Vajinusmusu yenenler/yenmeye çalışanlar (egzersiz yapanlar)/yenip anne olanlar

Umarım öyle olur... bu işin üstesinden gelip balayını tekrar yaşamak istiyorum..Hepimize sabır diliyorum...

Merhaba ben üç aylık evliyim.herkesin başına gelen benimde başıma geldi ve eşimle hala ilişkiye giremedik eşimle birbirimizi severek evlendik ilk gece olmayınca hep erteledik.Aslında ben vajinismusmuyum onu bile bilmiyorum bir süre sonra kendimi kasmadığımı farkettim ama sanki bir duvar var ve oraya geldiğinde acı hissediyorum eşim de artık eskisi gibi sabırlı değil beni en çok üzende bu lütfen yardım edin ne yapmam gerektiğini söyleyin psikolojim tamamen çöktü eşim ne söylese üstüme alınıyorum kendimi işe yaramaz hissediyorum sanki hiç başaramıyacağım gibi geliyor sizlerin başarı hikayelerini ağlayarak okudum tek umudum bu site artık inşallah bir gün bende başarı hikayemi buraya yazabilirim

arkadaşlar merhaba foruma yeni katıldım bu da ilk mesajım evleneli 5 ay oldu ilk 2 ay bende bu dertten müzdariptim eşim çok kızıyordu küsüyordu kendini işe yaramaz hissettiğini söylüyordu insan moralmen çöküyor çok kötü bir durum Allahım korusun neyse bi arkadaşım nefes egzersizi yapmamı tavsiye etti ve o sayede bende kurtuldum önemli olan giriş anında nefesi bırakıyor olmak tutarsan yada alırsan istem dışı kasılıyor insan inşallah sizde kurtulursunuz...

slm kızlarr ben 8 aylık evliyim ve başta vajinusmusluydum ve çok şükür yendeim
şimdi bebek düşünüyoruz ALLAH herkese biran önce vajinusmusu yenmeyi nasip etsin.

Kızlar mrblar öncelikle Allah herkesi kurtarsın dileklerinde bulunmak istiyorum.Ben yeneli 6 gün oldu ve bugün dahil olmak üzere adetime 6 gün kaldı ama benim göğüslerimde hiç acı yok ilk defa hem de hiç normalde 10 gün önceden başlardı.Merak ediyorum hormonlarla ilgilimi acaba yoksa hamilelik falan olabilrmi korunmadık ama yumurtlama günüm geçti yardımcı olabilirmi yenen arkadaşlar?

bakın arkadslar 5 aylık evlıyım ılk kez balayında beraber olduktan sonra bugune dek cok korktum kendımı kasıyordum sureklı aglamklı bır hal anlatamam yanı derken buraya yazdım herkes sagolsun bırseyler soledı yapamıyorum ama kendıme kızıyorum korkuyorum aptalım ben dıyorum vs vs anlatamam bu durumu sonra bır gun amelıyat eldıvenının ıcıne mum koyup kayganlastırcı jelle denedım oldu ıkınarak demedım hemen ıcıne gırdı dun de esımle denemeyı ıstedım cesaret ettım kayganlastırıcı cok ıse yarıyor bebek yag vajına ıcın faydalı degılmıs ama ben onunlada denedım bır defa gırsınde dedım bır daha onu denemem de.ama kayganlastırı cok ıse yaradı bebek yagı ıle oldu ve ınanamadım bu mu dedım aylardır agladım ben ya korkumdan cunku ılk gun cok acımıstı ılk yaptıgımızda ben de de o psıkolojı yerlesmıstı halbukı ılkınde de kasmasaymısım zor degılmıs yetrkı hazır hıssedın ve ertelemeyın ben sımdı kendıme cok kızıyorum valla ınsallah yenemeyenler de bu sorunu atlatır yasadıklarım cok zordu psıkolojık acıdan ama esım sagolsun en buyuk destekcım oldu mutlaka yıne soluyorum ıkınmak cok onemlı ıdrarınızı yapıyor gıbı ıkının hemen gırıyor anlamıyorsunuz bıle ılk baslarda yanmalar oluyor o da sonra gecıyor

Merhaba
Bende 1 sene 3 aylik evliyim bende vajinusumu yenemedim, hep aciyacak korkusu var icim de o korkuyu yenemiyorun

üzülme canım aynısını bedne yasadım hemde 2 sene hıcbrsey yapamadım kendımı suclu ve ıse yramaz hıssedıyordm.
sen kaç yıllK evlısın ?bak yapman gereken ılk basta kndıne guven canım kendını sev ben bunu yapıcam yapmalıyım de ılerde çocugun olmalı esın senı daha cok sevmelı :) merak etme zor bısey degıl ılk basta bı ..... ızle yataaga gıdın ıyıce gevse ıslanınca esıne yavasca gırmesını soyle ben yapmıssam herkes yapar cok rahat oldu ıkımızde zevkten bayılacktık ..evlılıgın tadı bu sekılde cıkıyor. lavinya haber beklıyorum senden .ucunda olum yok denemelısın ne kadar gırerse o kadar kardır.bır defa gırdıkten sonra vajına ıkıncıyı rahat alır kendını penısın buyuklugune genıslıgıne gore ayarlar..allah yardımcın olsun .

