Vefatı halinde mezarına gitmeli miyim?

Gitmezsen millet seni suçlu görür gelin de fenaymış mezara bile gelmedi derler eşin de görüşmeyi tamamen kesmemiş içten içe sana kinlenir

Ben de öyle düşünüyordum. Ta ki halamı aniden toprağa verene kadar. Ne yapılan görümcelikler, ne kızgınlık kırgınlıklar hepsi bitti gitti. Gidiyor yani. O ölmüş. Daha onun için ötesi yok. Gittik hakkımızı helal ettik. Gasilhane de gördük, öptük vedalaştık geldik. Tüm gelinler de geldi. Ailedeki ilk yakın ölümü. Herkes şok halinde hala.

Keşke bu kadar seviyesiz hareketler olmasaydı. Sözlü münakaşa değil bildiğin tekme tokatlar hava da uçuşmuş. Ben kesinlikle gitmem ne hali varsa gorsun
Ayrıca sağlıklı kadını resimden görüp niye öldürüyorsun dur bi kadın hayatta.

Allah'ım ben neler okudum boyle. Çok ağır şeyler yasamassiniz haksız yere, inanın çok uzuldum hem cocuklariniza hem size. Eltiniz resmen bebeğinizin ölümüne sebep oluyormuş neredeyse. Ben olsaydım delirirdim cinnet geçirirdim elimden bir kaza çıkardı. Eltiniz gibi seviyesiz kadınlarin dogurdugu çocuklar yüzünden toplumumuz bozuluyor. Keşke hiç uremese boyleleri. Allah tez zamanda hak ettiği cezayı versin inşallah.

Ya bu benim aklım almıyor bana bir anlatır mısınız. 5 yaşında ki çocuk nasıl oluyor da “taraf tutma” yı biliyor ve söylüyor ? Ayrıca bu nasıl bir rahatlatma cümlesi
Sana 9 yaşında ki çocuklar o.. derken eşin,abin niye gidip çocuklara,annesine,babasına bir şey demiyor ? Bi de üstüne senin yeğenin de böyle diyor. Ben hiç anlamadım

Ne okudum ben ?
Bu kadar olay çıkaran çocuklar su an 10 tahminen olay zamanı 9 yaşında mı?
Hayir olay gecen sene çıktı. O zaman 10 yaşlarındaydilar. şuan 11, 12 den gün almışlar. Benimki 5 idi. Suan 6. Onun ikizleri 6. Sınıfa ve diğer kızı 2. Sınıfa geçecek. Benimki de 1. Sınıf olacak.

5 yaşındaki çocuk sundan dolayı fark etmis olamaz mi? Ben hep esime annen diger geline diger torunlarına ve diğer ogluna tataf tuttu diye diye bezdirdim onu. Biz bunları konuşurken duymus hissetmis olabilir. İyi okuduysanız yeğenim özür diledi diyorm. Eltimin çocuğu da özür dileseydi sorun çıkmazdı zaten. Ayrıca abimin işinde gücünde çoluk çocuk peşinde gidemezdi. Zaten kavga sırasında herkese hadlerini bildirdi. Eşime sıra gelince oda birkaç kez kardeşi ile konuştu. Hal olmadı karakolda bana taraf tuttu. Üzüldüğü için olanlara oda hastalandı zaten. Sizin de olanlara gülerek yorum yapmanz ayrıca sinir bozucu.

Valla ben olana gülmüyorum da kocaman kadının 6 yaşında ki çocuğun taraf tutma lafına (!) “yok seni seviyorlar da beni sevmediklerinden sana böyle yapıyolar” şeklinde ki rahatlatma cümlesine gülüyorum. Böyle bir rahatlatma cümlesi olabilir mi ? Bunu duyan çocuk da “oh çok şükür sorun annemmiş ben değilmişim” diye mi rahatlayacak?
Yeğenin özür diledi de hangi çocuk halasına o.. der kusura bakmada. Nasıl bir ortamda yaşıyorsunuz siz? Eltin sana saldırdığında düşen çocuğuna neden darp raporu almadın ? Neden tazminat davası açmadın ?
Abin işinde gücünde olsun eve gelmiyor mu bu adam. Kendi çocuğu bile bunu diyecek kadar milletin dilindeyse bu laf bi kapıyı çalıp “ayağınızı denk alın” diyemiyor mu? Bu kadar sıradan bir laf mı bu söylenen? Çocuğunun itildiğini,dışlandığını gördüğün bir yere ısrarla neden çocuğunu bırakıyorsun ?
Kusura bakma da senin iş buraya gelene kadar hala muhataplığını kesmemiş olman da sinir bozucu

