Vefatı halinde mezarına gitmeli miyim?

Normalde siz hiç bişey yapmasaydiniz burada yorumlar şöyle olurdu,"çocuğuma bu küfrü attiklarinda bu kadar ezdiklerinde ben ortalığı ayağa kaldırdım nasıl bu kadar ezdirdiniz kendinizi" şimdi kadın üslubuyla uyarıp sonrasında ortalık ayağa kalkmış ama cennet mahallesi, bu nasıl ortam,ortalık leş falan deniyor tuhaf geldi bana.kusura bakmayin herkese sorryy.
Bence hiç bulaşmayın artık onlara ne yasandiysa yaşandı, kim haklı kim haksız tek taraflı dinledik. Amma ve lakin siz kosenize çekilin çokta haksız değilsiniz. Birde kadın ölmedi ki hala sıra kimde bilinmez şuan onu dusunmeyin. Bir de merak ettim yere düşen bebeğiniz mi beyin kanamasi geçirdi anlayamadim onu?

Kesinlikle katılıyorum eşi burda çok pasif kalmış.Çocuğuna,eşine küfrediyorlar evine kadar gelip saldırabiliyorlar ama senin yaptığın şey ne? Devamlı konu sahibi ve ailesi uğraşmış bunlarla. Yeğenleri ve ailesini uyaracak kişi eşi olmalıydı,bu kadar olandan sonra kendisi de selam vermemeliydi.Beyin kanaması geçiren çocuk onun da çocuğu değil mi? Ne bu pasiflik cidden,konu sahibi bu kadar naif olmasa eşinide çekmez atardı sokağa ama çok naif insana denk gelmiş.

ben de kaynanamdan cok cektım ıcımden allaha havale edıp halen yemek bıle verıyorum elı kolu tutuyor

ınan ben sevap kazanıyorum ... ama yapmak zorunda degılız hıcbırımız tabı kı

sen de gıtmek zorunda degılsın ölse. mesela ben hastanede kaynanamın basında bekledım ama bır daha yatsa beklemem. cunku emegıme yazık dedım, evımde de bakmam mesela, kı aynı evde yasadım kendım sut ıcerken ona bıle verdım ama sımdı onun evıne bıle cıkmam, yemek gonderırım, gorudugum yerde konusurum annemler gelınce cagırırım falan ama yanı nasıl dıyeyım mınımum sevıye ve zorunlu hallere ındırdım. cunku benım verdıgım degerı de emegı de takdir etmedi ve en önemlısı onların yasattıgı seylerden dolayı krizler gecırdım kac kez.

ama cenaze durumu farklı, es ıcın herseyı yapmak zorunda degılız, zaten onlar da bızım ıcın yapmıyor yani aynı durumda olsa o gelmeyecek mesela. erkekler oyle, bızden aılesıne karsı adım bekler ama kendılerı yapmazlar, bızım aılemıze

ama sen elalelem ne der dıye takan bırıysen gıt derim, ya da son bır yuzlesme ya da veda gıbı dusunursen.

yani ben gıderdım , cunku ona kufur eden ona bakmayan cocuklarına ınat o cenazede olurdum esıme destek olmak ıcın... ve gercekten öldugunu gormek ve hayatımdan defolup gıttıgını gercekten hıssederdim ve buna iyi gelirdi bence

Asla gitmeyin asla asla asla konuşmayın barışmayın . Eltinizi gelip dövmesi lazımdı yaptıkları için o direkt sizinkilere saldırmış boşverin herkes yaptığının bedelini ödesin

İşin içine saç yoluşmaları falan girmiş ne desem bilemedim. Cono aşiretinden misiniz?
Kızın bı kabahati ve atılımı yok ki
Elti ve kunladıkları cono asiretındne olabilirler evett ama bu kadın dayak yerken NapabılırDi elbet karsılık verecekti

Rabbim uzak tutsun. Bebeğim beyin kanamasını geçirdiğini öğrendiğim an gider hepsinin saçını başını ben yolardım. Dünyayı da dar ederdim onlara. O eltiyi destekleyen kayınvalideye de asla selam bile vermezdim. Hatta onu da yolardım. Bu durumda çok da güzel varoş olurdum orayı da çingen mahallesine çevirirdim. Hiç de utanmazdım.. küçük çocuk kavgasında değil ama bunda herşey olurdum.. eşimde yanında olmak zorunda olurdu. Olmasa eski eşim olurdu zaten kendisi

Bir yazıya bu şekilde başlamak zorunda bırakan rezil insanlar utanmıştır umarım. Lütfen yazmayın diye uyarıyor resmen. Yaşadıkalrın çok zor Allah yardımcın olsun. Bu kavga meseleerindne kaçman gerekşyor. İnsnalar bir anlık sinirle insan öldürüyor çocuklarını aileni korumak için buna mecbursun çok korkunç ve üzücü umarım bütün bunları unutturacak güzelliklerle karşılaşırsın

Yanılgı ıcerısındesınız
Umarım tecrube ederek idrak etmek, ogrenmek zorunda kalmazsınız

Sımdıden gecmıs olsun
Genel bakış açım; olayları tek taraflı dinleyip taraf tutmamak. Görüldüğü üzere yukarıda konu sahibi rahatça beddua edip, eltim gibisinize getirebiliyor. Kimsenin ak kaşık olmadığını öğrenecek kadar hayat tecrübesi edindim. Konuda üzüleceğimiz 2 çocuk var sadece.
Geçmiş olacak bir şeyim yok. Burada yaptığım bir yorumla Allahın bana ceza vereceğini düşünmeniz de oldukça ilginç. Size iyi günler.

Tartışmanın da bir adabı olur. Dövdü etti o ona vurdu bu buna küfür etti...

5 yaşındaki bebenin kendi başına parkta ne işi var. Büyükler onu yanında istemedikleri için küfür etmiş gibi geliyor. Ki mahalle aralarında çocukların çok ağzı bozuk oluyor

Ortamı sevmediğim için eski mahalleden de taşınmıştım. Ki çok ücra değildi... Taşının orada çocuk yetiştirilmez

Son düzenleme:
Benim aklıma da Ankara çinçin ya da İstanbul Esenyurt gazi mahallesi falan geldi. Amacım küçümsemek değil ama muhtemelen alt sosyoekonomik kültürden bi gecekondu semti
Alt sosyoekonomik kültür falan ne güzel söylemişsiniz, kibar insansınız çok belli
Bunlar bariz çingene yani başka açıklaması olamaz

Kayınvalide, görümce eltiyi ablalarınızın elinden alamadı m? Kaç ablanız var. Ablaları olana bulaşmamak gerek, bir daha yan gözle dahi bakmaz size kurtulmuşsunuz. Kvye gelince ne ölüsü ölüme, ne dirisi dirime derim ben olsam. Allah korusun, elti yüzünden ya çocuğunuza telafisi imkansız bir zarar gelseydi.. öyle bir kadını tutan, size iftira atan insanın ölüsüne gidilir mi?

Cenazesine gider ağlarım ben de belki bilemem . Ama hayattayken öyle kolay affedilmiyor işte . Biraz da karşı taraf düşünsün ölüm var diye ,bize ölüm yok mu çatur çutur kırıyorlar gönlümüzü. Ölen birine kin tutmam zatwn ölmüş dediğiniz gibi ama yaşarken de gerçekten çok büyük çabalar çok büyük emekler görmez isem iki lafla affetmem galiba şu an böyle düşünüyorum

Gitmem. Gerek yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…