Terk Eden Babamdan isteğim

Başka çocuğu var mı bileme ama bu saatte sonra yapacağı çocuğun ona pek bir faydası olmayacaktır.
2 sene önce evlenmiş. Bir çocuğu oldu mu merak ediyorum ama öğrenebileceğim hiç kimse yok. E devletten biraz baktım sanırım kardeşler artık gözükmüyor bulamadım. Bir çocuğu olursa her şeyi onun üzerine yapar sanırım. Ne diyeyim artık bilemiyorum.

Isteyip istememek senin kararın. Birşey diyemiyorum. Ama madem iletişimi tamamen kesmeye karar verdin son bir kez yazsan sanki daha iyi olur. Beklentiye girmeden yazıp durumunu anlat. Annem ve kardeşim hasta diyorsun, şuan zor zamanlari tek başına mücadele ederek geçiriyorsun yarında bu adam elden ayaktan düşüp senin kapına gelip senden evlatlık yapmanı bekleyecek. Hiç olmazsa o zaman dersin ben bu durumdayken umrunda olmamıştı diye. Yenide sen bilirsin tabi. Allah yardımcın olsun.

Sizi olabilecek her türlü tehlikeye açık bir şekilde terk edip giden bu adamı artık boş verin. Telefonunuzu değiştirin, onunla iletişimde olan herkesle iletişimi kesin. Böylesine rezil bir adamla ne kadar iletişimi erken keserseniz o kadar iyi. Bu durumu kabilenin ve önünüze bakın.

Bunu da düşüneceğim. Mesajlarımı en geç 1 saat içerisinde hemen okuyor ama yanıtlayacağını sanmıyorum. Yanıtlamayacağı için de moralimi bozan bir şey olmaz. Sadece ben istedim o göndermedi derim. Bakalım umarım doğru şekilde hareket ederim. Çok teşekkür ederim desteğiniz için

Bence hiç boşuna uğraşmayın 50 yaşında adam sizi düşünseydi zaten yapardı. Yinede bilmiyorum mesajlarınızı okuyup cevap veremeyen bir adam var karşınızda.

Ne kadar doğru yazmışsınız. Beni oluşabilecek her tehlikeye rağmen sahiplenmedi. 15 yaşındaydım. Hayatım kötü bir yönde ilerleyebilirdi. Bu cümlenizi aklıma kazıyacağım. Yarın ilk işim numaramı iptal ettirmek olacak.

Babanız vicdansız birisidir. Böyle adamlar genelde kadınlarla terbiye olurlar.Özellikle de genç kadınlarla.

Bence hiç boşuna uğraşmayın 50 yaşında adam sizi düşünseydi zaten yapardı. Yinede bilmiyorum mesajlarınızı okuyup cevap veremeyen bir adam var karşınızda.
Kardeşim babamla hiç kötü şekilde muhatap olmadı. Babama hiç karşı gelmedi. Olayları uzaktan izledi. Buna rağmen kardeşimin numarasını silmiş seneler önce. Ben mahkemede onun karşısında annemi savunarak onun yaptığı her hatayı anlattığım halde ve çok kavga ettiğimiz halde benim numaramı silmiyor. Bir kere silmişti sonra kaydetmişti. Bazen ona özel durum atıyorum hemen bakıyor vs. Sanırım bunlar bende açık bir kapı bırakıyor. Numaramı silmemesinin altında bana sevgi beslediğini sanıyorum galiba. Evi terk ettikten seneler sonra ilk görüşmemizde bana gittiğim her yerden haberinin olduğunu söylemişti. Hatta gittiğim yerleri saymıştı çok şaşırmıştım. Sosyal medyada paylaşmadığım yerleri söylemişti. Sürekli arabayla evimizin çevresinden geçip bizi izliyordu. Her ay faturamı düzenli ödüyor oluşu falan sanırım yine de benden vazgeçmediğini düşündürüyor bana.

Siz iyi misiniz? 15 yaşında bıraktı bu adam sizi 500 TL'lik faturayı ödese ne olur odemese ne. O yaşta her şey başına gelebilirdi, şuan bile gelebilir ama umurunda değil. Umut kırıntılarına sığınıp kendinizi kandırmayı bırakın. Eğitim durumunuz nedir bilmiyorum ama bir iş bulup çalışın. Bu tür bir adama muhtaç olmayın, daha doğrusu kimseye muhtaç olmayın.

Üniversite mezunuyum ve çalışıyorum. Çok zorluklar çektik ama şu an muhtaç değilim. Bakın aylık 280 tl ödediği faturaya ihtiyacım yok. Kendim rahatlıkla ödeyebilirim. Ben benim için bir şey yapmasını istiyorum ve bu haksızlığa dayanamıyorum. Senelerce ondan para alamamış ve hiçbir sonuca ulaşamamış olmak onun hayatının daha iyiye gittiğini görmek beni psikolojik olarak düşürüyor.

Babanız vicdansız birisi bunu kabilseniz sizin için iyi olur. Bazı insanlar böyle yapacak bir şey yok.

Evli olduğu için evine gidemem. İş yerine gitsem beni ters şekilde karşılasa ki öyle karşılar daha çok üzülürüm.
Evli olması gitmenize engel değil..bi denemiş olursunuz,oncesinde belki dışarda biraz gorüşseniz ..istemiyorsa da zorlamayin,bırakın

Ay ne ikiyüzlüsünüz ya
Yorumcuların bazılarına diyorum.
Boşanmalarda çocuğun tüm yüjü neden kadında kalıyor bık bık edenler burada " babası olarak görmüyor kendini, yüzsüzlük etme" demiş shdhhe.
E iyi o zaman. Boşanma sonrası adam kadına "Ben artık kendimi baba görmüyorum" desin. Siz de nafaka vs istemeyin çocuğa olur mu?

O zaman üremeyecekti.
Yaptığın yüzsüzlük değil.
İste kardeşim sen. Verir vermez. Ama sen isteyebilirsin. Buna hakkın var.

Öldü bilin. Adam karaktersiz. Zorla babalık yaptıramazsınız. Çocuğu ameliyat olmuş arayıp sormamış bile. Size niye kalbi yumuşasın? Onun sizin kalbiniz yumuşasın diye beklemesi lazım. Siz ne yaptınız ki kalbi yumuşayacak? Kendinizi sahipli hissetmek için bir erkeğe ihtiyacımız yok. Babanız karşıdaki insana karaktersiz izlenimi veriyor. Sizde bunu anlayabilecek yaştasınız.

Yorumları okuma fırsatım olmadı.Boşanma şartlarını merak ettim. Evi terk etti derken ? Ceketini alıp mı çıktı? Bir de babanız ne iş yapıyor ? Aylık geliri ne kadar ? Siz kaç yaşındasınız şu an.

Nolur psikolojik destek alın. İyi değilsiniz.

Herkes baba olamıyor işte. Bence peşini bırakın. Anladığım kadarıyla senelerce uğraşmışsınız ama adam hep aynı uzaklıkta durmuş sadece zorunda kaldığı maddi yardımı yapmış. Anlattığınız kadarıyla yazıyorum siz de sadece istekleriniz için iletişime geçmişsiniz sanırım. Hakkınız olanı alma derdindesiniz anlıyorum ama maalesef bu olmayacak gibi görünüyor. Bırakın zaten düştüğü ilk anda belki de arayacağı yardım isteyeceği kişi siz olacaksınız ama artık içiniz soğumuş olacak. Önünüze bakın güçlü olmaya çalışın. Babalı babasız çok arkadaşım oldu. Evlilikleri de çok güzel devam ediyor. Dilerim sizin de öyle olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…