2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

allh allh nazeye yazdığım bi mesaj kaybolmuş bidaha yazayım bareee
nazecim canım inş biraz daha bekler kızın ilaç almaman iyi bari canım ya sağlıklı gelsinde yavrun ne zaman geldiği önemli değil bence
çok şükür betülle senin doğum haberini bekliyoduk ne güzel ki şimdilik minik kızlarımız yerlerinde kalmayı tercih ettiler:)

Betülcüm annem bana bu sene kızlar daha erken doğuyormuş diye bişey söyledi..Forumun gidişine bakılırsa galiba gerçekten öyle..Bizim oğluşlar ağır abi olcaklar galiba.:roflol:.Hiç istiflerini bozmuyolar..

Kayınvalidenlerin gitmesine üzülme canım ya..Zaten çok fazla anlaşamıyordunuz sanırım o yüzden lohusalıkta seni daha fazla germesinler..

Ebrucuğum, doğru bir gözlem anneninki galiba, şu an 37+5'deyim, sezeryanla 5 mayıs olan doğum tarihimi doktorum bebeğim çok aşağıya indiği için 28 Nisan'a aldı, 3 gün kaldı bana da :1shok:

Ayrıca geçen cumartesiden beri kasıklarımda inanılmaz baskı var, needeyse yürüyemeyecek duruma geliyorum bazen. Doktorum normal olduğunu söyledi, ama gerçekten çok zormuş son haftalar.
benneyaptımki

ebrucum ben de son günlerde iyice wc den çıkmaz oldum..bugün üç-dört bardak ancak su içtim..ama hala bebiş baskı yaptıkça uğruyorum wc ye..
öyle yorgunum kiiiii....ayaklarımın bu kez ikisi birden balon gibiiii
görümcemin 4 yaşındaki oğlu evdeki bayrakla oynuyordu kızdım elinden aldım. sen misin elinden alan..koşarak geldi habersizce karnıma bir kafa attı neye uğradığımı şaşırdım..kimse de yok çevremde kalakaldım öylece..çocuk diye birşey de diyemiyorsun...Allah korudu oğlumu..yoksa ben ne yapardım?

Aman ALLAHım burcuye senin doğum 3 gün sonra mı? Allah yardımcın olsun canım..bebişine kavuşmana az bir zaman kalmış..darısı başımıza..

Günaydın arkadaşlar,

Siteye bi haller olmuş, manyak hızlı çalışıyo..Maşallah maşallah :)) Ama keşke bu hız biz çok yoğun yazıştığımız dönemde olsaymış :))

Gizemcim düğün bu pazar. Aslına bakarsan gitmek niyetinde falan değilim..Yani gidebilecek gücüm de yok çünkü her geçen gün bebek biraz daha aşağıya iniyor bugün sanki dünkünden daha bi aşağıda..Bu arada kilo almam durmuştu ama bir haftadır yeniden kilo alıyorum aslında kilo alacak şeylerde yemiyorum ama bebek büyüyo galiba. Bakalım bi mazeretle kaytarmaya çalışcam ama eşimde gitmek istemiyorum dediğimde çok bozuluyo, neler yaşadığımı anlayamıyo pek galiba..

Yarencim valla bazen nasıl olupta onlara karşı bu kadar sabırlı olduğuma ben bile hayret ediyorum..Acaba bana okuyup üflüyolar mı diye düşünmeden de edemiyorum hani..Eşim durmadan "benim annem evliya" der..Gerçi pek evliyalık bi durumlarını görmedim ama kendi menfaatlerine iş yapmayı, işlerine gelmediğinde ortadan kayboluvermeyi pek iyi beceriyolar..

