Yalnız bebek bakmak

Ben isteyerek sezeryan oldum. Hiçte yarım değilim. Bebeğimle tam oldum. Tek baktım giç birşey bilmiyordum. Eve geldiğim ilk gece bile yanımda kimsem yoktu ne acı. Geçti bitti.. şimdi ikinciye hamileyim yine tek bakıcam. Sana sadece şunu söyleyebilirim, lohusalığın bitince daha sakinleşeceksin ve bebek 3 aylık olduktan sonra dğzenin uyku saatleriniz olacak bunların hepsi geçecek

4 demişsiniz ben 3 gördüm ama neyseee
belliki bir yaranız var hiçbirimiz çözemedik,anlattıklarınız konuyla alakalı değil artık
haklısınız kapasite meselesi
Arkadasin biri ameliyat olup olmafigimi merak etmis ona cevap yazdim ,siz bosuna ustunuze alinmissiniz ,kapasite meselesi haklisiniz

Kimsenin anneliğini sorgulayamazsınız. O çocuk esirgeme kurumlarındaki bebeklerin çocukların ne şartlarda dünyaya geldiğini neden orda olduklarını bilemeyiz. Evladı bırakmak kolay değil. Diyoruz işte loğusa psikolojisi diye. Bilemezsin ne durumdaydı da bıraktı ya da zorunda kaldı. Ne düşündü de evladından ayrıldı bilemeyiz.. Kimsenin evladı yük değil elbet. Herkesin yaşam standardını bilmek mümkün değil. Ne şartlar altında insanlar nasıl bilebiliriz. Siz bence yeğene bakmaktan bi hayli yorgun düşmüşsünüz!

Ben tek başıma buyutuyorum böyleside daha iyi zaten. Evet zor ve insanı sinir ediyor bazen. Oğlum 9 aylık oldu şükür. Ilk 3 ay çok zor geçiyor ama 3 aydan sonra sürekli yeni şeyler öğrenen daha geç acikan daha geç altı değişen sana gülümseyen sarılan bi bebeğin olacak. Yeni doğum yaptın psikolojin çok kötü ama 3 ay sabır. Sonra 4.ay daha kolay 6.ay daha güzel olacak inşallah

Rahat olun oncelikle. Sizin gerginliginizi bebek hissediyor. Sutse sut, mamaysa mama onda onemli degil bence; bu konuda emziremeyen anneleri delirten "anne sutu her seydir, bebek anne sutu almazsa hep eksik kalir" triplerinde bir grup var onlari hic takmayin. İlk dogumumu normal, 2. Yi sezaryen yaptim, tam butun kocaman bir anneyim. Kocamanim diyorum cunku gobegim ve ben seklindeyiz artik

Aglamalari, uyku duzeni vs normale donecek korkmayin. O da dis dunyaya alisiyor daha

Tek tavsiyem emzirme ya da mama verdikten sonra gazini cikarip biraz daha vermeniz, daha guzel uyuyacaktir emin olun

Bu arada bebeginiz hayirli olsun

Emin ol yanlız büyütmek daha iyi ne istediğini ne gerektiğini bı iki bı iki derken anlıyorsun annede olsa kyv de olsa herşeye çok karışıyorlar bende öyle olmuştu
Suyuna seline çocuguj ıslak mendili ne kadar karıştı kayınvalidem
En iyisi mi kendin büyüt kendin besle yorgun olursun falan ama onun ağladığı da neye ihtiyacı var ogrenirsen hiçte zor olmuyor inan

27 gün önce ikinci evladıma Doğum yaptım 13 gün yoğun bakımda kaldı oğlum daha önce başka sıkıntılarım oldu neyse hafta başından beri iki çocuğuma da kendim bakıyorum İnan daha rahat yalnız olmak. Ufaklık o kadar kolay geliyor ki gözüme belki de ikinci olduğu içindir zorlanmıyorum şimdilik evimin işini de yapıyorum yemeğimi de büyük kızımı da doyurup ihtiyaçlarını gideriyorum çok şükür. Gözünde büyütme evladın yanında evinin huzuru varsa sakın hiç bişeyi kafana takıp üzülme tadını çıkar evladını sev öp kokla onlar herşeye değer.

Ben anne degilim olamadim burada zorluklari,guzellikleri v.s yazilmis hepsine saygi duyuyorum .hatta anne olamayan anlamaz edebiyatinida girilmiş ona da saygim sonsuz evet anne olmadan anlasilmaz bazi seyler.
Ama su var etrafimi gozlemliyorum bu hafta baska konuya da yazdim yeni nesil annelerde ben dogurdum herkes etrafimda pervane olacak tribi var(konu sahibi icin soylemiyorum.genel) oncelikle anneler bu tripten kurtulmali cocuk anne ve babanin sorumlululugundadir kimse bakmak yardim etmek zorunda degildir isteyen yardim eder.....
Bi de bazi kadinlar ayni isleri gıkı çikmadan yapiyor bazilari çok soyleniyor çok nazlaniyor bu da kişiyle zora gelip gelmemesi ile gecmiste iş yapip yapmamasi ile alakali(kendi ablamdan biliyorum)kendi annelerimizde ayni seyleri yapmis arkalarinda kimse olmadan.....bi gun anne olursam sesim cikmadan her isi yaparim yanlis anlasilmasin zor elde ettigim hayalini kurdugum icin deil bana ait oldugu benim sorumlulumda oldugu icin

