Yalnız bebek bakmak

Lohusa olmak nasıl bir duygu bilmiyorum. Hele sezeryanlı yalnız bir lohusa olmak nasıl hiç hiç bilmiyorum. Ancak kadınlar doğuştan bebek bakımı donanımıyla doğuyorlar diye düşünüyorum. Sanki zihin yıllarca kendini bunun için çalıştırıyor sadece. Hiç bebek bakmayan kadınlar anne olunca bebek konusunda uzman oluyorlar bir anda. Canını hiç sıkma, artık çoğu kadın tek. Yanında ailesi, bakıcısı olan sayısı daha az eskiye göre. Sen de yaparsın, bu günler geçecek ömür boyu aynı olmayacak diye kendini telkin etmeye çalış.

Bende tek bakacağım.dogumumda 10 gün annem ve kayınvalidem 'le kalıcam.sonra kayınvalidem gelse benim evime (başka şehirde yaşıyoruz ) 10 gün anca kalır .annem gelse o da aynı.ben onlara çocuk bakmak için gelmeyin .gelip kalacaksanız benimle kalmak için gelin dedim.ben kendi çocuğuma bakarım Inşallah. Doğum ağrılarım geçerse inşallah kendime gelirsem herşey güzel olur.esim çalışacak ben doğum izninde olucam büyük ihtimal .hiç üzülme herkes öyle bakıyor.at bebek arabasına çık gez avm vs . Avm soğuk oluyor dikkat et kalın giydir:) eve tıkılıp kalma kafayı yersin bence.benim doğumun kışa denk gelecek ben evde olucam hep çünkü dışarı çıktığım an bu soğuklarda hasta olur bebiss.artik bahara çıkarım

Nasıl acımasız bir yorum ya bu,konu sahibinin demek istediğini zerre anlamamissiniz ama size 16 saatlik yegene bakma durumu sinir yapmış belli ki
Bir suru arkadas ileri geri yazmis ,
Bebgin annesi rahatsiz tedavi goruyor daha uzun muddet boyle devam edicem ,24 degil 16 saat diyen arkadaslar tsk ederim, 8 saatin hesabini yapmissiniz ,
Bebekler magazadan kazak alinir gibi olmuyor ,yaparken 9 ay tasirken hic mi bu yavruyu nasil buyutecegini idrak edememis,hesap yapamislar ,ben anne degilim hormonlar basip bebek bodyleri sevimli gelip hamile kalmadim ,
9 ay karnimda tasiyip sonra ayy buna nasil bakicam yalniz demedigime gore psikolojimde mantatigimda gayet yerinde ,
Ailemde zor bir durum var destek oluyorum,
Ayrica dogurmakla ana olunsaydi ,cocuk esirgemedeki bebekler ne is ?
Emekle ,bakimla anne olunuyor sorumluluk alarak ,
Gunun geri kalan 8 saatine takilanlar uyudugu minimum sureyi hesaba katmadim ,7/24 tam mesaideyim ,
Yorumum sert ,anne degilim dogurmadim annelerden iyi bakiyorum,
Konu sahibi kendine gelsin biran evvel sorumluluk alsin diye ,geri kalaninizin psikolojisi hic iyi degil belli ,bir uzman gorsun sizleri

Aman kardes cok da gerekli de degil ya. Yok kiskancligi yok travmasi boyle hayal ederken boyle olmasi da var. Allah saglik versin evlatlarimiza...

Evet dogurmakla anne olunmaz doğurmayan kadın lohusa psikolojisi nedir anlamaz tıp ki sizin gibi..... kadın bebeğinden rahatsizlik duymuyor kendi bakıma muhtaç şu an !

Ayrıca bahsettiğiniz durumlar sizde agresif bir ruh hali yaratmış çok net belli oluyor

Ve son olarak dogurmadiginiz için sezeryan sonrasi biraz yardıma ihtiyaç olduğunu anlayamazsiniz tabi ki

Canım 14 aylık oğlum 10 dk birinin bakmışlığı olmadı. Babası dışında, o da çalışıyordu malum..
Aslında yanında 10 gün biri olsa yeter,sonra zaten alışıyorsun. Ama yoksa o 10 gün de bir şekilde geçer..
Sana şöyle anlatayım, oğlum 3 günlükken sarılık oldu değerleri yükselmedi fakat uzun uzun yıkasam bile uyanmazdı, dolayısıyla emmezdi..
Daha 3 günlük anneydim ve bebeğimi ne uyandırabiliyordum, ne emzirebiliyordum.
Ağlamasına hasrettim, uyutamadığımdan değil, uyandırmaya çalışırken uykusuz kalıyordum..
Çok zordu, inanılmaz üzücüydü, emmesi gerekiyordu, uyuyan çocuğun ağzına sütü sağıp çay kaşığıyla damlatıyordum..
Bazen de topuğunu sıkmak zorunda kalıyordum. Bildiğin bebeğimin canını yakıyordum
Hep tektim canım, bir süre sonra kimseye ihtiyacın olmuyor zaten.
Yemek hazır söyle, iş yapma.
Hepsi geçecek, yeter ki Allah sağlık versin.
Güle güle büyüt :)

