2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

offf ya kız okadar sancı çekti sonrada serayanamı girdi neyse kurtulmuşlar

kzılar ya daha normal doğuran olmadı acaba kim doğuracak merak ediyorum

sorma ebrucum hep aynıyız benim daha 10 günüm var ama artıkçok zorlanıyorum...
bazen 5 dk içinde tuvalete taşınıyorum ve karnımın altı çok ağrı yapıyo ve karnım sertleşiyo...

Elifcim nasılsın?? Uzun zamandır pek görünmüyorsun..Seni de merak ediyorum..Nasıl gidiyor hayat..Hepimize göre daha güzel bir hamilelik geçirdin en azından :nazar::nazar: İnşallah doğumunda kolaycacık olur..Bende sürekli tuvalete gidiyorum ama daha da kötüsü şimdiye kadar hiç sorun yaşamazken son bir haftadır kabızlık sorunum da oluyo..Ne kadar su, yeşil çay, kayısı denediysem hiçbirinden doğru dürüst fayda görmedim..:uhm: Sanırım sürekli oturmamdan oluyo..Aslında elimden geldiği kadar harekette etmeye çalışıyorum ama faydasız..

aaaa kardelende sezeryan oldu öylemi....hayırlısı olsun neysesağ sağlim kurtulsunda sezeryanla olsun.benide heycan ve stres sarmaya başladı artık...offf offff hayırlısıyla hepimiz bi kurtulsak sağ sağlim bu günlerimizi yine burdan konuşsak demi :)

Ervuscum mesajımı düzelteyim bari.. Kardelende sezeryan olmuş..Hayırlısıyla kurtulmuştur inşallah..Önemli olan sağlıklı olması..

Allahım ya ben normal bi şekilde doğurup bir an önce çıkmak istiyorum hastaneden..İnşallah biz kolay doğururuz ya..Hiç istemiyorum ben sezeryan falan..

Son düzenleme:
drların kolayınamı geliyo acaba sezeryan bu kadar fazla riskmi almak istemiyorlar anlamıyorum.bende ilk doğumumda normal die gidip sezeryan olmuştum ve benim gibi çok kişi var mecbur 2. sezeryanolma zorunda kalıyoruz.dr bi sorun olmazsa cumartesi taburcu bile olabilirsin dedi bakalım hayırlısı sizlere bi ahber uçurmaya çalışırım. haa aklıma komik bişe gelmişti hani şu asreriks hopdediks varya ordaki hopdedikse benzetiyorum kendimi karnı ve kalçası kocaman çizgili bi pantalon giymiş haliyle benimde üzerimde o pantaşona benzeyen uzun bi şort var ona çok benziyom yaaaaa sıkıldım şu halimden dev gibi......

merhaba güzel mayıs anneleri.... hepinize kucak dolusu sevgiler... çok fazla vaktim yok umarım hepiniz iyisinizdir. yazılanları okuyamadım hemen size güzel haberimi verip çıkmak zorundayım.

10 mayıs gece 4:15 de oğlum (fırat) dünyaya güzlerini açtı. 39 + 2 olarak. 2900 gr doğdu 49 cm boyu. i

ikimizinde sağlık durumu gayet iyi . geniş bir zamanda tekrar yazmaya çalışacağım.

hepinizi öpüyorum. doğum yapmamış annecikleride allah bir avazda kurtarsın inşallah.

drların kolayınamı geliyo acaba sezeryan bu kadar fazla riskmi almak istemiyorlar anlamıyorum.bende ilk doğumumda normal die gidip sezeryan olmuştum ve benim gibi çok kişi var mecbur 2. sezeryanolma zorunda kalıyoruz.dr bi sorun olmazsa cumartesi taburcu bile olabilirsin dedi bakalım hayırlısı sizlere bi ahber uçurmaya çalışırım. haa aklıma komik bişe gelmişti hani şu asreriks hopdediks varya ordaki hopdedikse benzetiyorum kendimi karnı ve kalçası kocaman çizgili bi pantalon giymiş haliyle benimde üzerimde o pantaşona benzeyen uzun bi şort var ona çok benziyom yaaaaa sıkıldım şu halimden dev gibi......
yasemin al bendende okadar aynaya bakmak istemiyorum artık az kaldı sabır bu son günlerde endişelerim arttı sizede oldumu yoksa benden kaynaklanan birşeymi sürekli doğum aklımda nasıl olucak bebeğim nasıl sağlıklımı ay kafayı yemek üzereyim :bbo:

normal doğumu bekleyen arkadaşlar bir yerde okudum gerçek doğum sancısı göbeğin üst tarafından başlayıp aşağı doğru yayılırmış belki biliyorsunuzdur ama yazmak istedim

slm kızlar kardelen doğum yaptı ama normal olmadı sezeryana girmek zorunda kaldı şuanda iyi haber veriyim dedim

Bizi merakta birakmayip haber verdigin icin sagol.Kurtulduguna sevindim ama gercekten normal dogum yapacak arkadasi artik hepimiz merak eder olduk.Benim tahminim Ebru .Hadi Ebru artik seni bekliyoruz normal dogum icin yerimseniben
Kardelen (elif) bende ne zamandir seni dusunuyordum.Merak etmeye baslamistim.Iyi olmana sevindim.

