Yalnız bebek bakmak

Annelerden iyi bakarsın tabi çünkü anne değilsin. Yorulsan da tükensen de vücudundaki ufacık bi kırmızı nokta için uykuların kaçmıyordur eminim. Veya az yedi diye oturup ağlamıyorsundur. Çünkü sadece görev bilinciyle bakıyorsun yeğenine. Seviyorsundur elbet ama nasıl olsa -ve umarım- annesi gelecek. Bir annesi var yani her ne olursa olsun senden daha çok sevecek, hastalandığında senden çok üzülecek. Ve bu arada helal olsun sana. Çok büyük bir iş başarıyorsun ve bunu tüm samimiyetimle söylüyorum.

Anne olmak tabi ki doğurmakla olmuyor ama sen o bebeğin annesi değilsin. Evlat da edinmedin, sokakta da bulmadın. Sen bi hala veya teyzesin. Arada çok büyük bir fark var.

Konu sahibi evelallah bakacak çocuğuna. Yeri geldiğinde şikayet de edecek fenalıklar da geçirecek arada oturup ağlayacak. Anneliğin sorumluluğu altında ezildiği günler olacak. Bize düşen destek olmak, birbirimizi anlamak :)
Tüm benliğimle katılıyorum...

Yegenimi buyutuyorum ,altini ciziyorum yegenim,dogdugu gunden beri yanimda ,su an 3,5 aylik son 2,5 aydir gunde 16 saat benimle napiyim cildiriyim mi ?
Anne olurken akliniz neredeydi acaba merak icerisindeyim ,
Ne sandiniz fotograf cektirip sonra birileri gelip bakiyor mu ,
Herkes yalniz buyutuyor ,bende ilk defa bakiyorum,
çok acımasızca olmuş yaklaşımınız
bende 2 sezeryan geçirdim ve inanılmaz acı veriyor,arkadaş üstelik 30 saat çok yıpratıcı olan sancı çekmiş
acaba karnınızdan başka bir yeriniz ağrıdımı merak ettim
yapıcı konuşmalara ihtiyacı var belliki niye moral bozuyorsunuz anlamış değilim

Büyüdükçe rahata kavusuyorsun canım bunu bil, ilk zamanlar zordur bilirim gaz sancısı oluyor zor uyuyor çok zor ama bol bol sabır dile canım ve bebeğini karanlıkta uyutmaya alıştır uykusu düzene girer inş Allah yardımcın olsun

Bazıları Ne şanslı oluyor annesi kardeşleri kayınvalide mutlu huzurlu yuva bebegin gelişine sevinen sevgi dolu aile bireyleri..maalesef böyle olmadi benim kavga ettik eşimle ve kimse gelmeyecek dedik gerçi zaten kimsenin gelesi yokmuş cok zordu kolikti sarilikti memeyi tutamadı devamlı ağlayan minicik bir yaratik. Acemi iki kişi çocuk mundar olmadıysa sizinkine de bişey olmaz:)aslında en güzeli avrupadaki gibi bi müddet hemşire gelecek öğretecek rahatlatacak sonra yatili kadin olacak hem çocuk bakımında yardımcı hem ev işi yapan lohusa mohusa kalmazdı işte o zaman

çok acımasızca olmuş yaklaşımınız
bende 2 sezeryan geçirdim ve inanılmaz acı veriyor,arkadaş üstelik 30 saat çok yıpratıcı olan sancı çekmiş
acaba karnınızdan başka bir yeriniz ağrıdımı merak ettim
yapıcı konuşmalara ihtiyacı var belliki niye moral bozuyorsunuz anlamış değilim
4 farkli amliyat oldum,oyle sezeryan gibi basit seylerde degildi ,
Sezeryan =apandisit =safra kesesi ameliyati ,
Hamile kalmak ,bir lutuf ,ozel bir mucize ,
Hamile ozel degil,egoyu gereksiz sisirmemek lazim,
Burada her gun 2-3 annesi yuzunden hayati zindan olan kisinin konusunu okuyoruz ,gercekten analik yapan herkese saygim sonsuz ,
Kendi egosu icin ,sosyal ,hormonol sebeplerden ,dogurdu diye kendini anne sananlari es geciyorum ,zaten ne desem anlamazlar,kapasite meselesi ,

