyor böcek...15-20 güne yarısını görürüz sanırım... başka bi havadisyok.. sizden haberler
ridacım sen nasılsın muhammed nasıl. gökçen kuzey nasıl? kızlarr pek yazan olmuyor sanırım çoğunluk depresyonda...

sağol deryacım.kuzeyin yaramazlıklarıyla uğraşıyorum.ana kucağında kendi kendine oyalanırken ben de ev işlerini yapıyordum.şimdi ana kucağında durmuyorum.kaya kaya yere iniyor.yerde sürünüp diğer odalara kadar gidiyor.tabi yerde ne bulduysa ağzına atıyor.gözümün önünden ayıramıyorum korkumdan.çok hareketli,işim zor.

aaa... gosbebeği betül müydüüü bende yeni biri geldi sanmıştım. Betülcüm hoşgeldin canım özlettin kendini. ayy maşallah ne kadar büyümüşşş kızın, çok tatlı olmuş.

deryacım sanada merhaba canım. Çok şükür oğluşum iyi :) o iyi olunca bende iyi oluyorum. sen nasılsın canım ? Senin güzel kızında mı incisini çıkarttıı... mertten sonra ikinci bebeğimizinde incisi olduu hayırlı uğurlu olsun canım çok sevindimm :)

teşekkür ederizzzz. daha tam göremedik ama. elimi ısırıyor sıpa.. iğne gibibatıyor. bide acıtıyorkisorma.
saadetbende kuzumun resmini fıratınki gibi takip çizelgesine yapmak istiyorum. aderese giriyorum ama bi fotosunu koyamadım

Elifcim, bir dost bir kardeş olarak ben sizlerle gönlümden geçen doğruları paylaşırım, kendimce yol gösterebilirim, tecrübelerimden, yaşadıklarımdan örnekler verebilirim,tabi ki hepsini tevazunuza sığınarak yaparım..ancak benim ne anlattığımdan çok daha önemli olan sizin bundan ne anladığınız ve beni nasıl karşıladığınızdır ki- işte hepinizi bu yüzden çok seviyorum..... keşke yazmaktan öte şeyler gelebilseydi elimizden..yanınızda olabilseydik örneğin..
Arkadaşım, gelelim yazdıklarına..
yeryüzünde annelik kadar doğal birşey yoktur eminim..tıpkı gözyaşlarına kattığın duygular gibi saf , temiz ve duru bir kalbin var senin Allah teala (cc) yar ve yardımcın olsun..ağlamak güzeldir elifcim..
AĞLAMAK GÜZELDİR

Ağlamak güzeldir
Süzülürken yaşlar gözünden
Sakın utanma
Ağlamak öfke delice nefret
Doruklarda aşk doyumsuz sevinç
Kahreden keder kısaca hayat
Ve nefesindir ve nefesindir
Ağlamak şu geçici dünyada
Herşeye rağmen varolmak demek
Ağlamak yaşanan binlerce duygu
İnsanca coşkunun güzel bir şeyidir
Ağlamak senin kara dünyada
Hala sevdiğin ve hissettiğin
Tüm güzelligin ve çirkinliğinle
Var olduğundur var olduğundur

telapati yoluyla anlaşıyoruz diyebiliriz hepimiz..her biri bir imtihan olan derdini derdimiz, acını acımız bilip, sevincine ortak olmaya çalışıyoruz...kolay şeyler değil yaşadıkların ama senin de söylediğin gibi evlatların için sabretmeye devam etmekten başka çaren var mı yada eşin için yaşadığın yada yaşayacağın sıkıntılara değer mi bilemiyorum..daha önce yazdıklarını da düşününce.. seni verdiğin kararda ne mutlu edecekse Rabbim onu versin diliyorum.Çıkmak üzere olduğum için ancak bu kadar yazabildim..yaşanmış hikayeleri okudum hepsi de ibretlik paylaşımın için teşekkürler..

hepinizi Allaha emanet ediyorum..hoşçakalınnnn

Son düzenleme:
Merhaba Kızlar nasılsınız?

