2.çocuktan sonra eşimle aramızdaki uzaklık geçer mi

Yeni degisti sözünüzü anlamadım zaten iyi değilmiş aranız.Siz yazdıklarınızı bı tekrar okuyun zaten tuzu eleştiriyor bı eline sağlık demiyor özel suprizlere gerek yok diyor hatta yemekte en son size soruyor şak lafı yapıştırıyor genele bakinca bizimi kendinizimi kandırıyorsunuz kusura bakmayın yanlisda anlamayın bı kadın pat anne evine gideyim ozlermi beni dedimi Öncesi iyiye inanmam.Beni inandırmak zorunda değilsiniz genede kendinize dürüst olun baştan beri hep ilgili olan idare eden zaten sizmiydiniz
Bilmem belki de öyleydi ben görmek istemedim ama bana böyle baktığını görmemiştim hiç

Belki de öyle bir şey var.Varsa Allah bana göstersin inş salak yerine konmayayım.Ama biz işyerindekilerle geçen hafta toplu şekilde mangala gittik ve eşim beni ortaya alıp dans etti.
2 aylık bebekle mangala gidebilmeniz :nazar: Benim arkadaşımın çocuğu 2.5 yaşında akşam 20'den sonra eve giderlerse direk uyku sorunları başlıyor. Acaba eşinizle daha çok evde mi vakit geçirseniz biraz? Böyle olunca her görüştüğünüz çiftle kendinizi kıyaslamazsınız? Bir de 2 ayda 4 demişsiniz de burda lohusa olmayıp o şekilde cinsel hayatı olan çok kadın var. Bulunduğunuz anatomik durumda zaten çok normal bir sayı değil mi bu?
Biraz kendinize dert arıyor gibi haliniz var, belki hormonlardandır.

2 aylık bebekle mangala gidebilmeniz :nazar: Benim arkadaşımın çocuğu 2.5 yaşında akşam 20'den sonra eve giderlerse direk uyku sorunları başlıyor. Acaba eşinizle daha çok evde mi vakit geçirseniz biraz? Böyle olunca her görüştüğünüz çiftle kendinizi kıyaslamazsınız? Bir de 2 ayda 4 demişsiniz de burda lohusa olmayıp o şekilde cinsel hayatı olan çok kadın var. Bulunduğunuz anatomik durumda zaten çok normal bir sayı değil mi bu?
Biraz kendinize dert arıyor gibi haliniz var, belki hormonlardandır.
Cinsellikten sonra daha bi bağlı oluyor düzeliyoruz ama anladım ki cinsellik önemliymiş.Dert aramıyorum gerçekten hep olumlu düşünmek istiyorum.Benim oğlum da kolik açık hava iyi geliyor evde daha beter

Adam sizin gereksiz tripleriniz yüzünden soğumuş olabilir mi? Sadece soruyorum.

Misafirinizle, hele ki sizin arkadaşınız olan bir misafirle ilgilendi diye bile trip atmışsınız. Normal şartlarda bir kadın bundan hoşnut olur.

2 aylık bebekle haftada 4 kez düzenli seks mi bekliyorsunuz cidden? Mümkün mü böyle bir şey?
Bakıyorum herkes eşine öncelik veriyor bilemiyorum zaten nazım da geçmiyor ki nazımı çekmiyor ki gönlümü almıyor ki neden bıkıyor işine gelmiyordur eleştiriye kapalı.
Benim canım zaten seks falan istemiyor ama cinsellik azalınca da iyice uzaklaştık sanki dedim

Eşiniz sizden çekiniyor olabilir. Yeni annelerde farketmedikleri bir gerginlik oluyor ister istemez. Benim yakın bir arkadaşım yaşadı bu durumu o pamuk gibi kız gitti adeta bir kara melek geldi. Bana direkt bir şey yapmadı ama eşi korkuyordu bir şey demeye. Ama normal buluyorduk hormonal durumlar sonuçta. Öyle çok net ve çok büyük olaylar göremedim sizde de. Çok fazla kişisel algılayorsunuz gibi. Size kötü baksa niye cinsellik yaşasın ki?

