2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar drdan geldik hiç bi sorun yok herşey yolunda çok şükür
artık isterse doğabilir dedi haftaya alıyoz dedi
salı günü tekrar gidecez dra ya çarşamnba ya perşembe alcaz dedi yani 30 nisanda olabilir 1 mayısta :)))
bakalım hayırlısı

Elifcim (Mercan) çok geçmiş olsun canım..:1hug:

Allah kızına uzun ömürler nasip etsin canım..Her daim şansı bahtı açık olsun, sağlıklı mutlu bir ömür sürsün inşallah..Mübarek günde doğmuş bebişimiz..Maşallah tombalakta bi kız :nazar:

Kızlarımız geliyo yavaş yavaş bakalım oğluşlarda ilk kim doğuracak..

Sende bizi habersiz bırakma olur mu?? Kızın gelince de yazmaya devam et.. Detayları anlat..İnşallah kızını emzirebilirsin bu kez..

Hepimizde korkuyla karışık bir heyecanla bekliyoruz bebişlerimizi.. :dance: Benim de oğluş hareket ettikçe her yerim acıyo..Bugün biraz sıkıntılıydım..Bebiş gelicem diye sinyal mi gönderiyo acaba :uhm:

hepinize merhaba kızlar! yazdıklarınızı okumakla başlıyorum işe:)
bugün kontrole gittik. yine nst ye girdim. giderken karnım açtı biliyorum:KK43:
sizin deneyimlerinizden okuduklarımdan önce hastane yakınlarında bi yerde yemek ve çikolata yedim. sonra hemen cihaza bağlandım. tabii minnoşumuzun kalp atışları iyi çıkmadı:KK43: ebe geldi baktı, dedi bebek aç!senağlama öyle üzüldüm ki! dedim şimdi yedim ama tabii ona ulaşması 2 saati falan mı buluyo ne? yok 15 dk. dedi ebe. biraz daha bekledik yine aynı. git kek, m.suyu falan bişeyler ye hava al öyle gel dediler.. çok üzüldüm. doktoruma sonucu gösterdik, o da iyi çıkmamış dedi. ama aç olduğumu yeni yediğimi falan izah ettim. tamam bi kere daha gir dedi. ikincide de kötü çıkarsa, üçüncüye bana serum sıvı falan verip yatırıp gözleme almaları gerekeceğini söyledi:KK43: ama daha birinci safhadayız korkma dedi... yani bebeğin içerde bi sıkıntısı olduğunu düşündürürmüş bu durum.. dışarı çıkıp m.suyu ve kek de yedim dediklerri gibi.. sonra yine girdim nst ye. bu kez de aşırı yüksek çıktı 170-180 lerde.. ebe doktorumu aradı bilgi verdi. reaktif falan dedi. dr. da sol yana yatırın bide falan dedi. zaten sol yana yatık vaziyetteydim. bi terslik mi var noldu diye sordum. ebe çok düşük olmasından iyi tabii yüksek olması kalp atışının dedi. ama doktorum bize pztesiye randevu vermişti. ebeyle konuştuktan sonra cuma gelsin görücem demiş.. :uhm: ya şimdi kıllandım ha!! ama ben biliyorum minnoşumuzun bi derdi yok! tek sorumlu düşüncesiz! annesi!! aç aç gittim oraya, sonra bastım tatlıları:KK43: ebeye dedim, ben normalde bu kadar tatlı şeyler yiyen biri değilim. dediniz bi kek, m.suyu falan iç gel, zaten çikolata da yemiştim.. apsadı bizimki napsınkafamçokkarıştı annesi onu hep faydalı gıdalarla besliyodu çünkü.. walla eşim ve benim fikrimiz bu! bence bişeyi yok bebişimizin hayırlısıyla, önceden hep c.tesi öğlene doğru gidiyorduk kahvaltımızı falan yapıp, bugün h.içine alındı ve 4 te gittik tabii ben bide eşimi beklerken aç.. bakalım cuma gidicez ama yine de mecbur, riske atamam tabii ki minnoşumuzu..
bu arada biraz da sancım çıkmış, alttan da baksam iyi olur dedi ebe.. ben de istemedim, tamam dedi:) ama eve gelirken yolda bayaa bi batmalar oldu yahu.. dedim bizimki 23 nisana yetişmek mi istiyor ne? hastane dönüş yolunda, tekrar mı hastaneye gitcez ne?:)
ama neyseki biraz gaz varmış:) biraz da arabada sarsıntı falan.. sanırım ondan, e bide artık normal de olması bunların.. Allah daha beterinden korusun hepimizi.. kolayca doğurmayı nasip etsin inşallah! şu ayaklarımdaki şişmeyi, ellerimi falan sordum dr. dedi normal. o kadar şiş değil. otururken uzat ayaklarını..
birde şu hani inmiş mi, dönmüş mü? muhabbeti vardı ya? senin zaten bayadır aşşada dedi.:) kafa doğum yolundaymış:teytey: o gögüs kafesi altında hissetiğin popo, bacaklardır dedi çok relax bi şekilde:) oo .. rahatladım walla.. minnoş hazırmış da her an gelmeye, haberimiz yok.. inş. cumaya da iyi çıkar sonucum bakalım..
herkese sevgilera.s.