Elifcim çok duygusal zamanlar geçiriyorsun umarım bir an önce bu sıkıntılı günlerin geçer. yazdıklarını okudukca hüzünlendim ağladım. ağladıkcada rahatladım.

dün görümcem sağ olsun yine sinir krizi geçirdim kayınvalideme patladım.
olayı baştan anlatmaya başlarsam çoook uzun sürer ki gerçekten çok yorulduğumu fark ettim artık.

eşimin ailesine sakinleşince dedim oğlunuzla konuşun sigortamı yatırsın. bunu nasıl yapar hiç umrumda değil sen (kayınvalidem) çocuğuna bakarken tıkır tıkır sigortan işlemiş bende bu hakka sahibim. ben sizin kahrınızı bi çocuğa bakıyorsunuz diye çekmek zorunda değilim. ben evimde oturup çocuğuma bakmak istiyorum dedim. sonradan eşimlede konuştum tek maaşla nasıl geçiniriz fln gibi laflar etti banane dedim.
sonrasında kayınvalidemle beni yüzleştirdi bi sürü laf söylendi her söylediğim ters anlaşılınca daha da sinirlendim her söylediğime ters tepki aldım tartışma anında bile alttan alarak bazı şeylere anlatmaya çalışıyorum ama yok olmuyor. sinir krizi geçirdim biraz sakinleşincede boşanmak istediğimi söyledim. hepsi şaşırdı. istemiyorum artık seni nekadar çok sevsemde bukadar dışardan karışan olduğu sürece bu evlilik yürümez maf ettiniz beni bitti artık dedim. şimdi ise gönlümü nasıl alacaklarını şaşırmış durumdalar...

ben ise bugün sakin kafayla düşünüp bunlara boyun eymiyeceğimi, onların seviyesine düşmiyeceğime karar verdim. çalışacağım hemde sonuna kadar. evladıma iyi bir gelecek sağlamak için çalışacağım. onlara gebe kalmamak için çalışacağım. hatta çalışmakla kalmicam kendimi geliştireceğim. çok daha iyi yerlere varacağım. onlara bu gözdağını vermem yeterli olmuştur diye düşünüyorum. görümcemle de hesaplaşacağım. artık gerçekten alttan almaya yoruldum. dayanacak gücüm kalmadı. ben insanlarla bukadar uğraşmaya alışkın değilim. benim ailemde kimse kimseye karışmaz herkez herkezin özeline saygı gösterir herkez kendi hoşuna gitmeyenide anlatmakta özgürdür ve anlayışla karşılanır. dün de söyledim böyle bir aile olduğunu bilseydim ASLA eşimle evlenmezdim, nekadar iyi bir insan olsada...

sevoş canım yaaa bu nasıl bir aile böyle karı koca arasına girilirmi.sorunları küçületeceklerine büyütüyorlar demekkki.ya bi anne baba çocuğunun yuvasında huzurlu olmasını ister yaaa

Merhaba Kızlar nasılsınız?

Elifcim çok duygusal zamanlar geçiriyorsun umarım bir an önce bu sıkıntılı günlerin geçer. yazdıklarını okudukca hüzünlendim ağladım. ağladıkcada rahatladım.

dün görümcem sağ olsun yine sinir krizi geçirdim kayınvalideme patladım.
olayı baştan anlatmaya başlarsam çoook uzun sürer ki gerçekten çok yorulduğumu fark ettim artık.

eşimin ailesine sakinleşince dedim oğlunuzla konuşun sigortamı yatırsın. bunu nasıl yapar hiç umrumda değil sen (kayınvalidem) çocuğuna bakarken tıkır tıkır sigortan işlemiş bende bu hakka sahibim. ben sizin kahrınızı bi çocuğa bakıyorsunuz diye çekmek zorunda değilim. ben evimde oturup çocuğuma bakmak istiyorum dedim. sonradan eşimlede konuştum tek maaşla nasıl geçiniriz fln gibi laflar etti banane dedim.
sonrasında kayınvalidemle beni yüzleştirdi bi sürü laf söylendi her söylediğim ters anlaşılınca daha da sinirlendim her söylediğime ters tepki aldım tartışma anında bile alttan alarak bazı şeylere anlatmaya çalışıyorum ama yok olmuyor. sinir krizi geçirdim biraz sakinleşincede boşanmak istediğimi söyledim. hepsi şaşırdı. istemiyorum artık seni nekadar çok sevsemde bukadar dışardan karışan olduğu sürece bu evlilik yürümez maf ettiniz beni bitti artık dedim. şimdi ise gönlümü nasıl alacaklarını şaşırmış durumdalar...

