2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Murgizcim, halen gelmemiş evet...Bende endişelenmeye başladım açıkcası..Tahlil sonuçları için gitmiş olsaydı bu saate kadar yine yazardı..Ters bir durum yoktur inşallah...Bu arada maşallah rüyana da :)) hep görürmüsün böylesi rüyalar..Sen bizim için tek tek rüyaya yat :)) cnm benim...

Murgizcim, halen gelmemiş evet...Bende endişelenmeye başladım açıkcası..Tahlil sonuçları için gitmiş olsaydı bu saate kadar yine yazardı..Ters bir durum yoktur inşallah...Bu arada maşallah rüyana da :)) hep görürmüsün böylesi rüyalar..Sen bizim için tek tek rüyaya yat :)) cnm benim...

ay canım inş ya iyidirler onla yavruşu canım ya aslında rüyalrım çok çıkar ama hamişlikte bu tarz rüyaları biliçaltı olarak değerlendiriyorum dünde bir arkadaş varı 6 aylık zorunlu bir doğum yapmış enfeksiyondan ötürü okudum burda barzeydi adı ya dün gece hep onla uğraştım etkilniyoruz ister istemez olanlardan duyduklarımızdan ya ayperinide çok merak ediyorum ya 10 gün oldu haber vermedi :1no2:

Murgizcim etkilendiğimiz doğru evet rüyalarda ona göre şekil alabiliyor.. Haliyle psikolojilerimiz hep doğum üzerine...
Ayperin artık evinde olmalı ama, ben halen evinde istirahatta olduğunu düşünüyorum..Sezeryan bu tabi kolay değil..inşallah kısa zamanda iyileşip yine yazmaya başlar...
Ebrudan ses yok... içimde bir his varki oda doğuma gitt...Şimdiye kadar ses çıkmaması hiçde alıştığmız bir durum değil...Dua edelim bebeğide kendiside çok çok iyi olsun....

evet nazecim inş ayreinde kızıyla ebruda oğlula çok iyidşirler de önemli olan o
ee nazecim sen napıyon sancıların azaldımı pazaretsimi kontrolün
ismini ne koycan kızının

iyi geceler kızlar,
bugün herkesin işleri yoğundu diye ümit ediyorum.aksini düşünmek istemiyorum. ben de siteye yeni girebiliyorum işlerimin yoğunluğundan dolayı..kayınvalidemler p.tesi gelmeye karar verdiler. yatak odasını değiştireceklerdi.ben de onlar gelmeden hazırlık yapmak istedim.baza altındaki eşyaları giyecekleri biraraya topladım. oturma odasını halıları havalandırdım, çok yoruldum.kuzenim yardımcı olmasa neler olurdu bilmiyorum.
yasemincim ailenin yanındasın ne güzel..eşin de inşallah doğumunda yanında olur.ALLAH hayırlısıyla kavuştursun canım.
benim annem de pazar günü gelicek (haftaya) aslında babam için de üzülüyorum yalnız kalıcak ama haziranda göndericem annemi, temmuz'da da kardeşimin düğünü var zaten.o zaman kadar kaç kilo kaybım olur aceba? şuan 76 kg oldum.doğuma 3 hafta kaldı.hayırlısıyla yavrularımızı dünyaya getirelim de gerisi önemli değil, bir de 5 yıldır memlekete gitmiyorum.beni görünce hepsi şok olucak eminim.inşallah aldığımız kiloları çabucak verebiliriz.
gizemcim, tıpkı ben de senin gibi herkesi ayrı ayrı düşünüp zihnimde yorumladığım için, bilinçaltında meşgul olduğum herşeyi haliyle rüyalarıma taşıyorum .dualarımda yalnız bırakmıyorum sizi..bazen isim isim bazen tanımadığım kişileri de dualarıma dahil ediyorm ki sevdiğin kullarının hürmetine bizim de dualarımızı kabul et, YA RABBİ diyorum.
ayperinden hala haber yok, ebru da iyidir inş.
canancım yazmış bugün, iyi bir doktor bulmuş ve rahatlamış.cananın adına çok sevindim. çünkü ben hala rahatlayamadım arkadaşlar.şu an herşey normal görünüyor, çarşamba günü gel dedi doktorum.
nazem, sağolasın...Rabbim gönlüne göre versin inşallah. beni anladığına eminim. ruh halim gün içinde öyle çok değişiklik gösteriyor ki..
az kaldı son 20 gün eşime, 18 gün bebişime

