2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba kızlar sık giremiyorum artık bugünlerde olan sancılar yalancı doğum sancılarıymış ve bünyeyi doğuma hazırlıyormuş yani çok normalmiş benimde 2 gecedir sürekli oluyo bazen çok zor dayanıyorum çünkü hiçbir şekilde yatırmıyoo bekliyorum geçince yatıyorum nstye falan sokmadılar beni daha sadece 2 hafta sonra dediler bekliyorum bende çatı muayenesinden bende korkuyorum bu arada bebişin hareketlerinin azalmış olması lazım değil mi benim kızın maşallahı var nerdeyse hiç uyumuyo ve sürekli tekmeliyooo

canım benim oğlum da hareketli orda bir sorun yok. benim sorunum sancı kasılmaları olduğu halde sancıyı hissetmiyorum. dr'u korkutan bu oldu. bu durum erken doğuma neden olabilir dedi. onun için de rahimde açılma var mı diye muayene etti. anlayacağın acı olmaması da korkutucu bir durum.

çatı muayenesinden de korkmana gerek yok bence eğer benim ki gibi olursa çok kolay.

gizemcim senden ne haber canım günlerin azalıyo ben daha çok heycanlanıyorum kafanı karıştırmak istemem ama doğum konusunda kuzenim geçen sene belden iğne yaptırarak sezeryan oldu ve hala acısını çekiyo doğumdan sonra bel fıtığından ameliyat oldu sağ bacağı inceliyo fizik tedavi görüyo çok morali bozuk kızını bile kucağına alması yasak doktor hatası yanlış vurmuş beline iğneyi tabi her doktor aynı değil ama ben yinede paylaşmak istedim seninle canımŞeniz

canım başta geçmiş olsun araba üzerine sğrmüş alllah korumuş sizi
valla canım görümcem bizde o yüzden fazla giremiyorum evetttttt az kaldı canım dediğin en ufak gibi bir risk varsada genel anestzei isteyecem zaten drum dediki anestezist değerlendirecek fıtıklarını dedğin gibi bide fıtıktan ameliyat olmak zorunda kalsam kötü olur çok sağol canımmmmmm beni uyardığın için seni seviyorum arkadaşımmŞeniz

canım benim oğlum da hareketli orda bir sorun yok. benim sorunum sancı kasılmaları olduğu halde sancıyı hissetmiyorum. dr'u korkutan bu oldu. bu durum erken doğuma neden olabilir dedi. onun için de rahimde açılma var mı diye muayene etti. anlayacağın acı olmaması da korkutucu bir durum.

çatı muayenesinden de korkmana gerek yok bence eğer benim ki gibi olursa çok kolay.

canım ya sancı olsa korku olmasa yine korku artık sona yaklaştık inşallah hayırlısıyla bi doğsalar:emir_bebek: Allah hepimizin yardımcısı olsun.

arkadaşlar yazdıklarınızı yeni okudum bugün giremedim hiç ve nutkum tutuldu:1shok: neler yaşamışsınız vede yaşıyorsunuz valla sizin yazdıklarınızı okuyunca hafıza kaybı yaşadım kendi yaşadıklarımı unuttum düşünüyorum gelmiyor aklıma ama çok şükür evlendikten sonra yaşadığım sizinki gibi problemlerim yok zaten aklımada gelmiyor varsadakafamçokkarıştı.
yaseminciğim çok geçmiş olsun sanada iyi olduğuna sevindim.
inş hamileliklerinizle birlikte bütün sıkıntılarınız biter evlatlarınızla ailelerinizle mutlu mesut ömür sürdürürsünüz. hepinizi öpüyoruma.s.

canım benim ya her hamişe bakıyon ya tek gezen hamişlere bak canım çünkü hamişliğimde cidden tek fgezdim bu yönden benziyomuş valla
şekercim o sertleşmeler kasılma oluyo tabi ama bazen bebekte çok geriniyo o zamanda oluyo
ben dra sordum o sertrleşmeler i braxton hicks yalancı doğum sancılarıdır dedim ister ağrılı olsun ister ağrısız olsun artık yarım saatte bir olması normal dedi 15 dakda 3 kez olmaya başlarsa normal değil dedi
hatta bi kere dedim karnım çok sertleşiyo ulturasonda bakarken dediki hocam beni korkuttun karnın yumuşacık diye hamileleğin başındandır paniksin diye utanmıştımmmm:eek:

slm kızlar naber...uzun zamandır yoktum..bendede erken doğum riski çıktı yaklaşık 7 hafta oldu sanırım..dinlenmeye çekildim..ama sözde.. oturamıyorum ne yapayım..oğluşumun sağlığı iyi Allaha şükür...bu zamana kadar atlattık riskli dönemi...az kaldı gerçekten yaaaa...rüyamda hep doğum yapıyorum sizlerde görüyormusunuz...artık gelselerde öpüp koklasak meleklerimizi...benim kaburgalarım belim ve kasıklarımda ağrılar arttı...normal doğum olacak inşallah bi aksilik çıkmazsa ama geçen gün doktor gününü beklemeyebilir hazırlıklı ol dedi...her sancıda ahhaaa doğuruyorum diyorum :) Allah hepimize güç kuvvet versinde bir hıklamada doğuralım...öptüm sizleri