ben ise bugün sakin kafayla düşünüp bunlara boyun eymiyeceğimi, onların seviyesine düşmiyeceğime karar verdim. çalışacağım hemde sonuna kadar. evladıma iyi bir gelecek sağlamak için çalışacağım. onlara gebe kalmamak için çalışacağım. hatta çalışmakla kalmicam kendimi geliştireceğim. çok daha iyi yerlere varacağım. onlara bu gözdağını vermem yeterli olmuştur diye düşünüyorum. görümcemle de hesaplaşacağım. artık gerçekten alttan almaya yoruldum. dayanacak gücüm kalmadı. ben insanlarla bukadar uğraşmaya alışkın değilim. benim ailemde kimse kimseye karışmaz herkez herkezin özeline saygı gösterir herkez kendi hoşuna gitmeyenide anlatmakta özgürdür ve anlayışla karşılanır. dün de söyledim böyle bir aile olduğunu bilseydim ASLA eşimle evlenmezdim, nekadar iyi bir insan olsada...

Canim seni o kadar iyi anliyorum ki...Hepimiz suan belki ayni seyi diyoruz boyle boyle olacagini bilseydim evlenmezdim diye ama evlenirdik yine de bu hatayi yapardik,,Cunku insan evliligin basinda daha idealist,guclu ,cesur oluyor,,Ben bu isin altindan kalkarim diyor,tadli dille yapamayacagim sey yok diyo,hatta bi zafer kaznacagini dusunuyo..
Evliliklerde aile o kadra onemli ki...Ben evlenmeden once esimin ailesini 2 kez gorum sadece ama onlari daha gormeden once esimin cokkk eski bir arkadasinin bana ilk soyledigi sey goksel cok iyidir ama ailesi 5 para etmez ////O cocuk bu aileden nasil cikmis anlamadim dedi....Ama o zaman ask sarhosuydum ve zaten uzaktayim dedim..Ama mesafeler bisey farkettirmiyor...
Ailelelerimiz o kadar farkli siyahla beyaz kadar ayri....Ama bu olaylarda bizim bi sucumuz yok suc yillardir bize dayatilan empoze edilen fikirlerde ,filmlerde...Izlediginiz ve suan izlemekte oldugunuz tum film ve dizilere bakin hep frkli kulturden insanlar bir araya gelir...bir dengesizlik vardir,,ailleler istemez onlar karsi koyar....biri fakir biir zengindir bir sekilde bir raya gelirler..bizde onlari alkisislariz...gercek hayatta davul bile dengi dengine olmali yoksa gercekten mutluluk olmuyor...

