Vajinusmusu yenenler/yenmeye çalışanlar (egzersiz yapanlar)/yenip anne olanlar

vajinismusu yenen biri olarak tavsiyelerim olacak, bu yolla pek çok kişi yendi.Okumadım önceki yorumlarda değinilmiştir belki ama ayrdımcı olmak için bildiklerimi paylaşmak istedim.
iki yöntem var. 1.si parmak yöntemi.
Bol bol kegel egzersizi yapın oturduğunuz yerde,tuvaletinizi yapıyormuş da tutmuş gibi yani.
ameliyat eldivenini takın elinize,yıkayın sonra bebeyağı sürün ve serçe parmağınızdan başlayın vainanızın içine ilerletmeye,hiiç korkmayın inanın korkacak bir şey yok.Allah bunu neden yarattı kötü ve korkulacak bir şeyse?Hiç korkmayın,ne şarış şarıl kan geliyo ne de doğum ağrısı gibi bir acı.Hissedeceğiniz şey dayanılmayacak bir sızı değil,sıskın dişinizi tamam.Neyse o en son aşama, gelelim parmağa.
Serçe parmağı sokup çıkarın birkaç kez,sonra denemek isterseniz bir sonraki parmağa geçin ama yok ben bugün serçe parmağı çalışıcam derseniz ona devam.
Ertesi gün işaret parmağına geçin,bol bol çalışın,inanın orada duvar muvar yok,duvar gibi hissetiğimiz kastığımız kaslarımız.onlar gevşeyince asansör kapısı gibi açılıveriyolar.
Daha sonra işaret ve orta parmağı birlikte çalışın artık diğer gün mü olur yoksa 2 gün daha çalışayım sonra geçerim mi dersiniz o sizin hazır hissetmenize bağlı.
Eşinizle olacağınız gün de kas gevşetici yutun ve hemen ılık bir banyoya girin,kaslarınız iyice gevşesin.Sonra eşinizle uzanın,parmak egzersizi yapın yeniden,yağlayın iyice içerisini,kasları çalıştırın.eşinizin p...ini vajinanıza değdirin,hiç korkmayın,tutun ve devam edin.sonra iyice açın bacakalrınızı ve derin derin nefes alın,belinizin altına ince bir yastık da iyi olur.eşiniz de yağ sürsün ve ona iyice ittirmesi için iizn verin,gir çık gir çık yapsınbaşlangıçta sonr atamamen olması için müsade edin.Biraz hissiyatın olabileceği bir kısım var,koridor düşünün ve ucunda geniş bir salon,o kısa koridoru geçene kadar sıkın dşinizi skaın itmeyin eşinizi.iterseniz başarısız deneme olup başa dönmüş olacaksınız,yendien başa sarmaya gerek yok.bazısı eşinin üzerinde olduğu pozisyonda p..isi tutarak kendi ilerlertwerek başarılı oluyor.
gelelim 2.yola.bu başarılı olmakta bir tık daha etkili daha kısa sürede oluyor çünkü.goggoledan girin ve vajinismus dilatörlerini aratıun,bir dolu çıkacaktır artık bütçnize uygun olanını seçersiniz.bu şekilde yeenn çok kişi var ki o 5bin isteyen doktorlar da aparat ya ni dilatör veriyor ödevlerde.
en incesini yağlayın ve aynı şekilde küçükten büyüğe çalışın hergün.en sonuncusunda yine kendiniz en büyüğünü deneyip yağlayarak sonra eşiniz d ekendisininkini yağlayıp,çözüme ulaşın.
çözümsüz bir durum asla değil.kendiniz çözemiyorsanız da drlar bunun için var,ordan burdan kısıp yine de verin gidin tedavi olun atlatın bu durumu ama önce bi kendiniz bu şekilde deneyin.olmuyorsa gidin çünkü drlar da ya parmak ya da dilatör kullandırıyor.

