2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

şekercim Sen Genel Anestezimi Olcan Canim Ne Zamandi Doğum

yarın sabah gidiceğiz canım öğlene doğru olur heralde doğum. spinal olacak benimki genel hiç düşünmedim. bebeğimin ilk çığlığını duymak istiyorum. onu ilk koklayan ben olmalıyım. ne bileyim oğlumla ilkleri ertelemek istemiyorum. iğneden inanılmaz korkarım ama bunlar daha öncelikli benm için

Arkadaşlar hepinize desteğiniz için çok teşekkür ederim :1hug:

Ayrıca hepinizin anneler gününü kutluyorum..a.s. :emir_bebek:

Ridacım gözün aydın canım..Allah eşine kavuşturdu nihayet..Sen zaten çok istiyordun eşinin de yanında olmasını bak duaların kabul oldu..Bebeğin gecikmesi seni merak ettirmesin bizimkilerde gecikmiş gibi görünüyor ama aslında zamanında doğacaklar..Bende bebek düşük kilolu olacak diye korkuyordum ama bekledikçe kilo alıyo şimdi..Tosuncuk olcak belki :sm_cool:

Benim göbek deliğimin kenarları hep çatladı..Bebiş vurdukça çatlıyorum artık..Belimde çok ağrıyor..Ayakta çok kalamıyorum..Allah bebişlerimize sağlık versinde varsın geç olsunlar..Bu kadar bekledik zaten, hamileliğede alıştık, biraz daha idare edices artık..

Bu arada ben sanırım epidural normal doğum isteyeceğim..Çünkü doktorun açıklık varmı yokmu diye yaptığı muayene beni mahvetti eğer doğumda böyle olacaksa biraz zor olur heralde..Doktora sorduğumda bana "epidural normal doğum süresini uzatıyor" demişti ama artık umrumda değil..Madem böyle bir imkan var bende bi deniyim..

Bu arada madicassol'ü hiçbir eczanede bulamıyorum..Çatlaklarım çok acıyo..:çok üzgünüm:

Şekercim Allah yardımcın olsun canım..İnşallah bebişini sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın..Dualarımız seninle canım..Gerçekten çok heyecan verici olsa gerek dimi..Yarın bu zamanlarda bebişin kucağında olacak :sm_cool:

ŞEKERCİM ALLAH YARDIMCIN OLSUNBENİMDE 13 GÜNÜM KALDI HEYECAN BASIYO VALLA AMA Bİ YANDANDA HEMEN GEÇSİN İSTİYORUM BİZLERE YAZ GELİNCE OLURMU

ridacım gözün aydın canım çok sevindim sıra bebeğine kavuşmaya geldi hayırlısıyla oda olucak inşallah.
şekertaş seninde günün gelmiş hayırlısıyla sende bebeğine kavuşursun inşallah....bende yarın gidicem kontrole bakalım belki bu hafta bile olabilirim sezeryanı belkide 1 hafta sonra belli olcak

ayy ridacım canım gözün aydın çok şükür allh dualrını kabul etti canım inş sağlıkla kavuşursun oğluna
şekerim hiç korkma herşey çok güzel olacak canım sağlıkla al kucağına yavruşunu inş
ebrucum az kaldı inş sende kolay bir doğumla doğururusunuz hepiniz arkkadaşlar hadiiii doğurun artıkkkk

murgizcim özledik seni ya bebişten giremiyosun çok fazla canım bende bebeğim doğarken uyanık olmak onun doğduğunu görmek çok isterm ama okadar cesaretli değilim canımcanlı canlı kesilme duygusu fena korkutuyo beni uyanık olsam bile korkudan bayılırım heraldesırnaşık şey o yüzden genel olcam galiba ondanda korkuyorum gerçi ama bi şekilde çıkıcak bu bebek dimi :roflol:

canım bnimmm bende çok korkağım biliyon başa gelen çekiliyo merak etme allah yardımcı oluyor evruşcum spinalde ağrı kontrolü daha iyi çünkü en ağrılı zamanlarda hala gögüsten altını hissetmiyosun 2-3 saat sonra ağrılar başlıyorbide genel anesteziye göre riskleri az
bence drunun tavsiyesini dinle evruşcum o ne diyosa onu yap çok öpüyorum

herkesin anneler günü kutlu olsun hepinizi öpüyorum
ridacım eşinin gelmesine de çok sevindim

offofff vakit geçmek bilmiyor dr randevumu aldı ablam saat 1 de gidicem bakalım nolcak,ağda yaptırmak istiyorum birde kuaföre gitmem lazım her tarafım temiz olsun doğum sonrası baya bi evde olucam için ona vakit ayırmak istemiyorum açıkcası