Her dediğine evet demeyip her an o ne yapar ne düşünür yerine kendinize önem verin .Peşi sıra siz soru sormayı bırakınca bir ihtimal değişebilir.Alinganlik yapmayın alttan alta onemliyim keyifliyim e geçin.Siz üstüne ihtimam gosterdikce arşa çıkmış .Bende öyle anladım.Elbette eş dediğin nazik olacak baskakari ile kıyaslamak değil insan ortam içinde sevdiği adamdan bir tatlı söz olmadı bir bakış olnadi hayatım biraz salata istermisin duymak ister.Bunuda söylemeyip hiç tatlı söz duymadan bir eline sağlık olmadan neyine doyum olacak kadında.Beklentileriniz normal bunların olmaması anormal kimse kusura bakmasın da

Bakıyorum herkes eşine öncelik veriyor bilemiyorum zaten nazım da geçmiyor ki nazımı çekmiyor ki gönlümü almıyor ki neden bıkıyor işine gelmiyordur eleştiriye kapalı.
Benim canım zaten seks falan istemiyor ama cinsellik azalınca da iyice uzaklaştık sanki dedim
Bir önceki konunuzu da okudum. Bana beklentileriniz çok yüksek geldi. Adam sürekli sizinle ilgilensin, sürekli sizi nazlasın, bütün nazınızı tribinizi çeksin, sürekli el üstünde tutsun, gözünüzün içine baksın istiyorsunuz. Öyle bir dünya yok, yıllanmış evliliklerde hiç yok. Siz flört dönemindeki yoğun ilgiyi iki çocuklu evlilikte bekliyorsunuz. Bu adam da insan, onun da duyguları var, kızdığı kırıldığı şeyler var, bazen öfkeli olabilir, bazen morali bozuk olabillir, sıkıntısı olabilir. İlgi her zaman sizin üzerinizde olamaz. Bu kadar mıyıl mıyıl sürekli tripli bir kadın da insanı hayattan soğutur.

Ve en önemlisi sürekli eşinizi evliliğinizi diğer insanların eşleri ve evlilikleri ile kıyaslıyorsunuz. Bu çok sinir bozucu ve insanı soğutan bir şey.

Bebeğiniz küçük, lohusalık yüzündendir umarım bu halleriniz. Uzun süre devam ederse sıkıntı ama. Kendinizi toparlamaya çalışın bence. Bir erkek sürekli tripli, suratı asık bir kadındansa neşeli pozitif bir kadınla daha çok ilgilenir. İlgi istiyorsanız izlediğiniz yol yanlış zaten.

Eşiniz sizden çekiniyor olabilir. Yeni annelerde farketmedikleri bir gerginlik oluyor ister istemez. Benim yakın bir arkadaşım yaşadı bu durumu o pamuk gibi kız gitti adeta bir kara melek geldi. Bana direkt bir şey yapmadı ama eşi korkuyordu bir şey demeye. Ama normal buluyorduk hormonal durumlar sonuçta. Öyle çok net ve çok büyük olaylar göremedim sizde de. Çok fazla kişisel algılayorsunuz gibi. Size kötü baksa niye cinsellik yaşasın ki?
Demin arkadaşımı bırakmaya gidecekti hülohop istemişlerdi kızım için okuldan.Dün mangaldayken bekar arkadaşım diğer arkadaşla benim bebeğimin ikisini de arabalarını sallayarak uyutmaya çalışıyordu.Ben hülohopun ekran görüntüsünü aldım bi baktım galeride arkadaşın çocukları uyuturken fotosu var.Ben böyle kuruntular yapmazdım aslında ama..Tam da geçenlerde hep benim fotomu çekerdi şimdi çekmiyor diyordum üstüne oldu.Eşime telefonu verirken arkadaşın fotosunu açık bıraktım ekran görüntüsünü aldım hülohopun dedim.Gördüğümü görmüş oldu

Başbaşa çıkın daha çok yeni doğum yapmışsınız, yatılı misafir zamanı değil şimdi. Oturun konuşun eşinizle, gerekiyorsa çift terapisi deneyin.
Aslında bana derlerdi eşinle arkadaşlarını çok yalnız bırakma diye ben hiç böyle şeyler düşünmezdim bu sefer kıskandıysam belki de bir şeyler hissettim kondurmak istemedim ama

Aslında bana derlerdi eşinle arkadaşlarını çok yalnız bırakma diye ben hiç böyle şeyler düşünmezdim bu sefer kıskandıysam belki de bir şeyler hissettim kondurmak istemedim ama
Ben onu demek istemedim. 2 aylık bebe ile sağa sola fazla kafa yormuşsunuz. Herkesin ilişkisi farklı. Hormonlarınız da sizi çok etkiliyor şu anda biraz eşinizle baş başa vakit geçirin, dışarı beraber çıkın.