KIZLARRRRRRRRRRRR BEN GELDIM....:teytey:

Biraz once ciktim hastaneden.Nerdden bslasam anlatmaya...umarim oncelikle herkes iyidir a.s. .Sezeryan oldum.Bazi sorunlar olustu.cuma gunu tam 12 de dogdu kizim.Tam cuma saati yani. 3kilo 800 gr dogdu.Aama onu henuz cikarmadilar.aksam ustu cikacak...Yazacak cok sey var ama suan aklim onda......Size tek soyleyecegim hala normal dogum sansi olupta sezeryan dusunen arkadaslara tavsiyem kesinlikle normal dogumdan vazgecmeyin derim...
Ayperin den haber aldiginiiz soylediginiz yazilari gordum ama ben soyle bi gezindim ayperine rastlaymadim baska bir yerde mi yazmis acaba?

Ben simdilik buralardayim hepinize dualariniz icin tesekkurler daha konusamdigimiz neler oldu bi bilseniz.....Sormka istediginiz merak ettiginiz herseyi yazin ...hepinizi cok cok opuyorummmmmmmmmm Şeniz Şeniz
mercancım geçmiş olsun hoşgeldin aramıza canım kızın hayırlı olsun darısı başımıza inşallahŞeniz

mercancım gözün aydın çoooooooooooooookkkkkkkkkkkk sevindik:teytey::teytey::teytey:
allah analı baablı büyütsün canım
hamileliğin kötü geçti ama geçti gitti bak:teytey::teytey:çok şükür kzıında çıksın hastaneden çok şükür canıma.s.
ohhhhhhh ikinci bebişimizde geldi galiba üçüncü bebişde benim olacak herhalde başka bebiş süpriz yapmzsaa.s

elifciğim gözün aydın kızını kucağına aldın sonunda darısı başımıza. allah analı babalı uzun sağlıklı hayırlı ömür versin

Mercan hayırlısı olsun canım sanada geçmiş olsun...Allah nazardan :nazar: korusun bebişini canım...

Kızlar aramızda hamişler giderek azalmaya başlıyor anne oluyorlar darısı başımıza inşallah

Çok şükür kollarımdaki uyuşma ve ayaklarımdaki şişlikler dışında iyiyiz ama uyuşmalarım geceleri çekilmez oluyor artık bu gecede saat 2de bir başladı saat 4:30'a kadar evin içinde dolandım durdum yarın doktor kontrolüm var bakalım bir çözüm bulur inşallah

Ben hala inatla çalışıyorum annem eşim kızıyorlar bana yeter artık çık işten ben raporumu uzatmıştım 37. haftama kadar çalışayımda doğum sonrası izin çok kullanayım diye 5 mayısda izine ayrılıcam az kaldı diyorum kendimede ama zorluyor açıkcası kızlar birazda maddi imkanlardan çalışmaya devam ediyorum biliyorumki oğluşum bana destek oluyor

Bu arada sabaha karşı uyumuşum oğluşumu rüyamda gördüm Allahım bu nasıl birşey hala gözümün önünde yavrum rüyamıda anlatayım kızlar oturma odamdaki teki koltukta oturuyormuşum yeşil bir koltuk orada doğum yapıyorum tek başıma sonra oğluşumu beşiğinde yatarken görüyorum bembeyaz pamuk gibi beyaz şapka varmış kafasında daha sonra emzirmek için kucağıma alıyorum yeşil gözlü beyaz tenli bir bebekmiş aynı eşime benziyormuş alıyorum kucağıma emzirmeye çalışıyorum sütüm akıyor mızmızlanıyor emmiyor başımda da arkadaşım bekliyormuş bir bebeği emziremiyorsun diyor bana annemde arkadaşıma kızıyor başından çekilde emzirsin diye sabah tlf. sesiyle uyandım ama hala yavrum gözlerimin önünde canım yavrum sağlıkla kucağıma almayı nasip et yarabbim...

Zamanımız giderek azalıyor heyecan korku hepsi bir arada yaşıyoruz hepimize kolay doğumlar inşallah sorunsuzca yavrularımızı kucağımıza alırız...
Kendinize iyi bakın...sağlıcakla kalın...sevgiler a.s.

Günaydın arkadaşlar,

Happycim merak etme muhtemelen önce aç sonrada fazla şeker aldığından olmuştur o dengesizlik..Bebişin normaldir eminim..Kendine dikkat etmelisin artık..Gerçi bende ağırlaşmaya başladım bebeğin hareketleri beni zorlamaya başlıyor..Dün baya zor geçti..Ama bugün daha iyiyim sanki..

