Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

alın size küçük güzel bi yazı daha.. okadar çok mesaj yazdım ki hepisni okuyana kadar 1 kilo verirsiniz heralde :roflol:

Hemen hemen hepimiz suyun ne kadar faydalı olduğunu biliriz. Her diyette 1,5-2 litre su önerilmektedir ancak nedense bu kurala uyanımız son derece azdır. ışte size suyun ne kadar önemli ve kilo vermede ne derece etkili olduğunu kanıtlayan bazı temel bilgiler;

• Birçok kişi sinirli ya da üzgün olduklarında ilk iş olarak buzdolabına yönelir. Çünkü bu zamanlarda vücutta salgılanan endorfin hormonu iştah açar ve bizi yemeye yönlendirir. Oysa bu durumda yapılacak en yararlı şey su içmektir. Çünkü su, endorfin hormonu salınımını bloke ederek gereksiz yemek yemeyi engeller.
  • Su, kasların dengesini sağlayarak kasılma anındaki doğal fonksiyonlarını düzenlemeye yardımcı olur.
  • Vücudun zararlı maddelerden arınmasını sağlar.
  • Kabızlığı önler. Yeterli su alınmadığı zaman beden ihtiyacı olan suyu bağırsaklardan çektiği için kabızlık oluşur.
  • Yemeklerden önce içilen su tokluk hissi verir.
  • Cildi güzelleştirir, kurumayı ve deri sarkmalarını önler.
  • Yağların vücutta depolanmasını önler. Karaciğerin başlıca görevlerinden biri de depolanmış yağları enerjiye çevirip, yakmaktır. Ancak böbrekler yeterli su alamazsa karaciğer iyi çalışmaz ve yağlar bedende depolanır.
  • Vücudumuz yeterince su alamazsa bunu bir tehlike gibi algılayıp suyu saklamaya başlar. Bu da vücutta su toplanmasına özellikle el ve ayaklarda ödem oluşumuna neden olur. Bu yüzdendir ki kişinin gün içinde yeterli miktarda su içmesi çok önemlidir.
Not: Susamak, vücudumuzdaki sıvı miktarının azaldığına işaret eder. Günde 0.7 litre maden suyu içerseniz, günlük sıvı miktarınızın yarısını karşılamış olursunuz. Eğer günde 1 saat spor yapıyorsanız, bu miktarı 1 litre arttırmanız gerekir. Genelde insanın 8 bardak (2 litre) suya ihtiyacı vardır. Ancak kilolu kişilerin metabolizmalarını hızlandırmaları için daha fazla su tüketmeleri gerekir. Uzmanlar bunu fazladan her 12 kilo için 1 bardak su olarak ifade etmektedir.
:enbuyukkk:

en fur tu cum ay yürüyüşü yaşadığın yerde varmı bilmiyorum ama hani şu parklarda olan karşılıklı 2 kişinin bindigi havada yürüyomuş gibi oldugun spor aletinin adı dengeli spor aletide diyorlar .daha öncede sölemiştim ben köyde yaşadıgım için evime aldım bunu ama eger etrafınızda bu aletlerin bulundugu parklardan varsa bu fırsatı hiç kaçırmamanızı öneririm ben yazın annemlere gittigimde yine 80 kiloydum her gün bütün spor aletlerine 15 dak bindim ve 73 kadar düştüm ama kışın geri geldi kilocuklarım dikkat etmediğim için bu arada silviacım o pko lu arkadaşımız ben diğer grupların ne yedip içtigine bakmak için gezinirken gördüm başka takıma geçmiş..herkesi öpüyorum bbyy

ayyy ne çok kişinin tahtımda gözü var yaaaa :eek:klava:
ama zor walla,ben mezun olana kadar 1. belli 2. kim? :dance:

Silviyacım kolayla ilgili yazın çok iyi olmuş
eskiden sabah kahvaltısında bile kola içen bir insandım ama nerdeyse 5-6 aydır belki ayda
1 bardak içiyorumdur,hiç canım istemiyor artık,10 kaşık şeker ne demek yaaa

su su su suuuuu Allahın en büyük nimetlerinden biri,ne faydaları var,içelim arkadaşlar
ben mutfağa gidip gelip içiyorum,çok faydasını görüyorum

bu arada silviacım o pko lu arkadaşımız ben diğer grupların ne yedip içtigine bakmak için gezinirken gördüm başka takıma geçmiş..herkesi öpüyorum bbyy

saol canım belirttiğin için.bende ü<ülücektim. 5. takıma girmiş hayırlı olsun.burda bi cevap almayınca koşmuş başka yerlere demek umarım orda sağlıkla zayıflar.

