2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar bizde bugun Kayranin ilk kontolune gittik.Allaha sukur hersey yolunda...Karnin da asiri bir sislik verdi gunlerdir korkudan oluyordum .Ama dr normal dediDogduktan 7gun sonra gobegi dusmustu.Normalde ilk zamnalar kilo verirler ama Kayra 250 gr kadar almis...Anlayacaginiz cok sevincliyim:teytey:
Nazecim cok az kaldi canim cennet kokulu kizina kavusmana....Herkes icin ayri ir heyecan duyuyorum.Gizemin sagsalim ardayio kucagina aldigina inanip darisi basina diyorum .artik ayni heyecanli bekleyisi senin icn surdurecegiz....
Gizemcim kulaklarin cinlasin...Her misafir geldiginde bunu soyluyorum .Senin hamisligin sonunda ki hazilrlilarin geliyor aklima..Bazen misafirlere ikram yetistirmek zor oluyor kafamçokkarıştı ama senin su pogacayi deneyecegimmmm .Canim biran once haberlerini aliriz umarim.

bu arada elifcim..ALLAH sevincini daim etsin, RABBİM bebişini nazarlardan korusun.. :nazar:
oyyy nazem pazartesi geliyor bebişin, RABBİİİM sağlıkla dünyaya getirmeyi nasip etşin evladını inşallah..oysa biz her an tetikteyiz..ne zaman gelecek o gün diye heyecanla beklemekteyizzz
gizemcim de bebişini almıştır kucağınaa oyyy yerim ben bebişlerinizi..cennet kokulu bebişlere Allah sağlık versin, kaderlerini güzel, ömürlerini hayırlı kılsın amin

bu arada elifcim..ALLAH sevincini daim etsin, RABBİM bebişini nazarlardan korusun.. :nazar:
oyyy nazem pazartesi geliyor bebişin, RABBİİİM sağlıkla dünyaya getirmeyi nasip etşin evladını inşallah..oysa biz her an tetikteyiz..ne zaman gelecek o gün diye heyecanla beklemekteyizzz
gizemcim de bebişini almıştır kucağınaa oyyy yerim ben bebişlerinizi..cennet kokulu bebişlere Allah sağlık versin, kaderlerini güzel, ömürlerini hayırlı kılsın amin
amin ridacım dualarına katılıyorum ben hepinizi doğurtup sonra doğurucam gizemcimde kendine gelmiştir ayaklanmıştır yavaş yavaş inşallahŞeniz

ebrucum nerdesin? merak ettim..biz seninle aynı zamanda doğum yapacağız sanırım...

Nazecim bende dört gözle bekliyorum valla gün bitsinde eve gidem artık diye şükürler olsun son gün bugün sende pazartesi doğum yapacaksın canım minik yavrun akavuşacaksın heee ne güzel Allah yardımcın olsun canım

Ridacım sağol canım bende öyle yapıyorum bol c vitamini alıyorum yoksa ayakta zor dururdum heralde herif hazırlıyo portakal limon sıkıp getiriyo bakıyo Allah razı olsun eşimden ....canım seninde eşine kavuşmana az kaldı 2 sevinci birden yaşayacaksın ne güzel hem yavruna hemde eşine Allah bir daha ayırmasın canım

Ebrucum iyisindir inşallah 2 gündür yoksun sürprizmi yapacaksın bize yoksa...

Kızlar Murgizden haber yok dimi ne yaptı acaba sağlıklıdır inşallah bebişide kendiside

Sırayla gidiyoruz doğumlara artık hepimize hayırlı doğumlar hayırlı evlatlar nasip etsin yaradan...
hepinizi kocaman öpüyorum a.s.

nazecim hayırlısıyla seninde güzel haberlerini alırız inşallah benimde dün kontrolüm vardı 19 mayısa gün verdi doktor tabi daha erken süpriz yapmazsa tek tek hepiniz için dua ediyorum sırası gelen bi avazda kurtulsunŞeniz

Yarencim çok teşekkür ederim cnm..Hepimiz bir avazda kurtuluruz inşallah...Allah sanada kolay doğumlar nasip etsin cnm...