Ekonomiler,esit olacak,kultur esit olacak,ailleler denk olacak...yoksa mutluluk hayal olur...
(yanlis anlamayin simdi yazacaklarimi kimseyi asagilamk icin yazmiyorum...sadece farki anlatmak iicin)
Benim esim 8 kardes,koyde dogmus ama sehirde buyumus,cok yokluk cekmis ve annesi babasi kultur anlaminda ,adap ve usul manasinda hic bir sey vermemisler,,,Kadin zaten sirtindan sopayi,karnindan sipayi fikrine siki siki bagli bir kocanin altinda ezilmekten basini kaldirip cocuklarini gozu gorememis ki..Zaten okuma yazma yok,cahillik var..Boyle bir anne cocuga ne verir??????(sevgiden baska,ama hayat yariisnda bu bazen yetrsiz klaiyo)Baba deseniz tum gun ve gece kahvede agzindan 1sn olsun duusrmedigi sigarasiyla,cocuklar umrunda degil,,,Agzina doladigi kufurlerle cocuk yetistirdigini saniyor...Bu aile ortaminda yetismis cocuklar..Bu kadar kardesten sadece esim kendini yetistirip siyrilmis ailesinden digerleri ise tipki babalari gibi olup anneleri gibi cahil kadinlarla evlenip ayni kendileri gibi cocuk yetistiriyorlar...
Benim ailem ise cok farkli ben sehirde yetistim..Babam da annemde uzerimize titredi...Nasil oturulur nasil kalkilr,yemek nasil yenir,adabi muhaseret kitabini yutmus bir anne yetistirdi biizi....Daha 7-8 yaisndayken bile evde bicak kullanmadigimiz icin babamdan azar isitirdik.Ne var kki derdim evdeyiz.rest olsam neyse.Ama babam catalin kenariyla kesiyoruz diye tantana ederdi..Ama iyiki zamaninda toplum icnde nasil davranacagini ogretmis...
Biz bilmeyiz babamin kufur ettigini,kahveye gittigini...Aksam herkes evde olur..Gittigimiz geldigimiz yer hep kontrol altindadir...ESim gibi saldim cayira mevlam kayira deyip,ot gibi bitki gibi yetismedik ....Dantel gibi,oya gibi islenerek....Bir annenin goz nuru el emegi olarak yetistik..
esimin ailesi disariya ciktiginda nasil yiyecgini sasiriyor.toplum icin de hep bir agizda konuusp,kimse birbirini dinlemiyo bile...neyi nasil yapacaklarini bilmiyorlar...
Esimi surekli duzeltmketen bende sikiliyorum.Hayatim bicagini kullansana,acaba agzini sapirdatmadan yermisin ,canim birisi konuusrken sozunu kesmeden dinle lutfen.lutfen bekler misin herkes sofraya otursun oyle baslayilim....Daha binlerec kucuk kucuk ama toplamda buyuk yer tutan seyler..
Ben cocuk yetistiriyorum ve cocuklar iyiyi degil kotuyu ornek alma egilimdeler..Ben tum gun ugrasip mek verip mercana bisey ogretiyorum akasma babsindan gordugu yanliis taklit etmeye gidiyor cocuk..Babasini bu yastan sonra egitemem ama ya cocuguma dogruyu nasil gostericem?Suyun vey sutun siseden degil bardaktan iicildigini ,her yemekten sonra el yikanmasi gerktigini,sabahlari disleri fircalamsini .....En guzuel ornek esimin oglu onada bisey vermemsiler....Her seyi 3 nede soylemekten yoruldum .ellerini yikayana kadar ucunude bekliyorum ..Sonra bana offff zabit gibi dikildin basima diyorlar....

Esim ozunde cok cok iyi ama verilmemis aile egitimi yuzunden cocugumda o yone gidiyo....
Davul bile dengi dengine..Artik kladirsinlar iki gonul bir olunca samanlikmseyran olur gibi filmleri...Bari gelecek neslin beynini yikamasinalr..Herkes dengiyle evlensin,,,,Her ayrintiyi gozetsin

Son düzenleme:
gösbebeğim merhaba
rida merhaba
yasemin merhaba
gökçen merhaba
saadet merhaba
mercan dilara merhaba
canan merhaba bizi uzaktan dinlediğni biliyorum
ebru merhaba
adını saymayı unuttuğum varsa affıola.nasılsınız kızlar iy imisiniz. bebişleriniz de iyidir inşallah
mercan cım canım benim ya. duygusal olman normal.yapımızda var herşeyin tersini düşünmek. sana öğüt verecek değilim.benim senden kalır yanım yoktur. fazlam vardıreksiğim yoktur. ama iyi düşün iyi ol derim yinede. söz tabiki... inşallah temiz çıkar sonuçların. eşinde biraz daha yumuşak olsa sana karşı keşke... benimde içimde sıkıntı var ama düşünmemeye çalışıyorum. kuzum da iyi maşallah. ön alt sol dişi patlamış. elimi ısırınca acıtıyor böcek...15-20 güne yarısını görürüz sanırım... başka bi havadisyok.. sizden haberler
ridacım sen nasılsın muhammed nasıl. gökçen kuzey nasıl? kızlarr pek yazan olmuyor sanırım çoğunluk depresyonda...

