2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Allah yardımcınız olsun bugün doğum yapacak tüm arkadaşalar.Allah ağrınızı azaltsın.Allah yardımcınız olsun.
ebru yaaa bizim bu yaramazlar bakalım ne zaman gelecek?
kaç hafta oldu senin merak ettim.bende haziran annelerinden;sizi takip ediyorum bolbol..tecrübelerden faydalanıyorum..bu arada mesaj atmıştım sayfana..neyse herkese hayırlı dogumlar.

günaydın kızlarrrrr doğum yapıcaklar artık bebişlerine kavuşmuşlardır darısı bizlere inşallah sağlıkla bizlerda alırız kucağımıza aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

doğum yapacak arkadaşlar hepinize ALLAH kolaylık versin, dualarımız sizinle..

gülşahcım özel mesaj atamadım sana.valla devlette doğum yapacağım inşallah.şimdiii şöle söliim.öncelikle bebek için 20li hatane çıkışı seti almıştım.onu koydum.içindeHavlu 2 dış zıbın
2 patikli alt
Çorap
tulum
atlet
kilot
iç zıbın
alttan çıtçıtlı bady
2 önlük
2 ağız mendili
2 şapka
2 eldiven
var.bide ayrı bi battaniye koydum çünkü bebek koyma yerlerinde sade mika üzerine olduğu iiçn bebek üşümesin dedim.5 tane bez bebeğe 5 bez kendime koydum.kanamam fazla olursa die.terlikleri sakın unutma.devlet hastanelerinde en çok ona ihtiyaç duyacaksın.sıvı sabun peçete mutlak al.meme başın için bi pompa götür orda hemşireler sıkı sıkı tembih etti göğüs ucı açılmıyo çok sıkıntı çekiyoz.pompa getirirseniz hemen bebek emmeye başlar dedi.ben şimdilik manuel aldım ama sonra değiştirip elektiriklil alacağım sanırım.duruma göre.ve sana tavsiyen hemen bu aydan göğüs uçlarını badem yağı veya zeytin yağı ile yağla ki yumuşasın ebeler 1 ay öncesinden başlayın diolar yoksa çok çile çekiyomuşsun.ben badem yağımıda götürcem hastaneye.bebek emdikten sonra sürerim die.gecelik olayında eğer sezeryan olmayacaksan 2 gecelik yeter ama sezeryanda bide sabalık al yanına mutlak.ben 1 pijama takımı,2 gecelik koydum.yeter sanırım.valla geçen hafta hastanede yatmak zorunda kaldım 1 gece resmen işkence.haa bide nevresim takımı mutlak koy.yoksa ordaki hastabakıcılar ile kavgaya tutuşursun.kırk saatte getirmiyolar.getirdikleride lekeli oluyo.valla hatırladıklarım bunlar.çantamı 1 ay öncesinden hazırladığım için unuttuklarım olailir doğumdan sonra gene sana en çok nelerin lazım olduğunu yazarım
çoook teşekkürler canım valla baya iyi oldu..bende hazırlık yapıyordum.ne olur ne olmaz??umarım dogumumuz normal bir şeklide problemsiz geçerde hastanede fazla kalmayız..haberlerini dört gözle bekliyorum.şimdiden saglıklı;hayırlı dogumlar:)

merhaba kızlar ayyy pzt sezeryan olacaklar bebeklerini kucaklarına almışlardır şimdi ne güzel darısı hepimizin başına sağlıkla onları çok merak ediyorum ne zaman bize haber gelicek acaba....doğum yapanlarda artık sık gelemiyorlar bebekle uğraşmaktan bebek uyurknede kendileride uyuyordur :)

Evet Yasemincim Ya Artik Az Kaldik Burda Pek Kimse Girmiyo Bebişle Uğraşmaktan

Kızlar 28 Nisan'da epidüral sezeyan ile kızıma kavuştum, ancak vakit bulup yazabiliyorum her şey yolunda, detayları daha sonra yazacağım. Doğum yapan tüm arkadaşları da tebrik ediyor, yapacaklara da bol şans diliyorum.