Nazecim bende dört gözle bekliyorum valla gün bitsinde eve gidem artık diye şükürler olsun son gün bugün sende pazartesi doğum yapacaksın canım minik yavrun akavuşacaksın heee ne güzel Allah yardımcın olsun canım
Allahıma şükürler olsun ki bugünlere erebildim..Tam olarak 37 haftalık doğum yapmış oluyorum...Çok şükür bugünleri gösteren Rabbime...Allah hepimizin yardımcısı olsun cnm...Pazartesi bebeğim kucağımda olacak inşallah....

Ridacım cnm, çok şükür geliyor artık bebişim..Onu kucağımda düşündükçe, emzirdiğimi düşündükçe sabırsızlanıyorum öylesine heyecanlanıyorum ki öylesine duygulanıyorum ki gözlerim doluyor..Sanki ilk defa anne oluyorum...Allah bebek sevgisini nasıl da yerleştiriyor insanın içine...

Ridacım maşallah son haftaların seninde...Rabbim senide bir avazda kurtarsın inşallah.....

kızlar merhaba ben geldimmmmm

şuan annemdeyim. Allah dan kardeşimin pc de işi yok bende bu fırsattan istifade hemen sizlerle görüşmek istedim. Yazıları çok fazla okuyamadım ama genel olarak hepinizin iyi olmasına sevindim. Bebişlerimiz artık yavaş yavaş gelmeye başladı. birazdan kimler gelmiş bakacağım tabi valktim kalırsa... onun öncesinde ben neler yaptım onları anlatayım size. Biliyorsunuz 22 nisan da doğum öncesi iznime ayrıldım. o tarihden 28 nisana kadar evimde işlerimi yaptım oğluşumun odasını hazırladım. kıyafetlerini yıkadım ütüledim. :dance: 28 nisan akşamı yatmaya hazırlanırken lekelenmem olduğunu fark ettim. ağrım sancım olmadığı için dr. gitmedim. ama eşim inanılmaz panik yaptı.ertesi gün apartopar beni kayınvalideme götürdü. doğum yapacağım hastane kayınvalidemin evinin hemen karşısında olduğu için o günden beri orda kalıyoruz. dr. gittim ultrasonda herhangi bir durum olmadığını bebeğin başının doğum kanalına girdiğini söyledi.nst bağladılar sancılarım çıktı ama benim sancım felan yok. daha sonra açılma varmı diye muayene etti ama açılmada yok.herşey normal olduğunu söyledi doktor. oğlum 3100 gr olmuş bu arada. benim içim rahatladığı için evime gitmek istedim ama eşimi bir türlü ikna edemedim. illaki tutturdu annemde kalıcaz bişey olursa yollada eziyet çekmezmişim ayağımın altındaymış hastene v.s... aslında kayınvalidem sağolsun çok ilgili alakalıdır elimi bişi sürdürmüyo akşama kadar ayaklarını uzat yat diyo. ekmek elden su gölden ama ben fena oluyorum . oturmaya yatmaya alışkın olmayınca demek böyle oluyormuş. kafamçokkarıştı neyse birkaç gündür kayınvalidemdeydim. dedim ki bari anneme gideyim bişi olursa eğer atlar taksiye gelirim hastaneye. ama ikna edene kadar eşimi canım çıktı. :eek:klava: diyorum ben iyiyim ağrım yok sancım yok. herşey normal dedi dr. sende biliyorsun. neyseki zor oldu ama iknada oldu. jeyyar sabah beni anneme bırakıp işe gitti. akşamda alıp annesine götürecek. doğuma kadar sanırım ben böyle göçebe hayatı yaşayacağım. neyse sağlık olsun diyorum.

bu arada sizler nasılsınız neler yaptınız akşam üzeri tekrar kk girip okumaya çalışacağım. güzel haberlerinizi bekliyorum kızlar.