Kizlar dun o kadar kotu hastalandim ki....Hemen sizlerle paylasmak istedim aklinizda olsun diye...Bizim su yilan hikayesine donen emzirme isini biliyorsunuz.Sutum artsin diye bir hap almistim ,sonucta arttida...Dun ogleden sonra aniden bir titreme bir nobet geldi.Dislerim nasil birbirine vuruyor anlatamam o vurmanin hiizmdan dislerim zonkladi ....3tane battaniye altina girdim yine de donuyorum.Annem bi geldi.Sut hastasi olmussun sen dedi.Emziren annelerde 20 de veye 40 da olurmus.dun tam 20.gunumdu.Annem olmasa kosa kosa dr giderdim.O kadar kotuydum ki oluyorum sandim.Goguslerimle cok ugrastigim iicn olmus.Pompoyla cekmeketen gogous uclarim artik parcalanmisti sutte bir turlu gelmiyordu.Icerde birikmis ve o da nobet ve sonrasinda ates yapti. Goguslerim tas gibi olmustu agrisi ve sizisindan oturup agladim.Allahim daha fazla cektirme diye dua ediyordum artik o kadar dayanilmazdi.Allahtan annem gitmeden oldu.Aklinizda olsun boyle birsey olursa 1gun sonra geciyor.Yapmaniz gereken sicak suyla ve sabunla gogsunuze masaj yapip sutu bosaltmak.Eger sut akmazsa agri artiyor ve icerdeki sut yogurt kivamina geldigi iicn operasyanla cikariyorlarmis aklinizda olsun.....
Bu arada gecen hafta ruyamda bir melek gelip 3gun sonra olecegimi soyledi.Uyandigimda ruyami unutmustum.Ta ki 2gun sonra ayni ruyayi gorene kadar.Ruyamda agliyorum.Benim kucucuk bir kizim var olemem diye.Melekte bana o yuzden haber veriiyoruz 3gun daha sevebilirsin diyordu....Dun boyle hastalaninca o ruya geldi aklima....Ama cok sukur ki bugun iyiyim .Ama emzirme defterini tamamen kapattik.

Gizemcim eger sutun azsa istersen benim su hapi yollayabilirim sana...Yenisini alsam belki yetismez.Annem 2gun sonra donuyor..Ben kullandim artti.Istersen internetten bi bak turkiyede deadi geciyor bu bitkinin....fenugreek diye bir bitkinin hapi.Bana adresini mesaj atarsan sana yollayabilirim canim.Senin ki nasil olsa emiyor.Benim biberona alistigi icin cekmek zorunda kaliyiordum.Kesilmeden kullanirsan faydasini gorursun.Yalniz hapim tek bir dezavantaji var..Cemen otu denen bir bitki bu hap. Hapin ayni pastirma gibi bi kokusu var.Ama cocuklar iicn insan hersye katlaniyor..ne yapalim degil mi?

evet canım kaçırmışım bu yazını çok geçmiş olsun canım ya kötü olmuşsun canım ya iyiki dedin yoksa bende korkardım
öncelikler teşekkürler canım hapa şimdilk ihtiyacım yok bence çoçukcağız douyuyor gibii sütütm daha iyi senin pekmezli tarif çok işe yarıyor canım ama hala çok da fazla değil bende bol bol komposto havuç suyu ve senin tariften içiyom artıyor
şimdi başka sorunlarım var aynıo seninki gibi pomppoyla çekmekten ve gögüs ucum bi acayip alduğundan gögüs ucu yaram çok fena yürürken inanki tutup geziyorum iki gündür pompaylada çekemiyorum kanıyor habire
hertürlü kremi kullandım yine en iyi garmastan geldi
burarda benimkinin gaz ağrıları başladı 3 gündür nöbeti tuttumu susmuyor saatlerce susumuyor şaş oluyoruz valla sırnaşık şey
onun içinde dr colinox diye bir damla verdi bitkiselmiş aamaa pek bi etkisi yok gibi canım
bebişin kilosuna daha bakılmadı 15 günden önce baklımıyomuş yarın bi daha dra götüreccez inş kilosuna byuna bakar
ama bana zayıflamış gibi eğer zayıflamışsa bence mama ver diyecek bana bende sırnaşık şey
burarda benimkinin hala sarılığı var 3 günde bir dr dayız topuğndan kan alıyolar sarılığı yükselme eğiliminde beaklım inş düşüşe geçerde bizde rahatlarız
bende durumlar böyel canım çok zormuş bari gögsümün ucu iyileşsede çoçouğ tam besleyeildsem şuandaki tek isteğim bu:1rolleyes:

