2 bebek bir kedi bir köpek sahiplendirme sorunsalı hayat karmaşası akıl verin nolur :(

Tamam sen kork zaten.

Bence sen git bu konudan

Tamam kork kediden de. Enfeksiyon diye sallama.

Kari koca ikinizde rastgele, plansiz, sacma sapan yaşıyorsunuz.
Sizin 2 cocuga tek basiniza bakamayaacginiz belli degil miydi? Neden hamileyken tasinmadiniz mesela? Esiniz doguma kadar is bulurdu.

1+1 evde 2 yetiskin, 2 bebek, 2 evcilin yasayamayacagini bilmek icin alim olmaya gerek yoktu. Sirf bunun icin bile tasinabilirdinjz. Kiraciniz 2 3 ay icinde cikmayabilir o evden, o zaman ne yapacaksiniz?

Zaten hayvancagizlara bakilmiyor. Kedi belliki taranmiyor, kopek disari cikarilmiyor. Ne kadar sacma sapan bi hayatiniz var

Bide sunu soyleyecegim. Sirf kedi kopek seviyosunuz diye evlerinize almayin su hayvanlari. Isteyen yerin dibine soksun beni. Mamasi, asisi, herseyi para istiyor bu hayvanlarin. Hadi paraniz var diyelim, kendinizi kaldirip sokakta gezdirmeyecek tuylerini taranayacaksaniz almayin. Sokakta sevin, uzakta sevin. En azindan disaridaki hayata adapte olmus oluyorlar. Ev kedisini disari atsaniz nasil hayatta kalacak? Kedi mamasi koydugmuz yerlerde kediler birbirlerinin suratina vuruyor yemrk icin. Ev kedisi bu hayata nasil adapte olur?

Evlenmeden önce 5-6 yıl annemlerin apartman bahçesinde (oldukça büyük) kedi besledim ve çoğu kişi de apartmandan maddi destekleri olmasa da severlerdi. Bir tane işsiz, emekli, dedikoducu apartman yöneticisi vardı o zamanlar 50lerinde falandı adam. Sürekli kedilere anahtar sallar, sopayla itekler, apartman yıkamaya gelenlere mama su kaplarını attırırdı. Apartmanı kendi malı sanardı 30 yıl falan yöneticilik yapmıştır. O kadar tartıştım ki ne yemediğim hakaret kaldı, anneme bile hakaret etti. Babam muhasebeci, apartmanda usülsüzlük yapmış onları buldu tehdit etti de öyle duruldu biraz. Ama o kadar ah ettim o kadar ah ettim ki...
Şu an 75 falandır yaşı, kanserden kansere koşuyor. Değil kedi görmek odadan odaya geçemiyor. Hayvanla uğraşanın yüzü gülmez. Bunu bilir bunu söylerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…