Hopppp ağır olun bakalım siz ! Siz önce bir anne olun ondan sonra gelin bir daha konuşalım olur mu !?! Öyle yok ben buna bakıyorum yok onu yapıyorum yok öyle bişey ! Önce dokuz ay karnınızda taşıyacaksnz, kusma mide bulantısı baş, ayak, sirt ağrısı çekeceksiniz. Nefes alamayacaksniz baskıdan yürümekte zorluk çekeceksiniz. Ayaklarınız şişecek, bebeğinizin bir saat geç tekme attığı için endişe edeceksiniz... En önemlisi doğum ! Sancı çekeceksiniz, olmadı sezaryen olursanız onun stresini yaşayacaksınız. Doğumdan sonra bir de lohusa olup, sütüm gelir mi, bu çocuk memeyi niye almıyor benim sütüm neden gelmedi deyip endişe edeceksiniz. Ondan sonra gelin şuraya, kimin psikolojisi sağlam bir daha tartışalım. Cevap vermeyecektim fakat " hepiniz" diyerek genelleme yaptınız... İyi akşamlar !
:KK9::KK9::KK9:

Burada her gun 2-3 annesi yuzunden hayati zindan olan kisinin konusunu okuyoruz ,gercekten analik yapan herkese saygim sonsuz ,
Kendi egosu icin ,sosyal ,hormonol sebeplerden ,dogurdu diye kendini anne sananlari es geciyorum ,zaten ne desem anlamazlar,kapasite meselesi ,

Konu sahibi de mi öyle yani ne demek istiyorsunuz?

Bazen yalnizlik iyidir karisan bi k.v olsa surekli yorum yapsa sütün var mi yok mu diye vıdı vıdı yapsa daha mi iyi
kesinlikle katılıyorum.
iki çocuğumu da tek başına büyüttüm.
kimsem yoktu yanımda yardım edecek.
bazen üzülüp icerledigim zamanlar oldu.
ama çocuğunuzun ziyarete gittiğinizde bile huyu değişince sizin kurallar geçersiz kalınca,
tek başına büyütmenin daha rahat olduğunu anlıyorsunuz.

Konu sahibinin anlattiğin gibi biri olduğu kanısına nasıl vardın? Bu aralar Moda oldu başkalarinin konusuna girip kendini övmek

Şu son iki mesajınızı okuyun, konu ne diyor siz ne diyorsunuz?

Sabır..
Diyeceğim tek şey bu.
İnş 2-3 aya herşey düzene girecek.
Sen ona alisamadin, düşün o dünyaya alışmaya çalışıyor.

Ben de sezaryenle doğum yaptım. ilk gece hastanede sadece eşim kaldı ve ben gece boyu uyumadım. o ise ilk dk dan uyuyakaldi. Uykusu da ağır. Defalarca yataktan tek başıma kalkıp bebeği aldım emzirdim yerine koydum. Bi bebeğe baktim nefes alıyor mu diye bi eşime baktım, üstünü orteyim diye. Taburcu oldum anneme gittim 5 gün annemde kaldım. Bebeğim 7 günlükken evime geldim ve yalnız baktım.

Geçmez sanılan gunler geçiyor. Sabret.
Canım o halinle ilk dk dan uyuyan eşine kızacağına, nasıl bir de üstünü örtebildin.
Bir sene oldu ben hala eşimin bana o dönemde ihtiyacım olan yardımı yapmadığını unutamıyorum, kinciyim sanırım :)
Sana maşallah diyorum ve cidden merak ediyorum..