KIZLAR MERHABA! BUGÜN DOKTOR KONTROLÜM VARDI. SEZERYAN İSTEDİĞİMİ SÖYLEDİM. BEBİŞİMİZ 3,800 4 FALANMIŞ:) İRİ Bİ BEBEK ZATEN NİSANDAN BERİ DEDİ. GELİŞMESİNDE DE DURMA YOK. HABİRE KİLO ALABİLİYOMUŞ MİNNOŞUMUZ:) O SUYUNU MUYUNU YANILMA PAYINI DA ATSAK 3,800 CİVARI DOĞAR BU BEBEK DEDİ. BU DA ZATEN SENİ ZORLAR, DOĞMAZ DEĞİL AMA DEDİ.. BU DA BİZİM Bİ YERDE BAHANEMİZ OLDU ASLINDA:sm_cool:

WALLA SON HAFTALAR ARTIK SEZERYANE DÖNDÜ FİKRİM. NAPİYİM ÇOK SAÇMA SALAK DENEYİMLER DUYDUM. HEM NE ZAMAN YOK SU GELECEK, SANCI MI GELECEK, NİŞAN MI?*
BİR DE Bİ BAYANLA GİRDİK NST YE. 2 HAFTADIR 3 CM İLE GEZİYORMUŞ. AL BAŞINA BELAYI. NST DEN SONRA SORDUM VARMIYMIŞ BU KEZ BİRAZ DAHA AÇILMA DİYE. YOKMUŞ DEDİ. BENLE DE AŞAĞI YUKARI AYNI TARİHİ..
İŞTE BÖYLE DE OLMAK İSTEMEM YANİ..

HAYIRLISINI NASŞP ETSİN ALLAHIM HEPİMİZ İÇİN..
NST DE AĞRIN VAR ALTTAN BAKCAM DEDİ EBE. YA YOK BENCE BİŞEY DEDİM AMA BEN DE EMİN OLAYIM DEDİ. YİNE ALTTAN BAKTI. ÇOK KASTIM KENDİMİ CANIM ÇOK YANDI. BİR DE NOT YAZDI ZATEN BİR PARMAK UCU DİYE.. NE DEMEK YANİ BU DEDİM HİÇ YOK DEMEK DEDİ VE BİR İKİ GÜN KANAMAN OLABİLİR KORKMA DEDİ.. AL BAŞINA BELAYI.. NEFRET EDİYORUM ŞÖYLE LEKELENME KANAMA GÖRMEYE.. ÇOK KORKMUŞUM YA BAŞLARDAN.. HAYBEYE DE HER KONTROLDE KURCALAYIP DURACAKLAR MI BÖYLE.. ÇIKTIĞIMDA MUAYENEDEN AĞLAYACAKTIM SİNİRİMDEN.. EŞİMDE GÖRDÜ HALİMİ.. DEDİM YETER ARTIK BEN KESİN SEZERYANI KONUŞCAM DOKTORLA. O DA TAMAM CANIM SEN NASIL İSTERSEN DEDİ. MİNNOŞUM BENİM:) İŞTE DR. DA KİLOLOU FALAN DEYİNCE BAHANEMİZ OLDU YANİ..

HAYIRLISIYLA PZTESİYE GÜN VERDİ SABAH 8 DE GİDİCEZ. ÖĞLENE BEBİŞİNİZ KOLLARINIZDA HAYIRLISIYLA DEDİ:teytey: ŞİMDİ EVİMİZDE SON HIZ HAZIRLIKLARI YAPMAM LAZIM.. YARIN TEMİZLİK YAPACAKLAR. SON HAZIRLIKLARI YAPARIM. VE YATIP DİNLENMEYE BAYAA VAKİT AYIRMAK İSTİYORUM. YORGUN DA OLMAYAYIM. YEMEK DE YAPIP BIRAKAYIM DİYORUM :) GELİNCE EVİMİN DÜZENİ DEVAM ETSİN. ÖYLE HERKES MUTFAĞI İSTİLA ETMESİN:)

PZTESİ DOĞUM YAPACAK HERKESLE DE KALBİM VE DUALARIM.. VE DİĞER TÜM ARKADAŞLARLA..