Burcucum evet son haftalar gerçekten çok yorucuymuş ben artık kahvaltı hazırlarken bile çok zorlanıyorum..En iyi yapabildiğim şey oturmak..Ve yine bu sabah parmaklarım şiş vaziyette uyandım..Hayırlısıyla bi doğursaydık..fisfisfis

Nazecim bencede doktoruna sormanda fayda var..Bebişede sana da bişey olmasın..Canım ya inşallah kolaycacık doğurursun..Bu ikinci doğumun olduğu için en azından doğum anına ilişkin tecrüben var..Allah yardımcın olsun canım..

Ridacım geçmiş olsun canım..Bizde erkek çocuklarına malesef önce kavga etmek itip kakmak zarar vermek öğretiliyor..Açıkçası bende korkmuyor değilim oğlum olduğunda kavgacı olsun istemiyorum ama çevreye baktığın zamanda kendini bi şekilde koruması gerekiyo..İkisini nasıl dengeleyeceğim hiçbir fikrim yok..Belki küçük yaştan itibaren spora yönlendirip en azından kendini savunmasını öğretmek gerek..Tuvalet olayı da benim için komediye döndü.. Bazen 10 dk arayla gittiğim oluyor..Bebişlerin ilk oyuncakları annelerinin mesanesiymiş ya..Benim oğluşta sıkıldıkça oynuyo heralde..

allh allh nazeye yazdığım bi mesaj kaybolmuş bidaha yazayım bareee
nazecim canım inş biraz daha bekler kızın ilaç almaman iyi bari canım ya sağlıklı gelsinde yavrun ne zaman geldiği önemli değil bence
çok şükür betülle senin doğum haberini bekliyoduk ne güzel ki şimdilik minik kızlarımız yerlerinde kalmayı tercih ettiler:)

Murgizcim cnm benim, ben pek fazla oturamıyorum burda o yüzden mesajlara tam olarak bakamıyorum gözümden kaçmış olabilir cnm..Çok şükür cnm ilaçlardan kurtuldum...öyle tuhaf bir durum var ki ben ilaçları alırken çok kötüydüm oysa şimdi daha rahatım..söylediğin gibi sağlıklı olsunda ne zaman geldiği artık büyük sorun değil..çok şükür tehlikeli dönemleri atlattık...güzel kızım benim artık endişe etmiyorum çok heyecanlıyım gelmesini bekliyorum...:) cnm seninde çok az zamanın kaldı heyecanın benimkinden daha fazladır senin çünkü tarihi belli sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın oğluşunu inşallah...Dualarım seninle cnm...

Murgizcim cnm benim, ben pek fazla oturamıyorum burda o yüzden mesajlara tam olarak bakamıyorum gözümden kaçmış olabilir cnm..Çok şükür cnm ilaçlardan kurtuldum...öyle tuhaf bir durum var ki ben ilaçları alırken çok kötüydüm oysa şimdi daha rahatım..söylediğin gibi sağlıklı olsunda ne zaman geldiği artık büyük sorun değil..çok şükür tehlikeli dönemleri atlattık...güzel kızım benim artık endişe etmiyorum çok heyecanlıyım gelmesini bekliyorum...:) cnm seninde çok az zamanın kaldı heyecanın benimkinden daha fazladır senin çünkü tarihi belli sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın oğluşunu inşallah...Dualarım seninle cnm...

amin canım benim hepimiz sağlıkla kavuşalım bebişlerimize sağlıkla
nazecim çokda oturma zaten rahatsız oluyosan ilaçlarda tabi seni etkiliyodu çok şükür bak onlardanda kurtuldun hayatta herşy geçiçi hastalıkta mutlukda acıda ömürde herşeyi teker teker yaşıyoz işte allh hayırlı kaderler versin bizlere ve bebeklerimize

ayyyyy sorma nazecim heycanlıyım tabi bide korkuyorum ne yalan söyleyim
ya bide bugün biraz sancım oldu ama çok zorladı beni geliyo sandım çok şükür şimdilik yok daha sancı çok şükür

