2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

agelyorrrrrr nihayet desene canım ilk normal doğum haberini bekliyoruz canım sağlıkla al kucağına yavrunu allh kolay doğumlar nasip etsn canım

canım moralin bozma blki uyuyordur karar vermek için en az 12 saat hareketsiz olması lazım diye biliyorum betülcüm biraz daha bekle
burada senin sancıların açılman nasıl betülcüm gelmeye niyeti yokmu güzel kızının

Ebrucum uzme artik kendini.Dedigin gibi hayirda serde Allahtan.Benim ikinci evlililgim.Ilk evliligimde bende 5 yil flort ettim,Cok buyuk bir askla evlendim.Herkes karsi cikti .Herkesi ezip gectim.5yil evli kaldik.Cok kotu bir tecrubeydi.Ayrildik .Ama bir turlu kopamadik 2yil daha devam ettik.Ama sonunda tipki kangren olmus bir hucre gibi kesip attim.
Sonra bir arkadasim vasitasiyla bu esimle tanistim .O burada ben turkiye de ,Uzakatn tanimaya calistik bir kac ay.2kez gorustuk.Ve acele bir sekilde evlendik.Ilkin de tanidim da ne oldu dedim.Ama evlilik tamamen sans isi.Gorucu usulune bir donus var artik.Sanirim eskilerin evlilikleri bizimkilerden daha saglam gorunuyor.....
Dun senden sonra benzer bir olayi saniyesinde biz yasadik.Anneler gunune dair nefis bir yazi gordum .Print etmek istedim annem icin esime rica ettim.Bin tane laf soyledi,Dolaptan indiremezmis ,offf,pufff.Bende aglamaya basladim.Ben de o istiyor diye kimseye birakmadim oturup koca bir tencere zeytinyagli dolma yaptim .Tam saat kipirdamadan.Belimin agrisindan ve sancidan sonrasinda kivrandim,Bunu soyleyince hatasini anlayip kendini affettirmek icin neler neler yapti ama o kalbi kirdiktan sonra neye yarar.
Anlaycagin manik evliligimi,ask evliligimi......Sadece herseyin hayirlisi.Hayat hic bir seye uzulmeycek kadar kisa.

ebrucum katılıyorum mercana aşk görücü üsülü evlilik menmli değil evlilkte sorn bence erkekler çok rahatlıyo bizde çook büyük bi aşkal 3 ay içinde evlendik halda aşığız birbirimize ama eşimm annemde burda diye çok rahat çoçuk geceleri 5 saat ağlıyo uyanıp yanımıaza gelmiyo uaynık olunca gelip öpüyo kokulyo:)

Ayyy ridacim ne cok sevindim bilemezsin.Gozun aydin.Artik gule oynaya doguma gidebilrsin...
Kardelencim hayirlisiyla bebisini kucagina aliyorsun artik.Hadi git gel arkadasim,listemiz seni bekliyor baksana dogum yapanlar ilave olacak,naze;nin kizinin ismi degismis....Listemiz sana emanetsırnaşık şey.Hayirlisiyla donmeni bekliyoruz canim
Gizemcim sırnaşık şeysırnaşık şeycuma gunu sut hastaligiyla ilgili bi yazim vardi sen onu kacirdin sanirim .Sana da bir notum vardi.Okumani tavsiye ederim.Cunku senin durumunda benim ki gibi gidiyor.Umarim sende bu rahatsizlkla karsilasmazsin cok sikintili bir durum canim...Arda nasil kilo aldi??/Eminim annesinin sutu iyi gelmistir yerimseniben
Kizlar 12saat sonra annemin ucagi.Son gunumuz cok guzel gecti bunda esiminde katkisi buyuk tabi.Ama biz iki dakikada bir goz goze geldikce agliyoruz senağlama
Annem bende ziyade torunlarinda ayriliyor diye agliyor lülülülülülü bize aglayan yok yani.Yarin havaalininda cok zor dakikalar bekliyor biziiii senağlama senağlama

kızlar şimdi kardelenle konuştum hastaneye yattı serum takıldı 2cm açılma var artık doğurmadan çıkmaz heral kız doğuruyo bana diyoki haber ver arkadaşlara ben haber veriyim dedim inşallah kolay birşekilde doğurur