Merhaba
Bende 1 sene 3 aylik evliyim bende vajinusumu yenemedim, hep aciyacak korkusu var icim de o korkuyu yenemiyorun
ne kadar cok bayan varmıs ılıskıye gıremeyen bende bunlardan bıtanesydım .2 sene sonra oldu bızımkı.ben yaptoysam herkes yapar sadece onu soylıyeyım .hep kactım esımden bacagımı bıle acamıyodum vs vs.olecem oram yırtılır gıbı seyler dusunuyordum .bır aksm karar verdım ucunda olum bıle olsa yapmalıyım dedım . neyse o ana geldık ılk defa kendıme o kadar yaklastrdım ıyıce ıslanınca gırmesını soyledım ılk grdıgınde acıdı tabıkı ama dayandım ve olmustu ıkımızde evlılıgmızden bırseyler anladık ..allah herkese yardım etsın gercekten cok zor.bı ben bılırımmmm ...umarım herseyı basarırsın benım gıbı olursun :)kendıne ıyı bak .ben cok mutluyum sende mutlu olacaksın .guzel gunler beklıyo senıde :)))))

2 sene nasıl bekliyorsunz anlayamıyorum ya azcık cesaret be kızlarr seksten güzel bişey yok en güzel eğlnecemiz

Hanımlar Merhaba;

Ben hala çözemedim bu vajınusmus denen hastalıgı.Egzersiz yapıyorum ama doğru yoldamıyım bilmiyorum.Yeni üye olduğum için burda yazılan yorumların hepsini okudum.Çözen arkadaşların yaşadığı sevinci bi gün bende yaşamayı cok istiyorum.Aslında parmak egzersizimde falan sorun yok giriyo hatta eşimin 2 parmağıda girdi cok canım yansada oldu ama iş tam anlamıyla birleşmeye gelince o malum duvarla karşılaşıyorum.Bi kaç seyans danışmana gittik ama danışman bu işi sadece ticaret amaçlı yaptıgı için artık gitmek istemiyorum.zaten bu işi ancak kendim çözebilirim.arkadaşlar sizden rica ediyorum bu işi çözenler benimle iletişime gecebilirmi.Bu bana moral olarakta iyi gelicektir.Lütfen halimden anlayıp banada yardımcı olun.

Arkadaslar aranıza yeni katıldım, sitede yazılanların bir kısmını okudum ve bu bile bana gaz verdi. Bugun ilk is sıcak bi duş alıp geçtim aynanın karşısına. Ama hiç bisey anlamadım kendimi aptal gibi hissettim. Delik nerde goremedim bile. İkinmaya calistim açılsın da goreyim diye ama ikinmaya çalışınca bayılacak gibi oldum. Ne yapmalıyım beni de aranıza alın 😔

kılzar bn iki kere p.. tam aldım ikincisinde biraz kanadı fakat hiç acı olmadı farketmemiştim bile, üç gün denemedik , tekrar deneyince tekrar kanama oluyor mu

Son düzenleme:
!!!!! kızlrr acil yardım eder misiniz !!!!benm 3 gün önce p.. tam aldığımda vajna kanamıştı biz de 3 gün ara vermiştik , bugün denediğimizde p.. zardan tam geçerken tekrar kan geldi biz de durduk, niye tekrar kanadığını anlamaıdm , orası iyilşmediği için mi yoksa kuruluktan dolayı mı , bi de kanasa bile devam etsek bişey olur mu lütfenn bilenler cevap verebilir mi

emla krem al kullan arkadaşım birde bebantholl krem çok faydası olurr önce emla kremla bebanthol kremi elinle karıştırıp iç dudak kısmına iyice sür emla krem uyuşturucu krem yan etkisi yok sırayla küçük aparatla başla sonra pnsss boyutundaki aparatı içine alana kadar egzersizlere devam et hiç ara verme sonra kendiliğinden birleşme gerçeklişio zaten :)