Yasemincim ben ağdadan baya bi korktuğum için yaptırmadım uzun zamandır..Erken doğuma neden olabiliyormuş..O yüzden kendim jiletle 2-3 günde bir alıyorum her tarafımı daha pratik oluyor hem hazırlıksız yakalanmamış olurum diye düşünüyorum..Benim saçlarımda uzadı, uçları kırılmış biraz ama hamilelik döneminin sadece başında boyatmıştım saçlarımı bir daha hiç dokundurmadım..Ne kadar uzadıklarını beyazlarımdan anlayabiliyorum :roflol: doğumdan sonra biraz kestirip boyatıcam ama beklicem biraz daha..Çünkü ilk defa bu kadar uzadılar ve kıyamıyorum ama bebişin bakımı zor olursa biraz kısalır heralde çünkü şimdi kurutmak çok vakit alıyor..

ebrucuğum ya içim cız etti valla anlamadım sizin bu evlilik işini mantık evliliğimiydi yani:uhm:
hiç bir şekilde yanında olmuyor, ikinizin parçası olan bebeğinin bile mutluluğunu tek başına yaşadın hep, ayrıda yattığınızı söylemiştin biara rahatınız için.:uhm: siz hiçmi flört filan etmediniz böylemiydi buadam hep belli etmedimi kendini sorumsuzluğunu. ya bi erik istemişsin onuda almamış valla sinir oldum ya geçip karşısına yeseydin kütür kütürjeyyar
maddi açıdanda çekiniyorsun. niye bukadar mesafelisiniz ya görücü usulümü oldu sizin iş:uhm: Allah ıslah etsin nediyeyim inş düzelir bebiş olunca anlar belki artık evli ve baba olduğunu

Kardelencim evet malesef görücü usulü evlendim..Çünkü üniversite döneminde tanıştığım bir çocukla 5 yıl flört ettim güya evlenecektik ama sonunda çok kötü ayrıldık ve ben ondan sonra flört olaylarından çok soğudum..Eşimle tanıştığımda çok mantıklı ağır başlı biri gibi geldi bana..Ve annesinin yoğun ısrarıyla 2.5 ay gibi kısa bir sürede evlendik ( meğer kadın oğlunun sorumluluğunu başından biran önce atmak istiyormuş, kendiside itiraf etti geçenlerde ) onu uzun uzun değerlendirecek, gözlemleyecek zamanım olmadı..Niye böyle yaptığımı hala anlamıyorum gerçi arada bir " bana büyü mü yaptılar" diye düşünmeden edemiyorum..Çünkü o dönem ne isterlerse "evet" dedim..Söyledikleri hiçbir şeye muhalefet etmedim, ne söylerlerse inandım..Halbuki ne yaşam tarzlarımız birbirine benziyor ne de düşüncelerimiz..Ailelerimiz bile çok farklı..Ama artık bunları düşünmek ve pişman olmak içinde çok geç..Sadece önüme bakmam gerekiyor..Ve halen moralim çok bozuk..Sabahtan beri durup durup ağlıyorum, eşimle konuşmuyorum..Konuşmakta gelmiyor içimden..Bu zamana kadar her sorunda hep ben alttan aldım, gidip ben konuştum hiçbirşey olmamış gibi herşeyi sineye çektim ama bu sefer gerçekten bunları yapmakta istemiyorum..Biliyorum ki bebek doğduğunda da onunla hiç ilgilenmeyecek, herşeyi benim üzerime yıkmaya çalışacak yine her zamanki gibi..Neyse Allah büyük..Herşey olacağına varıyor işte..Bunda da vardır bir hayır..Netice de inançlı biriyim "hayırda Allah'tan şerde" bunları yaşıyorsam mutlaka vardır bir sebebi..İmtihan dünyası işte..:çok üzgünüm:

