2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

sağol canım benim murgizcim yaaa benim takvim gitti nereye kopyalayıp yapıştırıcaktım imza bölümü çıkmıyo bende deli olcam uğraşmaktan

Nazecim umarim hersey senin icin iyi gider.Normal dogum diye israrci olmana da ayrica sevindim.Sende ilk dogumundan biliyorsun cunku.Keske benimde secme sansim olsaydi.Bak geceniin 4 u ben ayaktayim ,uyku yok.Bebisimi de cikartmiyorlar hastaneden.Hangisi icn uzulsem sasiriyorum.
Kizlar biliyorum cogunuz su sancilardan korkuyorsunuz.Ama korktugunuz kadar zor degil.Goz acip kapayana kadar cekiyorsunuz belli bir donem,sonrasinda zaten uyustugunuz icin gecip giidiyor Ama sezeryanin sonrasi daha zor....Allah herkese su gibi akip giden agrisiz dogum versin.
B u arad sorucam unuttum su ustte gorunun cizgiler ne anlama geliyor bilen var mi?Murgizcim senin ki bayagi bi yol almis sen bilirsin belki

mercancım hayırlı olsun bebeşin doğmuş darısı bizlere inşallah canım bebeğin neden hastanede yatıyor bu arada ben kaçırıdm orayı canım yukardaki çizgileri bende bilmiyorum a.s.a.s.

kızlar size takvimi ayrıntılı anlatayım:smiley-cool:sırasıyla:smiley-cool inş anlatabilirimde sizde yaparsınız
1)şu linke tıklayın
http://tickers.baby-gaga.com/pregnancy.php
2)burada due date yazan tarihe beklenen doğum tarihinizi yhazın ve istediğiniz renk ve takvimi seçin
3)takvimin üzerine tıklayın
4)yeni bi sayfa açılacak orda altta bulunan yes ı know about cord blood blanking yazan yere tıklayın
5)sonra çıkan sayfadan url ile başlayan kısmın ikinci bölümünü kopyala yani şöle bişiy olcak (http://tickers.baby-gaga.com/p/dev131pb___.png)başını ve sonlarını kopyalamayacan
6=)kontrol panelinizde detay bilgilerinize girin en altta bulunan kilo boy cetveline yapıştırınca olması lazım
kolay gelsin
olmadısa yine söleyün:icecream:

bak canım burdan yap yapamazsan doğum tarihini söle ben yapim:icecream:

Kızlar dün kontrole gittim...önce ultrasona girdim...prensesim 3128 gr olmuş...sonra nst ye girdim sancılar yüksek çıktı doktor sancılara bakarak açılma varmı bakalım dedi ve baktı ki 1 cm açılma olmuş yatış verdiler hemen..gece yarısında açılma 3 cm oldu ama saat 12 den sonra serumlardan dolayı sancılarım durdu..ama kısa bir süre için olduğunu söyledi doktorum...şimdi izinli kısa bir süreliğine evime geldim ama heran doğuma gidebilirim...Şuan için sancılarım var yine ben normal doğum da ısrar ettiğim için bekliyoruz...yoksa dün için doktor sezeryanı hazırlıyordu ben istemiyorum deyince normal doğuma karar verildi...Şuan için herşey normal seyrinde dua edin kızlar biran önce kurtulayım...

Bu arada mercan doğum yapmış maşallahhh allah bebeğine ve kendine mutlu huzurlu günler nasip etsin...Mercancım kutluyorum cnm seni bebeğini öpüyorummmm............
nazecim iyi haberlerini bakliyoruz canım doğurda gel üçüncü bebeğimiz geliyo ne güzel:teytey:inşallah bir avazda kurtulursun canım

Nazecim umarim hersey senin icin iyi gider.Normal dogum diye israrci olmana da ayrica sevindim.Sende ilk dogumundan biliyorsun cunku.Keske benimde secme sansim olsaydi.Bak geceniin 4 u ben ayaktayim ,uyku yok.Bebisimi de cikartmiyorlar hastaneden.Hangisi icn uzulsem sasiriyorum.
Kizlar biliyorum cogunuz su sancilardan korkuyorsunuz.Ama korktugunuz kadar zor degil.Goz acip kapayana kadar cekiyorsunuz belli bir donem,sonrasinda zaten uyustugunuz icin gecip giidiyor Ama sezeryanin sonrasi daha zor....Allah herkese su gibi akip giden agrisiz dogum versin.
B u arad sorucam unuttum su ustte gorunun cizgiler ne anlama geliyor bilen var mi?Murgizcim senin ki bayagi bi yol almis sen bilirsin belki

canım ilk çizgi üyelerin ne kadar puan verdiği sana ikinci çizgi ise yeşil olan nekadar kk da aktif olduğun yani geçirdiğğin süre
canım ya çok şükür hbak kurtuldun o ağrılarda geçer canım ya niye kızını çıkartmıyorlar anlatırmısın
buarada betülden de haber yok onunda 1 cm açıklık vardı

mercancım bebeğin tam doğum tarihinide yaz ki canım kardelen doğum yapanlaera eklesin canım
buarada iyileş biraz doğum hikayeni bekliyoruz

