Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

ya kızlar ben kendimi hiç bu kadar azimli görmemiştim inanın diyetimin bir gram bile dışına çıkmıyorum ve bundanda acayip haz duyorum .eşimede söyledim diyete tamamen adapte olana kadar agır bir yemek istemesin diye yani kahvaltı çorba felanla geçiştirelim dedim oda tamam dedi zaten.çünkü yerim diye korkuyorum..ama hakketen burayı bulmam çok iyi oldu ya nasıl olduda benim gibi net fatihi bu siteyi daha önce bulamadı ..neyse ben bi son ılık suyumu içimde yatim artık .bby iyi geceler herkese

tesekkur ederim gercekten hiç olmadıgım kadar kararlıyım bu sefer beni en heyecanlandıran rakam 57 aslında.. cok uzun suredir goremiyorum we sabırsızlanıyorum gercekten:))

kızlar mesajlarınız okuyup alıntıladım cevaplarını artık yarına yazarım.ben bayadır takip edememişim nekadar çok mesaj birikmiş yaa...

not:benim mesajımdan sonra yeni mesajlar yazılmış burda gözden kaçaiblir diye düşündüğümden alıntılarımı yeni mesaj olarak yazdım.

Son düzenleme:
günaydın hatunlar, nasılsınız? ben çok iyiyim neden derseniz temmuza kalmadan megilaranın birinciliğini elinden alacağım, bu hafta çok piss hırss yaptım ilgililere duyrulur sengözlerimebaksanab hadi bakayım nerde dişli rakiplerim benim :jeyyar:

dünki yediklerim
sabah;klasik kahvaltı
ara;5 adet erik
öğle; 1 tabak miss gibi kara lahana yemeği :))
ara;6 adet kiraz
akşam; 4 kaşık sebzeli tavuk güveci
ara;5 adet fındık

akşam yemeğinden sonra sahilde 45 dak yürüyüş yaptım,yatmadan öncede 750 adım stepper le çalıştım.2 lt den fazla su içtim

herkese kolaylıklar dilerim

Merhaba arkadaşlar dün nete hiç giremedim özür diliyorum.Evde değildim ve internet olan bir yer bulamadı.Şimdi girdim kapıdan ve önce tartıya sonra da nete geçtim.Emeğimin karşılığını almışım şu an 77.7 kiloyum.
sabah her zamanki klasik kahvaltımı yaptım.
Haftada sadece üç gün hiç kaçırmadan 1 saat spor yapıyorum.Mesleğim icabı da devamlı ayaktayım.inşallah haftaya da bu kadar kilo vereceğim azimliyim mutluyum.

megilaracım haklısın hatta onun bi hesaplama yolu vardı ama şu an için hatırlayamıyorum malesef.çok önceleri böyle bi paylşaım olmuştu.

lilycim sende diğer davet ettiğim üyeler bir müddet deneme süresinde olacaksını eğer takıma düzenli girip yaplaşımda bulunuyosanız yediğinize içitğinize dikkat ediyosanız.kısacası takımlada uyum içeriindeyseniz takımda asil listede yer alarak her hafta bizmle kilo bildirminde bulunacaksnız.ben yapmanız gerekenleri tek mesaj altında madde madde belirticem.

Baharcım bu formüle göre:

Kadınların metobolizma hızı için: 655,1 + ( 9,56 x kilonuz) + (1,85 x boyunuz) - (4,68 x yaşınız)
655,1 + ( 9,56 x 65.5) + (1,85 x 1.76) - (4,68 x 21)
655.1+626.18+3.26-98.28=1.183

ama bu formüller aşağı yukları bi hesaplamadır çof fazla itibar edilemez.metabolizma ölçümünün en doğru şekilde ölçümü oksijenli ölçüm denilen ve profesyonle ortamlarda cihazlarla yapılan bi ölçüjndür onuda her yerde bulmak mümkün değil istanbuldada tahminimce bikaç yerde var ama nereler olduğunu bleiyorum.