merhaba güzel mayıs anneleri.... hepinize kucak dolusu sevgiler... çok fazla vaktim yok umarım hepiniz iyisinizdir. yazılanları okuyamadım hemen size güzel haberimi verip çıkmak zorundayım.

10 mayıs gece 4:15 de oğlum (fırat) dünyaya güzlerini açtı. 39 + 2 olarak. 2900 gr doğdu 49 cm boyu. i

ikimizinde sağlık durumu gayet iyi . geniş bir zamanda tekrar yazmaya çalışacağım.

hepinizi öpüyorum. doğum yapmamış annecikleride allah bir avazda kurtarsın inşallah.

canım allh bağışlasın allah analı babalı büyütsün bi bebişimzi daha oldu:teytey::teytey::teytey:
hoşgeldin fırat bebek dünyamızaŞeniz

slm kızlar kardelen doğum yaptı ama normal olmadı sezeryana girmek zorunda kaldı şuanda iyi haber veriyim dedim

ballım teşekkürler haber verdiğin için
kardelencim çok geçmiş olsun
allh yavrunu sana bağışlasın
yaşasın geliyorrrrr bebişlerrrrrr:dance::dance:

Kızlar selam....
Saadet ve kardelenn doğum yapmış...Allah analı babalı büyütsün ..Ebru sanırım duruyor değil mi...Ridanın eşi gelmiş ne güzel, doğumuna yetiştimi? harika yaaa inşallah yetişmiştir...

Bebebe cnmmm maşallah duruyormusun hala...Rabbim kolaylık versin...Sütün için endişelenme akıp gitmesi diye bir olay yok ara ara gelmesi gayet normal benimde doğum öncesi geliyordu...

Gizemcim sen nasılsın...Arda bebeğimiz nasıl umarım iyidir....

Mercancım cnm...gerçekten sezeryan çok zormuş normal doğum nerdee kaldı...Dün akşam dikiş ağrılarım arttı ve baktımki bir pembe bir sıvı geliyor doktorum çağırdı bakıyım diye...gittim...Dikişlerime bastırarak içinden sıvı çıkardılar iltihap olmak üzereymiş..kültür aldılar antibiyotik yazıldı iki gün sonra kontrolum var yine...Rabbim sezeryana giren arkadaşlara acil şifalar versin gerçekten zormuş...Neyse Kayra bebeğimizi öpüyorum iyi bak kendine cnmm....

Kizlar dun o kadar kotu hastalandim ki....Hemen sizlerle paylasmak istedim aklinizda olsun diye...Bizim su yilan hikayesine donen emzirme isini biliyorsunuz.Sutum artsin diye bir hap almistim ,sonucta arttida...Dun ogleden sonra aniden bir titreme bir nobet geldi.Dislerim nasil birbirine vuruyor anlatamam o vurmanin hiizmdan dislerim zonkladi ....3tane battaniye altina girdim yine de donuyorum.Annem bi geldi.Sut hastasi olmussun sen dedi.Emziren annelerde 20 de veye 40 da olurmus.dun tam 20.gunumdu.Annem olmasa kosa kosa dr giderdim.O kadar kotuydum ki oluyorum sandim.Goguslerimle cok ugrastigim iicn olmus.Pompoyla cekmeketen gogous uclarim artik parcalanmisti sutte bir turlu gelmiyordu.Icerde birikmis ve o da nobet ve sonrasinda ates yapti. Goguslerim tas gibi olmustu agrisi ve sizisindan oturup agladim.Allahim daha fazla cektirme diye dua ediyordum artik o kadar dayanilmazdi.Allahtan annem gitmeden oldu.Aklinizda olsun boyle birsey olursa 1gun sonra geciyor.Yapmaniz gereken sicak suyla ve sabunla gogsunuze masaj yapip sutu bosaltmak.Eger sut akmazsa agri artiyor ve icerdeki sut yogurt kivamina geldigi iicn operasyanla cikariyorlarmis aklinizda olsun.....
Bu arada gecen hafta ruyamda bir melek gelip 3gun sonra olecegimi soyledi.Uyandigimda ruyami unutmustum.Ta ki 2gun sonra ayni ruyayi gorene kadar.Ruyamda agliyorum.Benim kucucuk bir kizim var olemem diye.Melekte bana o yuzden haber veriiyoruz 3gun daha sevebilirsin diyordu....Dun boyle hastalaninca o ruya geldi aklima....Ama cok sukur ki bugun iyiyim .Ama emzirme defterini tamamen kapattik.