Canim oncelikle yeni disin hayirli ugurlu olsun,,,,Canim senin ne sorunin var.Anlat rahatla,derdine derman olamasakta belki sikintini hafifletiriz

Sevoscum sunu da ekleyeyim en azindan esin yanin da ,karsinda degil egre oyle olsa daha beterdi....Bence kavga bazende iyiidir,bakarsin darilirlar,kendiliklerinden ayaklari kesilir.SEnde bir bakici bulursun..Hkkinda hayirliis olsun

mercan sana katılıyorum canım.aile çok önemli.hem benim ailem hem de eşimin ailesi üniversite mezunu.mühendis,öğretmen,doktor vs. biraraya geldiklerinde okadar seviyeli,kültürlü bi ortam oluyor ki bu benim çok hoşuma gidiyor.herkes birbirine karşı çok kibar ve anlayışlı.biz eşimle Allaha çok şükür iyiyiz ve bunda ailelerin büyük payı olduğunu düşünüyorum.

sevoscum tek maaşla da geçiniliyor canım be bende aylıksız izindeyim şuan.üstüme başıma bişey almıyorum idare ediyorum.sırf çocuğuma kendim bakayım diye.korkma sakın güçlü ol.al iznini bak çocuğuna onlarada minnet etme hiç.yada bi bakıcı bul.

inşallah tüm sorunlar bi son bulur.

Kizlar yazdiklariniza henuz bakamadim,o kadar yogunum ki anlatamam.Gecen hafta mercana dogum gunu yapamadik ..Bu hafta hem okulda,hemd evede parti var..BI yandan evi temizle bi yandan parti hazirligi cocuklar ,basimi kaldiramiyorum...Az bi vaktim varken sizle dertlesmek istedim...
Ridacim yazdiklarina her gun binlerce kez tesekkur ediyorum...

Esimle durumlar ayni gibi,1,5 ayi gecti yataklari ayirali..Ptesi gunu ultrasona girmem gerekiyordu,smear testi sonuclariyla paralel bunu da istedi dr...Sabah kalktim ilk sok esim yuzugunu cikarmis...Basimdan asagi kaynar sular dokuldu.Sonra dr gittik,yolda calan muziktende etkilendim sanirim arka koltukta gozlerimden yaslar suzulmeye basladi.Bi yandan kayraya bakiyorum .Hic bi seyden habersiz bana bakip guluyo...Benimse sicim gibi yaslar gozumden suzuluyo..Esim aynadan bakinca gordu tabi...Ebrucum sana da tesekkur ediyorum ...ilk soylediginde ise yaramaz demistim,cunku esim aglayan insan dan nefret eder daha aksilesir....Ama bu sefer sanirim ona da doundu once bi alay etti daha sogrusu alaya vurdu...Ama bekleme odasinda konusunca dokundu sanirim...Insan aklina getirmek istemese de hep kotu ihtimaller ususuyo kafasina...Esime de soyledim dusun ne kadar zorlujkla kayrayi dogurdum,neredeyse olumlerden dondum .Ama bugun bana bisey olsa,getirsen x birini bu annen desen.tum sevgisini ona verecek,anne diyecek ve sen hayatina hic girmemis,hayatinda hic iz birakmadan cikip gitmis olacaksin...Simdi bana attigi gulucukleri anne sandigi baskasina atacak..Peki mercan dedim sonra henuz 3 yasinda belki onceleri aglar,sonralari sadec sorar sonraacaba boyle biri varmiydi der.ama zamanla o d aunutur herhalde....Bekleme odasinin tiklim tiklim olmasina aldiris etmeden belki 1 saat boyunca agladim...Eve geldigimde annemi aradim ..o da konu degissin istedi guya ama baltayi tasa vurdu...Kardesimin banlasinda yan yana calistigi arkadasi henuz 24 yasinda 4 yasinda kiiz varmis..kiz girtlak kanseriymis.Benikm esime soylediklarimi o da kardesime tek tek soylemis....Annem sonra farketti toparlamay calisti..sen gencsin bisey cikmaz dedi..ama 32 yasindayim o kizsa daha 24...Kime daha cok uzulsem bilemdim

Esim o gunden sonra biraz daha yumusak amaa benim icmdeki kirginlik tamir olmuyor bir turlu....