evet nazecim inş ayreinde kızıyla ebruda oğlula çok iyidşirler de önemli olan o
ee nazecim sen napıyon sancıların azaldımı pazaretsimi kontrolün
ismini ne koycan kızının
gizemcim naber canım nasıl gidiyor burda olduğuna göre iyi galiba amaaaaaaaaaaan iyi ol az kaldı zamanın doğurda sıra bize gelsin bir gün daha bitirdik inşallah yazmıyan arkadaşlarımız iyidir çooooooooooook alıştım hepinizeŞeniz

gizemcim naber canım nasıl gidiyor burda olduğuna göre iyi galiba amaaaaaaaaaaan iyi ol az kaldı zamanın doğurda sıra bize gelsin bir gün daha bitirdik inşallah yazmıyan arkadaşlarımız iyidir çooooooooooook alıştım hepinizeŞeniz

sağol canım yaa iyiyim çok şükür 10 gün kaldı:1shok:inş zamanınında gelsinde miniğim ben iyiyim çok şükür gerçi sertleşmeler ve ağrılarım iki gümdür daha yoğun ama artık sınıra girdim 37. haftama yani:teytey:
annemde salı burda:dance:kontrolümde salı günü bakalım dr ne diycek:uhm:

sağol canım yaa iyiyim çok şükür 10 gün kaldı:1shok:inş zamanınında gelsinde miniğim ben iyiyim çok şükür gerçi sertleşmeler ve ağrılarım iki gümdür daha yoğun ama artık sınıra girdim 37. haftama yani:teytey:
canım çoooooooook sevindim iyi olmana bişey sorucam benden iki hafta öndesin bebiş sanki az tepiyo eskiye nazaran normalmi seninde azaldımı tepmeleri 35 ci haftamızı dolduruyoruz Şeniz

gizemcim evet 10 gün sonra bebişin kollarında olacak. senden yaklaşık bir hafta sonra da benim bebiş gelicek bir terslik olmazsa.hepimiz şuan sonbahardayız..yaprak dökümü başladı..bebişlerimizle yeniden can bulacağız ve evimize, yüreğimize bin katre nefes verecek bebişlerimizin sesleri..şükürler olsun Rabbimize bize bu günleri yaşatsın inş.
salı günü inş.güzel haberlerle gelirsin canım..:1hug:

canım çoooooooook sevindim iyi olmana bişey sorucam benden iki hafta öndesin bebiş sanki az tepiyo eskiye nazaran normalmi seninde azaldımı tepmeleri 35 ci haftamızı dolduruyoruz Şeniz

ya canım ya benime o haftalarda azalmıştı hareketleri bende acaba demiştim ama şu bir haftadır çok hareketli canımı çok acıtıyo artık şimdide acaba niy bu kadar hareketli diyorum bi memnun edemiyo bizi bebişler vallaa.s
ben en son uyku saatlerine bağladım demekki buara sbahları uynaık geceleri yatıyo ben gibi:icecream:

gizemcim evet 10 gün sonra bebişin kollarında olacak. senden yaklaşık bir hafta sonra da benim bebiş gelicek bir terslik olmazsa.hepimiz şuan sonbahardayız..yaprak dökümü başladı..bebişlerimizle yeniden can bulacağız ve evimize, yüreğimize bin katre nefes verecek bebişlerimizin sesleri..şükürler olsun Rabbimize bize bu günleri yaşatsın inş.
salı günü inş.güzel haberlerle gelirsin canım..:1hug:

evet canım inş sallhın izniyle supriz yapıp gelmezse öyle olacak
canım inş senin bebişde babasını bekleycek canım inş hepimiz iyi haberlerle gelcez sende çarşamba inş canım iyi haberlerle gel canım
buarada mercan bence inş sağlıkla bebişine kavuştu:teytey:
ayperinde öyle inş
sıra bizde sen ben rida kardelen ebru yakınız tarih olarak benim belli gibi tarihim yinede biliyosun hiç belli olmaz da aramızdan 3. anne kim çıkcak
ya buarad ebru yine yok yaaaaaaaaaaa:uhm:

Günaydın arkadaşlar,yerimseniben a.s.