nalancım liliye yazdığım gibi gerekli açıkalmaları topluca bir mesajda yazıcam.takımda uymanız gereken kuraları öyle öğreneceksiniz ama sizden en önemli isteğim düzenl paylaşımda bulunmak ve takıma karşı sorumlulukarınızı yerine getirmeniz.

selamlaar
ya ne güzel artık sayfamızı açmak için sabırsızlanıyorum.yeni gelen arkadaşlarla beraber renklendi sayfamız.ne güzel yazışmışsınız.handemicim yazından iyi olduğun anlaşılıyor.hadi bakalım bak moonda rakipler arasına girdi.alalım megiden birinciliğini.
bende birazdan temizliğime devam edeceğim.akşama kaynım geliyor.yemek vede tatlı yapmam gerek.en iyisi sütlü bişeyler yapayım.yarında pikniğe gidceğiz.offf pazarları benm için kalori günü.ama söz veriyorum azıcık yiyeceğim.yersem buraya yazamıyorum.geçen çarşembe neler yediğimi yazamadımm mesela((((
ya bide bişey soracağım.yanlış hatırlamıyorsam nalansu arkadaşımız yazmıştı ay yürüyüşü yaptım diye.ay yürüyüşü nasıl oluyor acep?yoksa ben mi yanlış okudum....

ben teşekkür ederilm lilycim açıkcası uzun zamandır sizler gibi zimli üyelere ihtiyacımız ardı takımda.çünki motivasyonumuz çok düşmüştü.sizin aziminiz bizide hareketlendirip tazeliyce.bi süredir davet ettiğim üyelr bi görünüp kayboluyodu.işin kötüsü üyelr takımalra girmek için yalvarıyolar davet edildikleirnde ise bir kez uğrayıp sonra duman oluyolar.ben artık tüm ümidimi kesmiştim.umarım bu sefer aynı hala kırıklığını yaşamam.zaten aynı duurmla karşılaşırsam tüm herkesi mezun edene kadar yeni üye almıycam.

şimdi güzel bi motivasyonla yoluna devam et be erkek arkadaşınıda şaşırt.zaten çevremizdeki innsaların inançsızlıkları bizide ümitsizliğe sürklüyo ama yüzlerce binlarce insan bu işi başarabiliyosa biz nedne başaramayalım ki.ama sorun şu iki eğer beslenem düzxenimizi değiştirmezsek bu kilo verme işi yo-yo sendromuna dönüşüyo.

selam kızlar
ayy ayy ayy galiba şimdi doğru yerdeyim:)
4 ayda ancak 8 kilo verebildim, şu an 61 kiloyum. boyum 1.63
bakalım ne kadar gtcek bundan sonra..

hoşgeldin aramıza kontess.evet 4 ayda 8 kilo vermen gayet güzel olmuş.zaten sağlıklı olanında ayda 2-4 kg arası.yavaş yavaş ve kalıcı kilo vermek en doğru yöntem.
takımal ilgili gerekli açıkalmaları en kısa zamanda ekliycem.takip edersin.

enfurtuucm gözümüzü doyurtmanın tek yolu inan 3 saati geçmeyen yeme dönemleri.eğer 3 sate bir midemize ölçülü olarak birşeyler verebilirsek bunun cevabını bize veriyo.kendimnden örnek vermem gerekirse eğer uuzn süre bişey atıştırmamışsam yemek sorfasına oturduğumda doyduğumu hissetmeden patlayana kadar yiyebiliyorum.gözümü doyurduğumda ise midem ağlarcasıan sitme ediyo boğruluyrum nefes alamıyorum diyo.ama eğer ara öğünlerimi yapmışsam ana öğünlerimdede gerektiği kadar yemişsem bunun sonucunnuda tartı söylüyo.kısaca mindeni 3 saatten uzn süre aç bırakma.