Evden sakın gitmeyin işleri iyice yokuşa sürersiniz zaten çocuk da okula gidiyormuş.

Son düzenleme:
Her dediğine evet demeyip her an o ne yapar ne düşünür yerine kendinize önem verin .Peşi sıra siz soru sormayı bırakınca bir ihtimal değişebilir.Alinganlik yapmayın alttan alta onemliyim keyifliyim e geçin.Siz üstüne ihtimam gosterdikce arşa çıkmış .Bende öyle anladım.Elbette eş dediğin nazik olacak baskakari ile kıyaslamak değil insan ortam içinde sevdiği adamdan bir tatlı söz olmadı bir bakış olnadi hayatım biraz salata istermisin duymak ister.Bunuda söylemeyip hiç tatlı söz duymadan bir eline sağlık olmadan neyine doyum olacak kadında.Beklentileriniz normal bunların olmaması anormal kimse kusura bakmasın da
Her dediğine evet demiyorum aslında.Aksine çok inatlaşıyoruz.Ben soru da sormuyorum eşime sadece şuan soğuğuz o bilmiyor bile nelere bozulduğumu.Son cümleleriniz çok güzel ifade etti anlamanız çok iyi geldi bana.

İş yerinde hoşlandığı başka biri var diye yorumladım.

Yoksa çocuğu öpmeye çalışırken sen öne gelip öptürmeye çalışınca böyle tepkiler vermezdi.

Diğer yaptıklarını saymıyorum bile.

O soğuk davranıyorsa sen de soğuk davran kendine gelicek mi bi bak bakalım.
Pes yaa her şeyde bir ihanet görün olur mu???ve ne kadar rahat söylüyorsunuz bu tarz düşüncelerinizi?

İçinize dert etmeyin nazik kısa cevaplar verin bundanda anlamiyorsa sizde sohbeti tümden kesin.Kesinlikle sorması gerek bence o baslatmali konusmayi siz baslatirsaniz calisiyorum yorgunum sen abartiyorsun vs vs basladiginiz yere döneceksiniz Birde evden gitmenizi önermiyorum bu doğru değil .

Bir önceki konunuzu da okudum. Bana beklentileriniz çok yüksek geldi. Adam sürekli sizinle ilgilensin, sürekli sizi nazlasın, bütün nazınızı tribinizi çeksin, sürekli el üstünde tutsun, gözünüzün içine baksın istiyorsunuz. Öyle bir dünya yok, yıllanmış evliliklerde hiç yok. Siz flört dönemindeki yoğun ilgiyi iki çocuklu evlilikte bekliyorsunuz. Bu adam da insan, onun da duyguları var, kızdığı kırıldığı şeyler var, bazen öfkeli olabilir, bazen morali bozuk olabillir, sıkıntısı olabilir. İlgi her zaman sizin üzerinizde olamaz. Bu kadar mıyıl mıyıl sürekli tripli bir kadın da insanı hayattan soğutur.

Ve en önemlisi sürekli eşinizi evliliğinizi diğer insanların eşleri ve evlilikleri ile kıyaslıyorsunuz. Bu çok sinir bozucu ve insanı soğutan bir şey.