Bak canım ben 3uncude anladım bebek büyütürken nerde hata yaptığımı.En büyük hata bir kere her işe yetişmeye çalışmak.Tabi o zaman daha gençtim butun enerjimi Bebeğim e harcayacağıma ben evi temizlemeye yemek yapmaya gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlamaya çalıştım .Tabi birde bakılması gereken hasta bir kayinvalide vardı.Kendimi boş yere o kadar çok yormusumki düşününce çok kendime kızıyorum .Bir kere ev işini , yemek işini ve en önemlisi gelen gideni bosvericeksin.Gelenler senin tek olduğunu görüyor hazır bir bardak meyve suyu içip gitsinler.Hatta kalkıp mutfaktan kendileri alsın kendi hizmetlerini görsünler.Yemek olayi da eşin işten geldi mi hazır bir şeyler alsın veya dışarıdan şöyle .Ev isin dede haftada bir supursen yeter bebeğin odasını temiz tut.Yani anliyacagin kendini bir şeyleri yetiştiriyim diye bin parçaya bölme.Sadece bebeğine ilgilen .Su an onun sana ihtiyacı var.Bende sezeryanla doğum yaptım .Bu şekilde daha rahat buyuttum.Bebegine alışıp , düzene girince her şeyi istediğin gibi yaparsın ama şimdi değil.

Sana moral olsun diye yazıyorum. Derdini küçümsemiyorum asla. Başlığı gördüm. Yalnız bebek bakmak. Yalnız ve bebek kelimelerini o kadar çok kullanıyorum ki. Yurt dışındayım evliyim. Eşimle yıllardır tek başımıza yaşıyoruz. Şu hayatta bana dünyayı verseler bebek sahibi olmak ile değiştirmem. O kadar yalnızım ve o kadar sessiz ki evim. Imtihanimiz buymus bizim de. Bazen sessizlik içimi kemiriyor. Bebeğini benim yerime de öp kokla... Hediyene sımsıkı sarıl. Modern dünyada herkes tek bakıyor zaten. Mutlaka altından kalkarsın. Tecrübe olur yakın zamanda. Bebekler çok hızlı büyüyor. Bir daha istesen de bu hale dönmeyecek. Anın tadını çıkar... Allah kolaylığını da verir elbet...

Bende moral olsun diye yazmak istedim aynı şekilde 6 saat sancıdan sonra gece 5 te sezeryana alındım 5 ay oldu. İlk çocuğum Tek baktım eşim gece geliyor işten,çok korkuyordum ağladığında nasıl susturacağım nasıl olacak diye ama alışıyor insan bir süre sonra.
Gaz sancılarıda zamanla azalacak normal bütün bebeklerde var.
Kendine taze rezene çayı yap iç hem seni hem bebeği rahatlatır onun karnına Zeytinyağıyla masaj yap. herkes ayni yollardan geçiyor şu an bak tek başıma bile yıkayabiliyorum kızımı o derece Sağlıkla büyüt bebeğini

Ayyy simdi kizicaksin ama gercekten tek basina oldugu icin sanslisin,burda dogum yapip sozde yardim adina gelen kv.ortaligi karistirip gittigini az okumuyoruz...tamam uykusuz kalacaksin,yeri gelecek gunlerce banyo yapma imkanin olmayacak ama kafan rahat olacak,karisanin nasihat verenin elestirenin yok boylesi daha kotu inan bak...karnin acikinca sutle musli ye gunde uc ogun yumurta tuket,camasilarini on gunde bir yika onemli degil,bebegin uykuya daldigi an sende onunla uyu o zaman kendini daha iyi hissedersin,gelip bebek gormek isteyenin varsa elli gun sonra gorusuruz de basindan sav...kendini iyi hissetmek istiyorsan birak herseyi akisina su donemler en zor zamaniniz,ikinizinde alisma evresi sen rahat olki bebeginde rahat olsun...ben ustu uste dort cocuk yaptim dordundede yardim edenim yoktu iyiki oyle oldu yine olsa kimseyi istemem bir sekilde idare edilir,yeterki kafan rahat olsun

Yorumunuzdan anne olmadiğiniz belli oluyor zaten ki anlamak için de anne olmaya gerek yok aslında ama şunu belirteyim gerçekten yaşamayan anlayamaz bu durumları. Bende yeğenime saatlerce bakardım altinida değiştirirdim ama kendi çocuğum olunca o kadar rahat olamadım maalesef lohusalığın vermiş olduğu büyük kaygı ve korkular nedeniyle.