ayrıca alışveirşe çıkarken aç çıkma.bunu hem doktorlar hem ekonomi uzmanları aile bütçesi için öneriyo
eğer aç çıkarsan gerekli gereksiz ihtiyacın olmayna bir sürü şey alırsın onlarda sana yağ,selülit ve çeşitli hastlaıklar olarka geri döenebilir...

iltercim sende aramıza gelebilirsin tabiki.daha öncede pko hastası olan bi arkadaşımız vardı.takımımızn bitanesiydi aydasu 90 kilolardan 59 a düştü ve mezun oldu aramızdan emin ol snede başarabilirsin.zaten kilolardan kurtulunca pko da terkedip gider seni.yani aydasuda öyle olmuştu en azından.doktoru sen söylemesen pko olduğunu anlamazdım demiş.umarım sende kurtulup bebeğine kavuşabilirsin sağlıkla.

moon,silviş ve singinig merhabalr sanırım burdasınız...

merhaba canım, ev hanımının diyet yapması daha zor sanırım değil mi sürekli yemekler elinin altında olur.ben birde bekarım yemek yapma derdim yok annem sağolsun sadece pazar kahvaltıları bana ait , bekarlığın nimetlerini kullanıyorum şuan kaydirigubbakcemile3

nalancım
çayı çok demli içmiyosan sorun yok.bilirsin çay kahve gibi içecekler diüretiktir ve vücuda verdikleirnden daha fazla suyu alıp götürürler.ayrıca sevebileceğin türden bitki çaylarıda içmeyi dene.

ya beni neden takımlar arasına almadınız ki?

şu an 61 kiloyum. hedefim inşallah 52

deneme süresindesin merak etme :))

hanımlar bizim takım ne zaman kurulacakkki en kısa zamanda buluşalımda ..yanlız olmuyo ya gerçekten en azından kendimizden daha fazla kilo vereni görürsek daha azimli oluruz diye düşünüyorum :enbuyukkk:

nalancım biz zaten uzun süredir bir takımız sizde takımıza katılan yeni üylersiniz.takımların bi genel işleyişi var ona uyarız derseniz bu yolda bizm le bilrikte olmaya devam edersiniz...

handemicim içindeki kötü sesleri usutur ve bu kilo verme işine ağırlık ver.düzenli olarek paylaşımda bulun hepbirlikte yeni üyelerle kilo verme problemimizi silelim....

kontescim harika bi gün olmuş.bize nisbet yapar gibi .walla canım çeki.üsküdarı ben çok severim ama gelmeyeli uzun zaman oldu.gelirsem bi takım anılarım depreşicek ve buna hazır hissetmiyorum kenidmi..

sana önerim herşeyden ye ama ölçüleri kaçırma
ekmeği tamamen kesme
protein-yağ- karbonhidrat dengeisni kurmaya çalış.gerketiği kadar hepsindne tüket
et-süt-ekmek-sebze-meyve hiçbirndne tamamen feragat etme...

not:meslek kısmındaki güzel sanaltlar ilgimi çekti.tam olarak neyle uğraşıyosun?

megicim tebirkler ve teşekkürler paylaşım için.analiz topiğine ekleidm canım.

kontescim diğer dizilerin bittiyse ve izlemediysen sen yine laptopunu koy bandın üzerine ve prison break e başla.tavisye ederim oda gayet güzel ve heycanlı.hiç anlamazsın geçen vakti .
öyle olur olmaz diyetlerede karşıyım kimseye tavsiye etmem.zatne en güzeli senin yolun.yavaş yavaş ama kalıcı.böyle evam et.

nalancım sabah akşam tartılmak en yaşnlış şey.tartılma işini sabah aç karınına ve tuvaletten sonra yapıcaz.
haftada 1 kez artılıcaz
banyo yaptıktan osnra veya spor yaptktan sonra tartılmıycaz çüni sonuç bizi yanıltır.

