yemek yemessen yeme..

Evet, bende tavsiye ederim, yemek ne olursa olsun önce mutlaka azıcık kavrulmalı ve suyu azar azar koyulmalı.
Birde lezzetli yemek için yağ ve salçadan kısmayacaksın.
Bunun yanı sıra ben salçayı domates ve biber olarak karışık kullanırım.
Birde en lezzetli yemek ocakta başlayıp fırında biten yemektir.
Ben yemeklerimi genelde fırında pişiririm ve oldukça lezzetli olur.
Tencerede et yemeği yapacaksam düdüklü kullanırım.
Sever misiniz bilmem ama ben et yemeklerinde, ciğerde iç yağı kullanırım yemeğin lezzetine lezzet katar.
Geçenlerde tandır yaptım tadına doyamadık.
Önce iç yağını minicik doğrayıp düdüklüde ertitim, üstüne kemikli etleri koyup şöyle bir çevirdim
ve kapağını kapatıp 15-20 dakika pişirdim. Daha sonra tuz ve kekik koyarak tekrar 15 dakika daha pişirdim.
Yanına da mis gibi pirinç pilavı ohhh..
Bakın ne kadar basit bir yemek, isterseniz tuz ekleme aşamasında iri iri doğranmış patateste ekleyebilirsiniz.
Bu arada mutfak sayacı alın kendinize.
aaa evet onu unutmuşum, aynen hem domates hem biber salçası kullanıyorum ben de (makarna hariç, makarnaya biber pek yakışmıyor)
bu arada ellerinize sağlık, eti pek sevmememe rağmen benim bile canım çekti.. :KK39:
bu arada konu sahibi, değişiklik olsun dersen makarna yaptığında sadece salça değil sarımsak,kekik ve pul biber de ekle inanılmaz lezzetli oluyor, ne zaman yapsam ve kim yerse yesin ne koydun bunun içine değişik bir lezzeti oluyor diyor.. aklında bulunsun canım.. :KK39:

Evet, bende tavsiye ederim, yemek ne olursa olsun önce mutlaka azıcık kavrulmalı ve suyu azar azar koyulmalı.
Birde lezzetli yemek için yağ ve salçadan kısmayacaksın.
Bunun yanı sıra ben salçayı domates ve biber olarak karışık kullanırım.
Birde en lezzetli yemek ocakta başlayıp fırında biten yemektir.
Ben yemeklerimi genelde fırında pişiririm ve oldukça lezzetli olur.
Tencerede et yemeği yapacaksam düdüklü kullanırım.
Sever misiniz bilmem ama ben et yemeklerinde, ciğerde iç yağı kullanırım yemeğin lezzetine lezzet katar.
Geçenlerde tandır yaptım tadına doyamadık.
Önce iç yağını minicik doğrayıp düdüklüde ertitim, üstüne kemikli etleri koyup şöyle bir çevirdim
ve kapağını kapatıp 15-20 dakika pişirdim. Daha sonra tuz ve kekik koyarak tekrar 15 dakika daha pişirdim.
Yanına da mis gibi pirinç pilavı ohhh..
Bakın ne kadar basit bir yemek, isterseniz tuz ekleme aşamasında iri iri doğranmış patateste ekleyebilirsiniz.
Bu arada mutfak sayacı alın kendinize.
Tesekkür ederim canım kesinlikle deniyecem...

Ben yemek yemegi sevmiyorum acıkcası bir ekmkle karnım doyar o yuzden valla iştahlı olsam yapardım belki:KK58:

Ahanda asil sorunu bulduk bu iste asil sorunun sen sevmedigin icin ozenmiyorsun ve dikkat etmiyorsun.