Silviyacım kolayla ilgili yazın çok iyi olmuş
eskiden sabah kahvaltısında bile kola içen bir insandım ama nerdeyse 5-6 aydır belki ayda
1 bardak içiyorumdur,hiç canım istemiyor artık,10 kaşık şeker ne demek yaaa

su su su suuuuu Allahın en büyük nimetlerinden biri,ne faydaları var,içelim arkadaşlar
ben mutfağa gidip gelip içiyorum,çok faydasını görüyorum

megicim bende eskiden pek içmeme rağmen artık tamaen bıraktım.benım bırakmam şu cocineal (böyle mi yazılıyodu tam bilmiyorum) muhabbetiyle oldu. onda sonra pek içimedim.zaten tüm asitli içeceklerden (soda hariç) uzak duruyorum.hazır meyve suyuda çok nadir tüketiyorum.

Yeni ve Eski lütfen tüm üyeler kelime kelime okusunlar...

YAPMANIZ GEREKENLER

REYHANX => 77.7kg
l.i.l.y => 63.0kg /1.63cm
nalansu09 => 80.0kg/1.72 cm
kontesss => 61.0kg/1.63 cm

öncelikle tekrar hoşgeldiniz aramıza arkadaşlar.şimdi takıdma uymamız gerekn kuralları sizler için yazıcam ayıca tüm takım içinde bi hatırlatma olsun.

1-Düzenli paylaşımda bulunulacak.Paylaşımdan kasıt hergün düzenli taıma girerek yediğimiz içtiğimiz ,yaptığımız spor kısaca zayıflama adına yaptığımı herşey paylaşılacak.kendi yazdığınız son mesajdan itibaren sizden sonra göderilmiş tüm mesajlar okunuacak ve karşılık olarak cevaplar yazılacak (tabi durma göre cevap yazılacak bişey varsa) böylece karşılıklı ilteişim kaynaşma oluçacak aksi halde monologlar son derece sıkıc..

2- Perçembe günü sabah tartılınacak ve gün bitmeden kilonuz takıma yazılacak. bu burda olmanızın en önemli sebebi ve takıma karşı en önemli sormluluğunuz.unuttum bahaneleri lütfen olmasın.ben bilirimi cuma günü öğledne sonra yapıyo olsam bile lütfen siz sormluluğunuz yerine getirerek işinizi perşembeden halletmiş olun.bu konuda son zanalrda esneme görüyorum.kaptanı ndediğini yap yaptığını yapma dimi :)

3- Aşağıda linkini verdiğim topikler abonelik listesine eklenecek ve takip eidlecek.uyarılar öneriler dikkate alınacak.gereksiz yere mesaj yazılmayacak.

CUMA ZAYIFLAMA YARIŞMASI ÜYELERİNİN PAYLAŞIM ALANI
Bu topik tüm taım üyeleri tarafından mutlaka takip edilecek

CUMA YARIŞMASI TAKIMLARININ ANALİZ RAPORLARI
Analiz raporları aylık 1 kez yanınlanmaktadır.bu topiğede bireysel olarak mesaj yazmıyoruz.aneliz sonucunda yazmanız gerekenleri takıma yazıyosunuz sonra beh hepsini toparlayıp analiz topiğine birlikte gönderiyorum.

Önemli Not: Eğer takımda analizinin yapılmasını istemyen grek duymayan varsa lütfen belirtsin.Eğer analiz rapronun sizn için bi önemi yoksa püsküüt boşuna hazırlamasın.çünki bir süredir paylaşım lanını takip edemeiştim üstelik bu ya analiz cevabınıda geç verdiğim için takımımız analiz dışı kalabilir.gereli açıklamayı yaptım ama cevap ne gelicek bilmiyorum.kısaca bunda sonra analizimiz yapılmayablir.eğer yapılmaya devam ederse ve bu durmda benimki yapılmasın gerek yok diyen varsa lütfen bana belirtsin ki bende püsküüte ileteyim.cevaplarınız en kısa zamanda bekliyorum.