KIZLAR SAGOLUN ....dogum hikayemi ayperinin actigi sayafaya yazdim.....Bu arada evet kardelencim beni de ilave eder miisn 18 nisan cuma .......

yok yarencim canım kızarmıyım sana sen kızma dün çok yoğundum sadece teşekkür ettim sana
ya evet şaka maka az kaldııı canım bendede vi stress var bebişimi etkilemekten korkuyorum elimde değil ama azaltmaya çalışıyom ham,ilelikte hiç duygusallaşmamıştım asabileşmemiştim iki gündür bir garibim gerçi iki gündür eşimde biraz beni gerdi sağolsun doğumuma bi hafta kalmış o benle ilgileneceğine dün dr da bu günde alışveriş yaparken elimde olmayan şeylerden dolayı yok geç kaldım yok geç kalcam diye beni gerdi halbuki beni rahatlatmasını beklerdim
bide 9 aydır yalnızım evdeyim beni gezdirmek aklından bile geçmez<ken bir haftadır önce görümcenm sonra dünde annem burda diye ankara izmirden gelen iş arkadaşlarına diyarbakırı gezdirtiyo kahvaltılara yemeklere çıkartıyo zoruma gitti bee
ben onun için çoçuk yapim oda bukadar duyarsız olsun
halada kendimi germemeye çalışıyorum minik yavruşum için ama iki gündür davranışları zoruma gitti ben canımın oğlumun derdimdeyim o işinin derdinde

Murgizcim sen nasilsin?buarada nazeyi 3. sayarsak 4.mayis annesi sen miisn aramizda?Hastanede hepinizi tek tek dusundum..Oyle ete kemige burunmussunuz ki kafamda.hepiniizi sadece birer isim degil sahis olarak gordum gecmeyen hastane gecelerinde....Herkes iiii gordugum kadariyla bir tek kayrayi bgoremedim.yasemini degorur gibi oldum......

Ridacim dogum esnasinda sanki senin dua eden sesini duydum kimbilir belki de farkli zaman dilimlerinde tamda ayni anda denk gelmistir.sagol.O an insanin tutanacak bir seye ihtiyaci oluyor.Allah hpinizin duan edenini bol etsin

mercancım bebişin gelmiş hayırlı olsun canım allah sağlık mutlulukla uzun ömürler versin öptüm..

mercancım bende iyiyim haftaya geliyo benim bebiş:))
çok heycanlıyım vede gerginim aynı zamanda allh sağlık versin hepimize canım sağol
yaeminde erken doğum tehdidi geçirdi durdurmuşlR annesi gilde şu an fazla girmiyo şimdi aramıza inş iyidr o ve oğluşu
kayradan da haber yok evet:KK43:
anneside onlarda inş iyidirler
betülün sancıları ve açılması var
yani anlayacağın aryık bebişlerrrrrrrr yavaş yavaş geliyolar
eee artık mayısta geliyo dimi
sağlıkla gelsinler de

nazecim, hadi hayırlısı ya.... 3. bebişimiz geliyo anlaşılan!:dance:
sana sormak istediğim, çok mu sancı çekiyorsun? birde hani muayenede 1 cm açılma demişler, sonra da 2 cm. daha olmuş ya, o esnalarda sen çok ağrı sancı hissediyormusun? ve o halde eve nasıl döndün:uhm::a015: hani yatırıp bekletmiyolar mı?
hayırlısıyla inş. istediğin gibi bir doğum olur. ben epiduralle normal doğum istiyorum. sanıyorum böyle 3-4 cm açılma olunca artık operasyona başlayabiliyorlar. ya doğumda belden aşşağımın uyuşacağını bildiğimden (inş. bi terslik olmasza!) şu sancı ve açılmanın olmasını bekleme sürecinden daha çok korkuyorum açıkçası:a015:

ebrucuğum yorumun için tşk. bende öyle düşünüyorum. ama bugün dr. arayıp sormayı düşünüyorum neden cumaya aldınız randevuyu, ters bişey mi var diye:uhm: ve durumu izah edeceğim. bakalım..
hepinize sevgilera.s.

sorum arada kaynamasın diye tekrar yazdım:) sevgiler..