Ridaciğim Gözün Aydin Hepimizin Dualari Tuttu Sonunda Bebişin Bekledi Babişkosunu Artik Gönül Rahatliğiyla Doğurabilirsin. Ya Benim Nişanda Geldi Hala Bekliyorum Ufak Ufak Ağrilar Oluyor Bide Nişanin Devami Geliyor Bazen Azcik Ara Ara Anlamadim Buişi Biri Doğursun şu Normalide Açilişi Yapinya Yarin 40+6 Oluyoruz 41 Doluyor Artik Ben Beceremicem Açilişi Heralde Doğurtucam Hepinizi öyle Gidicem :)))

Sekertaş Sende Hayirlisiyla Yarin Gidip Bebişini Kucağina Alda Gel Sende Kurtul Bu Bekleyişten Inş.

Ay Bana Gina Geldi Oooooooofffffffff........ Bekle Bekle Nereye Kadar Yahuuuuu......... Asil Tosuncuğu Ben Doğurucam Heralde.... :))))

Ridacığım gözünaydın canım eşin artık seninle,şimdi sıra bebişinizde..hayırlısıyla oda yanınızda sağlıkla olacak canım:)
Şekertaş,dilerim rahat ve kolay bir doğum olur,..herşey yolunda gider:) hiç telaş yapma canım,doğduktan sonra hepsi geçip gidiyor zaten:)güzel haberlerini bekliyoruz..
Ervuscuğum genel anestesiye göre spinal daha rahat bir doğum,belinden yapılan iğnede öyle korkulacak birşey değil...benim düşündüğüm gibi olmamıştı doğumum ama benden önce giren hamişler o anı yaşadıkları için cok mutluydular.,çokta iyidiler...biraz insanın kendisiylede alakalı aslında ne kadar rahat oluyorsan okadar düşündüğün gibi geçiyor doğumun..inş canım senikide düşündüğünden güzel ve rahat gecer..

EBRUCUĞUM

BENİM ANNEMLE BABAMDA GÖRÜCÜ USULU EVLENMİŞLER BABAM 10 YAŞ BÜYÜK ANNEMDEN. ANNEM 15 BABAM 25 YAŞINDAYMIŞ. SEVMEDEN OLMUŞ TABİ. ANNEM KÖYDE BABAM İSTANBULDA NİŞANLAMIŞLAR DÜĞÜNE GELMİŞ ANNEM İST. AĞALAR ARACILIĞIYLA İSTENMİŞ VERİLMİŞ. SEVDİĞİDE VARMIŞ AMA OKADAR MASUMCAKİ OZAMANIN ŞARTLARINDA. SORMAMIŞ KİMSE İSTİYORMUSUN DİYE. ZATEN ANNEMİ BABAMI ABİMİ EZİP GEÇEMEZDİM DİYOR. VE HALA BABAMI HİÇ SEVMEZ ESKİDEN YAŞANILANLAR ŞİMDİ YER ETMİŞ İÇİNDEOZAMANLAR CAHİLDİ HERŞEYE SUSAR HE DERMİŞ. ÇÜNKİ BABAM SORUMSUZ Bİ İNSAN EVLİLİK ADAMI DEĞİL ÇOÇUĞUMU OLMUŞ EVLİMİ EVE PARAMI VERİLCEK UMRUNDA DEĞİL ADAMIN. ADAM BURDA İŞTE ÇALIŞIYOR KÖYDEN KARI GÖNDERİYORLAR SANA AL BUNLA NİŞALADIK EVLENİYORSUN DİYE. 6 KARDEŞİZ 4 ERKEK 2 KIZ OYÜZDEN HİÇ BİRİMİZE KARIŞMADI HERKEZ SEÇİMİNİ KENDİ YAPTI HERKEZ SEVDİĞİNİ ALSIN DEDİ ÇOKTA YARDIMCI OLURDU HAKKINI ASLA ÖDİYEMEM. HEPİMİZDE KENDİMİZE GÖRE İYİ SEÇİMLER YAPTIK ÇOK ŞÜKÜR. OZAMANIN ŞARTLARI BİZİMKİ GİBİDE DEĞİL MÜCADELE EDİP DÜZELMEK İÇİN KAYNANA KAYINPEDER GÖRÜMCELER HEPSİ İKİ ODALI Bİ KAPICI DAİRESİNDE KALIYOR HEPSİNE GELİNLİK YAPIP HİZMET EDİYOR NE YAŞANIYORKİ NE ANLIYORKİ HAYATTAN.BAKIYORUM ANNEMİN HAYATINA SARILMIŞ ÇOÇUKLARINA SIKINTI GÖRDÜKÇE. AMA NE OLDU BİR ÖMÜR GİTTİ BİRDAHA GELEBİLİCEKMİ DÜNYAYA BİRDAHA EVLENEBİLİCEKMİ SEVDİĞİ Bİ İNSANLA. :1no2: OYÜZDEN MADEM EVLENMİŞSİNİZ HAYATA BİDAHA GELMİCEKSİNİZ BİRAZ MÜCADELE EDİN YAŞLANINCA ARKANIZA BAKTIĞINIZSDA GÜZEL ANILARINIZ OLSUN. YAZIK SANA VALLA BEN BÖYLE OLAYLARA ÇOK ÜZÜLÜYORUM UFACIK BİŞEY OLSA EŞİMLE ARAMDA DÜŞÜNÜYORUM ACABA BENDE ANNEM GİBİMİ OLUCAM ÖMRÜM BOŞAMI GEÇİCEK BU ADAMLA. OYÜZDEN MÜCADELE EDERİM YERİ GELİR BEN HAKLI OLSAMDA GİDERİM BİŞEYLER YAPARIM DÜZELTİRİM ARAMIZI. HAYAT UZUN GÖZÜKÜYOR AMA ÇOK KISA. YAŞAMAYA MUTLU OLMAYA DEĞER SİZDE YAŞAIYIN DOYASIYA BIRAKMAYIN KENDİNİZİ KONUŞ ONUNLA SİZDE MÜCADELE EDİN BİRAZ BELKİ BİİŞE YARAR. İNŞ DÜZELİRSİNİZ RABBİM YARDIMCINIZ OLSUN