Hopppp ağır olun bakalım siz ! Siz önce bir anne olun ondan sonra gelin bir daha konuşalım olur mu !?! Öyle yok ben buna bakıyorum yok onu yapıyorum yok öyle bişey ! Önce dokuz ay karnınızda taşıyacaksnz, kusma mide bulantısı baş, ayak, sirt ağrısı çekeceksiniz. Nefes alamayacaksniz baskıdan yürümekte zorluk çekeceksiniz. Ayaklarınız şişecek, bebeğinizin bir saat geç tekme attığı için endişe edeceksiniz... En önemlisi doğum ! Sancı çekeceksiniz, olmadı sezaryen olursanız onun stresini yaşayacaksınız. Doğumdan sonra bir de lohusa olup, sütüm gelir mi, bu çocuk memeyi niye almıyor benim sütüm neden gelmedi deyip endişe edeceksiniz. Ondan sonra gelin şuraya, kimin psikolojisi sağlam bir daha tartışalım. Cevap vermeyecektim fakat " hepiniz" diyerek genelleme yaptınız... İyi akşamlar !

Annelerden iyi bakarsın tabi çünkü anne değilsin. Yorulsan da tükensen de vücudundaki ufacık bi kırmızı nokta için uykuların kaçmıyordur eminim. Veya az yedi diye oturup ağlamıyorsundur. Çünkü sadece görev bilinciyle bakıyorsun yeğenine. Seviyorsundur elbet ama nasıl olsa -ve umarım- annesi gelecek. Bir annesi var yani her ne olursa olsun senden daha çok sevecek, hastalandığında senden çok üzülecek. Ve bu arada helal olsun sana. Çok büyük bir iş başarıyorsun ve bunu tüm samimiyetimle söylüyorum.

Anne olmak tabi ki doğurmakla olmuyor ama sen o bebeğin annesi değilsin. Evlat da edinmedin, sokakta da bulmadın. Sen bi hala veya teyzesin. Arada çok büyük bir fark var.

Konu sahibi evelallah bakacak çocuğuna. Yeri geldiğinde şikayet de edecek fenalıklar da geçirecek arada oturup ağlayacak. Anneliğin sorumluluğu altında ezildiği günler olacak. Bize düşen destek olmak, birbirimizi anlamak :)

Yeğenim oldu dogduğunda annesi dikişli bakamiyor diye hastanede hep ben baktim ardindan eve geldik 2 hafta boyunca yine bebeğin herşeyini ben yaptım annesine gece yarisi sen uyu ben bakarım diyordum ki bakiyordum da bir guzel doyurup uyutuyordum ne var bunda çok basit değil mi ardından 1 sene içinde anne oldum ve anladım ki kendi bebeğine bakmakla başkasının bebeğine bakmak arasında dağlar kadar fark var.Kendi bebeğin 24 saat sana yapışık yeri geliyor saatlerce tuvalete bile gidemiyorsun bir de uykusuzluk eklenince en akli başinda insan bile fittıracak duruma geliyor.
Lütfen anne olmadan bu tarz konulara bu şekilde atarli yorumlar yazmayın hakkinız yok buna gerçekten yok!

Kendini yarım insan gibi hissetme canım önemli olan doğum şekli değil onu sağlıkla kucağına alman.

Bebek bakımı hele ki ilk günler kabus gibiydi benim için hiçte zevkli gelmemişti bana çok çok çok zorlandım annem olmasına rağmen sen yalnız beceriyorsun güçlüsün

5-6 saatte uyutman normal bizde öyleydik hatta yenidoğan günün çoğunu uyur diyenlere hadi ordan diyordum.

Beslenme biraz düzene girerse rahatlarsın bir süre sonra gece uykuları da başlar ama zaman zaman zaman şu an dünyaya alışmaya çalışıyor bir sürü yapması gereken şey var.

Gaz bizde de çok sıkıntıydı omzumda 1 saat tutuyordum kucağımda rahatlıyordu

Kafana takılanları çekinmeden sorabilirsin.

Sağlıkla büyüsün kuzucuk

Tebrikler güçlü kadın alkışlar

Oğlumu kimseden yardım almadan büyütüyorum. Eşim çalışıyor gelince oyun Vs oynar ilgilenir haliyle yorgun olur geri kalan bana ait.
İlk zamanlar düzen kurmak Vs zaman alır sonra yerine oturuyor merak etmeyin misler gibi bakarsınız. Oğlum 1 yaşında bi kaç aydır misafirliğe gezmeye tozmaya ev işine gayet zaman yetiyor. Sadece zamana ihtiyacın var . Artık herkes tek başına çocuk bakıyor ki bence bi çok kişi bakicağina tek kişi baksın daha iyi. Allah korusun başkalarından yani ben oğluma bakarım babasida ilgilenir oldu bitti maşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…