Bu arad saadetcim senin durumuna da cok uzldum.Gozlerim dolmadan bitiremedim yazini..Zaten bu ara gozlerim dolmadan bisey yapamaz oldum....Allah yardim etmis erken farketmissin,buna bari sukur...

Kizlar size nalatacagim bir hikaye daha var...ama once bi yazdiklariniza bakmak istiyorum ...simdilik biraz ara...

meraba elifcim canım kaç gündür girmedim internete annemler burda biliyosun ama aklım hep sende çok merak ediyodum eşinle aran nasıl oldu diye ki dün gecede rüyama girdin sabah hatırlıyodumm ama şu an aklıma gelmiyo inanki ama kötü değildi canım
yazını çok hüzünlenerek okudum aklına kötü şeyler getirme elifcim alalh bizi yavrularımıza bağışlasın onlarıda bize peki smear sonucun ne oldu inş bi sorun yoktur
seni uzaktan tanısamda ne kadar tatlı ve iyi niyetli olduğunu biliyorum allahın önüne getirmesini diliyorum canım arkadaşım:1hug:

geldim elifcim.kızın hastalığı belimi büktü biliyorsun kahrolsun amipler

betül hoşgeldin kaderr arkadaşım hem banlanarak hemde amip açısından:KK43:
betül ne oldu geçtimi begümün amipi biz 2ay uğraştık 3 defa tedavi olduk şu an geçmiş görünüyor

sevde meraba canım üzüzldüm bu kadar olayların karışmasına ama her işte bir hayır vardır belkide bu kadar üzüntüden sonrada yaşananlar herkes için ders olur bi daha evliliğinize karışmazlar en azından öyle ümit ediyorum ama ben şunu biliyorum dişini göstermezsen ezilen sen olursun iiyi yapmışın valla

of kızlar ya nedir bu mayıs annelerinin kaderi böyle. bebişler bir yandan hasta kocalar bir dert aileleri başka bir dert.

betülcüğüm hoşgeldin canım. geçmiş olsun umarım kızın düzelmiştir.

elifciğim en ısa zamanda herşey yoluna girer inşallah. seni çok iyi anlıyorum. bir süre önce benim de göğsümde bir kist çıktı. kötü düşünmek istemese de insan bir şekilde ya kötüyse diye aklından geçiyo. bana birşey olsa yavrum ne olacak diye dertleniyo insan. neyse önemli birşey çıkmadı. enjektörle aldılar. temizdi yani. darısı başına arkadaşım.

sevdeciğim en iyisini yapmışsın. ben de yaptım aynısını. ama ben eşime yaptım.doğrusu blöf de değildi. çok canımı sıkmıştı.ama şimdi daha iyi durumlar. bırak onlar dertlensin al yavrunu kucağına ve tadını çıkar hayatın. erkekler evlenince başka bir aile olduklarının farkına varacaklarına ailelerine yapışıyorlar. sanki biizler onları ailelerinden koparmaya çalışıyormuşuz gibi bir savunma haline geçiyorlar. bazen tercihe zorlamak gerekiyorki anlasınlar yeni bir aileleri olduğunu. neyse umarım sorunlarının sonudur bu.

yeni bir diş çarptı gözüme.hadi mayıs bebişleri incileri sıralayın sizleri bekliyoruz:)))

teşekkür ederizzzz. daha tam göremedik ama. elimi ısırıyor sıpa.. iğne gibibatıyor. bide acıtıyorkisorma.
saadetbende kuzumun resmini fıratınki gibi takip çizelgesine yapmak istiyorum. aderese giriyorum ama bi fotosunu koyamadım

canım bende resmi değiştirmek istiyorum ama malesef başarılı olamıyorum çünkü zamanında nasıl koyduğumu hatırlamıyorum :))) eğer yapabilirsem sana da tarif ederim canım :)

X