Kızlar buaralar hiç giremiyorum herşey bana bakıyor şimdi fırsat buldumda cabucak yazıyorum:KK43:

Ebrucuğum eşinle ilgili yazını bir solukta sinirlenerek okudum vallahi,duruma ağlamak başka sinirlendim cok,şuan ne olursa olsun önemli olan sensin..bu saatten sonra yapılacak birşey yok,artık hamileliğin sonuna geldin ,ve herşey seni ve bebişini etkiliyor..bebişini düşün canım..güzelşeyler hayal et..güçlü olmaya çalış..bak oğluşun en yakında yanında olacak sana destek olacak..

ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN GÜZEL MAYIS ANNELERİ!!!

güzelresim ben spinal sezaryan oldum 5 mayısta. belden iğneden korkma benim hiç acımadı çok ince bir iğne. seni oturtuyorlar kedi gibi kamburunu çıkar diyorlar nefesini ayarlatıyorlar ve bu arada ameliyat ekibinden birisi senle konuşup yapman gerekenleri tembihleyerek seni rahatlatarak konuşuyor bi nevi.. çok kısa bir süre sonra bacaklarına bir sıcaklık geliyor ve uyuşuyor belden aşağın. sonra yatırıp diğer verilecek damar yolu işlemlerine başlıyorlar. ayakların kütük gibi oluyor zaten sen hiçbirşey hissetmiyorsun. operasyon sanırım 40 dk. falan sürüyormuş ama inan bana 5-10 dk da bitti iş gibi geldi. bebişimi hemen gösterdiler ve sonraki dikim işlemi ne kadar sürdü valla bilmiyorum hayal meyal.. ayıktım ama korkudan mıdır nedir yine de şuursuzdum:) allahtan video çekimimiz varda anı anına izledik:) ilk yattığımda uyuşturulup, dedim bi halt ettik ama ayık olcam diye, iyi mi ettik kötü mü ettik hadi hayırlısı diye.. :)) accayip de tırsıyodum bi yandan:)
ama hiç pişman değilim şimdi bebeğimi ilk ben gördüm çok manyak birşey. hem narkoz alıp da saatler sonra kendine geleceksin odanda, herkes görmüş bile olacak, hemen yok kime benzediği konusunda yorumlar yapacaklar falan.. ben çok mutluyum şimdi oğluşumuzla o örtüye sarılı ilk çıktığı kokusuyla yanağıma dayadılar, dünyalar benim oldu:asigim: tavsiye ediyorum canım. hiç korkma.

henüz bebişlerini kucaklayamayan tüm annelerin de bir an önce hayırlısıyla meleklerine kavuşmaları dileklerimle..

hepinize sevgilera.s.