CUMA ZAYIFLAMA YARIŞMASI SONUÇ LİSTELERİ

Bu topiğe kesinlikle ve keisnlikle mesaj yazmıyoruz.Bu topik sadece cuma yarışamsının sonuçlarının bildirldiği topiktir.yalnızca sonuçları öğrenmek için buruaya bakıyoruz.sonuç listelerinide takım kaptaları hazırlıyo.bu görev her hafta bir takım kaptanına ait.2-3 etap sonra sıra bizde olucak.

CUMA ZAYIFLAMA YARIŞAMSI MEZUNLARI

yarışmadan mezun olanların karneleri bu topikte yayınlanıyo.bundan sonra mezun ifadesi belirtildiktne sonra karne isteği özellikle belirtilmeidkce kane hazırlanamyacak.mezun olduğunuzda kane talebinizi paylaşım alanına yazmanız gerekmektedir.

CUMA ZAYIFLAMA YARIŞMASI'NDA BU HAFTA NELER OLDU?

Her hafta yarışamda neler olduğunu giren çıkanları belirten ayrıaca takımalra yönelik uyarıalr varsa bunalrın yazıldığı topiktir.Bu topiğe de gereksiz yere mesaj yazılamalıdır.

CUMA YARIŞMASI'NDA BU GÜNE KADAR KİM KAÇ KİLO VERDİ?
Bireysel derece listeerlinin yer aldığı topiktir.Bu topiğede mesaj yazılamamsı gerekmektedir.

CUMA ZAYIFLAMA YARIŞMASI TAKIMLARININ BAŞARI TARİHÇELERİ

CUMA ZAYIFLAMA YARIŞMASI NEDİR/KARAR DEFTERİ

Okumanız gereken en önemli topik bu arkadaşlar.Yarışmanın işleyişinin nalatıldığı.yarışmaya ait tüm kuralalrın yer aldığı topik işte bu. Bu topiği içinde verilmiş olan linkler dahil.satır satır , kelime kelime , harf harf okumanızı istiyorum.anlamadığınız aklınıza takılan bi nokta olursa mutla sorun.ayrıca yeni üyelrle bilirkte eski üyelerinde tekrar gözdne geçirmesini rica ediyorum hatırlamaları adına.bu topikteki linklerde kilo bilrimi yaparken nasıl hesaplama yapacağını detaylı ve resimli bi şekilde anlatılmış.yinede akınıza takılan olursa açıklamaya çalışırım.

4-Şu an 1 haftalık denem süresindeisniz.bu düre durma göre 1 haftayı aşbilir. heryanınızı yitirmeyin önemli olan sağlıklı bi şekilde kilo kaybetmeniz.şidmilik yarışam ile ilgili aktaracağım bunlar.takim içindede bazı revizyonlara gidicem ve detay kuralar ekliycem.

Eğer şarlar benim için ağır bunlara vakit ayıramam diyen varsa şimdiden belirtmeini rica ediyorum.takım olmak sormluluğu gerektiriyo.Belli bi düzen ve işleyişin olması içnde kuralalr şart.

saygılar sevgiler a.s.​

moon,silviş ve singinig merhabalr sanırım burdasınız...

merhabalar herkese ,ve selam sana sevgili enfurti,
evet hadi sözünü tut bakalım yarın için .
hiç kolay değil ama gerekli.

kola ile ilgili yazın ilginçti bakalım etkisi nasıl olacak ,kendiaçımdan.

silviş bu arada bu hafta 500 gr vermişsin bu harika yorgunluğuna değmiş.
ben bugün ne yedim,
sabah
bende duvarları silmeye başladım silviş,ancak 2 odayı bitirebildim .ancak oda oda yapabilyorum.o yüzden kahvaltı saat 11 e kaydı ve tabi biraz fazla oldu.
ara yoktu artık
öğle
1 tabak tavuk sote. salata 2 dilim ekmek
ara
1 avuç kuruyemiş.
akşam
1 tabak nohut yemeği salata

su ve spor eksik bugün ama duvar silerken bayağı bir ter döktüm.

nalansu spor hareketleri ile 80 den 873 e düşmen çok güzel olmuş. yanlış hatırlamıyorsam.
exzersiz şart biliyorumda uygulamaya ne zaman koyabileceğimi bilemiyorum

:kahve:

selam kızlar, bugün yazı iyice hissettik ıstanbul'da. eşim ve ben sabah köpeğimizi de alıp doğru beylerbeyi'nden kuzguncuk'a yürüdük. e tabi çıkmadan önce balkonda miss gibi çiçekler arasında, kuş sesiyle güzel bi kahvaltı yaptık.
ben 5 zeytin, 2 dilim kepekli ekmek, 2 dilim salam yedim. bir bardak da çay.