ebru az kalmış düğüne ya
ya biliyom gitmek istemiyon ama gitmek istesende zor gidersin bence ben artık evden çıkmaya korkuyorum akşamları annemle biraz yürüyoruz hava almış oluyom ondada dün zorlandım
bugünde sancım olunca evden çıkmaktan korkuyorum valla
bi şekil gitme ya bide ben bu halimle insan haline çıkmkda istemiyorumkarnım kocaman elim ayağım şiş yüzümün şekli değişti burnum patlıcan kadar
yani bu halimle isteyeceğim son şey bir düğüne gitmek
ebru bence sende çok şiş var dikkat da ediyomuşun
ya benim iştahım azaldı sizin nasıl zorla yiyorum ya kilomda çoktandır aynı 66-67 şimdiye kadarda çok şişim yoktu iki gündür falan ellerim ayaklarım şişkooooo olmuş çok komik
ben günde 5 lt su ile şişiyosam az su içenleri düşenemiyom valla

ebrucum ben de son günlerde iyice wc den çıkmaz oldum..bugün üç-dört bardak ancak su içtim..ama hala bebiş baskı yaptıkça uğruyorum wc ye..
öyle yorgunum kiiiii....ayaklarımın bu kez ikisi birden balon gibiiii
görümcemin 4 yaşındaki oğlu evdeki bayrakla oynuyordu kızdım elinden aldım. sen misin elinden alan..koşarak geldi habersizce karnıma bir kafa attı neye uğradığımı şaşırdım..kimse de yok çevremde kalakaldım öylece..çocuk diye birşey de diyemiyorsun...Allah korudu oğlumu..yoksa ben ne yapardım?

canım allah korumuş yavrunu dedğin gibi oda çoçuk ne diyecen minnacık bebeye

Ebrucuğum, doğru bir gözlem anneninki galiba, şu an 37+5'deyim, sezeryanla 5 mayıs olan doğum tarihimi doktorum bebeğim çok aşağıya indiği için 28 Nisan'a aldı, 3 gün kaldı bana da :1shok:

Ayrıca geçen cumartesiden beri kasıklarımda inanılmaz baskı var, needeyse yürüyemeyecek duruma geliyorum bazen. Doktorum normal olduğunu söyledi, ama gerçekten çok zormuş son haftalar.
benneyaptımki

burcu seninde az kalmış hem günlerimiz hemde sezeryan tarihlerimiz yakın bende ya 30 u yada 1 inde kavuşacam inş yavuşuma
sağlıkla alırız inş kucağımıza

ayyyyy sorma nazecim heycanlıyım tabi bide korkuyorum ne yalan söyleyim
ya bide bugün biraz sancım oldu ama çok zorladı beni geliyo sandım çok şükür şimdilik yok daha sancı çok şükür

Cnm, hiç korkma sadece bebeğini düşün aklına zor olacağı yada kötü olacağım gibi düşünceler sokma..Bu senin daha önce yaşamadığın bir durum..herkesin doğum sancısıda farklı o yüzden kendi yanlış yönde kurma..Birde dinlendiğin zaman geciyorsa sancıların onlar yalancı sancılar...Ritmik ve zaman aralığı düzenli değilse zaten doğum sancıları değildir...Kendini sakin tutmaya çalış Allah yardımcın olsun cnm..

Cnm, hiç korkma sadece bebeğini düşün aklına zor olacağı yada kötü olacağım gibi düşünceler sokma..Bu senin daha önce yaşamadığın bir durum..herkesin doğum sancısıda farklı o yüzden kendi yanlış yönde kurma..Birde dinlendiğin zaman geciyorsa sancıların onlar yalancı sancılar...Ritmik ve zaman aralığı düzenli değilse zaten doğum sancıları değildir...Kendini sakin tutmaya çalış Allah yardımcın olsun cnm..

