Vefatı halinde mezarına gitmeli miyim?

Kaynana yetişene kadar dayağını bir güzel yedi eltim. Görümcede annesinin peşinden geldi. Yetismediler tam olarak.

Tek başına parka göndermiyoruz. Ki park tam evimn karşısında.

Hanımefendi ben ak kaşıktan çıktım demiyorum idda da etmiyorum. İkinci kavgayı da net şekilde yazdım. Ayrıca kufurlere bizlerde küfürle karşılık verdik. Tam anlamıyla onun dilinden konuştuk . Allah çocuğumu korudu. Aksi takdirde katil bile olabilirdim. Burda tek suçlu olayları başlatan dır. Beni kınayan dalga geçen umarım aynı şeyleri yasarsiniz. Anlamanın yolu yaşamaktan geçer derler.

Yok ne götürürdüm ne de yardımcı olurdum muhatabıma almam kadının dengesizligi ne sagı ne solu hic belli olmaz kıskırtmam da ablaların ellerine saglık.
Çocuklarınız nasıl? Bebegini düsürdügünde kafası mı carptı yıllar sonra mı beyin kanaması gecirdi nasıl oldu o durum? İyi mi suan saglık acısından?

Kavgadan 1-2 ay sonra geçirdi. Şuan sağlık durumu iyidir. Allah'a şükür.

1) eltinin dayak yediğini okudukça içim rahatladı.
2) sana iftira atmış en zor anlarında defalarca yanında olmamış insan neden özür dilemek için böyle bir yol seçsin? açık bir şekilde işi düşmüş yüzsüz gibi yine çalmış kapını.
3) hayır ne cenazesine ne mezarına gitmezdim.

Allah herkese hayırlı ömür versin , kim önce ölür belli olmaz. Bu konuda düşünülecek kısım da bu değil. Hayatta bir sürü şey yaşıyoruz arada bir dönüp kendimizi de sorgulamalıyız...

Siz ve eltiniz bir arada gerçekten kayınvalidenize üzüldüm. Neler yaşatılmış hala yok onu tuttu yok bana şöyle yapmadı. Kadını mahvetmişsiniz. Çok çirkin olaylar , sözler... Dövmeye marifet gibi yazıyorsunuz. Bir güzel dövmek ne yahu...

Sizin çocuğunuza karışılsın istemeyip zaten gerilimli olduğunuz eltinin çocuklarını ikide bir siz uyarmayın zaten. Belli ki tartışma çıkacak . Çocuğunuza aşırı kötü örnek olmuşsunuz tüm süreçte.

Bir de olayda eksiklikler var. Karşı taraf niye gelip evi öyle bassın bir şey olmuş sessiz kalınmamış yazdığınız gibi ... Dikkat ettim karşı tarafı sürekli durup size küfreden biri gibi yazıyorsunuz ama detaylarda sizin tarzınız da ele veriyor kendini.

Buraya konu açarken de sadece şunlar yazsın diyemiyoruz, herkes saygı çerçevesinde fikrini söylüyor.

Kimin kimden önce öleceğini Allah bilir. Olur da ölürse o günkü duygusal yaklasiminiza göre bakarsınız.

Çocukların küfürlerini alttan almaya devam mi etseydim? Anne ile konuşmayı denedik , baba ile denedik olmadı. Napsaymisim? Ayrıca haneme saldırınca dedi ki sen kim oluyorsun da kızlarımı sıkıştırıyorsun bende dedim ki öyle bir şey yapmadım iftira atıyorsun dedim. Karakol da çocuklarıma saldırdı bende kendisiyle konuşmak icin gittim gibi ifadeler de bulundu. Avm kameralarından bakıldı. Aslında onun kızlarının bana el kol yaptıkları ve bagirdiklari anlaşıldı. Neyse kendisi para cezası aldi. Yurt dışı yasağı , suça bulasmama ve her hafta imzaya gidiyor.

Bu arada olan bebeğime oldu siz halen kaynanama üzüldüğünüzu söylüyorsunuz.
Beni kınayan yalanlayan kim varsa Allah'tan diliyorum ki aynısını yaşasın. Anlamanın yolu yaşamaktan gecer.

Son düzenleme:
Hayır gitmemelisin , hastaysa hasta yapacak bir şey yok çok sert girdim olaya ama etliye iyilik dayanmaz kanlarında var k*hpelik. Hepsi mi aynı olur gerçekten pes. Madem sen o…sun madem senin çocukların o.. çocuğu ne diye gideceksin? Vicdanıyla baş başa bırakacaksın öyle insanları

Neden taşınmadınız ki? Gerek var mıydı tüm bunlara. Ayrıca çocuğun zorbalığa uğradığını bile bile neden onların yakınlarında bıraktınız?
Saçma sapan bir ortam, gereksiz kavgalar ve ölmeyenin mezarına gideyim mi diye bir soru. Hiç yüz göz olmamalıydınız kendi huzurunuzu ve çocuğunuzun güvenliğini sağlamanız gerekiyordu.

Düşük bir maasla Çalıştığım için annem bakıyordu ona. Tüm çocuklar kapıda olduğu için onların arasına katılmak için ağlardı sürekli. Ayrıca evim bana ait. Çalışıp Taksitlerini ödüyordum. Kiracı değilim ki düzen bozmak öyle kolay değil. Zaten oglum sorunları büyüyünce iş çıkışımı verdim. Yerime personel bulmalarını beklerlen bu sorunlarla karşı karşıya kaldım. Sıra ölmeyene gelince 'kendisi hem yaşlı hem de cok hasta şuan.' kimin kimden önce öleceğini elbette allah bilir. Fakat böyle bir durumda gidilir mi diye soru soruyorum. Fikir istedim biraz da dertleşmek istedim. Sizde apaçık karşı tarafı tuttunuz. Demek ki sizde onlar gibisiniz.

Böyle insanların dirisine bırak ölüsüne bile gidilmez... Hatta imkan varsa memleket değiştirip hıc görmemelı

Yoo..karşı tarafı tuttuğum falan yok.bu yaşıma kadar kimseye şiddet uygulamışlığım da yok.taşınamasanız da bakıcı sorununu çözüp ya da çocuğun onlarla görüşmesini kesip önlem almalıydınız. Bahsettiğiniz süreç uzunca bir süreç çünkü.bunu söylemiş olmam karşı tarafı savunduğum anlamına gelmiyor. Yazdığınız olaylar cennet mahallesi kavgaları. Nasıl yorumlar beklediniz bilmiyorum.her neyse.kolaylıklar diliyorum.

Ay ben şiddete aşırı karşıyım amma velakin annen ve ablaların eline sağlık hahahhahahahjsns
Ben olsam gitmem. Sağlığımda iyi olmadığım biri ne ölüme gelsin ne de ben ölüsüne gideyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…