ya edacım nerdesin yaaaa merak ediyoduk seni neyse iyiymişiniz o önemli olan
canım arada uğra ve lütfen doğumundan haberdar et olurnu canım:dance:
buarada bi liste yaptık oraya adını yazdırsanız seviniriz:dance:

canım benim ya her hamişe bakıyon ya tek gezen hamişlere bak canım çünkü hamişliğimde cidden tek fgezdim bu yönden benziyomuş valla
şekercim o sertleşmeler kasılma oluyo tabi ama bazen bebekte çok geriniyo o zamanda oluyo
ben dra sordum o sertrleşmeler i braxton hicks yalancı doğum sancılarıdır dedim ister ağrılı olsun ister ağrısız olsun artık yarım saatte bir olması normal dedi 15 dakda 3 kez olmaya başlarsa normal değil dedi
hatta bi kere dedim karnım çok sertleşiyo ulturasonda bakarken dediki hocam beni korkuttun karnın yumuşacık diye hamileleğin başındandır paniksin diye utanmıştımmmm:eek:

canım benim sertleşmeyi dr fark etti. ben de bebek gerindiği için oluyor sanıyordum ama dr kesinlikle doğum kasılması dedi. hatta açılma varmı diye baktı. nstye aldı. allaha şükür nst normal çıktı açılma da yok. bu kasılmaları takip edicem işte.
kanama, su gelmesi, bebeğin hareketlerinin belirgin şekilde azalması veya duması durumunda hemen gel dedi ki bu da standarttır zaten. bu arada bu dönemlerde günde en az 10 hareket olmalıymış.
kocam gelene kadar dayansak bana yeter. 12 günü kaldı. hayırlısıyla önce ona sonra bebeğime kavuşsam daha ne isterim allahtan.

allah hepimizin yardımcısı olsun.:enbuyukkk:

bu arada ebru yok değil mi? acaba ben mi gözden kaçırdım?

canım benim sertleşmeyi dr fark etti. ben de bebek gerindiği için oluyor sanıyordum ama dr kesinlikle doğum kasılması dedi. hatta açılma varmı diye baktı. nstye aldı. allaha şükür nst normal çıktı açılma da yok. bu kasılmaları takip edicem işte.
kanama, su gelmesi, bebeğin hareketlerinin belirgin şekilde azalması veya duması durumunda hemen gel dedi ki bu da standarttır zaten. bu arada bu dönemlerde günde en az 10 hareket olmalıymış.
kocam gelene kadar dayansak bana yeter. 12 günü kaldı. hayırlısıyla önce ona sonra bebeğime kavuşsam daha ne isterim allahtan.

allah hepimizin yardımcısı olsun.:enbuyukkk:

bu arada ebru yok değil mi? acaba ben mi gözden kaçırdım?

amin canım inş sağ sağlim bekler babasını yavrun canım tabi dakkat et o serleşmelere dedğim gibi yarım saate bir gelse bile korkulacak bişiy yok

buarada ebru sabah yazı yazmışltı canım inş iyidirler o ile oğluşu
gizemcim en iyi kararı sen ve doktorun vericek tabi ama ben bilgilendirim dedim canım ay bu akşam kacişimde gitti iki gün yanlız bıraktı beni senağlama
afyona gitti otobüsle üniversite öğrencilerini götürdü iş için ama yinede üzüldüm sağsalim gitsinde ben beklerim neyse canım dikkat et kendine Şeniz

gizemcim en iyi kararı sen ve doktorun vericek tabi ama ben bilgilendirim dedim canım ay bu akşam kacişimde gitti iki gün yanlız bıraktı beni senağlama
afyona gitti otobüsle üniversite öğrencilerini götürdü iş için ama yinede üzüldüm sağsalim gitsinde ben beklerim neyse canım dikkat et kendine Şeniz

ay canım son günlerde zor olur ya üzülme canım ya sağ sağlim gitsin gelsin inş senin daha zamanın var
benim dr burda değil bi kaç gündür yarın geliyo çok tedirgin oldum valla çünkü ben drum için burda doğum yapmaya karar verdim yoksa izmire gitcektim
oğluşum bugün de süpriz yapma
ya buaraDA baktım ebru dün hiç yazmsmış en son perşembe gecesi yazmış hakkatten inş oğluşu süpriz falan yapmamıştır ya
biri bi gün gelmese <rtıkın korkuyos
mercancımmm sende belki girersin inş herşey yolunda gider dualarımız senle