sonra yola çıktık, deniz bi tarafta, cıvıl cıvıl insanlar bi tarafta. 25 dakika sürdü bu yol. ama bitmedi, kuzguk sokaklarına daldık. muteşem bostanlığa gidip çiçekleri kokladık.
ve bi bardak çayımızı içip, tekar evimize döndük. 25 dakika da öyle. yuvarlak hesap bizim gidiş gelişimiz 1 saatimizi aldı.
yolda 1.5 litre su tükettim.

vee öğle saati, öğlen bişi yemedim, sadece çayın yanında 2 kurabiye yedim.
akşam fena oldu, eşim pizza almış, 2 dilim yedim.
ve bu acı beniuyutmıcaz biliyorum, o yüzden bir iki saat sonra bantta yürümem gerekiyor. en az 1 saat yürümekle anca gider pizzacıklar.

işte bugün yeme içme açısından böle geçti.
su tüketimim devam ediyor, yatıncaya kadar 2 litreyi bulur diye düşünüyorum. az sonra yeşil çayımı içicem. yeşil çayı sağlıktan öte, artık sevdiğim için de tüketiyorum.

bu araad metabolizma hızımı hesapladım ancak ne anlama geldiğini bilmiyorum. ben buraya sonucu yazsam acaba içinizden bilen birileri baa kısaca yorumlayabilir mi?
hepinize varlığınızdan dolayı teşekkür ediyorum.
tekrar iyi akşamlarr
kissess

iyi geceler arkadaşlar öncelikle silviacım teşekkürler bilgiler için ,kontescim yazdıklarını okuyunca köyde yaşayan biri olarak yaptıklarını yapamadıgımdan olsa gerek artık kıskançlıktanmı nedir :) anlamadım otomatikmen iştahım kaçtı bu nedenle teşekkürler canım .yediklerime gelince :
sabahı yazmıştım
öglen :bir kase çorba, elma
ara:bir kase yogurt
akşam:3 kaşık pilav (dayanadım napim çok güzel yapmışım),bir tabak yogurtlu semiz otu ,bir bardak maydanoz ve lahana suyu . yatmadan öncede ballı elma srkemi içtinmi olay bitmiştir arkadaşlar

birde 3 litre su ,15 mekik çektim ,yarım saat ay yürüyüşü yaptım bu arada baskülü köydeki ögretmen arkadaşa verdim her perşembe alacam yoksa gidip gelip üstüne çıkıyorum bu gülük bu kadar arkadaşlar herkesi çooook öpüyorum sevgilerimle .:lepi:

silviacım verdigin linkler aboneliklere nasıl konlacak yapamadım ben onu..tekrardan iyi geceler

iyi geceler arkadaşlar maşallah paylaşım adına yine oldukça verimli bir gün olmuş
hemen yediklerimi yazim

sabah 3 adet taze kayısı bir bardak ılık su
kahvaltı bir ince dilim kaşar 2 zeytin 1 dilim ekmek
oğlen evde değildim yiyemedim
akşam eve gelince eşim menemen yaptı mkardanada vardı biliyorum abarttım ama 6 kaşık menemen yedim 3 kaşıkda makarna
ya bide bir bardak kola içdim şimdide yazılanları okudum allahım kafamı biyerlere vurasım geldi
yiğenimin gösterisi vardı saat 1 gibi başladı çok geç bitti oğlumda sürekli kucağımda hiç durmadı hem çok yoruldum hem çok acıkdım bide yol mahvetti beni eve gelince ne bulduysam yedim yani
durum böle bugünden umutlu değilim fazla suda içemedim şimdi bir yeşil çay içerim sanırım

menemeni yedikden sonrada koltukda uyuya kalmışım sağolsun eşm bakmış oğluma üzerimi örtmüş uyim diye bi uyandım saat 22.00 olmuş şimdi oğlumu uyuttum daha mutfağı toplamam lazım
hepinizi çok çok öpüyorum kızlar

iyi geceler arkadaşlar öncelikle silviacım teşekkürler bilgiler için ,kontescim yazdıklarını okuyunca köyde yaşayan biri olarak yaptıklarını yapamadıgımdan olsa gerek artık kıskançlıktanmı nedir :) anlamadım otomatikmen iştahım kaçtı bu nedenle teşekkürler canım . .:lepi:

nalansu, asıl biz kıskandığımız için köydeki, kasabadaki hayatı, burada ancak imitasyon duygularla beziyoruz hayatı. sırf bu sebeple biraz ksaaba hayatı olsun bizimkisi dedik, ve yaşamak için istanbul da böle bi yer seçtik. ama oluyor, köy gibi değil, kasaba gibi diil.
ahh bu arada bazen eşimin ailesine özeniyorum, onlar da yazları köye gidiyorlar. bahçeye istediklerini ekip biçiyorlar. muhteşem.
keşke senin yerinde olsam, ama maalesef ne benim ne de eşimin mesleği başka yerde para etmiyor:KK43:
kıymetini bil, bi de bizim için çık dışarı derin bi nefes al. tertemiz....
çünki biz burda o mis gibi havayı solumaya hasretiz.

ay ay şiir gibi oldu yahu:)

iyi gecler kızlar
silvişcim yazdıkalrını okudum ve abone oldum konulara.inşaallah bu sefer başaracağız takımca.
nalansu canım silvişin verdiği linklere tıkal,açılan sayfada sağda ilk mesajın üst kısmında seçenekler var tıkla ona.altta aboneliklerine ekle var.tıklarsan seni yönlendiriri canım.
handemicim demek sende pek iyi geçimedin bugününü sağlık olsun.p.tesi çıkarırsın acısını.

c.tesi neler yedim:
sabah :klasik kahvaltı.
ara ,:yok
öğle .:5 kaşık pilav.(evde bitek bu vardı)
ara :yok
akşam :kıymalı sebze yemeği,1 servis kaş. pilav.yoğyrt.
2,5 lt. suyumu içtim.ama spor yapamadım bugün

kontesscim çıkan sonuca göre metabolizman yavaş canım.ortalama değer 1500 idi sanırım.

hepinize mutlu hafta sonları dilerim.oğluşumu uyutup hemen yatacağım.

merhabalar herkese ,ve selam sana sevgili enfurti,
evet hadi sözünü tut bakalım yarın için .
hiç kolay değil ama gerekli.

kola ile ilgili yazın ilginçti bakalım etkisi nasıl olacak ,kendiaçımdan.

silviş bu arada bu hafta 500 gr vermişsin bu harika yorgunluğuna değmiş.
ben bugün ne yedim,
sabah
bende duvarları silmeye başladım silviş,ancak 2 odayı bitirebildim .ancak oda oda yapabilyorum.o yüzden kahvaltı saat 11 e kaydı ve tabi biraz fazla oldu.
ara yoktu artık
öğle
1 tabak tavuk sote. salata 2 dilim ekmek
ara
1 avuç kuruyemiş.
akşam
1 tabak nohut yemeği salata

exzersiz şart biliyorumda uygulamaya ne zaman koyabileceğimi bilemiyorum

:kahve:

singingim zor iş şu duvar meselesi ama en beteri tavan.insanın boynu tutuluyo.bizim bi dönem duvarlarımız yağlı boyaydı.senelerce duvar tavan sildik.heke kartonpiyerleri temizlemesi öldürüyo insanı.neyse artık boya değişti silme derdide bitti ..

singingim bide 500 g ii fena değilde eskiden haftada 1 kilo gidiyodu işte böyle metabolizmayı bozunca o da cezasını veriyo...

egzersiz şart ne zaman uygulamaya koycam demişsin.hadi al bandının tozunuda takım kızışmışken atmosferden faydalan.

bi dakika yanlış hesap! doğrusu 1473.4 budur. netten hesapladım. ohhh teknolojinin gözünü seveyim.

ortalama değerin 1500 olduğu söylenmiş.bide ek bilgi vereyim metabolizma hızınızın çok altında diyet uygulamayın mesela 1000 kalrolik bir diyet çok düşük.

silviacım verdigin linkler aboneliklere nasıl konlacak yapamadım ben onu..tekrardan iyi geceler

ben gelip cevap yazana kadar sağolsun en-fur-tu anlatmış canım.bir iki eklemem olucak onun annattıklarına. mesela herhangi bir konuya mesaj yazdığınızda konu aboneliklerinize otomatikman ekleniyo ama verdiğim linkerden bazılarına mesaj yazmamnız konusunda uyarıda bulunum.bu gibi durmlarda yani mesaj yazmadan sadece konuyu takip edeceğiniz durmlarda enfurtunun ananttığı gibi sayfanın yukarısında seçenekler bölümüne tıklayınca abonliklere ekleyi seçip sonra yönlendirmeyi devam ettiriyosun. mesaj yazdığın konularda veya abone olduğun konularda yeni mesaj var mı diye göreiblmek içinde kontrol paneline giriyosun.orda yeni mesaj yazılmış konular koyu renkli olarak görülüyo zaten.