Eylülcüm Allah sana 5 mayısa kadar güç kuvvet verir inşallah..Ondan sonra rahat rahat evde oturursun, dinlenirsin artık canım ..Ama kendini de çok yorma..36. haftadan sonrası biraz zor geçiyo açıkçası. Bu arada rüyan hayırlara vesile olur inşallah..Rüyada bebek görmek çok istediğin bir dileğinin gerçekleşeceğini gösterir, kalbinden geçen tüm güzel dileklerin gerçek olur İnşallah canım.

Kızlar dün kontrole gittim...önce ultrasona girdim...prensesim 3128 gr olmuş...sonra nst ye girdim sancılar yüksek çıktı doktor sancılara bakarak açılma varmı bakalım dedi ve baktı ki 1 cm açılma olmuş yatış verdiler hemen..gece yarısında açılma 3 cm oldu ama saat 12 den sonra serumlardan dolayı sancılarım durdu..ama kısa bir süre için olduğunu söyledi doktorum...şimdi izinli kısa bir süreliğine evime geldim ama heran doğuma gidebilirim...Şuan için sancılarım var yine ben normal doğum da ısrar ettiğim için bekliyoruz...yoksa dün için doktor sezeryanı hazırlıyordu ben istemiyorum deyince normal doğuma karar verildi...Şuan için herşey normal seyrinde dua edin kızlar biran önce kurtulayım...

Bu arada mercan doğum yapmış maşallahhh allah bebeğine ve kendine mutlu huzurlu günler nasip etsin...Mercancım kutluyorum cnm seni bebeğini öpüyorummmm............

Nazecim geçmiş olsun canım inşallah iyisindir şimdi maşallah bebişinde gayet iyi :nazar: inşallah istediğin gibi doğum yaparsın...Kendine iyi bak canım...Dualarımız tabiki seninle içini ferah tut canım...sağlıcakla kal...sevgiler a.s.

herkese selamlar kızlar.....
hiç giremiyorum bu aralar k.k ya....
sanırım mercan ve ayperin doğurmuş ne mutlu onlara....darısı bizlerin başına inşallah....
kayınvalidem geldiği için pek giremiyorum artık doğuma kadar ve doğumdan sonra 1 ay daha burda...
ama ara sıra girip sizleri takip ediyorum yinede.....
hepinizi çookkk öpüyorum güzel haberlerle görüşmek dileğiyle....

Mercanciğim Gözün Aydin Allah Anali Babali Büyütsün Hayirli Evlat Olsun Inş.:teytey:

Ya Patir Patir Dökülüyoruz 3. Bebeğimizde Geliyor...:teytey: NAZECİĞİM İYİ HABERLERİNİ BEKLİYORUZ ALLAH IN İZNİYLE. İNŞ HAYIRLI DOĞUMLAR NASİP EDER ALLAH SANA BİR AVAZDA KURTULURSUN DUALARIMIZ SENİNLEa.s.

nazecim canım ya allah kutarsın allah sağlıkla kucağına almayıda nasip etsin
galiba senin sabırsız kızın geldi gelecek hayırlısı olsun bizi habersiz bırakma dualarım seninle

nazecim, hadi hayırlısı ya.... 3. bebişimiz geliyo anlaşılan!:dance:
sana sormak istediğim, çok mu sancı çekiyorsun? birde hani muayenede 1 cm açılma demişler, sonra da 2 cm. daha olmuş ya, o esnalarda sen çok ağrı sancı hissediyormusun? ve o halde eve nasıl döndün:uhm::a015: hani yatırıp bekletmiyolar mı?
hayırlısıyla inş. istediğin gibi bir doğum olur. ben epiduralle normal doğum istiyorum. sanıyorum böyle 3-4 cm açılma olunca artık operasyona başlayabiliyorlar. ya doğumda belden aşşağımın uyuşacağını bildiğimden (inş. bi terslik olmasza!) şu sancı ve açılmanın olmasını bekleme sürecinden daha çok korkuyorum açıkçası:a015:

ebrucuğum yorumun için tşk. bende öyle düşünüyorum. ama bugün dr. arayıp sormayı düşünüyorum neden cumaya aldınız randevuyu, ters bişey mi var diye:uhm: ve durumu izah edeceğim. bakalım..
hepinize sevgilera.s.

nazcim seninde bebeiş geliyo desene allah kurtarsın canım bizi habersiz bırakma tatlım

herkese selamlar kızlar.....
hiç giremiyorum bu aralar k.k ya....
sanırım mercan ve ayperin doğurmuş ne mutlu onlara....darısı bizlerin başına inşallah....
kayınvalidem geldiği için pek giremiyorum artık doğuma kadar ve doğumdan sonra 1 ay daha burda...
ama ara sıra girip sizleri takip ediyorum yinede.....
hepinizi çookkk öpüyorum güzel haberlerle görüşmek dileğiyle....

evet canım bi süredir farkındayım yoksun bizi habersiz bırakma canım
benimde annem geldi dün:teytey:görümcem bizde:dance:
günlerim iyi geçiyo
eylülcüm sende inş 5 mayısa kadar çalışabilirsin allah kuvvet versin

X