canım öyle davranmaya çalışıyom sakin ve iyi olumlu düşünüyorum
allh hiçbirimize kötü getirmesin inş
ya evet geçti dinlenince ama çok fenaydı nazecim ben çok korkmadım ama eşim ile annme çok korktular annem diyo rengin kıpkırmızı oldu çok kötü görünüyodun diye eşimde daha bi korktu çok komiktiler vallalaelaelaelaelae
canım sen aylardır bu ağrıları çekiyosun allh yardımcın olsun inş ödülünü alacan bu sıkıntıların

ay kızlar iki gündür yoktum neler olmuş böyle.
burcuye şimdiden hayırlı olsun canım çok az kalmış bebişini kucağına almana hayırlısı olsun.

naze ve betül sizinkiler de yakın görünüyor. hadi hayırlısı. bakıyorumda prensesler prenslere inat önden önden geliyolar.

betülcüğüm boşver canım kaynananların gitmesi senin için daha iyi olur bence. loğusalıkta rahat edersin bari. eski kadınların doğum hikayeleri bitmez zaten.(genelde) doğurdum hemen ayaklandım, iş yaptım falan diyip dururlar.

gizemciğim senin de az kaldı canım mayısın ilk oğlu seninki mi olacak ne. bu arada eşini fazla takma canım hepsi aynı işte. benim kide gelişi 1-2 gün erteleyebilirim ablam da benimle gelmek istiyor onu bekleyebilirim dedi. ben de ablanı durumu benimkinden daha acil bekle tabi istersen hiç gelme dedim. başka ne denir ki bu lafa.

ebrucuğum boşver canım kaynananı. seni bu halinle düğüne götürüp birde ne giyeceğine mi karar veriyor. abartmasın o da. ay beni bile sitrese soktu bu kadın ya.

yarenciğim benimde sancım yok ama bebek hareketlerinden dolayı canım yanıyo arada. belki seninki de ondandır. yerleri daralınca kızıyorlar mı ne annelerinin canını yakıyo sıpalar.

ridacığım

elifciğim (mercan) iyi olmana sevindim canım. umarım bebişin de iyidir canım. nasıl yaparlar böyle bir hatayı anlamıyorum. insan hayatı bu kadar ucuz mu ya. dosyanda alerjinle ilgili bilgiler boşuna mı duruyor. tıbbi müdahalelerde dikkat edilsin diye yazar ama ....

ridacığım aman dikkat canım. benim de arkadaşımın oğlu bebeğe sarılacağım diye bana sarılıp kafasını karnıma bi koydu ki. çocuk ama de diycen. kendince karnımdaki bebeğe sarılıyor işte. canım bebişin durumunun iyi olmasına sevindim. çatı muayenenin neden korkunç olduğunu anlamadım. en mi çekindin yoksa dr mu hoyrat davrandı canım anlamadım. benim ki çok rahat ve kısa sürmüştü.

eylülcüğüm senin için çalışmak zordur emini. . ben 1 aydır izindeyim. ama benim şansım mesleğim işte. yaz tatili giriyor araya. izin eğititim öğretim yılını kapatıyor zaten. allah kolaylık versin canım

kızlar umarım kimse yi atlamamışımdır. eğer unuttuğum birileri varsa kusura bakmasınlar olur mu.