nalansu, asıl biz kıskandığımız için köydeki, kasabadaki hayatı, burada ancak imitasyon duygularla beziyoruz hayatı. sırf bu sebeple biraz ksaaba hayatı olsun bizimkisi dedik, ve yaşamak için istanbul da böle bi yer seçtik. ama oluyor, köy gibi değil, kasaba gibi diil.
ahh bu arada bazen eşimin ailesine özeniyorum, onlar da yazları köye gidiyorlar. bahçeye istediklerini ekip biçiyorlar. muhteşem.
keşke senin yerinde olsam, ama maalesef ne benim ne de eşimin mesleği başka yerde para etmiyor:KK43:
kıymetini bil, bi de bizim için çık dışarı derin bi nefes al. tertemiz....
çünki biz burda o mis gibi havayı solumaya hasretiz.

ay ay şiir gibi oldu yahu:)

kontes cim sanatın hangi dalıyla uğraşıyosunuz tam olarka.önceki mesajlarımdan birinde sormuştum ama gözündne kaçtı sanırm.eğer okumadıysan geçiş sayflarda yazdığım mesajlarda önemli kıısmlar var onların hepsini okumanı rica ediyorum.

iyi gecler kızlar
silvişcim yazdıkalrını okudum ve abone oldum konulara.inşaallah bu sefer başaracağız takımca.
nalansu canım silvişin verdiği linklere tıkal,açılan sayfada sağda ilk mesajın üst kısmında seçenekler var tıkla ona.altta aboneliklerine ekle var.tıklarsan seni yönlendiriri canım.
handemicim demek sende pek iyi geçimedin bugününü sağlık olsun.p.tesi çıkarırsın acısını.

c.tesi neler yedim:
sabah :klasik kahvaltı.
ara ,:yok
öğle .:5 kaşık pilav.(evde bitek bu vardı)
ara :yok
akşam :kıymalı sebze yemeği,1 servis kaş. pilav.yoğyrt.
2,5 lt. suyumu içtim.ama spor yapamadım bugün

kontesscim çıkan sonuca göre metabolizman yavaş canım.ortalama değer 1500 idi sanırım.

hepinize mutlu hafta sonları dilerim.oğluşumu uyutup hemen yatacağım.

inşalah canım.bu hareketlilik çok güzel oldu.takımdaki ölü toprağını atıcaz üzerimizden böylelikle.

hepinize iyi geceler kızlar... hoşçakalın..

Son düzenleme:
günaydın hanımlar ben bugün biraz erkenciyim gece dogum vardı sabah ezanı geldim olmadı zaten sevk ettim ilçeye bizimkilere kahvaltıya pogaça için hamur yogurdum spor yapacak halim kalmadığı için akşama bıraktım şimdi kendime gelebilmek için bi acı kahve içiyorum biliyorum uyusam daha kötü olacam çünkü bebeler birazdan uyanır neyse arkadaşlar hadi size iyi mışıldamalar kahvaltıdan sonra görüşürüz mirmirmirmir

sonra yola çıktık, deniz bi tarafta, cıvıl cıvıl insanlar bi tarafta. 25 dakika sürdü bu yol. ama bitmedi, kuzguk sokaklarına daldık. muteşem bostanlığa gidip çiçekleri kokladık.
ve bi bardak çayımızı içip, tekar evimize döndük. 25 dakika da öyle. yuvarlak hesap bizim gidiş gelişimiz 1 saatimizi aldı.
yolda 1.5 litre su tükettim.
nasıl özendim yaaaa,ah deniz ahhh
ay ay ayy metabolizma hızı dedim rakam yazmayı unuttum,
işte ; 509,50126
sevgiler hepinize
bir yanlışlık olmasın
bi dakika yanlış hesap! doğrusu 1473.4 budur. netten hesapladım. ohhh teknolojinin gözünü seveyim.
hıh tamam şimdi olmuş,1500un altı yavaş sayılıyormuş:KK43:(
tatlım o konuları açtığında yukarıda seçenekler kısmı diye bir yer var oradan 'bu konuya abone ol'u tıklıyorsun o seni yönlendiriyor sonra

X