merhaba kızlar iyi dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim...bir müddet aranıza katılamıcam laptopta sorun var eşim bugün giderken götürcek ankaraya o yüzden gelemicem aranızasenağlama eşim gidiceği için baya bi üzülğyorum yani şu hamilelik psikolojisinden sanırım sanki tamamen ayrılcaz gibi geliyor tabi eşime söylemedim ama:1no2: bende işte o sancıları hissetmiyorum tehlikeli olanda o zaten hastanede sürekli sancı çıkıyor nstde bende tık yok millet kıvranıo,ilk oğlumda da hissetmemiştim en son suyum gelmiştide öyle hastaneye gitmiştim su gelmese onuda yapmıcaktım ya:bbo: alttan muayenede kendimi kastımmı neden bilmioyrum artık ama moralimi yüksek tutmaya çalıştım ağladım baya bi süre sonra kendimi rahatlatmaya çalıştım eğer daha çok üzülürsem sancımın artacağını düşündüm ve artmadı.salı günü tekrar bi kontrole gidicem bebeğimin hareketleri bana az gibi geliyorama psikolojik sanırım çünkü aklım hep onda :çok üzgünüm: belki 19 mayıstan önce yapabilirim doğumumu belki eşim bile burda olamayacak şu sancıların yüzündensenağlama dr bu ay çıktıktan sonra doğum yapsan bile bebeğin premature olmaz normal olur dedi o içimi baya rahatlattı.fırsat bulursam yine gelmeye çalışcam kızlar hepinizi öpüyorum umarım bebeklerimiz sağlıklı ve zamanında gelirler:asigim::1hug:

Yasemincim iyi olmana sevindim annenin yanındasın ne güzel olsun canım eşinde yetişir doğumunda üzülme inşallah zamanında doğum yaparsın doktorun dediği gibi artık tehlikeli zamanları atlattın doğsada sağlıklı olur bebişin stres yapma canım kendine...
Ebru nerelerde kızlar en son o yazıdan sonra göremedim inşallah iyidir bir problemi yoktur...
Aman kızlar dikkat edin kendinize biri olmayınca bile merak ediyoruz ne oldu diye...

Sağlıcakla kalın sevgiler...a.s.

yasemincim haberlerini bekliyoruz mümkün olduğunca katıl aramıza canım
canım inş senin yavruşda bekleyecek zamanını merak etme kendini yprma üzme ebşimizide iyi bak

Kızlar sadece birgün okuyamadım yazıları maşallah yazılar almış başını gitmiş...Neresinden tutsam bilemiyorum...

Konuyu ebru açmış ama ortalardan kaybolmuş...umarım iyidir...çünkü stres sancıları tetikliyor herbiriniz de yazmışsınız zaten ebru yok diye dua edelim iyi olsun inşallah....

Ayrı ayrı isimler aklımda kalmasada sizlerin yaşadığı bazı olaylardan etkilenmemek mümkün değil...Eşlerinin birinci evliliklerini kabullenip onların yanında olan arkadaşlar MercanDilara ve bebebe sizleri yürekten kutluyorum..Her durumun bir zorluğu vardır her evlilikte sorunlar vardır ama sizinle alakası olmayan konuların artıkları ile uğraşmak ve bunları sabırla savuşturmak herkesin harcı değildir gercekten...

Yasemincim, seninle aynı şeyleri yaşamışız cnm...zaten hafta olarakda beraberiz...bekleyip durabildiğimiz zamana kadar duracağız artık..çok şükür tehlike haftalarını atlattık..Allahtan sabır diliyorum sağlıklı doğumlar inşallah...

Ridacım duygusallığını benden iyi kimse bilemez..aynı şeyleri yaşamıştım bende daha öncede söylemiştim hatırlarsan...kimse yaşamadan bilemez..o zamanların lafı geçtiğinde en yakınımda olan insanlar dahi benim o dönemlerde çok gergin çok alıngan olduğumu bana ne deseler ağladığımı halen söylenir..Kimse kimsenin halinden anlamıyor cnm...o yüzden kendini onu üzdüm bunu üzdüm diyerek daha fazla üzmee...

Mercancım sonuçlarının iyi çıkmasına çok sevindim cnm...Zaten ben hiçbirşey çıkmayacağından emindim...Umarım şimdilerde iyisindir ve bebeğini kucağına almışsındır..Diliyorum ki kısa zamanda iyileşir ve aramıza dönersin..Haberlerini bekliyoruz cnm...

Kızlar bildiğim kadarıyla ebru bugün için tahlil sonuçları almaya gidecekti..Yani dün için siteye girmemiş oluyor..Bugün de girmezse o zaman endişe edebiliriz dermişim..:) Umarım bugün için bizleri haberdar eder..

nazecim ya ben gündüz uyudum rüyamda gördüm ebru doğum yapmış sezeryanla umarım sadece onu merak ettiğimiz için oluşan biliçaltıdır bu rüya inş birazdan bi msj yazar
ya kızlar lütfen doğumu yaklaşan hamişler habersiz bırakmayın bizi lütfen
buarada ayperindende vhaber yok hala

bugün kimsecikler yok buralarda gezmeyye gittiler heralde hafta sonu havalarda güzeldir bulundukları şehirdede heralde. ben yazmassam doğuma gidecegim vakit eşimin akrabası var k.k. üye ona söylicem haber vermesini. dün herkez dert yandı bugün ortalıktan kayboldular:uhm:

X