Yasemincim ben ağdadan baya bi korktuğum için yaptırmadım uzun zamandır..Erken doğuma neden olabiliyormuş..O yüzden kendim jiletle 2-3 günde bir alıyorum her tarafımı daha pratik oluyor hem hazırlıksız yakalanmamış olurum diye düşünüyorum..Benim saçlarımda uzadı, uçları kırılmış biraz ama hamilelik döneminin sadece başında boyatmıştım saçlarımı bir daha hiç dokundurmadım..Ne kadar uzadıklarını beyazlarımdan anlayabiliyorum :roflol: doğumdan sonra biraz kestirip boyatıcam ama beklicem biraz daha..Çünkü ilk defa bu kadar uzadılar ve kıyamıyorum ama bebişin bakımı zor olursa biraz kısalır heralde çünkü şimdi kurutmak çok vakit alıyor..

ebrucum jileti bırakalı baya oluyor bi dahada sürmeyi düşünmüyorum çıkınca çok sert ve dik dik çıkıyor ve rahatsız ediyor.bugünkü kontrolümden sonra gidicem ağdaya erken doğum riski varsa bile zaten doğacak ne kaldı :) saçlarımı kestirdim ben 2 kere 1 kerede boyattım bu hafta tekrar boyucam doğumda beyazlamış saçlarla fotoğraflara poz vermek istemem :) benim beyazlarım ırsi olduğu için birhayli fazla

kızlar ben gidiciyim heralde........
gece boyunca tuvaletteydim ağrım vardı ama rahatsız edicek durumda değil uyudum yani tuvaletten geri kalan kısımlarda. şimdide çoğaldı aynen denildiği gibi adet sancısı gibi belimde ve kasıklarımda ağrıvar biraz yoğun arasıra şiddetleniyor ama tam anlamış değilim şu dakka hesabını filan. 5 dakkada bir şiddetleniyor bazen ama bukadarcık sancıylamı doğuruyorlar düşüncesi var ondan anlayamıyorum. heralde daha şiddetlenicek...
bide hala sümüksü bişeyler geliyor az az ve iç çamaşırım ıslanıyor devamlı önceki akıntılarımdan birazdaha çok. rahimmi açılıyor ne ondanmı acaba:uhm: dr gidicez bi bakalım belki çatlama vardır suyum sızıyor olabilir susus klamasın oğluş. çıkarken haber veririm şimdilik burdayım.... naklen yayında doğum yapıcam size:roflol: sorayımda hastanede kablosuz int varsa götüreyim leptopumu anında bilgi veririm size ha doğuruyorum doğurdum şukadar açıldı diye:roflol: neyse kızlar giderken yazarım yine öptüm herkezia.s.

Allah yardimcin olsun canim yaaa!! su neti birak da kendinle ilgilennnn :sm_cool:

kızlar ben gidiciyim heralde........
gece boyunca tuvaletteydim ağrım vardı ama rahatsız edicek durumda değil uyudum yani tuvaletten geri kalan kısımlarda. şimdide çoğaldı aynen denildiği gibi adet sancısı gibi belimde ve kasıklarımda ağrıvar biraz yoğun arasıra şiddetleniyor ama tam anlamış değilim şu dakka hesabını filan. 5 dakkada bir şiddetleniyor bazen ama bukadarcık sancıylamı doğuruyorlar düşüncesi var ondan anlayamıyorum. heralde daha şiddetlenicek...
bide hala sümüksü bişeyler geliyor az az ve iç çamaşırım ıslanıyor devamlı önceki akıntılarımdan birazdaha çok. rahimmi açılıyor ne ondanmı acaba:uhm: dr gidicez bi bakalım belki çatlama vardır suyum sızıyor olabilir susus klamasın oğluş. çıkarken haber veririm şimdilik burdayım.... naklen yayında doğum yapıcam size:roflol: sorayımda hastanede kablosuz int varsa götüreyim leptopumu anında bilgi veririm size ha doğuruyorum doğurdum şukadar açıldı diye:roflol: neyse kızlar giderken yazarım yine öptüm herkezia.s.

X