Lohusalık doğumdan sonraki 6 haftayı kapsayan tıp literatüründe yer alan fizyolojik ve psikolojik etkileri betimlenmiş GERÇEK bir olgudur. Sezeryan ameliyatı da o kıyaslandığın safra kesesi ameliyatıyla aynı şey değildir. Safra kesesi ameliyatında safra keseni içi sıvı dolu bi kaba koyup kaldırırlar sezeryandan sonra kucağına bebek verip eve yollarlar. Konuyu alakasız yerlere çekip durma o yüzden. Her doğuran anne olamıyor ok. Ama yorumların layığıyla annelik yapan kadınları (doğuran veya büyüten fark etmez) sinirlendiriyor belli ki. O yüzden uzatma.

napsın kadın doğurduğu çocuğu geri mi soksun? bu ne faydasız bi yaklaşım yahu. annelik herkeste aynı durumlarla tezahür edecek diye bi kaide yok. ayrıca siz 16 saat bakıyosunuz o 24 saat.
Cok guldum ya . Anne olmadan yegenle kuzenle anlasilacak atip tutulacak is degil . Dogurmadan da anlamaz insan onu.nasil gunlerin beklediğini. Ilk gunler insan nazimi gecirecek birilerini istiyor. Ven 40 gün annemle gecirdim 41. Gun yalnizdim. Sukurler olsun basardim. Sizde basaracaksiniz eminim. Dua dua dua Allah yardimciniz olsun

tavsiyeye gelirsek ilk tavsiyem bebek uyuduğu an hemen sizde uyuyun.
herşeyi bir kenara bırakın ve uyuyun.
bebek ağlayarak uyandikca
uykusuz herşeyin tahammülü daha zordur.
sonra bekler durursunuz bir uyusa diye:)
eşiniz gelince o ilgilenirken duş alın mutlaka.
sutünüz yeterliyse rahat edersiniz
değilse araştırıp artırıcı besinler ve çaylar tuketin.
banyo yaptirken esinizden yardım alın.
bu arada yazan oldu mu bilmiyorum ama ne kadar uykusuzda olsanız gece gözünüz açık emzirin. gogsunuze bastırıp uyumayin
yatağına koymadan uyumayin.
kendi yatağından başka yere yatirmayin.
kolaylıklar dilerim.bebeklik dönemi çok hızlı geçiyor merak etmeyin.sonra 2 yaş 4 yaş ...sendromlar başlıyor hiç bitmiyor:))
sağlıkla büyütün.

Ya herkes tek başıma büyüttüm demiş ama sanırım konu sahibinin bahsettiği ilk zamanlardaki yalnızlık. Hani lohusalığı atlatana kadar en azından birilerinin destek olması. Ben mi yanlış anladım acaba?

Öncelikle bebeğiniz hayırlı olsun. İlk günler zor ve yorucu olur ama 40 ı çıktıktan sonra rahat edersin. Şimdi birbirinize alışma sürecindesiniz.

Tek başına olmanızın avantajını kullanın. Bebeğiniz uyuduğu zaman sizde uyuyun. Hem dinlenmiş olursun hemde sütün çoğalır.

Arkadasin biri ameliyat olup olmafigimi merak etmis ona cevap yazdim ,siz bosuna ustunuze alinmissiniz ,kapasite meselesi haklisiniz

Damperi patlamış kamyon gibi daldın otobana. Bence konuda ego yarıştıran sensin. Kadin tekim yeni doğum yaptim zorlaniyorum yazmış, sen cocuk esirgemeye cocugunu bırakanlar dan bahsediyorsun ne alaka. Vur deyince öldürür müsün böyle hep.

Bunu okuduğum iyi oldu bende yurtdısındayım baktım şimdi bizim burda da online satışı varmış.. listeme bunu da eklicem teşekkürler :)

Annelerden biri baksın ben de çocuk doğurmuş olayım da diye mi doğurdunuz? Doğurmasaydınız madem?

Ben de ailelerden çok uzakta büyütüyorum bebeğimi. Şu an dört aylık oldu oğlum ilk iki buçuk ayı hatırladığımda hala omurgamda bir ürperme oluyor :) gerçekten çok zorlanmıştım ama biraz daha büyüyüp seninle daha çok iletişim kurmaya başladımı zorlukları insanın gözünde bu kadar büyümüyor inanın. Benim size en büyük tavsiyem bir süre hayatınızda size sorun çıkaran ve moralinizi bozan insanlardan uzak durun. Bana en çok iyi gelen bu olmuştu çünkü kv görümce eş derken baya bir yıpranmıştım. Bu tarz şeylere enerji harcamayın bebeğinize verin bütün enerjinizi. O uyudukça uyuyun. Mutlaka anne sütü vermelisin diye seni strese sokan insanları da dinleme. Evet çok önemli verebiliyorsan ver emzir ama olmazsa da dünyanın sonu değil. Ben de zaman zaman sinir krizleri geçirecek noktaya geldim boğulup nefes alamadığımı hissettim halen daha oluyor ara ara. Ama alışıyorsunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…