5 mayıs anneleri umarım melekleriniz sağ salim kucağınızdadır şimdi.:teytey::nazar:

ve bizler yani hala bekleyenler umarım bizler de bebişlerimizi sağ salim alırız kucağımıza.

Kızlar 28 Nisan'da epidüral sezeyan ile kızıma kavuştum, ancak vakit bulup yazabiliyorum her şey yolunda, detayları daha sonra yazacağım. Doğum yapan tüm arkadaşları da tebrik ediyor, yapacaklara da bol şans diliyorum.

canım ALLAH analı babalı büyütsün bebişini.sana da geçmiş olsun canım.sağlıklı haberlerinin devamını bekleriz..dualarınızı eksik etmeyin arkadaşlar..
bugün doğuma giden arkadaşlar var..hayırlısıyla kavuşmuşlardır bebişlerine, darısı bizim gibi bekleyenlerin başına...Allah her birine hayırlı ömürler nasip etsin..

bugün doğum yapana anneler inş sağlıkla sıhatli aldınız kucaklarınıza bebişlerinizi...

kızlaaaaaar benin bugün son günüm vaktim doluyor yarın konturole gidicem eğer doğum başlamassa gitmeden önce haber veririm size eğer veremezsem anlayın bişeyler var ve dualarınızı bekliyorum. haberiniz olsun.... öptüm hepinizi.....

canım hayırlı olsun allah analı babalı büyütsün...a.s.

marcan dilarayla farketmiştik yokluğunu sezeryan listesinde yazmıştın doğumunu eklemişim doğum yapanların listesine seni.

Son düzenleme:
bugün doğum yapana anneler inş sağlıkla sıhatli aldınız kucaklarınıza bebişlerinizi...

kızlaaaaaar benin bugün son günüm vaktim doluyor yarın konturole gidicem eğer doğum başlamassa gitmeden önce haber veririm size eğer veremezsem anlayın bişeyler var ve dualarınızı bekliyorum. haberiniz olsun.... öptüm hepinizi.....

canım inşallah bir avazda bebegini sağ salim kucagına alırsın...rabbim yardımcın olsun...

Betülcüm artık beklices bakalım benim bu hafta son..Doktora gitmemek için kendimi zor tutuyorum..Bir kaç gün içinde doğurabilirim diye düşünüyorum ama zaten 38. haftanın başından beri böyle düşünüyodum..Ama kısmet tabi..Allah biliyor artık..Devlet hastanesine kendi nevresim takımını götürmen çok akıllıca..Neyseki şimdiki hemşireler artık uyarıyorlar demek ki insanları bazı konularda..

Burcucum bebişin hoşgelmiş canım:1hug: Allah uzun, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir ömür versin bebişine..Hayırlı bir evlat olur inşallah..:nazar::nazar: Sende bizim için dua et olur mu?? Bizde kavuşalım bebişlerimize bir an önce. Bu arada doğum hikayenide dört gözle bekliyoruz...

Kardelencim Allah sana da bebişini sağlıkla kucağına almayı nasip eder İnşallah..

Mercancım Kayra çok mu yoruyo ki seni bugün göremedim sanki seni..

Ayperincim nasıl gidiyo annelik..Bebişin göbeği düşmüştür artık..İlk banyosunu yaptırdınız mı ??

Gizemcim sende mutlaka tecrübelerini paylaş bizimle..

kızlar merhaba iki gündür giremedim misafirler vardı bebek olmadan halimi görmek istemişler onlarla uğraştım sanırım çok fazla ayakta durmaktanda belim kopuyo sanıyorum ağrım ve şişlerim çok üstelik gelirken hediye olarak çekirdek getirmişler evin hertarafı çekirdek oldu daha yeni temizlik yapmıştım çıldırıciiiiiiiiiim vallahi ve o çocuklara kimse dur demedi her tarafı kurcaladılar eğilip kalkamıyorum bile artık gece 1 de gittiler bende ancak 3 te yatabildim etraf topladım şimdide sarhoş gibiyim bu arada doğum yapan bütün arkadaşların bebekleri hayırlı olsun çoook öpüyorum allaha emanet olunn..