yürüyüş konusuan gelince en doğru ve kolay yapılabilecek sporlardandır. kardiyovasküler bi egzersiz olduğundan tüm vücut için etkilidir.hiç bir zorluğuda yoktur.sen böyle devam et.

kericim sanırm sen takımlara girmek düşüncesinde değilsin verdiğin kilo için seni tebirk edeirm.kalan 4 kilonuda vereblirsin.eğer istersen snede bizmle takımda paylaşımlarda bulunabilirsin ama üye alma limitini dolduruğumdan seni takıma almam.

lilicim harikasın.iradene sahip olabilmişsin.spor konusna geline düzenli yapamayacağın sporlara girişme.düzenli yürüş yapma nen iyisi.mekik çekerrkende dikkatli ol yanlış hareketler yapma.sporu çok yapmak değil sürekli yapmak önemli.bu yüzden bir anda aşırı yükleme yapıp sonra birden bırkama yine.

bide bu kilo cizelgesindeki degişikliği ne zmn yapıyosunuz? ne sıklıkla tartılıyosunuz? paylasırsanız sevinirim arkadaslar.. optum cok simdilik byeeee

kilo çizelgesinin herhangi bir kurlaı yok o tammen senin keyfinle alakalı.ister hergün ister aydabir yarışam ile ilgliz bi zorunluluğu yok.sadece her mesajın altında göründüğü için gidişatını görmemize yarıyo.bu yüzdendne haftada 1 kez kilo değişimi durmuna göre düzenlemen uygun olacaktır.

merhaba hanımlar sabah kaktım bizimkiler daha uyuyordu ilk işim sayfamızı açmak oldu ,baktım kimsecikler yok hemen bi yarım saat bandıma bindim sonra ılık limonlu suyumu içtim kahvaltıdada 4 küçük dilim peynir 1 domates bir salatalık ve yarım demete yakın maydanoz yedim.silviacım ben ayrı bir takım kurulacanı sanıyordum yeni gelenlerle beraber ondan sordum .bu arada kontescim prison break gerçkten harika bir dizi akıcı bide kanıt peşinde var tabi ben spor yaparken izliyorum ..bizde bu azim varken bize dizi mizi işlemez hepsini siler süpürürüz alimallah .akşama görüşürüz benim canım yoldaşlarım bby

ayy kızlar kusura bakmayın bana mesaj ayazalı yarımsaat olmuş.ama oğluşum uyandı.
silvişim dediğini yapacağım.ara öğün yapmaya çalışıyorum ama bazen işe güce dalınca unutuyorum işte.
mooncum gerçektende çok zor diyet yapmak.e eşim sıkılıyor bi müddet sonra.yemek yemek istiyorum artık diyor.furkanda artık herşeyi yediği için yemek yapmak zorundayım maalesef.biz geçiştiremiyoruz yani.
neyse bana müsade eşim furkanı gelip alacak hazırlamlıyım onu.

sanada merhaba EN-FUR-TU cum...

kızlar artık pc den ayrılmam gerek.benden sonra yazılan mesajlara bir daha ki gelişimde yanıt vericem ayırca kurllarıda eklerim o zaman.şimdilik hoşçakalın. iyi hafta sonrları

kola severler için bi yzı buldum hemen size ekliym ben gelene kadar onuda okuyun a.s.