Bebeğiniz küçük, lohusalık yüzündendir umarım bu halleriniz. Uzun süre devam ederse sıkıntı ama. Kendinizi toparlamaya çalışın bence. Bir erkek sürekli tripli, suratı asık bir kadındansa neşeli pozitif bir kadınla daha çok ilgilenir. İlgi istiyorsanız izlediğiniz yol yanlış zaten.
Ben sürekli trip atmıyorum ki benim şuana kadar hiçbir tribim çekilmedi ben trip atarsam on tane laf işitirim o yüzden de k

Evet o yüzden arkadaşım da ilgisini çekti gibi geliyor bana.Ben arkadaş ortamında çok pozitif esprili bir insanım.Eşime keyifli olsam espri yapsam ya inatlaşıyor ya alınıyor mutlaka enerjimi düşürüyor.Arkadaşım çok pozitif mesela bence eşimin hoşuna gitti.Bazen ben de kendimi çekilmez buluyorum bazen de pozitif olduğumda mutlaka enerjimi düşürecek bir şey bir laf oluyor.Çözemedim ne neden nasıl belki dediğiniz gibi bende sorun.Belki başka arkadaşların dediği gibi onda sorun.Ama sonuç olarak çok üzgün ve yıpranmış hissediyorum şuna

Ama dedim ya normalde böyle ince olabiliyorsa bana da olması gerekmez mi eskiden öyleydi zaten.Yani empati kurup yoruldun gel vs diyebiliyor bana hiç demiyor öyle uykunu alamadın dimi gibi şeyler
Elbette size de demesi lazım ama ortam ateş hattı gibi iki taraflı. Triple iletişim olmaz, bunu anlatın. Ortam gerginken kimse yoruldun mu? Uykusuz musun? Demez. Belki içinden düşünür ama dışa yansıtmaz.

Artı olarak bebek daha çok yeni ve kolikmiş. Hem sizin, hem eşinizin sinirlerinin normal olmasını beklemeyin.

Mesela evde gerginsiniz ama misafir geldi. Hepimiz bunu misafire yansıtmak istemeyiz ve ilgilenir, sorarız. Bunlar genel sorular doydun mu? Uyudun mu? Şunu ister misin? Vb. Çünkü misafir çekinebilir, rahat olsun diye bunlar olağan şeyler. Ev sizin kendi evinizde olunca yorulduysa dinlenir, acıktıysa yer, uykusu varsa uyur gibi düşünmüştür. Dese iyi ama bunun rahatlığı vardır.

Canısı sen lohusalığın bitti zannediyorsun ama sen hala lohusasın :)
Hormon dengen düzeldiğinde ben pireyi deve yapmışım diyeceksin 🙈
Yalnızca her ikinizinde yaptığı hata bir başka ilişki modeliyle kendinizi kıyas içerisine sokmanız.
Ayşeler yatla tatile çıkarlar,
Fatma köyüne gider,
Hatice pansiyonda kalır,
Rabia 5 yıldızlı otelde tatil yapar,
Dilrubanın kocası tatili sevmez hediyeler alır,
Buketin eşi evde huzurlu vakit geçirmekten hoşlanır evde dururlar,
Selin ve eşi seyahat etmekten hoşlanır yurt dışına tatile giderler gibi gibi uzarda gider yeni bunlar ..

Elbette size de demesi lazım ama ortam ateş hattı gibi iki taraflı. Triple iletişim olmaz, bunu anlatın. Ortam gerginken kimse yoruldun mu? Uykusuz musun? Demez. Belki içinden düşünür ama dışa yansıtmaz.

Artı olarak bebek daha çok yeni ve kolikmiş. Hem sizin, hem eşinizin sinirlerinin normal olmasını beklemeyin.

Mesela evde gerginsiniz ama misafir geldi. Hepimiz bunu misafire yansıtmak istemeyiz ve ilgilenir, sorarız. Bunlar genel sorular doydun mu? Uyudun mu? Şunu ister misin? Vb. Çünkü misafir çekinebilir, rahat olsun diye bunlar olağan şeyler. Ev sizin kendi evinizde olunca yorulduysa dinlenir, acıktıysa yer, uykusu varsa uyur gibi düşünmüştür. Dese iyi ama bunun rahatlığı vardır.
Ona söylesem muhtemel o da böyle cevap verir.Zaten söyleyesim gelmiyor her türlü beni anlamaz kendini haklı çıkarır ve ben saçmalamış olurım.Diyelim ki saçmaladım saçmalamaya da hakkım olmasın mı hiç bayan olarak nazlanmayayım mı.Babamı çok arıyorum o yüzden babamın yanına mı gitsem demiştim biraz.O beni anlayan tek insan duygularımı hislerimi anlar konuşurdu benimle.Ama çoğu kişi evden gitme demiş

X