Kizlar birkac gundur giremiyorum ama aklim hep sizde....
Bugun Kayra tam 1 haftalik oldu teyzeleri :sm_cool::teytey: 2gun once kizima kavustum ,insan koklamaya doyamiyor,opmeye kiyamiyor..Allah hepnize tez zamanda saglikla ,sihhatle ve kolaylikla yasatsin bu duygulari....
NAZECIM, giremedigim donemde aklim hep sendeydi..Girer girmez senin yazilarina baktim....Canim sende zorlu bir hamilelik gecirdin ,ama cok guclu birisin..Allah hayirlisiyla yavruna kavusmayi nasip etsin.Inan senin kadar heyecanla bekliyorum sevinc haberlerini
Burcu Allah bir avazda kurtarsin.Bizi habersiz birakma....Artik etle tirnak gibi olduk...Herkesin aklinin bir kenarinda mutlaka k.k kadinlari oldugunu dusunuyorum.
Ridacim yazdiklarin beni yine cok duygulandirdi canim....Kaza icinde gecmis olsun..Sen nasilsin bu arada?Esinden yeni bir haber var mi?
Ebrucum,su kiyafeyle ilgili yorumuna cok guldum hemde katila katila,gerci sonra dikislerim bayagi bir sizladi ama olsun.Erkeklerden anlayis beklememek lazim biliyorsun..Bugun esimle kavga ettik.Annem markete gitti.Bende kizlarin ikisinide uyuttum,biraz uzandim.Esim hala logusa oldugumu unutup bana telefonda bebege cikip gaz yapmayan biberon almami soyluyor.Halbuki kendi yolunun uzeri..Aksam gelirken halledebilir..Artik gerisini sen dusun....
Murgizcim sen ne durumdasin?az kaldi.Hepiniz adina o kadar heyecanliyim ki.....Artik bebislerin tarihleri yaklastikca,acaba sira degisecek mi ,3. bebek hangisi olacak diye....Bu cok heyecanli bir film ya da mac izlemek gibi birsey......Hepiniz icin hayirlisi olsun......
Kizlar gecen dogumumda olmadi ama bu dogumumda hastanede oldugum gunler boyunca o kadra cok kabus gordum ki.....Anneme anlatinca logusanin basinda bu yuzden beklenir dedi.....Bir insan bir uykuda kac ruya gorur ki....zaten tavsan uykusu uyuyor insan .habire gece gunduz dr veya hemsireler girdigi icin uyuyup uyandikca gormedigim kabus turu kalmadi,o kadar okuyup uflememe ragemen ...Uyumaya korkar olmustum.Sukur gecti simdi.....Loguslara o yuzden kirmiizi kurdele baglanirmis...bilmiyorum ne kadar dogru artik

Sekertas canim sagol......Burada da bazen oluyor iste..gecnd ehaberlerde gormustum bmilli yuzucumuz burada ihmal yuzunden oldu......Bu kadarla kladigina seviniyorum..

Sen nasilsin bu arada....Bazilarimiza gore daha sanslisin sanirim.....

Sekertas canim sagol......Burada da bazen oluyor iste..gecnd ehaberlerde gormustum bmilli yuzucumuz burada ihmal yuzunden oldu......Bu kadarla kladigina seviniyorum..

Sen nasilsin bu arada....Bazilarimiza gore daha sanslisin sanirim.....

evet canım kızların çoğuna göre çok iyi durumdayım ama ben de bunu gendime evham yapıyorum. insan işte hiç birşeyden memnun olmuyoruz herşeye bir kulp.......

şekercim maaşlh de canım inş sonuna kadar böyle devam eder
mercan ve şeker valla keyfim yok pek ağırlaştım şiştim bu günlerde bebişde tam aşağı indi ebrunun dediği gibi tuvalet ihtiyacı çok oluyo arada sancım olıuyo az kaldı sezeryana onun korkusu stresi var
bide dedim ya eşimede kırıldım onunda tatsızlığı var oda bu akşam erkenden geldi etrafımda bu sabahtandır dolanıyo dışardayken çok aradı falan ama ben hala konuşmuyom içimden gelmiyo hiç tadım yok :KK43:
bu son günlerde hayırlısıyla bir geçse sağ sağlim yavrumu kucağıma alsam da bu gerginlikde geçse