Ben geldim :1hug: Çok şükür iyiyim hala doğurmadım :1rolleyes: ..Sadece son zamanlarda yaşadıklarım beni çok üzdü hala biraz üzgünüm ve son iki gün biraz yoğun geçti..İnsan her zaman güçlü olamıyor malesef..

Yazdıklarınızın bir kısmını okudum ve bir çok konuda yalnız olmadığımı anladım..Bunlara üzülmekte hiçbir şeyi çözmüyor malesef..Sadece her zaman ki gibi yaşadıktan sonra unutmaya çalışmak ve karşı taraftan bizi anlamasını beklememek en güzeli sanırım..

Dün yine ayrıntılı ultrasona girdim oğluş 2800 olmuş, çok şükür sağlıklı ama tombik bi bebek olmayacak..Annem bana " belki hareketsiz kaldığın için kan dolaşımın yavaş olduğundan kilo almamış olabilir" dedi..Aslında düşününce biraz mantıklı geldi ama neyse bu saatten sonra yapabileceğim pek bir şey yok..Doğduktan sonra toparlar inşallah..

Bu arada İstanbuldaki görümcem bana bir kağıt göndermiş,

Enbiya süresi 30. ayet doğum esnasında okunmalıymış..Birde Ashabı Kehf'in ismi okunmalıymış..

Müminun süresi 97 ve 98. ayetlerde bir kağıda yazılıp bebeğin doğduktan sonra bebeğe takılmalıymış..Böylece bebek korunuyormuş..

Benim biraz sancım var..Geçince tekrar yazarım..Hepinizi tek tek kucaklıyorum.:1hug:.Allah hepimize kolay doğumlar nasip eder İnşallah a.s.

Günaydın arkadaşlar,yerimseniben a.s.

Ben geldim :1hug: Çok şükür iyiyim hala doğurmadım :1rolleyes: ..Sadece son zamanlarda yaşadıklarım beni çok üzdü hala biraz üzgünüm ve son iki gün biraz yoğun geçti..İnsan her zaman güçlü olamıyor malesef..

Yazdıklarınızın bir kısmını okudum ve bir çok konuda yalnız olmadığımı anladım..Bunlara üzülmekte hiçbir şeyi çözmüyor malesef..Sadece her zaman ki gibi yaşadıktan sonra unutmaya çalışmak ve karşı taraftan bizi anlamasını beklememek en güzeli sanırım..

Dün yine ayrıntılı ultrasona girdim oğluş 2800 olmuş, çok şükür sağlıklı ama tombik bi bebek olmayacak..Annem bana " belki hareketsiz kaldığın için kan dolaşımın yavaş olduğundan kilo almamış olabilir" dedi..Aslında düşününce biraz mantıklı geldi ama neyse bu saatten sonra yapabileceğim pek bir şey yok..Doğduktan sonra toparlar inşallah..

Bu arada İstanbuldaki görümcem bana bir kağıt göndermiş,

Enbiya süresi 30. ayet doğum esnasında okunmalıymış..Birde Ashabı Kehf'in ismi okunmalıymış..

Müminun süresi 97 ve 98. ayetlerde bir kağıda yazılıp bebeğin doğduktan sonra bebeğe takılmalıymış..Böylece bebek korunuyormuş..

Benim biraz sancım var..Geçince tekrar yazarım..Hepinizi tek tek kucaklıyorum.:1hug:.Allah hepimize kolay doğumlar nasip eder İnşallah a.s.
bebişin gayet iyi kiloda cnm dert etme:nazar:bence 3kilonun üstünde doğar doğunca mutlaka bize de haber ver bak dediydi dersina.s.

merhaba kızlar benimde oğluşum 5mayıs2008pazartesi günü gelecek inşallah. doktor sezeryan yapabileceğimi söyledi ben baştan beri normal doğuma hazırlamıştım kendimi kaç gündür moralim bozuk inşallah oğluşum sağlıklı gelir dünyaya eğer 5 mayısa kadar beklerse babasıyla aynı gün olacak doğum tarihleri çok heyecanlıyım 2 hafta nasıl geçicek bakalım. Bu arada aranızda sezeryan doğum ile ilgili önerebileceğiniz bilgiler varmı nelere dikkat etmem gerektiği hakkında şimdiden teşekkür ederim .