HEPİNİZE SEVGİLER..a.s.

Ebrucum nerelerdesin...alışık değiliz yokluğuna merakta bırakma bizi cnm :) umarım iyisindir...

Burdayım Nazecim,

Daha doğurmadım yerimseniben Benim oğluş valla hiç keyfini bozmuyor..İçerde kıpır kıpır ama çıkmaya niyeti de yok sanki..Bende evde yavaş yavaş işlerimi halletmeye çalışıyorum..Bugün de dolabımı toparladım biraz..Valla göbüş kocaman oldu..Benden önce kapıları falan dönüyo artık..Neyse oğluşum sağlıklı doğsunda beklerim biraz daha artık napim..

Bu arada kayınvalidem de nihayet benimle ilgilenmeye başladı.."Doğuma gideceğiniz zaman benide alın yanınıza, sizin için evleri temiz tutuyorum, bişey olursa evde eksik kalmasın diye hep tetikteyim" falan dedi bugün, banada lohusalık dönemi için nevresim takımı almış naniknanik.Ne yalan sölim mutlu oldum..Oğluş düğünden önce olsaydı muhtemelen biraz ilgisiz kalacaktık..

Ayrıca pazartesi anne olacakların sayısında bir patlama var sanki .. :dance: Hadi bakalım Allah sezeryana girecek tüm mayıs annişlerine yardım etsin..Bebişlerimiz sağlıklı doğsun..

Happycim hadi hayırlısı canım..Bu gidişle normal yoldan doğuran pek olmayacak aramızda galiba..:1rolleyes:

Saadetçim senin için en rahatı neresiyse orada kalman daha mantıklı ama kayınvalidende olman daha bir avantaj gibi geldi bana sanki ..

Eylülcüm aslına bakarsan evdeyim ama artık bir odadan diğerine geçmek bile yorucu olabiliyor benim için ..Ve artık komik bir şekilde köy ağaları gibi oturmaya başladım..Yani bacaklarımı tam iki yana açmadan oturamıyorum..

Ridacım evet canım ya ..Aynı zamanda yapacağız ama senin oğluşta benim oğluş gibi pek keyfini bozmuyo sanırsam..Oh anne taşıyo tabi nede olsa paşa paşa..Ekmek elden su gölden..:roflol: Canım ya bakalım belki senin bebiş babasını bekler..Allah eşine de bebeğine de sağlıkla kavuşmayı nasip eder İnşallah canım..Annen de geldi sanırım. Artık hazırlıklarını bitirdiğine göre rahatlamışsındır biraz..

mrbbbbb kızlarrrrrrrrr
biz geldikkkkkkkk
kızlar çok şükür allhın izniyle bebişime kavuştum
darısı kalanlarımıza
happy nazecim sizde kavuşuyomuşsunuz pazartesi yavrularınıza allh yardımcınız olsun
allah hepinizi kurtasın canım arkadaşlarımmm
kızlar ilk günler çoooook zor hazırlıklı olun mercencım senin yaşadıklaının yaşadım sütüm gelmedi çok üzüldüm çok aağladım öok şükür bugün az geliyoda çoçuk uyumaya başladı nerdeyse mamaya başlıyacaktım valla çok zorlandım
ameliyattan önceki akşam yatmadım sonrasındada yatamadım bbebişten