Gizemcim eger sutun azsa istersen benim su hapi yollayabilirim sana...Yenisini alsam belki yetismez.Annem 2gun sonra donuyor..Ben kullandim artti.Istersen internetten bi bak turkiyede deadi geciyor bu bitkinin....fenugreek diye bir bitkinin hapi.Bana adresini mesaj atarsan sana yollayabilirim canim.Senin ki nasil olsa emiyor.Benim biberona alistigi icin cekmek zorunda kaliyiordum.Kesilmeden kullanirsan faydasini gorursun.Yalniz hapim tek bir dezavantaji var..Cemen otu denen bir bitki bu hap. Hapin ayni pastirma gibi bi kokusu var.Ama cocuklar iicn insan hersye katlaniyor..ne yapalim degil mi?

Cnm çok geçmiş olsun...İlk doğumumda bende aynı şeyi yaşamıştım...Tamamen anlattığın gibi oluyor..Göğüslerdeki süt birikme yaptığında sertleşerek iltihaba dönüşüyormuş ve seninde söylediğin gibi operasyonla kanalları açmak gerekiyormuş...Bebeğinin emmemesine üzüldüm..ama yinede daha çok küçük arada vermeye çalış yinede..bilmiyorum veriyormusun söylediğine göre sütünde geliyormuş artık...Rabbim kolaylık versin çok şükür şimdi iyisin...
Bilmeyen arkadaşlar varsa söyleyelim, bebek gerektiği kadar emmediğinde göğüslerinizin taş gibi olmasına izin vermeden sağmaya çalışın yoksa çok sıkıntı veriyor.....

nazecim hayırlı olsun bebişini kucağına almışsın bende kısmetse 10 gün sonra sezeryan olcam mecburen sen zor zor diyip duruyosun mutlaka zordur ama ne geçiyo eline anlamırum zaten korkuyoruz korkumuzu iyice artırıyosun lütfen yanlış anlama nasıl bi korku olduğunu tahmin et sende yaşadın bu korkuyu

saadetçim çok geçmiş olsun vede hayırlı olsun darısı bizlere inşallah....
ebrucum aslında 30. haftya kadar benim pek bi sorunum olmadı ama 30. haftada yaşadığım kasık ve kramp ağrısı beni mahvetti....ama bi taraftanda ii oldu artık sancılara alıştım bu zamana kadar 5 defa yaşadım ve geçen gün yine tekrarladı ve dr yalancı sancılar artık dedi...en sonkini ewde atlattım sırt üstü yatmak ii geldi vede ılık bi duş... ilkinde çok panik olmuştuk nolduğunu anlayamamıştık şimdi kendimi doğuma daha hazır hissediyorum.....36. haftamda sancılandığımda hastaneye zor yetişmiştik nstye yatınca geçti şaştık kaldık oraya kadar iki büklüm çığlık çığlığa giden benkafamçokkarıştı....neyse beni 2.5 saat nstde bağlı tuttular sancı odalarında....ve orada birebir doğuma şahit oldum kulaklarımla....kadın 2 gündür sancı çekiyomuş ben şookkkkafamçokkarıştı ne dedim ben gittikten 10 dk sonra kadıncağız doğurdu doğumhaneden gelen sesleri birebir duydum zaten hafta sonuydu ve saat sabahın 7 siydi kadının son çığlığıyla 2 sn sonra bebeğin sesi.... süper bişeeeyyyy yaaaaa:teytey: ama etkisinden 2 gün kurtulamadım bende bi ağlamak bana ne oluyosa:1shok:senağlama....
işte böle ebrucum hayırlısıyla bizlerde normal yolla doğurabiliriz o anı gerçekten artık nolursa olsun birebir yaşamak istiyorum:sm_cool:sırnaşık şey tabi o an gelincede böle mi diycez:roflol::hooray:
nete fazla giremiyorum kayınvalidem bizde onu yalnız bırakamıyorum o yüzden ama takip etmeye çalışıyorum.....

hadi artık biri açsın şu normal doğum zamanını:dance:

X