4 demişsiniz ben 3 gördüm ama neyseee
belliki bir yaranız var hiçbirimiz çözemedik,anlattıklarınız konuyla alakalı değil artık
haklısınız kapasite meselesi

:KK70: ilahi ! Sezaryen basit mi? Tabii yaşamayam bilemez diye boşuna demiyoruz! Hamile kalmak kadar hamileler de o kadar özel.. Kolay değil öyle 9 ay karnında taşımak. Bütün organların yer değiştiriyor hormonların alt üst oluyor ve hamile özel değil ! Ha ha haaaaa ! Yaşadığınız ameliyatlar ile sezaryen arasında dağlar kadar fark var. Kolay mı canınızdan bir canın çıkması. Onun sorumluluğu yaşanışı.. Fazla hafife alıyorsunuz her şeyi.. Diyoruz ya Anne olmayan anlamaz ! Boşa demiyoruz işte ! Sizin bu yaklaşımınız bekara karı boşaması kolay lafının canlı örneği..

Bende tek başıma büyüttüm.. Bu benim isteğimdi. Eşim 10 gün yanımdaydı zaten o sürede sezeryan agrilarim beni yavaş yavaş bırakmıştı.

Bebeğinle birlikte tüm gün koyun koyuna uyu bence. O ne zaman uyuyorsa yat uyu. Hem uyku sutde yapıyor. Hem bedenin dinlenir.

Bu arada bebeğin gazı ile tavsiyem her yemeğe ama her yemeğe kimyon kat. Bol bol rezene iç. Ve her emzirme den sonra gazını al. Hiç bir emzirmeyi atlama hepsinde al. Bazen uyuyor diye kiyamiyoruz ama gaz birikiyor. Bir kaç saat sonra sancısı çıkıyor.

Yegenimi buyutuyorum ,altini ciziyorum yegenim,dogdugu gunden beri yanimda ,su an 3,5 aylik son 2,5 aydir gunde 16 saat benimle napiyim cildiriyim mi ?
Anne olurken akliniz neredeydi acaba merak icerisindeyim ,
Ne sandiniz fotograf cektirip sonra birileri gelip bakiyor mu ,
Herkes yalniz buyutuyor ,bende ilk defa bakiyorum,
Illa terslemeniz gerekmiyodu kadini bende tek buyutuyorm suan 18 aylik insan bazen bi yardım istyo birinden bi destek bekliyo suan lohusa bide psikolojik acidan iyi olmayablr insanlara boyle kirici konsmaniz cok kotu

:KK70: ilahi ! Sezaryen basit mi? Tabii yaşamayam bilemez diye boşuna demiyoruz! Hamile kalmak kadar hamileler de o kadar özel.. Kolay değil öyle 9 ay karnında taşımak. Bütün organların yer değiştiriyor hormonların alt üst oluyor ve hamile özel değil ! Ha ha haaaaa ! Yaşadığınız ameliyatlar ile sezaryen arasında dağlar kadar fark var. Kolay mı canınızdan bir canın çıkması. Onun sorumluluğu yaşanışı.. Fazla hafife alıyorsunuz her şeyi.. Diyoruz ya Anne olmayan anlamaz ! Boşa demiyoruz işte ! Sizin bu yaklaşımınız bekara karı boşaması kolay lafının canlı örneği..
Peki anne oldugunuz icin beni aydinlatir misiniz ,
Hic cocuk esirgeme ziyaret ettiniz mi ?
Orada yeni dogmus minicik bebekler var ,
Annesi terketmis ,onlari bu aziz hamileler degilde leylekler mi getirmis yoksa agac kovugundan mi cikmalar ,
Hormonlar vs o zor dogumdan sonra annelik bu ya ,nereye gitmis o anneler ,
Ayrica ben kiyaslamadim doktor degilim ,doktor olanlar kiyasliyor basitlik acisindan ,kimse kimseyi cocuk sahibi olmaya zorlamiyor ,essege semeri agir gelmez derler ,iyi geceler

Canim benm yanimdada annem 1 hafta kalabldi izni yoktu herseyini kendim yaptim zaten annem gitcek diye 3. Gum hemen ayaklandm bulask makinesi bosalttim ev topladm yatarsam agrilarim devam etcek ve ben aliscaktim bu duruma gunduz uyudukca uyu isi felan birak uyanikken ben pusetine koyardm yemek yapardm evi supururdum muzik acardm deneyeblrsn sende esinde isten gelince yardim eder sana geciyo merak etme alisiyosn

X