Kardelencim allah kurtarsin canim .Bak burada gecenim 3u ayaktayim .DEmek ki senin haberini almak icinmis.Bir an once bebisinle,saglikli bir sekilde armiza gelmeni bekliyoruz

merhabalar...
tülayy isimli bi arkadaş vardı...mayıs annelerinde bilmiyorum haberiniz var mı ama doğum yaptı..
3700 gr bi oğluşu oldu 12 saatlik suni sancı sonucu sezeryanla doğum yaptı

3-4 gün varmış doğuma hastaneye gitmişler....suni sancı vermişler. tam bilmiyorum...teyzesiyle aynı şirkette çalışıyorum ben ordan biliyorum...
bugün taburcu olacakmış...
valla o işler hiç belli olmuyor bizde gebeliklerimizi hep birbirimize göre hesaplardık ilk ben doğuracaktım en son ben doğurdum 43 haftalıktı..
11 saat suni sancıyla normal doğum yaptım

Tülay doğurmuş mu demek..Canım ya..Nasıl acaba ?? Uzun zamandır pek yazmıyordu bizi habersiz bıraktı :çok üzgünüm: inşallah gelince yazar..Bu arada boşuna sancı çekmiş..İnşallah bize öyle olmaz da normal bir şekilde doğururuz..

Kardelende nihayet doğuruyo demek ki, Allah yardımcısı olsun. Bende onun gibi sancılarımı tanımlayamıyorum.. ama sırası gelende gidiyo..Ya bu arada bugün sabah dikkat ettim kardelenin bahsettiği o akıntıdan sanki bende de oldu ama çok azdı..Nete bakıyorum nişan denilen şeyin kanla karışık gelmesi gerekiyo diyo..Hım bilemiyorum artık bakalım ne zaman doğuracağım..Çarşamba kontrolüm var tekrar..

Betülcüm benim oğlanda bugün hareketsiz biraz, kaç gündür üzgünüm bu yüzden yatıp kalkmalarıma da pek dikkat etmedim dün, ama şimdi vicdanım sızlıyor gece bir yerine birşey olmuş mudur diye korkuyorum..Sinir oluyorum ya yaşadıklarımın beni bebekten soğutmasını istemiyorum..Yazık çünkü onlar bize Allah'ın emaneti..

kızlar şimdi kardelenin eşini aradım doğumhaneye almışlar 6_7 cm açılma olmuş 1 saate kadar bebişini kucağına alır heralde yarım saat sonra haber veririm yine

Betülcüm haklısın ama insan üzülüyor nihayetinde..Hamileliğimin tüm zamanlarını neredeyse yalnız yaşadım..Keşke eşimde bu bebeğin ikimize ait olduğunun farkında olsaydı..Beni de sık sık kontrole çağırıyorlar ama ben Mayısın birindeki randevuma gitmemiştim doğum yakın diye..En son bu cumartesi gittim işte..Çarşamba gel dediler..Çarşamba gidip NST'ye bağlancam tekrar ama açıklık için muayene olmak istemiyorum çok canım acıyo ya off ..:çok üzgünüm: İnşallah çarşambaya kalmaz doğururum arkadaşlar bebekle bütünleştin sen bunu doğurmıcan galiba diyo zaten bana :roflol:

Bu arada Kardelencim dualarımız seninle Allah kolaycacık kurtarsın seni de bebişini de ..Bakalım ne haberlerle geleceksin.. :1hug:

o zaman yeni olmuş olacak çünkü benim de 2 gün kaldı.neyse allah analı babalı büyütsün inşallah.kardelen de gitti ee listeyi kim düzeltecek şimdi
betülcüğüm allah kurtarsın canım hayırlısıyla bir avazda kurtul inşallah kardelenciğimde kurtuldu galiba tek tek doğuruyoruz tabi bize var daha Şeniz