yok yarencim canım kızarmıyım sana sen kızma dün çok yoğundum sadece teşekkür ettim sana
ya evet şaka maka az kaldııı canım bendede vi stress var bebişimi etkilemekten korkuyorum elimde değil ama azaltmaya çalışıyom ham,ilelikte hiç duygusallaşmamıştım asabileşmemiştim iki gündür bir garibim gerçi iki gündür eşimde biraz beni gerdi sağolsun doğumuma bi hafta kalmış o benle ilgileneceğine dün dr da bu günde alışveriş yaparken elimde olmayan şeylerden dolayı yok geç kaldım yok geç kalcam diye beni gerdi halbuki beni rahatlatmasını beklerdim
bide 9 aydır yalnızım evdeyim beni gezdirmek aklından bile geçmez<ken bir haftadır önce görümcenm sonra dünde annem burda diye ankara izmirden gelen iş arkadaşlarına diyarbakırı gezdirtiyo kahvaltılara yemeklere çıkartıyo zoruma gitti bee
ben onun için çoçuk yapim oda bukadar duyarsız olsun
halada kendimi germemeye çalışıyorum minik yavruşum için ama iki gündür davranışları zoruma gitti ben canımın oğlumun derdimdeyim o işinin derdinde
erkek milleti hepsi aynı galiba dün bende çokkkkkkk gergindim sinirimden ağladım anılın yüzünden ben azar yedim eşimden evlat işte yinede kızamıyosun ama bugün iyiyim gece olucak diye korkuyorum yatamıyorum malesef bir an önce geçse şu günler mercanda teskereyi aldı sıra ya sende yada nazede hadi hayırlısıŞeniz

Happy spk.....Canim ,tahmin ediyorum ki sanci cekmek seni korkutuyor.Bu da cok normal...Insanin aklinda dogum ve sanci denince su klasik turk filmlerinde evede dogum yapilan filmler geliyor...Kadinlarin avaz avaz bagirip yatak baslarina tutundukalari.
Bende dogum yapana kadar cok feci acilar cekecegimi dusunurdum.Aama inan ki oyle buyyuk bir sanci cekmiyorsun .sadece regl sancisi gibi ...suanda da zaten arada belki buna benzer sancilar cekiyorsun....Zaten ilk sancilarin basladiginda cok hissetmeden rahim acilmaya basliyor.Sen hissedip hastaneye gittiginde de sanirim 5cm acildiktan sonrasi cok kolay uyusacaksin ve hayirlisiyla bebegine kavusacaksin.Umarim anlatabilmisimdir.Sadece regl sancilarini dusun onun cok cok fazlasi degil.Dogru nefes alis verisin cok onemli...Allah bir avazda kurtarsin

erkek milleti hepsi aynı galiba dün bende çokkkkkkk gergindim sinirimden ağladım anılın yüzünden ben azar yedim eşimden evlat işte yinede kızamıyosun ama bugün iyiyim gece olucak diye korkuyorum yatamıyorum malesef bir an önce geçse şu günler mercanda teskereyi aldı sıra ya sende yada nazede hadi hayırlısıŞeniz

evet canım erkekler içimizde bir can taşodığımızı unutuyorlar çokça neyse bende sakinleştim biraz son günleriminde etkisi çok hassasım ama tabi ağrıyı çekcek olan biz canı tehlikede olan biz

Happy spk.....Canim ,tahmin ediyorum ki sanci cekmek seni korkutuyor.Bu da cok normal...Insanin aklinda dogum ve sanci denince su klasik turk filmlerinde evede dogum yapilan filmler geliyor...Kadinlarin avaz avaz bagirip yatak baslarina tutundukalari.
Bende dogum yapana kadar cok feci acilar cekecegimi dusunurdum.Aama inan ki oyle buyyuk bir sanci cekmiyorsun .sadece regl sancisi gibi ...suanda da zaten arada belki buna benzer sancilar cekiyorsun....Zaten ilk sancilarin basladiginda cok hissetmeden rahim acilmaya basliyor.Sen hissedip hastaneye gittiginde de sanirim 5cm acildiktan sonrasi cok kolay uyusacaksin ve hayirlisiyla bebegine kavusacaksin.Umarim anlatabilmisimdir.Sadece regl sancilarini dusun onun cok cok fazlasi degil.Dogru nefes alis verisin cok onemli...Allah bir avazda kurtarsin

mercancığım, aynen düşündüğün gibi korkularım:eek: yani doğum sancısı deyince aynen o klasik görüntüler kafamda yer etmiş :a015: ya, bide hep çevremde duyduğum sancısı başlamış, yatmış hastaneye, bilmem kaç saat sancı çekmiş, yok yeterli açılma olmamış da suni sancılar vermişler, yine saatlerce beklemişler, daha doğumhaneye bile alınmamış yani düşün.. insanlar bekliyor daha kapılarda.. ya 2 gün yatan bile duydum doğumun başlaması için! Birde derler ya ilk doğum 8-12 saat arası sürebilirmiş diye.. oooff.. inşallah kısa sürede öyle ağrıdan kıvranmadan doğuruveririz hepimiz:nazar: birde regl sancıları gibi falan demişsin ya, benim o sancılarım çok pis olurdu yajeyyar inşallah şu epidural yöntemi zamanında devreye girer, tek umudum o!!
sevgilera.s.

X