ay ebru ya merak ettik seni çok şükür doğurmmaşıın:)canım stress yapma lütfen doğum sonrası allah büyük canım herşeyin zmaanı gelir hele bi bebiş doğsun onlar tapacak bebeğe o zamanda sen cadılık yap artık biraz oolmuyo bu kadar mülayimsinn:))))))
ebrucum bizim bebişleirn kiloları aynı gidiyo gibi normal bebek gelcek ve biliyon ben düzenli yürüyüş yapıyorum(artık zorlana zorlana) ama bebğin kilosuna bi katkısı olmadı onla alakalı olduğunu zannetmiyorum bence genetik bebek minyon olcak demkki sağlıklı olsunlarda drum 2.5-4.5 doğum ağırlığıdır daha kilolu bebk daha sağlılı olmaz dedi ama bizde nedense tombilik olsun istiyoz
bu iki günür benimde sertleşme ve sancılarım arttı korkmaya başladım bende iki gündür sancım olunca yatıyom geçiyo gündüzleri dün senin doğurduğunu gördüm sezetryanla hemde
bugünde ayperinin gelip konu açtığının gördüm (nedense hep kk dan rüyalrım)
allhtan senin rüyan çıkmadıda ayperinin çıktı

merhaba kızlar benimde oğluşum 5mayıs2008pazartesi günü gelecek inşallah. doktor sezeryan yapabileceğimi söyledi ben baştan beri normal doğuma hazırlamıştım kendimi kaç gündür moralim bozuk inşallah oğluşum sağlıklı gelir dünyaya eğer 5 mayısa kadar beklerse babasıyla aynı gün olacak doğum tarihleri çok heyecanlıyım 2 hafta nasıl geçicek bakalım. Bu arada aranızda sezeryan doğum ile ilgili önerebileceğiniz bilgiler varmı nelere dikkat etmem gerektiği hakkında şimdiden teşekkür ederim .

benimde 1 mayısta olacak büyük ihtimal :1shok:
inş sağlılı gelirler merak etme
benimde ilk deneyimim olcak baklım nasıl bişiy olcak:çok üzgünüm:

merhaba kızlar bende giremedim bi kaçgündür.kzıım annesini korkutuyo aradbir.sancılarım var ve kasılmalarım.yatıyorum evde.yazılarınızı okudum.herbirinize tek tek teşekkür ederim.dedim ya burda artık kardeş gibi olduk birb irimizin dertleri kendi canımızı yakıyo
bu arada sona yaklaştıkça gittikçe sorunlar artıyo.sancılar kasılmalar derken zaman tükeniyo.artık son günlerin tadını çıkaralım.çünkü herkes aynı şeyi söylüyo.doğurduktan sonra bebeğinin içinde olmasını özlüyorsun diolar.sanırım öle olacak.ben şimdiden kzıımın tekmeleri olmadan geceleri nası uyuyacğımı düşünüyorum
betülcüm evet dertlerimiz paylaştık aramızdaki bağda gelişti güçlendi hakkatten eşin çok şanslı hamile halinle çok özverili davranıyosun eşini bile teselli ediyosun
baban konusunu daha öncede anlatmıştım canım bebiş olsun babanda unutur yaşananları üzülme babalar kızlarına hiç kıyamazlara.s.
yok ya betülcüm çıksınlara sağlıklı şu koca göbeklerimizde insin biraz bide gece yatırmıyolar canım şimdide doğuncadaa.s
artık herhalde çok belli doğurmak üzre olduğum dışarı çıktığımda çok ilginç bakıyolar ya fisfisfiskarnımda hani öle çok büyükte değil ama
ya bide korkuyom artık dışarı çıkmaya dediğin gii benimde özellikle sertleşme arttı günde bir iki defada adet sancısı giriyo sizdede varmı görümcem kalıyo bizde bugün o dışarı çıktı gel yemek yiyelim dışarda dedi bilmiyomki karar veremiyom sbahtandır gideyimmi gitmeyeyyimmi:uhm:

swelam kızlar.
ebrucuğum senden haber almak güzel oldu. merak ettik valla.