İki parmagimi bir türlü sokamiyorum :-( orta yada baş parmağımı rahatça sokuyorum ama iş işaret ve orta parmağı birlikte sokmaya gelince yapamiyorum ilerleyemiyorumm bir türlü :'(
Napcam ben yaaa

iyice yağla parmaklarını ve muhakkak ya eldiven ya da prezervatif geçir.kasma kendini,geç tv karşısına aç bacakalrını,tvye konsatre olmaya çalış.parmakla yapamıyorsan muhakkak dilatör set edin ve onunla yap çünkü bazısı parmakla yapamayabiliyor set daha kolay geliyor.kişiye göre dğeişiyo artık.banyodayken dene 2 parmağı,sıcaktan kaslar gevşemişken.parmakalrını d ayanyana tutup deneme bi madem,küs işareti yapıp üstüste koyarız ya,öyle yap birkaç kez sonr aiçeride açarsın yanyana yaaprsın hatta parmakalrını aç kapa yaparsın

Son düzenleme:

İki parmağımi küs işareti yaparak prezervatif geçirdim. Sokmayı başardım kendimi kasmadim. Ama ilerledikçe biraz sızı oldu bir azcık zorlandım :/ sizce bu normal mi. Yoksa hâlâ kasiyor muyum kendimii :'(

normal normal,bol kayganlaştırıcı sür.artık o kadarına dayancan.git gel yap bol bol.bir kovaya sıcak su koy otur buhara emsela rahatalsın kaslar öyle de deneyebilirsin

nee olurr banada yardımcı olurmusunuz bende vajiyim ama keğel egzersiz yapamıyorum

Kizlar ilk once benimde buraya kaydolma nedenim vajinismustu. Benim hikayem soyle; ben nisanliyim ve nisanlimla bu isi yapmaya karar vermistik. Haliyle ilk basta cok canim yandi korktum olmadi. Normal sandim ilk deneme oldugu icin. Ama 2 ay boyunca devam etti. Her deneme sonunda agliyordum yeri geliyordu nisanlimla tartisiyorduk falan artik son zamanlarda cok kafaya takmaya baslamistim her gun burayi okuyordum her gun basari oykulerini okuyordum. Bu arada allah buraya yazanlardan razi olsun cunku insan kendini bu surecte cok yalniz hissediyor bi tek kendisinin boyle oldugunu dusunuyor. Evet herkes ayni seyleri hissediyor ben bunu gordugumde cok sevinmistim ve bana inanilmaz moral olmustu. Allahtan cok erken bi zamanda gordum burayi. Neyse burda tavsiyelerde bulunan arkadaslarin dediklerini uyguladim. Aslinda ben cok agir vaji degildim. Penisi alabiliyordum ama devam edemiyorduk cok canim yaniyordu. Sanki orda bi duvara carpiyor gibi oluyodu. Neyse ben parmak egzersizi yapmadim bu yuzden. Cunku belli bi yere kadar geliyordum zaten. Ama sunu yaptim; vajinami inceledim kendim dokundum falan buralari okuyup inandim yapicam dedim benim neyim eksik ya dedim herkes catur cutur yapiyo bi isi bu musun sen dedim kendi kendime ve en sonundaaaaa oldu oda soyle oldu yine canim acidi ama derin nefes alip verdim on onbes kere yaptim bunu biraz rahatladim ve bi baktim girmis inanamadik gulmeye basladik sonra devam ettik yinede biraz sizlama olsada bu is halloldu ya o da gecer yani dedigim gibi kizlar kendinize inanin rahatlayin derin nefes alip verin ufak ufak ikinmaya basladiginiz an huuup diye giriyor birazcik disinizi skinn zevk almaya bakin kendinizi ona odaklayin. Allah tum vajililerin yardimcisi olsun cok zor gercekten cokkk yasayan bilir. Biliyorum rahatla demesi kolay ama basarabilirsiniz insan bi yerden sonra kendisi de bunaliyo nolcaksa olsun diyo zaten. Ertelemeyin bu vajinismusun en tehlikeli yani kizlar bunu unutmayin

nee olurr banada yardımcı olurmusunuz bende vajiyim ama keğel egzersiz yapamıyorum

canım bu eski liste yenmeyen kalmamıştır büyük ihtimalle, diğer topikteyiz vajinusmus nedir tecrübe ve deneyimlerimizle vajinismusu yenelim, jinekoloji ilk sayfa, ne durumdasın biraz anlatırsan yardımcı olmak isterim.