slm şekerlerrr nasılsınız bugün doktorumuza gittik pazartesi günü sezeryanımız gerçekleşecek kızkardeşimde yolda yarın sabah burda olacak ben ii sayılırım aslında diilim korkuyorum tedirginim acayip derecede içim pırpır ediyo korkumdan ya napıcam bilemiyorum gerçi doktorumda bugün farkına vardı bunun beni sakinleştirmeye çalıştı ama nafile kızımız 3200 olmuş 47 cm de boyu var herhangibir sorun yok gayet ii durumumuz pazartesi sabahtan ameliyat öncesi bir kontrol daha olacak ve sonra hastaneye yatışa gidicez öğlen 11-12 arası sezeryanımız olacak kızlar bana dua edin emi hayırlısıyla sağlıklı sıhhatli doğumumu yapayım bi yandan bizz burda 3 mevsimi birden yaşıyoz sabah sıcaktan pişiyoz öğlene doğru bir fırtına bir yağmur akşamda ayaz donuyoz valla bide bugün fındık büyüklüğünde dolu yağdı artık hastaneye extra battaniye götüreceğim galiba kendime ve kızkardeşime herşeyimiz hazır yarın tekrar bit kontrol edicez kızzkardeşime gerekli şeyleri anlatıcağım oda yapacak hastanede offf offf kıslar işte haberler böle bende şimdilik hepinize sevgiler ve öpücükler hastaneden dönünce yazarım kendinize ii bakın bana dua edin unutmayın....

Son düzenleme:
hoşgeldin gizemcim oğluşun nasıl, neler yapıyor, çok ağlıyor mu, ne kadar uyuyor..geceleri uyanıyor mu...bebişini ilk emzirdiğin zaman neler hissettin...kiloların bir kısmı gitti mi...kendini nasıl hissediyorsun, ağrıların devam ediyor mu.....kafamda ne kadar çok soru var bir bilsen..

mrbbbbb kızlarrrrrrrrr
biz geldikkkkkkkk
kızlar çok şükür allhın izniyle bebişime kavuştum
darısı kalanlarımıza
happy nazecim sizde kavuşuyomuşsunuz pazartesi yavrularınıza allh yardımcınız olsun
allah hepinizi kurtasın canım arkadaşlarımmm
kızlar ilk günler çoooook zor hazırlıklı olun mercencım senin yaşadıklaının yaşadım sütüm gelmedi çok üzüldüm çok aağladım öok şükür bugün az geliyoda çoçuk uyumaya başladı nerdeyse mamaya başlıyacaktım valla çok zorlandım
ameliyattan önceki akşam yatmadım sonrasındada yatamadım bbebişten
gizemim canım hoşgeldin tabi oğluşunda çooooooook sevindim canım iyi olmanıza nasıl oğluşun eminim çok tatlıdır ayyyyyyyyy canım benim nekadar kiloda doğdu bizi habersiz bırakma canım öp mis kokulu oğlunu benim içinŞeniz

slm şekerlerrr nasılsınız bugün doktorumuza gittik pazartesi günü sezeryanımız gerçekleşecek kızkardeşimde yolda yarın sabah burda olacak ben ii sayılırım aslında diilim korkuyorum tedirginim acayip derecede içim pırpır ediyo korkumdan ya napıcam bilemiyorum gerçi doktorumda bugün farkına vardı bunun beni sakinleştirmeye çalıştı ama nafile kızımız 3200 olmuş 47 cm de boyu var herhangibir sorun yok gayet ii durumumuz pazartesi sabahtan ameliyat öncesi bir kontrol daha olacak ve sonra hastaneye yatışa gidicez öğlen 11-12 arası sezeryanımız olacak kızlar bana dua edin emi hayırlısıyla sağlıklı sıhhatli doğumumu yapayım bi yandan bizz burda 3 mevsimi birden yaşıyoz sabah sıcaktan pişiyoz öğlene doğru bir fırtına bir yağmur akşamda ayaz donuyoz valla bide bugün fındık büyüklüğünde dolu yağdı artık hastaneye extra battaniye götüreceğim galiba kendime ve kızkardeşime herşeyimiz hazır yarın tekrar bit kontrol edicez kızzkardeşime gerekli şeyleri anlatıcağım oda yapacak hastanede offf offf kıslar işte haberler böle bende şimdilik hepinize sevgiler ve öpücükler hastaneden dönünce yazarım kendinize ii bakın bana dua edin unutmayın....
selenscim canım hayırlı doğumlar arkadaşım dualarımız sizinle herkes doğuruyo bebişine kavuşma sırası sende hadi hayırlısı Şeniz

