Vefatı halinde mezarına gitmeli miyim?

E değil işte. Orası belli ki güvenli değil. Neden yorum yapmayım saçma hiçbir şey söylemiyorum ki. İşten çıkmayı göze almış kişi nasıl kreşe veremiyor ? Demek ki maaşın kadar paradan vazgeçebilirsin. İş kendinizin eleştirilmesine gelince hiç tahammülünüz olmuyor maşallah.
Düşen bebek için darp raporu alınıp tazminat davası açıldı mı ?

Yani kendine sorgulayan mesajlar gelince hemen tersleme modu. Lahana turşu deme hakkın yok diyor güler misin ağlar mısın.

Hayır tam tersi. Asgarî ücretle çalışıyordum. Ve maaşımın yarısı kreşe gidecekti. Ayrıca bebeğime de annem ve eşim bakardi. Ona da bakıcı gerekti. İsten ayrılmak daha mantıklı idi.

Hayır tam tersi. Asgarî ücretle çalışıyordum. Ve maaşımın yarısı kreşe gidecekti. Ayrıca bebeğime de annem ve eşim bakardi. Ona da bakıcı gerekti. İsten ayrılmak daha mantıklı idi.
Bebekle alakalı bir sorun yok ki bebeğe kim bakıyorsa bakmaya devam etseydi. Çocuğunuzun fiziksel ve ruhsal sağlığından daha mı önemli maaşınızın yarısı ? Ben hala bebeğim darp raporu konusunda cevabımı alamadım. Çünkü bir darp raporu varsa ve olan ameliyat bu düşmeye bağlı olarak olduğu doktordan onaylandıysa çok ciddi tazminat davası açabilirsiniz bu sayede belki kendi çocuğunuzun eğitim hayatına daha çok para harcayabilirsiniz.

Çocuk ameliyat olmadan atlattı bu durumu. Rapor aldık tâbi. Fakat aynı gün geçirmedi beyin kanamasının. Olaydan 1 ay sonra geçirdi. Dr ihmali de vardı. Önce dr fark etmedi Bey'in kanaması geçirdiğini. Ve kanaması yavaş olan kanama türünden di. Yani aslında belki yeni geçiriyordu belki de daha önce geçirmiş ama yavaş yavaş ilerlediği için beyne gec ulaştı. Eltim ve dr ihmaline karşı rapor alabilirdim. Fakat dediğim gibi olaydan bir ay sonra olduğu için tam emin olamadık. Bende psikolojikmen çöktüm. Dr da ceza aldı.

Yani işin özü şu. Sağlıksız bir ortamda tek çocuğu kreşe veremezken 2. Bir çocuk doğuruyorsunuz. Ve aynı sağlıksız ortamda yaşamaya devam ediyorsunuz.
Evet çok ciddi bir mağduriyetiniz var. Eltin deccalle yarışır bir kadın belli ki bu kadar millete kök söktürebildiğine göre.
Ama asıl mağduriyet çocuklarınızda. Hem böyle bir ortamda büyüyorlar,hem de ailesi oldukları ortamda filtresiz bir şekilde her şeyi konuşup beyinlerine işliyor.
Size üzüldüm kimse böyle olaylar yaşamak istemez ama asıl Ben çocuklara çok üzüldüm kusura bakmayın ama onlar sizin tercih ettiğiniz bir hayata bunu yaşıyorlar

Aslında küfürler başladığı Gibi önlem almaya başladım. Kimisi önlemi geç aldığını sanıyor ama öyle değil. Bu duruma sadece 10 -15 gün içerisinde gelindi. Kimin kapısını küfürlerle alakalı çaldıysam özür dileyip tekrarlamadı. Fakat eltim direkt saç başa girmeyi uygun gördü... Neyse hakkını aldı o. Dediğiniz gibi anasınıfı için uğraştım durdum. Defalarca okula gittim kayit ettirebilmek için. Nakil için. Böyle bir ortamda okul okumasına asla göz yumamazdim. Eğitim hayatını mahvederdim böylece.

Lahana turşusu demeye hakkınız yok.

Yemin ediyorum, yüksek sesle kahkaha attım.
Gerçekten "bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" deyimini bilmiyor olabilir misiniz ?

Bunun binde biri olmayacak bir mesele için, çağırdığı halde hastaneye ziyaretine de daha sonra cenazesine de gitmediğim yakın akrabam var. Keza bir tek cümle için 25 yıllık arkadaşlığı da sildim. Bunlar ayrı.

Ama bu dünyada kimin kimden önce gideceği tam bir muamma... Başkasının ölümü üzerinden hesap kitap yaparken kendi ölüp giden insanlara şahit oldum kaç kere. Yaş farkına güvenerek öyle düşüncelere girip, hiç boşuna kalbinizi karartmayın.

Çok cirkeflermis . Ama öyle günde eşini yalnız bırakman eşine haksızlık olur .adan hep seni tutmuş. El gibi cenazesine gidip , el gibi dönebilirsin eşin için. Hatta içindede hakkını helal etmez öyle ugurlarsin onu.

Gecmıs olsun oglunuz neden beyin kanaması gecırdı Cok uzuldum

Gıtmemelisin bu arada cenazesine hastalıgına fılan
Eltiniz ve ailesi, oglunuza nasıl davranıyorlar bu arada
Tüm olanlardan sonra

Bence siz naif bir insansınız. Maalesef bu tiplerle onların seviyesine düşmeden baş edilmiyor. İnsan dilinden anlamıyorlar. Varoş mahallede yaşamak zorunda kaldım oradan biliyorum.
Yaşadıklarınıza rağmen eşinizin annesiyle görüşmesine engel olmuyorsunuz bu da benim için sizin naif bir insan olmanızın göstergesi mesela. Orasına bir şey diyemem ancak bence siz görüşmemelisiniz. Evlatlarınızın ve sizin başınıza gelenler malum çünkü. Bilmiyorum belki bende deve kini vardır ama yok yani. Ne ölüye ne diriye. Bebeğinize çok üzüldüm özellikle. Kadının karakteri buradan belli, bir insana kucağında bebek varken saldırılır mı ? Bir de anne olacak akılsız kadın.
Son olarak lütfen çocuğunuzun yanında bu konuları konuşmayın, o sizin kadar net anlamlandıramıyor olayları çünkü. İnsanın konuşup içinden atası geliyor ama eşinizle baş başayken konuşmanız çok daha iyi olur. Çok geçmiş olsun.

Çocuklarım söz konusuysa kinim asla geçmez,eş ailesi,kendi ailem hiç farketmez.Rezalet ötesi insanlar anlattığınız kadarıyla,mezarını bırakın ölüyorum dese su vermem.Her kötü olana yaşlandı aman ölecek diye alttan alıp saygı göstermek çok saçma geliyor bana,o saygıyı hakedecek şekilde yaşasaydı o zaman.Kafana takmaya bile değmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…