Gizemcim buralarda misin? Acil yardimin lazimmmm.Senin pogacanin tarifini kaybettim.Misafirim geliyor.Acaba tekrar verir miisn?O sayfayi da bulamdim bir turlu

Kardelencim ,Allah bir avazda kurarsin....Hayirli haberlerini bekliyoruz.
Burcu aramiza hosgeldin guzel bebisinle ....Allah anali babali buyutsun.
Ebrucum ....Kayra pek yormuyor ama gecsiyle gunduzu ters dondu.Tum gun uyuyor,gece ise ayaktayiz....Birde misafirlerim cok oldu.Herkes ayaklandim diye annem gitmeden gelmek istiyor...Annem haftaya ptesi donecek simdiden huznu sardi.Zor olacak hepimize...
Ridacim gordugum kadariyla iyisin sanirim..Senin oglus babasini beklemye niyetli sanirim...
Ayperincim senin nasil giidyor.Gece gunduz farkini atlattiniz mi siz?Gobegi kacinci gun dustu?Gaz sorunu yasiyor musunuz?Biz de hadsafhada gaz sorunu....
Kizlar gizem yok sanirim..Gizemin pogacasinin tarifini alan varsa bana tekrar yazar mi lutfen.....Sadece ona uygun malzemem var.burada herseyi bulamiyorm bazen....Misafirler gelmeden umarim tarifi bulurummm :roflol:

canım ben almıştım buyur afiyet olsun

GİZEMİN POĞAÇASI
malzemeler
1 yumurta
yarım paket sana yağı eritilmiş(ılık)
1 çay bardağı sıvı yağ
1.5 bardak süt (ılık)
1 çay kaşığı mahlep(çörekte kullanılan olmasada olur)
2 çay kaşığı tuz
1 paket dr oetker toz maya(yeşil rengi)
un
içi için peynir ve maydono karışımı
üzerine sürmeye 1 tam yumurtayı çırp

yapılışı
büüykçe bir kapta göz kararı un (unu az olmayacak en az 4 bardak koy başta) tozmaya tuz ve mahlebi karıştır ortasına aç 1 yumurtayı kır daha önce eriitiğin margarinin içine sıvı yağıda karıştır onuda ılık olacak şekilde üzerine dök ve onunüzerinede ılıttığın sütü dök(canım çörek yapmışsan ılıklığı o şekil olacak yağ ve sütün)
iyice yoğurmaya başla hızlı yoğurman lazımki hamur çok soğumasın unu az gelecek muhtemelen ekle yumuşak bir hamur olacak şekilde yoğur yoğurması çokm kolay oluyo yormaz
yoğurma işlemi bitince üzerine poşet sar ve ince battaniye sar 1-2 saat mayalanımasını bekle zaten anlarsın mayalandığını kabarırı ve ekşi kokar mayalı hamur
sonra içine peynir koyup üzerine yumurta sür üzerine istersen çörek otu veya susamda serpebilirsin 170 derecede pişir soğuyunca bayatlamasını beklemeden poşetlere koy buzluğa at iki tepsi çıkıyo canım
bide ben ay çöreği şeklinde yapıyom daha güzel oluyo daha güzel kabarıyo
bak bir pogaçalık hamuru (ben bir avucumu taşmayacak şekilde hamur alıyom)aç masanın üstünde çok ince olmayacak ki kabarsın içine peynir koy sigara böreği sarar gibi sar canım en son bük canım uçları aşağı dönük olacak şekilde yap anlatınca anlaşılmıyo ama sen yaprken ne diyeceğimi anlarsın bu şekil hem basit hemde daha güzel olur

kızlar günaydın ben hala burdayım koca göbişimle aranızdayıım.... öğlenden sonra kntrol gidicem haber veririm yine giderken:a015:

kardelencim bende gizemin şu meşhur poğçasını duyuyordumda tarifi yoktu iyi oldu yazdığın bende bi deneyim.bize mutlaka haber vermeyi unutma kardelencim iyi haberlerini bekliyoruz.

mercancım demek annen dönecek hayırlısı olsun annene bendende selam söyle.öptüm hepinizi

X