merhaba yukarıdaki listeye beni de ekleyebilirsiniz umudu olmayanlar diye 2 buçuk aylık evliyim bir çok yöntem denedik ama olmadı eşim çok anlayışlı ama nereye kadar böyle gidebilir ki? kegel egzersizi denemedim sadece ama o da mümkün değil çünkü ben vajinamın içine doğru ufak bir dokunayım aşırı derecede bir yanma ve acıma hissi oluyor. zeytinyağı ,kayganlaştırıcı jel,lokal anestejik uyuşturucu kremler, kas gevşetici, alkol bile aldım(çok pişmanım) ama olmadı. orada sanki bir kütle var yapmaya çalışınca direk bacaklarım kasılıyor titremeye başlıyorum. Ben bir çözüm bulamıyorum artık. jinekologa gittim ama muayene olamadım o da vajınısmusla ılgılenen doktorları tavsıye etti. 6 7 seansta tamamdır dedi aradım bir kaçını seansı en az 280 lira. sonra psikiyatriste gittim devlet hastanesinde o da ankarada hiç bir devlet hastanesinde bu konuyla ilgilenen tedavi eden uzmanlaşan yok özellere gideceksiniz dedi. psikolojik bir şeyse o kadar para vermek şımarıklık olmaz mı ne bileyim kafam karışık yarın yine jinekologtan randevu aldım bu sefer muayene olmam gerek. belki de fiziksel bir sıkıntı var kist falan mesela çünkü çok fazla yanma ve acı var daha vajinanın girişinde. ne yapmam gerekiyor bilmiyorum fikirleri olanlar varsa bekliyorum

canım önce bir jinekolojik muayeneni ol mutlaka, ben de araştırmıştım ankara ünv. bölüm var bir bak istersen, etlik kadın doğumda da var diye hatırlıyorum, şu an aklıma gelmiyor numunenin yanındaki hastanenin oraya bir arkadaş gitmişti.

Peki nasıl başardım söylermisin
Bu hastalığı yenen biri olarak anlatılması denemediğim şey kalmadı lütfen benle paylaş parmak egzersizini ben başaramıyorum

Ben 8 aylık evliyim denemediğim yöntem kalmadı parmak egzersizini başaramıyorum bana nasıl yediğini anlatılması n

Arkadaşlar tekrar merhaba daha önce de yazmıştım ama cevap alamadım o nedenle tekrar soruyorum, ağrılı cinsel ilişkiyi bir kenara atıyorum ama sadece altta olabiliyorum. Üstte hiçbir şey yapamıyorum bunu nasıl yenebilirim? Sizde de böyle bir durum var mı?
Çünkü üstte olunmasını tavsiye ediyorlar daha rahat oluyor diye. Ama ben yapamıyorum ((

canım üstte daha rahat oluyor derken biz korkuyoruz ya kontrol bizde olduğu için kolay diyoruz yoksa hepsi kolay herkesin rahat olduğu pozisyon farklıdır, altta rahat hissediyorsan öyle dene ama hep ağrılı ise doktora görün belki farklı bir sorun vardır.

Canım cevabın için çok teşekkür ederim. Aslında şöyle ifade edeyim benim sorunum ben çok kasıyorum ama vajinismus değilim çünkü birleşme gerçekleştiği de oluyor. Ama zannediyorum kastığım için de acı hiddediyorum. Bu nedenle belki üstte daha rahat ederim diye düşündüm ama onu da yapamıyorum. Neden olmuyor anlayamadım eşimi de çok seviyorum ve çok anlayışlı ama bir türlü beceremiyorum.

4 aydır tüm yazdıklarınızı okuyorum. Okuyunca güven geliyor. Ama denemeler hep başarısız. Denediğimiz an acı hissediyorum.

bir suredir de 2-3 haftadır hiç denemiyoruz. Hiç böyle olacağını tahmin etmemistim

Canım belki bir süre ara vermek de fena fikir olmayabilir. Ama daha fazla da ara vermeyin isterseniz. En azından birbirinize küçük dokunuşlarda bulunun derim ben. Çok iyi anlıyorum seni canım inşallah hepimiz üstesinden geleceğiz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…