kızlar hepinize merhaba,
kardelencim, öncelikle bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin rabbim, kolaylık versin.
eşim geldi, beni tebrik eden tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum..o kadar büyük bir yük kalktı ki üzerimden..şimdi bebişi bekliyoruz ama pek geleceği yok gibi..
herkesce espri konusu oldu bebişim..eee babayı da getirdi daha ne bekliyor gelsin artık diyorlar..yerini rahat buldu çıkmak istemiyor diyorlar..bense o kadar huzurlu ve mutluyum ki..hep bu günü beklemiştim hiç acelem yok aslında..eşim geldi ve sıra bebişimizde..Allah herkese hayırlısıyla bebişlerine kavuşmayı nasip etsin.
ebrucum yazdıklarını okuyunca üzüldüm..canım moralini yüksek tut..sen çok akıllı bir kadınsın..Allaha sığın, Rabbinin hediyesini hayırlısıyla dünyaya getir de yine Allaha tevekkül etmeye devam et..Allah yar ve yardımcın olsun inşallah eşin birşeylerin farkına varmaya başlar çok geç olmadan..
Elifcim anneler gününde annen yanındaydı şimdiyse gidiyor, hayırlısıyla tekrar kavuşmayı nasip eder Rabbim inşallah..bu arada bebişin ve kızın mercan da iyidir inşallah.her ikisini de öpüyorum.kendine dikkat et moralini bozmamaya devam et..
tülaycım da bebişini kollarına almış, Allah analı babalı büyütsün..sağlıklı bir ömür geçirmeyi nasip etsin.
betülcüm benim bebiş de dün o kadar hareketsizdi ki ..sabaha kadar aralıklarla uyanıp hareketlerini takip ettim.çok nadir hareketli..ben de yarın kontrole gitmek istiyorum. nst malesef burada yok olsa ben de girerdim herhalde.hiç bir arkadaşımdan duymadım,bugün halam da söyledi nst ye girdin mi diye..oğlumu çok merak ediyorm.
kuzenim geçen yıl 9 aylık bebeğini doktorlar yüzünden kaybetti. günü dolmuş bebeği bir haftası var diye gönderdiler birkaç gün sonra bebişini kaybetti..bebeği sezaryenle almışlardı. bu nedenle öyle çok korkuyorum ki..Allah kimseye böylesi bir sonu yaşatmasın..kimseye kaldıracağından fazla yükler yüklemesin Rabbim..
gizemcim ardanın süt problemi çözülmüş sanırım..ağlamasın oğluşun, bebişini bizim için de kokla olur mu..
bugün doğuma gidecek tüm arkadaşlara hayırlı haberlerle dönmek nasip etsin rabbim..kardelencim ne oldu merak ediyorum..bebişin kollarında mı şimdi aceba??
doğum hikayeni dört gözle bekliyoruz :))

Son düzenleme:
ben bu kısmı kaçırmışım. RİDA gözün aydın eşin gelmiş.Allah şimdi hayırlısıyla bebeğine kavuştursun. çarşamba sabahı 9 da bende yavruma kavuşacağım inşallah. Allah bekleyen herkesi evlatlarına kavuştursun.dualarınızı bekliyorum arkadaşlar...

teşekkür ederim güzelresim...çarşamba günü hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde bebişine kavuşmanı dilerim..eşim geldi..ev misafir dolu..mecburen yemek,çay, bulaşık derken ayakta çok kalıyorum.yardımlar oluyor ama bu halde olunca insan daha çok yoruluyor..
çarşamba benim bebişin gelmesi için son gün..41.hafta bitmiş oluyor..inş.sezaryen olmaz diyorum..ama bebişimin sağlıklı doğması için herşeye değer

ebrucum, Rabbim hakkında hayırlısını nasip etsin..:teselli:
ben de en son perşembe günü gitmiştim kontrole, çarşamba gelmemi söyledi..zaten pelvis sınırdaymış sezaryen olma ihtimali var ve normal doğumda zorlanacağımı söyledi doktor..istersem hemen sezaryen için gün vermek istemişti ama kabul etmedim..sonuna kadar beklemeyi düşünüyorum..herşey olacağına varır nasılsa..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…