Ayy ben cok severim hele ki yeni bir tarifse ve guzel olduysa degmeyin keyfime:kk77:ama olmazsa da pes etmem tutturana kadar.yine tutturamazsam da o benden oturu degil tarifden oturu derim:63:

Ve esin yemek seviyorsa bu sorun olabilir.Bu durumda bari dikkat et yakmada en azindan birseyler yapmaya calisiyor ama tutturamiyor desin:KK48:

Peki hic soyle resimli, videolu yemeklere bakmiyormusun? Hic mi ilgini ceken birsey yok:KK17:

Ahanda asil sorunu bulduk bu iste asil sorunun sen sevmedigin icin ozenmiyorsun ve dikkat etmiyorsun.

Ayy ben cok severim hele ki yeni bir tarifse ve guzel olduysa degmeyin keyfime:kk77:ama olmazsa da pes etmem tutturana kadar.yine tutturamazsam da o benden oturu degil tarifden oturu derim:63:

Ve esin yemek seviyorsa bu sorun olabilir.Bu durumda bari dikkat et yakmada en azindan birseyler yapmaya calisiyor ama tutturamiyor desin:KK48:

Peki hic soyle resimli, videolu yemeklere bakmiyormusun? Hic mi ilgini ceken birsey yok:KK17:
Baktım evet ama farklı tarifler veriyorlar sevmiyorum adını bilmedigim seyler yemegin icine katıyorlar..o yuzden..evet yemek yemeyi sevmiyorum..esim cok seviyor hatta ben esimden daha zayıfım..

Altı yanık üstü degilki üstten yesin :KK53:Dediklerini yapacam inşallah yapcam bi dahakine..

O zaman o gelmeden delilleri yok edeceksin.Ustten hemen baska bir tencereye bosalt.Yanik yere hic degmeden al.:KK53:Yoksa insan gorunce psikolojik olarak yiyemez zaten:KK49:

kokar yemek is kokar :KK70::KK70:

yok yok dibinin yandigini anladigin gibi hemen usttekileri alip baska tencereye bosaltip balkona koy azicik bir sey anlamiyorlar.ilk evlendigimde bende yemek yapmayi bilmezdim arada yakinca bu taktigi uygulardim, o zaman anlamazdi garibim:KK53:ya da emin olamazdi bende inkar edince ispatlayamazdi tabii:63:tabii kalan delilleri de yok edip kapi pencere acip azcik havalandirmak lazim:KK49:

İnşallah artık yapamazsam bu ay hepten esimle birbirimize girecez..
aslında bıraz ustune gıtsen ozensen yaparsın bence ınan her yemek bırbırının aynısı gıbı... bence ac guzel bı ymek tarıfı yarına veya aksama guzel ozenerek ymek yap esın ısten gelmeye yakın guzel bı sofra hazıırla sasırsı..... nıye yapamayasın ben ınanıyorum yaparsın basarırsın zor gozuyle bakma cok kolay gercekten :KK36:

yok yok dibinin yandigini anladigin gibi hemen usttekileri alip baska tencereye bosaltip balkona koy azicik bir sey anlamiyorlar.ilk evlendigimde bende yemek yapmayi bilmezdim arada yakinca bu taktigi uygulardim, o zaman anlamazdi garibim:KK53:ya da emin olamazdi bende inkar edince ispatlayamazdi tabii:63:tabii kalan delilleri de yok edip kapi pencere acip azcik havalandirmak lazim:KK49:
Hahahah supersin ..ama benim cöpü esim indryr...

aslında bıraz ustune gıtsen ozensen yaparsın bence ınan her yemek bırbırının aynısı gıbı... bence ac guzel bı ymek tarıfı yarına veya aksama guzel ozenerek ymek yap esın ısten gelmeye yakın guzel bı sofra hazıırla sasırsı..... nıye yapamayasın ben ınanıyorum yaparsın basarırsın zor gozuyle bakma cok kolay gercekten :KK36:
Deniyecem inşallah tesekkur ederim..

Hep olan bir seyse soylenmesini garipsemedim ben. Yemek yakmak pek o kadar da elde olmayan bir hata degil. 1 yakarsin, 2 yakarsin da, surekli oluyorsa artik gerer insani. Ben hak verdim ese malesef. Biraz daha dikkatli olun bence.

X