Bakın normalde hiçbir çocuk oğluma o hitapta bulunmaz . Ama çevredeki çocuklar onlardan öğrenmiş olmalıydı ki sadece abimin oğlu değil diğer komşunun çocuğu da söylemeye başladı. Ve orda baya bir sinirlendim. Komşunun çocuğunun annesine gittim. Gereken uyarıyı yaptım. Kadın resmen çocuğunu dövdü. Küfür devam etmesi halinde kendim kavga çıkaracaktim zaten. Abimin çocuğuna uyarıyı yaptım. Bir defaya masus söylemişti. Ve ardından özür dileyip tekrarlamadı. Tekrar durumunda onlarla da kavga yasayacaktım. Abimin çocuğuna da mesafeyi koydurdum o ayrı. Ve aynen dediğin gibi oldu oglum evet sorun ben değilmişim deyip rahatlamış olabilir. Böyle kötü bir ortamda elimden geldiğince çocuğumun psikolojisi zarar görmeyecek şekilde yaklaştım. Ve o pislik ortamdan uzaklaştırdim. Anasınıfına bile gitmeden nakilini yaptırdım daha iyi bir okula. Okulda da öğretmen ve arkadaşları Kendisinden gayet memnundu. Gelişim raporu iyiydi. Eltimin cocuksotnj bir psikolojik sorunlari varmış. Zaten okul ram raporu verdi. Umarım bir duruma maruz kalırsınız, ve birileri böyle sana da güler!

Son düzenleme:
Ayrıca başta da dediğiniz gibi çocuk cümleyi sizden duyuyor. 5-6 yaşında ki çocuk nerden bilecek taraf tutmayı. Önce çocuğa bunu öğretiyorsunuz sonra da saçma bir cümleyle rahatlatmaya mı çalıyorsunuz ?
5 yaşında ki çocuğun o küfürlü ortamda ne işi var ? Yaşı müsait verin bir kreşe çocuk sağlıklı yaşıtlarıyla sosyalleşsin. İş çığrından çıkana kadar ısrarla ortamda olmanın ne anlamı var ?

Memleket neresi arkadaşım?

Kadın ölmemiş ki? Ölünce düşünürsünüz gidip gitmeyeceğinizi.

O kadar yaşanan şeyden buna mı takıldınız sizde? Kreşe verme durumum yoktu bir tek siz akıl ediyor olamazsınız bunu dimi? Ayrıca annemin evinden baska kimin evi güvenilir olur ki? Çocuk kapı önünde oynarken böyle şeylere maruz kaldı. Siz yorum yapmayın lütfen.

Hanımefendi hiç boşuna insanlara beddua seansına geçmeyin, çocuğun yanında babasının başının etini yemissiniz annen taraf tutuyor diye, çocuk da oradan öğrenmiş kendi ağzınızla söylüyorsunuz. Sonra da çocuğumun psikolojisi ile çok ilgiliyim diyorsunuz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Ayrıca çocuk o ortamda olacağını anaokulunda olsaydı, ki ana okulu yaşında, bunların hiçbiri yaşanmayacaktı. Beş yaşında çocuğun evde işi ne , neden okulda değil? Hem o çocuğa hem de bebeğinize inanılmaz üzüldüm. O bebeğin yere düştüğünü anlattığınız mesaja inanın içim parçalandı. Lütfen cocuklarinizi böyle mahalle kavgalarına maruz bırakmayın bir daha

Onca şey yaşadım. Ve hiç evde konuşmasaymışım dimi?

Anaokuluna kaydı olmadı. Tam 5 yaşında değişildi. 2-3 Ay fark ile kaybetti. Lahana turşusu demeye hakkınız yok. Laflarıniza dikkat edin. !

gitmeyin daha da görmeyin resmine bile bakmayın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…