Merhaba Arkadaşlar,ben de 1,5 yıllık evliyim ve bu sorunla karşılaştıktan uzun bir zaman sonra vajinismus hakkında araştırma yaparken tesadüfen bu site karşıma çıkmıştı.O zamana kadar kendimi çok kötü hissediyordum ve burada bu sorunu yaşayan arkadaşların olduğunu,bunun yanında yenen arkadaşların mutluluğu ve cesaret verici destek mesajlarını okuduğumda bir parça daha iyi hissetmiştim kendimi.O nedenle öncelikle burada yazan tüm arkadaşlara samimiyet ve desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum.Ve artık moral verme sırası bende bu sorunu yaşayan arkadaşlara şunu söylüyorum bir gün geçecek bitecek bu sıkıntınız buna gerçekten inanın umarım en kısa zamanda olur herkes için.İkinci olarak doktora gittiğimde daha çok kasılacağımı bildiğim için kendi kendime hep yeneceğim inş. dedim ve eşim sağolsun hep yanımda oldu.Başlarda biraz kırgınlıkları olduysa da hep yanımda oldu bana moral verdi..Bu da bu sürecin en önemli basamaklarından biri.Eşleriniz inş.ne kadar anlayışlı olursa bu süreç daha rahat geçecektir.Ki bizim için de az bir süre değil 1,5 sene geçti.Ve hep hayal kırıklığı yaşıyordum.Yine bu forumda bir gün o kadar çok mesaj okumuştum ki, kim hangi kremi önermişse isimlerini tek tek aldım ama aklımda kalan bebe yağı idi :) ve onunla ilk denememizde başta zor olsada nefes egzersizleriyle birlikte biz de sorunumuzu yenmiştik.Dilerim en kısa zamanda bu sorunu yaşayan herkes için..buna inanın lütfen geçecek tüm bu sıkıntılar.buradan yine tüm arkadaşlara kocaman teşekkür ediyorum o zamanlar mesajlarınız bana o kadar iyi gelmişti ki umarım şimdi de bu mesaj birilerini rahatlatmaya vesile olur.Hepinize sağlık ve mutluluk dolu günler diliyorum.

Ya kızlar siz bilirsiniz yine de ama bende vajinismus hastasıydım evde kendi kendime denerken daha kötü oldu her şey bu işler terapisiz olmuyor benim gittiğim psikolog 7 seansta çözdü işi kocanızında sizinle gitmesi gerekiyo çünkü bu ortak bi sorun psikologuma evde internetten bulduğum kegel egzersiziyle yPtığımı söylediğimde kegel diye bir şey var evet ama bunu aşama aşama gerçekleştireceğiz kegel aşamasına gelmeden önce yapılacak başka şeyler var sen bir tabak yemeğe ihtiyacın varken bir tencere yemişsin o da sende karın ağrısı yapmış diye bir örnek verdi çok hoşuma gitti size de söliyim dedim
İşin özü şuymuş psikologa gitmeden işi çözmek zor çözenler var mı var evet varmış bu kadınlar kendi kendine yaptıkları egzersizlerle ilişkiye girmeyi başarıyo ama zevk alma ve orgazım konusunda takılıyormuş
Psikologa gittik eşimle allaha şükür psikologumuz da çok yardımcı oldu sanki kendi derdiymiş gibi ilgilendi ilişikiye girebilmeyi 7seansta çözdü şimdi mutluyum ve zevk alıyorum çünkü bize orgazım ve Zevk verdirecek bilgileri verdi allah doktorumdan razı olsun
Siz bilirsiniiz ama bence psikolojik destek şart kafanıza göre yapmak işi daha beter hale getiriyor
İstanbuldaysan uzmanımı tavsiye edebilirim cnm

kılzar bn iki kere p.. tam aldım ikincisinde biraz kanadı fakat hiç acı olmadı farketmemiştim bile, üç gün denemedik , tekrar deneyince tekrar kanama oluyor mu

Canım benim bende aynı sorunla savaştım 2 yıl boyunca denemediğim yöntem kalmadı umudum tükendi. sonra bir gün bir psikologla tanıştım. Derdimi kendi derdi gibi sahiplendi allah razı olsun. Ozaman dedim ki ben ne aptalmışım bunca yıl neyi beklemişim tüm o konuşulan egzersizi vazelin kayganlaştırıcı her şeyi yaptım olmadı olmadı psikologuma söylediğim zaman evet o egzersizler de var ama her şeyin bi zamanı var egzersizlere hazırlanma evresi varmış onu atlatıp egzersizler verdi sonra diğerleri...
Ben ilişkiye girebildikten sonra bırakırsan terapiyi zevk alamaz orgazım olamazsın dedi sözünü dinledim 2 seans daha devam ettim şimdi hem çok keyif alıyorum hem orgazım oluyorum hem de ilişkiye giriyorum.
Bence pes etme ve hemen işini bilen bi uzmandan psikolojik destek al hayatım öpüyorum çok allah yardım etsin

1.5 yildan sonra hic egzersiz yapmadan ilk denemede birlesme oldu mu yani ne güzel

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…