KOLA SEVERLER

liliy cim sen nasıl başardın bu 83 mekik çekmeyi ben 20 de tıkanıp kalıyorum .gerçekten büyük başarı tebrik ederim seni gerçi ben çok sigara tüketimi yaptıgım için tıkanıyorum ama hanımlar işallah zayıfladıktan sonra 2. hedefim sigarayı bırakmak şimdi bişeyler atıştırmayınca sigara bırakılmıyor .akşam görüşmek üzere kaydirigubbakcemile3

merhaba kızlar... bütün alınıtları yazıp size toptan cevap verdiğimden kendimle ilgili de bişey yazmadım. günlerdir yoğunluktan ne yediğim içitiğim ne yeme saatim nede uyku saatim belli.hatta pek uyumadım desem yaln da olmaz.dün artık iflas ettim ve saat 14-19 arası günüz vakti sızmışım sonrada bi kaltım bidaha gün ışıyana kadar uymadım.tabi o ara takımdaki büütn mesajları okudum.hallettim ama cevap yazma işini sonraya bıraktım. 6 civarı yattım 11,30 gibide uyandım...

kahvaltı: 1 tabak menemen , 2 lokma ekmek (1 dilim olmamıştır) ,1 bardak çay+2 küp şeker
ara:yarım çay bardağı beyaz leblebi

kahvaltı geç oldu öğlende sarktı dolayısıyla.bugün yine düzen bozuk geçicek ama yarın erken uyanıp kahvaltımıda vakitlice yapınca herşey yerine oturur.
havalr ısındı kışa kıyasla su ihtiyacı hissediliyo.bende şu şişesiyle dolaşıyorum.zaten günlerdir su da içmedim.bir miktar ödem oluşmuştur. 1-2 güne onlarda çözülürler..

anne kuşla halı yıkadık yorulduk.elimde soyuldu.gidip biraz dinlenicem.akşama kadarda şu kyralalrı yazarım böylece takımda aksattığım tüm işlerde bitmiş olur.

canım haftda 3 gün 1 saat spor gayet ideal düzenli olarak hayat boyu sürdürebilirsin umarım.bunu diyetlede desteklediğinde kilo vermen kaçınılmaz.diyetten kastım düzenli ve dengeli beslenmedir.yani herşeyden ölçülü yeme ve bunu hayat boyu devam ettirme....

canım nalansu ceap verir sanırm ama ay yürüyüşü veya uzay yürüyüşü denen şey bildiğim kadarıyla iki ayağı ayrı ayrı yerleştirdiğin bir platformda elle tutabileceğn uznatılarıda olan ayakları ileri geri yaparak havada yürüyomuşsun hissi veren bi alet le yapılıyo.elle tutulan uzantıları tuttuğunda kol kaslarında çalışmış oluyo ve tüm vücudu etkileyne kardiyovasküler egzersiz cinsine giriyo.

pazar günü için önereim hafta içi eğer gerekli kısınıları yapabilirsen hafta sonunu böylece tolere edebilirisn.ayrıca su içimini artırman gerek.spore değinmeme hiç gerek bile yok :)

tamam canım ben vakit ayırmadığımdan açıklamayı geç yapmak zornda kaldım ama zaten bi arkadaşımız sana gerekli cevabı vermişti (kimdi hatırlayamadım çok sayıda mesaj okuduğum için) yinede mesajını alınıtladığımdan ceap yazmak istedim.

maydonoz yemen çok güzel.ben çok fazla sevmem maydonozu.yani tek başına çok hoşuma gitmiyo ama çok faydalı gerçekten.imrendim sana :)

yemek yapmaktnada yemektnede feragat etme canım burda feragat etmen gerekn tek kısım miktarı.ölçülü yiyceksin bide pişiriken fazla yağlı pişirmiyceksin. ailenide öyle alıştır.çok yağlı yemeğin kimseye faydası yok.

ÖNEMLİ NOT:
REYHAN ın mesajını görünce çok önemli bi hata yaptığımı gördüm. yukardaki mesajlarda iltercakır a da takıam katılaibleceğini yazmıştım oysaki sıralamaya göre yeni gelnler arasında 5. sırada ve bizm 4 kişilik boş yerimiz var.eğer isterse paylaşıma devam edebilir ama bu durmda listeye alamam.başka bir takıma da baş vurabilir yada yer boşalana kadar bizmle paylalım yapmayan deam eder seçimi kendisine bırakıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…