yemek yemessen yeme..

o da olur be zamanla :)) başlarda başında bekle yemeğin zamanla alışırsın :)
Makarna,patates kızartması harikaaaa yaparım ama diger yemekleri yok kız denedim basında beklemek sıkıcı ...saatlerce basnda bekleymm 1 saat basnda .,filan...

bende alarm kurarak aştım bu olayı. her yemeğin pişme süresine göre telefonun saatini kuruyorum. mesela 30 dk da pişen bi yemekse 25 dakikaya kuruyorum. sizde bu şekilde deneyin faydalı olucaktır.

Makarna,patates kızartması harikaaaa yaparım ama diger yemekleri yok kız denedim basında beklemek sıkıcı ...saatlerce basnda bekleymm 1 saat basnda .,filan...
güzelim ben de yemek yapmayı beceremiyordum bi de sıkılıyordum yaparken bi iki püf noktası öğrendim yengemden şimdi hemen hemen her yemeğe uyguluyorum hem lezzetli oluyor hem de lezzetli oldukça bana heves geliyor yemek konusunda.. :KK70:

imkanın varsa mutfağına bir tv al, ben yemek yaparken tv da açıyorum yemek kek börek vs pişene kadar tv izliyorum bi gözümde yemek de oluyor.. yoksa ben de unutkanım kesin yakarım.. :KK45:
Tek bir tane tvmiz var oda oturma odasında nasıl tasıyacaz ki..
Bide yenisi almaz hele hele mutfaga hic almaz:KK11:

güzelim ben de yemek yapmayı beceremiyordum bi de sıkılıyordum yaparken bi iki püf noktası öğrendim yengemden şimdi hemen hemen her yemeğe uyguluyorum hem lezzetli oluyor hem de lezzetli oldukça bana heves geliyor yemek konusunda.. :KK70:
Ne uyguluyorsun bnada ögret yoksa esimn beni bosaması yakındır...:KK17:

bence senin tarif aldığın yerler yanlış
Yoksa çok güzel yemekler yapabilirsin
Bu arada yemek asla dalgınlığa gelemez geçen gün bende tv ye dalmışım yemeği yaktım:/

İtiraf edeyim yani:KK53:Evet genellikle yakıyorum yaptıysamda tatlandıramıyorum:KK75:
tv ye mi dalıyosun pc yemi?
yani şimdi kim olsa kızar buna biraz.
yazık harcadığın malzemeye. bi de aç kalıyosunuz sonuçta.
cebinin alarmını filan kur,çalar saat kur filan.
biraz daha dikkat et.
yemek pişene kadar mutfakta oyalansan daha iyi aslında.
tabi kısa sürede pişenler için diyorum.
genelde pilav umutulur ya ocakta,dibi tutar.
sulu yemekleri yakmak daha zordur.en aşağı 1 saat filan uğramaman lazım mutfağa.
öyle mi yapıyosun.?:))

Yemegi kisik ateste pisir canim sende. Her defasinda yakmak biraz enteresan degil mi? Yemek yapmayi kimse dogdugunda bilmiyor, herkes ogreniyor. Kimisi daha iyi anlar, kimisi daha az. Ama esinizin asil kizdigi konu belkide ozenmediginizi dusundugundendir. Ki her defasinda yemegi yakiyorsaniz belliki ozenmiyorsunuzdur :KK66:

tv ye mi dalıyosun pc yemi?
yani şimdi kim olsa kızar buna biraz.
yazık harcadığın malzemeye. bi de aç kalıyosunuz sonuçta.
cebinin alarmını filan kur,çalar saat kur filan.
biraz daha dikkat et.
yemek pişene kadar mutfakta oyalansan daha iyi aslında.
tabi kısa sürede pişenler için diyorum.
genelde pilav umutulur ya ocakta,dibi tutar.
sulu yemekleri yakmak daha zordur.en aşağı 1 saat filan uğramaman lazım mutfağa.
öyle mi yapıyosun.?:))
2sine dalıyorum yemegi unutuyorum sulu ymk yaparsamda iyi yapamıyorum.burgul,pilavı yakıyorum,onlardan baska bildigim bişi yok zaten...

Ne uyguluyorsun bnada ögret yoksa esimn beni bosaması yakındır...:KK17:
canım yengem yemekleri hep ilk önce susuz bikaç dk kavurur sonra su ekler, ve suyu koyduktan sonra su kaynayana kadar yüksek ateşte pişirir sonra en kısığa getirir pişmesini bekler.. inan yemekler öyle daha lezzetl,i oluyor.. bi de foş diye su eklemez, yemeği biraz geçecek şekilde su koyar eğer suyu çok çekerse (sıcak su hazır bulundurur) su ekler. bi de zaten sulu yemeklerin çoğunun özü aynı zaten yağla eti kavur soğanı ekle kavur salçayı ekle biraz çevir sonra ne yemeği yapacaksan malzemesini ekle birazcık pişir sonra suyu ekle bitti gitti. :KK70:

X