ya kızlar bir yandan kıskanıyorum sizi; bebişleriniz canınızı acıtsada ben gelmeye hazılanıyorum haberin olsun diyor. ben bu sancıları yaşamıyorum. üzülsem mi sevinsem mi bilmiyorum. bir yandan da korkuyorum yahiç sancı olmadan doğum başlarsa diye. benim bir yengem hiç sancı çekmeden üç doğum yaptı. günü geçtiği halde sancı gelmeyince suni sancıyla doğum yaptırdı doktorlar.

neyse az kaldı bakalım doğumdan sonra neler olacak

Ebrucum gelmişsin çok şükür..yazmayınca merakta kaldık valla...Stres yapma kendine lütfen sadece doğumuna odaklan..insanları değiştiremiyoruz malesef..aslında bende senin gibi kafama çok taktığım zamanlar yaşadım ama baktımki sadece kendime eziyet ediyormuşum..İnsan zamanla boşvermeyi öğreniyor, kabulleniyor, aldırmıyor...Neyse sende iyisin çok şükür...iyi bak kendine..

Ayperin yazmış çok sevindim...Allah analı babalı büyütsün bebeğini...Mutlu huzurlu büyütmeyi nasip etsin inşallah....

Kızlar bu arada eşim bebek için çok sabırsız..Karnımda iyice büyüdü..Hafta olarak yarın için 35 oluyoruz...Doktorla konuşup bu hafta içinde yani 36 nın içinde sezeryan isteyeceğim diye tutturdu...Ben de artık sancılara dayanamıyorum nerdeyse..Yarın nst ye giricem.... bakalım hayırlısı yarın için biraz heyecanlıyım...

Gizemcim benim sezeryanla doğurduğumu mu gördün yerimseniben Oğluşum kime benziyodu acaba :smiley-cool: Canım hareket konusunda haklı olabilirsin..Bende iki gündür havalar güzel gittiği için biraz biraz yürümeye çalışıyorum.Ama tabi eskisi gibi yürüyemiyorum bende her 10 dk da bir mola vererek ancak yürüyorum..Kilolu bebeği sağlığından ziyade doğduğunda bebek biraz ele gelsin diye istiyoruz galiba, daha küçük ve zayıf olunca kucağına aldığında falan çok minik olduğundan zarar vermekten korkuyo insan..

Betülcüm teşekkür ederim canım, şahsen ben oğluşumun dışarı da olmasını tercih ederim..Naze emzirmenin ne kadar güzel olduğundan bahsediyordu..Bende doğsunda bir an önce emzireyim onunla oyunlar oynayayım istiyorum, mesela masaj yapmak istiyorum böyle tombiş kollarına minicik ellerine ayaklarına falan ..:1rolleyes: Benimde sancılarım ve sertleşmelerim oluyo ama düşünmemeye çalışıyorum pek dikkatimi dağıtmaya çalışıyorum..Bu arada eşinle ilgili yazdıklarını okudum. Eşinin ilk kızının annesi tarafından doldurulması hiç hoş bişey değil çünkü kız çocukları için baba çok önemlidir..Ama malesef bazı kadınlar kendi egolarını çocuklarının psikolojisinden daha üstün tutup onları silah gibi kullanmaya çalışıyor..Ama eşin üzülmesin çünkü o büyüdükçe doğruyu ve yanlışı daha iyi ayırt edecek..Her işte bir hayır var belki eşin içindeki babalık sevgisini senin kızında doya doya yaşasın diye Allah size kız evlat nasip etti..Baban içinde üzülme eminim bebiş olunca yumuşayacak zamanla..Babalar her ne kadar kızgın ve üzgün olsada evlatlarını düşünmedikleri günleri olmaz..O senin zarar görmenden korkmuştur..Ama İnşallah düzelir..Böyle durumlarda anneler genelde arayı düzeltiyor eminim ki babanda seni görmeyi çok istiyordur..Bu arada ben daha hiç NST'ye girmedim..Belki yarın girerim doktor gerek görürse..

Şekercim valla sana ne desem bilemedim..Hani sancının olmaması aslında süper bişey ama senin de söylediğin gibi aniden doğumun başlaması ihtimali insanı hakikaten korkutuyor..Yapman gereken bundan sonra doktorunla sık sık görüşmen ve sana doğum için verdikleri tarihte mutlaka hastaneye gidip bebeği kontrol ettirmen.

X