mercan ve şeker valla keyfim yok pek ağırlaştım şiştim bu günlerde bebişde tam aşağı indi ebrunun dediği gibi tuvalet ihtiyacı çok oluyo arada sancım olıuyo az kaldı sezeryana onun korkusu stresi var
bide dedim ya eşimede kırıldım onunda tatsızlığı var oda bu akşam erkenden geldi etrafımda bu sabahtandır dolanıyo dışardayken çok aradı falan ama ben hala konuşmuyom içimden gelmiyo hiç tadım yok :KK43:
bu son günlerde hayırlısıyla bir geçse sağ sağlim yavrumu kucağıma alsam da bu gerginlikde geçse

az kaldı canım 5-6 gün daha sık dişini.
bırak dolaşsın etrafında az biraz kadir kıymet bilsinler. benimki de bugün kimseyi beklemem gelen benim geliceğim gün gelsin dedi. eeee güzelim bunlar bu dilden anlıyolar ancak. koy tavrını, nazını yap anlasın hatasını.

gizemcim sakin ol canım son günlerin zaten üzme kendini bizide üzme arkadaşım bebişini düşün mutlu ol Şeniz

ay kızlar iki gündür yoktum neler olmuş böyle.
burcuye şimdiden hayırlı olsun canım çok az kalmış bebişini kucağına almana hayırlısı olsun.

naze ve betül sizinkiler de yakın görünüyor. hadi hayırlısı. bakıyorumda prensesler prenslere inat önden önden geliyolar.

betülcüğüm boşver canım kaynananların gitmesi senin için daha iyi olur bence. loğusalıkta rahat edersin bari. eski kadınların doğum hikayeleri bitmez zaten.(genelde) doğurdum hemen ayaklandım, iş yaptım falan diyip dururlar.

gizemciğim senin de az kaldı canım mayısın ilk oğlu seninki mi olacak ne. bu arada eşini fazla takma canım hepsi aynı işte. benim kide gelişi 1-2 gün erteleyebilirim ablam da benimle gelmek istiyor onu bekleyebilirim dedi. ben de ablanı durumu benimkinden daha acil bekle tabi istersen hiç gelme dedim. başka ne denir ki bu lafa.

ebrucuğum boşver canım kaynananı. seni bu halinle düğüne götürüp birde ne giyeceğine mi karar veriyor. abartmasın o da. ay beni bile sitrese soktu bu kadın ya.

yarenciğim benimde sancım yok ama bebek hareketlerinden dolayı canım yanıyo arada. belki seninki de ondandır. yerleri daralınca kızıyorlar mı ne annelerinin canını yakıyo sıpalar.

ridacığım

elifciğim (mercan) iyi olmana sevindim canım. umarım bebişin de iyidir canım. nasıl yaparlar böyle bir hatayı anlamıyorum. insan hayatı bu kadar ucuz mu ya. dosyanda alerjinle ilgili bilgiler boşuna mı duruyor. tıbbi müdahalelerde dikkat edilsin diye yazar ama ....

ridacığım aman dikkat canım. benim de arkadaşımın oğlu bebeğe sarılacağım diye bana sarılıp kafasını karnıma bi koydu ki. çocuk ama de diycen. kendince karnımdaki bebeğe sarılıyor işte. canım bebişin durumunun iyi olmasına sevindim. çatı muayenenin neden korkunç olduğunu anlamadım. en mi çekindin yoksa dr mu hoyrat davrandı canım anlamadım. benim ki çok rahat ve kısa sürmüştü.

eylülcüğüm senin için çalışmak zordur emini. . ben 1 aydır izindeyim. ama benim şansım mesleğim işte. yaz tatili giriyor araya. izin eğititim öğretim yılını kapatıyor zaten. allah kolaylık versin canım

kızlar umarım kimse yi atlamamışımdır. eğer unuttuğum birileri varsa kusura bakmasınlar olur mu.
şekerciğim hemde nasıl yakıyolar canımızı bebişlerimiz için herşeye değer tepsinler bakalım şekercim benim başımda çok fena ağrı değilde acıyla zonkluyo çıldırıcam ya şu günler geçse bir rahatlasak teker tekerŞeniz

X