Happycim hadi hayırlısı canım..Bu gidişle normal yoldan doğuran pek olmayacak aramızda galiba..:1rolleyes:

Saadetçim senin için en rahatı neresiyse orada kalman daha mantıklı ama kayınvalidende olman daha bir avantaj gibi geldi bana sanki ..

Eylülcüm aslına bakarsan evdeyim ama artık bir odadan diğerine geçmek bile yorucu olabiliyor benim için ..Ve artık komik bir şekilde köy ağaları gibi oturmaya başladım..Yani bacaklarımı tam iki yana açmadan oturamıyorum..

Ridacım evet canım ya ..Aynı zamanda yapacağız ama senin oğluşta benim oğluş gibi pek keyfini bozmuyo sanırsam..Oh anne taşıyo tabi nede olsa paşa paşa..Ekmek elden su gölden..:roflol: Canım ya bakalım belki senin bebiş babasını bekler..Allah eşine de bebeğine de sağlıkla kavuşmayı nasip eder İnşallah canım..Annen de geldi sanırım. Artık hazırlıklarını bitirdiğine göre rahatlamışsındır biraz..
ebrucum nerelerdesin canım birgün görmesek doğurdumu acaba diyorum burda olduğuna göre daha duruyo bebiş:roflol:vakti saati geldimi bidakka durmaz en son benmi doğurucam yoksa 19 mayıs dedi doktor ama nasıl geçicek iki hafta bilmiyorum kendine iyi bak arkadaşımŞeniz

ayy evet yaaa pzt baya sezeryala doğum yapılacak naze,happy,selenss ALLAH sağ sağlım bebeklerini kavuşmayı nasip etsin.nazecim sende baya sabrettin 37.haftaya kadar dayandın zorlandın sağ sağlim kızına kavuşman dileğiyle burdan iyi haberlerinizi bekliyoruz.gizemcim ne güzel sende bebeğini aldın kucağına emzirmek onu koklamak ne güzel değilmi ama bazen bakıyosun karnın boş gibi ne tuhaf bir duygu demi onu anlatırmısın ben biraz unutmuşum :)) ebrucum seninde iyi olmana sevindim doğum yaptığını düşünmehye başlamıştım nerdeyse,kayınvaliden demekki o kadar da düşüncesiz değilmiş bee .)) ridacım eşinin gelmesine kaç gün kaldı aman banyoya dikkat et sıcak suyla yapma sakın benim her banyodan sonra hep sancım oluyo mutlaka ılık suyla yap duşunu uzan sancı geçio geçmiyosaaaaa!!!!! :)) zamanında gelir İNŞALLAH eylülcüm senin bu 2.gribin çalıştığın yerde kapıyorsun sanırım dinlen sıvı al bol bol.saadetcim insanın evi gibisi olurmu hiç annesinin evi bile kendi evi gibi olmuyor evlendikten sonra...daha çok yazmak isterdim ama sandalye başında oturması çok zor 12 mayısta kontrolümde herhangi bir sanvı vs varsa 16 mayıs yoksa 20 mayıs sezeryan günümüz hayırlısı hepimiz için olsun...sevgiler

Gizemcimmm gözünaydın cnmm,,,Biz geldik yazını görünce gözlerim doldu valla....Ayyy cnmm benim Allah analı babalı büyütmeni nasip etsin inşallah....Çok duygulandım, Arda bebeğini öpüyorum cnm.....

X