Terk Eden Babamdan isteğim

Ben bir anne/babanın manevi olarak veya maddi olarak hangisi elinden geliyorsa yapması gerektiğini düşünüyorum. Yasalar bile üniversite okuyan gence anne baba ayrıysa, babanın okuyan çocuğa destek olmasını destekliyor.

Diğer konuna yazdım, kardeşin eğer öğrenciyse şuan dava açıp kendisine bakımı için nafaka gibi ücret talep edebilir. Eğer sen okuyarsan sen de yapabilirsin bu dava işini.

Babanın kazandığı para evlatlarının hakkı vardır. Adam sadece aylık 300 lira telefon faturası ödeyerek babalık yaptığını mı sanıyor, öyle şey olmaz. Şerefsiz herife bak. Yıllardır kılını kıpırtdatmamış. Bir zahmet bir şeye destek olsun.

Hiç param kalmadığında istedim. Annem ve birkaç akrabam hatta babamın yeğeni istemem gerektiğini söylediler. Çok zor zamanlarımız oldu ama bunları açıkça anlatmak hoşuma gitmiyor. Ben bunu araba istemem hakkında yazmadım. Neden babana hala mesaj atıyorsun soruna cevap olarak yazdım. Haklı olduğum halde neden özür mesajları attığımı neden ısrarla görüşmek istediğimi açıkladım. Maddi olarak isteklerimle ilgili bir cevap değildi.

Kendinizi bu kadar değersiz görmeyin.Karsınızdaki kişiye kendinizin onunla görüşmediğini söyleyebilirsiniz bu da sizin tercihiniz olmuş olur.Kimsenin de arkasına sığınmak zorunda değilsiniz.Birey olabilmeniz için birinin size sahip çıkmasına ihtiyacınız yok

Çok teşekkür ediyorum. Bu konuyu araştıracağım. Annemle babamın ayrılması tam 6 sene sürdü. 1. Mahkeme davayı 3 senenin sonunda reddetti. 2. mahkeme aynı uzunlukta sürdü. Bu sürece girmek beni zorlayabilir.

Ben hiç babamı tanımadım resmi bile yoktu tek bildiğim evli ve kızı olduğu. Ama ne anneme ne kendisine '' niye beni terk etti? neden istemedi? '' bile demedim. Çünkü beni yanımda olanlar ilgilendirir. Beni yanımda olanlar üzer ya da mutlu eder. Terk eden anne baba zaten sevgisini yitirmiş ve sizi istemiyordur böyle bir adama neden yazıp durayım ki? Hele ki maddi destek istemek.. Zaten maddi manevi destek olmamak için bırakıyorlar. Annem bana '' hiç babana kızmadın bile hep sitemin bana '' der. Çünkü onu tanımadım ona karşı hiçbir şey hissetmiyorum. Siz tanımışsınız duygusal anlamda yıprandınız haklı olarak. Kırgınsınız. Ancak sizi terk etmiş birinden medet ummayın bence. Sizi büyütenlerle hayatınızı yaşayın bırakanlar için umutlanmak daha çok kırar.

Ne kadar ağır yazmışsınız. Umarım bir gün benimle aynı durumda olmazsınız.
Amacım sizi kırmak değildi, özür dilerim. Babanın yaptığı çok büyük kötülük. Beklentilerin var ama adam yapmıyor, yaklaşmıyor. Ben peşinden gitme, ayaklarının üstünde dur, kendin güçlü ol demek istedim. O adamdan size baba olmaz. İnşallah adam hatasını anlar ve af diler. Size hakkınız olanı verir.

Hiç bir faydası olmayacak.

Bence isteyin. Lütfen beni yanlış anlamayın ama zaten babanız size para verse bile bi anda canım babam diye düşünmeyeceksiniz neticede. Eğer verirse bi işinize yaramış olur. Vermezse de zaten şimdiye kadar da yapmadı dersiniz. Bence yıllarca bizi yok saydın. İki yıllık eşine lüks araba alacak kadar paran var ama biz evlatlarına aç mıyız susuz muyuz sormadın. Kardeşim ameliyat oldu o zaman bile ilgilenmedin. Ben de araba almak istiyorum 200 bin eksiğim var. Yıllarca yapmadığın maddi harcamalara sayıp yollarsan sevinirim yazın.

Nafaka odemedi mi hic? Oyleyse hukukcu arkadaslar daha iyi bilir ama geriye dönük nafaka davasi acamaz misiniz? sizinle ayni kaderi yasayan bir yegenim var. Abim ultra ilgisiz,sorumsuz bir baba... yegenim 19 yasinda ilk 2 yas haric baba gormedi. Biz hep aradik sorduk ilgilenmeye çalistik ama baba maddi&manevi hic piyasada yok. Yegenim uzak doguda yasiyor annesi uzak dogulu... abim şimdiki eşine ve ogluna yagdiriyor valla ne yalan soyleyeyim yegenim gelse (ki niyeti var) dava acsa şahitlik bile yaparim. Abim dahil babalik yapmayan adamlarin donuna kadar alsin cocuklari. Hakkinizdir manevi borclari ödenmez bari maddi odesinler...

Kendinize güvenin kimse sizi ezmez. İlla birinin kızı birinin yigeni diye size saygı duyulursa o zaman korkun. Sana Serrasaid olarak saygı duyan birini bulun.

Bende babasız büyüdüm kimsede ezemedi.
Tutabilecegin bir el yoksa bir elinle diğer elini tutacaksın yinede kendini hiç bir zaman ezik,güçsüz sahipsiz görmeyeceksin.
Bir çocuğuna bile sahip çıkamayan adama hele hiç güvenmeyeceksin.
Evlilik için bir erkeğin arkasınada sığınmana gerek yok.
Erkek diyerek gözünde büyüttüğünüde biz doğuruyoruz, sence kim güçlü?

İçinizde bulunduğunuz ruh hâli çok zor .Sizi en iyi sizin gibi olan anlar.Para istemek bile aslında aradaki bağı koparmamak için bir bahane .Güzel kızım ama buna değmez adam gerçekten istese o bağı kendi kurar,size adım atar çevrenizde pervane olurdu.Bencil adam annenize olan kinini sizden çıkarıyor ,babalık vasfını kaybetmiş kalbi kararmış anca bakanı olmazsa,organ ihtiyacı ilik ihtiyacı olursa kapınızı çalar.Adamin umrunda değilsiniz.Bunu erkenden idrak edip ayağa kalkın güçlenin ve kendinize iyi bir yol çizin....

Dava süreci zorlamaz çünkğ davayı annen değil sen veya kardeşin baba-evlat ilişkisine dayanarak açacaksınız.

Benim için hassas bir konu olduğundan kırılganım. İyi dilekleriniz ve yorumunuz için teşekkür ederim.

Çok haklısınız fakat çevremde ne kadar ezilen kadın varsa bakıyorum çoğunlukla arkalarında kimse olmadığı için eziliyorlar.
Babam anneme hep karşıma çıkabilecek bir erkeğiniz bile yok diyordu. Sanırım bu sebepten böyle bir algı oluştu ben de.
Yapı olarak da kendimi hep değersiz hissediyorum. Bir erkek olmadığından değil. Gerçekten yıprandığım için.

Vereceğini sanmıyorum. Evlendiyse eşi izin vermez ilk başta :/
Neden bilmiyorum ama evlendikten sonra istediğim
Çok çok teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…