Terk Eden Babamdan isteğim

Onların boşanma tarihinde biz reşittik. İş yeri sahibi ve emekli olmasında rağmen Kendini çalışmıyor olarak göstermiş. Aylık 600 tl nafaka bağlandı. O tarihte anlaştılar komik bir rakamla toplu para ödedi. Şimdi para bile sayılmayacak bir rakam. Ne kadar güzel yeğeninizin arkasında siz varsınız. Tebrik ettim sizi. Varlığınız çok değerlidir eminim. Benim 7 amcam 2 halam var. Fakat hepsi babamla birlikte yok oldular. Dediğiniz gibi benim babam bizimleyken de bize yokluk çektirdi. Kadınlara saçıyordu. Evlenir evlenmez eşine çok lüks bir araba aldığını kayıtlardan gördüm. Demekki aynısını yapıyor. Allah sorsun gerçekten çok üzgünüm

Ya burda hoşuna gitmeyen yorum yapılınca insanların umarım aynısı sizin başınıza gelir demesi çok komik geliyor. E geldi belki öyle yapmadı ya da kendini tanıyor yapmayacağını biliyor? Benim babamda biz büyürken umursamadı sokakta kaldığımız dahi oldu şuan ablam ve kardeşim zengin değiller ben sadece babamın yalnızlığına üzüldüğümden ve psikolojisi kötü oldugu icin zorla konuşuyorum kardeşlerim suratına bile bakmaz ve para gönderse de almazlar. Üzgünüm ama çocuk değilsiniz yaptığınız yüzsüzlük. Ayrıca babamla konuşmam için amcalar falan kaç kez aradılar babam baya ağladı o şekilde konuşmaya başladım hiçbir baba tarafı akrabamla da görüşmem konuşmam babamla konuşmam da benim aşırı duygusal olmamdan.

Bu yalnız olanı eziyorlar baban arkanda yoksa kimse değer vermiyor olayları da sosyal medyada drama queenliginden geliyor bence. Boş safsata hiç öyle bir durum yok değerini kendin belirliyorsun ve bu kendi değerini bilmeyişinle seni her önüne gelen ezer. Annen ve kardeşinle birbirinize sahip çıkın gayet güzel bir ailesiniz. Arabadan önce psikolojik destek alın düşünceleriniz hem sağlıklı değil hem gerçekleri görmek istemeyen bir yapınız var

Babanız size değer veriyor. Beni anlamanız mümkün değil. Teşekkürler yorumunuz için.

Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Çok fazla olumsuz tepki veren oldu. Bu sebepten sanırım biraz düşünmem gerekiyor. Ama dediğiniz gibi verse de vermese de aynı hükümde.

Babanız size değer veriyor. Beni anlamanız mümkün değil. Teşekkürler yorumunuz için.
Babam bize değer veriyor bu sebeple 10 yaşımdan 20 kusur yaşıma kadar hiç arayıp sormadı. Bence siz biraz gerçeklerle yüzleşmeye karar verin babası sevmeyen kızı kimse sevmez edebiyatından vazgeçin. Arayıp sormayın zaten yaşlandığında veya parasını kaybettiğinde pişman olup arar o seni arayıp sormayan halalarin amcaların da baban çöktüğünde onu ara diye arayıp sana yalvarırlar hayatın gerçekleri bu şekilde. Kötü insanların aklına iyi günde çocukları ya da onları sevenler gelmiyor ve umursamıyorlar zor durumda kalınca bana kim yardım edebilir dediklerinde akıllarına çocukları geliyor ya da o zor durumdayken ortada bıraktıkları insanlar

Ben hakkım olanı istiyorum ve siz benim yüzsüz olduğumu düşünüyorsunuz. Neden ben yüzsüz oluyorum. Üslubunuz ters ve kırıcı. Psikolojik destek almamı önermişsiniz ruh halimin kötü olduğunu düşünüp bana bu şekilde yaklaşmanız ne kadar doğru?
Babam bizi terk ettiğinde camları olmayan güvenliksiz bir evde kış ayında aylarca yaşadık.
Her şeye uzaktan baktık. Üstüne kardeşim ağır bir kanser ameliyatı geçirdi. 2 sene sonra annemin beynine pıhtı attı. Şu an hayatımızda annem ve kardeşimin devam eden sağlık problemleri ile uğraşıyorum. Ruhen ve bedenen bana muhtaçlar. Ben şu an babamdan para istiyorum ve vermediğinde yüzsüz oluyorum ya peki numaramı değiştireyim bir daha hiç yazmayayım yıllar sonra bana muhtaç olduğunda ona bakayım. Ne anladım bu işten? Bir şekilde siz de gururu bir kenara bırakmışsınız. Maddi olmasa da manen onun yanındasınız. Öyle veya böyle. Yüzsüz diyorsanız pekala yüzsüzüm.

Bizimle beraber olduğu yıllarda yazlık için arsa satın aldı. Biz o ev için taş toprak taşıdık. Haftalarca bahçe yapmak için uğraştık. Ektik topladık. Ev çok güzel bir hâle geldi aslen yaşadığımız evdeki en güzel eşyaları oraya götürdük ve babam evi terk etti. Bir daha oraya hiç gidemedik. Şu an eşi ve ailesiyle birlikte oranın sefasını sürüyorlar. Hiç hakkım yoksa da bana ağır gelen çok şey var.

çok teşekkür ederim

İleride bakmayın ben bakmıyorum mecburiyetten konuşuyorum siz sağlık durumu için değil araba için para istiyorsunuz. Kardeşim ameliyat olacak onun için para istiyorum yazsanız kimse bu şekilde yorum yapmazdı burda sorun araba için para istiyor olmanız. Niye kendinizi küçük duruma düşürüp size laf etme fırsatı tanıyasınız ki? Bir yabancı gibi davranın ileride arayıp özür dilediginde affedip affetmemek size kalmış. En zor zamanlarda yokmuş ve şuan araba için para istemek istiyorsunuz. Yeni eşine araba alırken 2 çocuğu olduğunu biliyordu bence illa mesaj atacaksanız bu araba için değil yaşadıklarınız ve onun yapmadıklarını yazın en azından ileride ne yaptığını bilir veya pişman olacaksa bu şekilde pişman olur para istediğiniz zaman onun gözünde sadece ondan para isteyen paragöz bir insan olacaksınız. Eğer araba için para isteyecekseniz de yaptıklarını yazıp sonrasında cevabına göre isteyin az çok zaten anlarsınız.

Kendiniz için psikoloğa gitmeniz konusunda ciddiyim çünkü siz kendinize değer veremezseniz kimse değer vermez. Size verilen değer çevreniz ile ilgili değil sizle ilgili gerektiğinde burnu düşse eğilip almayan bir insan olun gayet değer görürsünüz.

Yani cano şerefsizliğin herhangi bir yaptırımı yok, adam çıkıp gitmiş öylece kabullenmek gerekiyor. Böyle şerefsiz biri arkanda olsa ne, olmasa ne Allasen ölünce paralara konarsın ancak. Arkamda erkek olsun tamamen fiyasko bir düşünce, sen tek başına var olamıyor musun ... mesajla o adam para mara vermez ille de isterim diyorsan yine de yaz iste ama umutlu olma.

Bir saçmala istersen! Kadınları erkekler mi koruyor? O zaman neden hergün kadın ölümü haberi izliyoruz? Hem de en yakınları öldürüyor. Kocası, babası, abisi, sevgilisi!
Ne zamanki birinden sevgi dilenmezsin o zaman güçlü olursun. Mesela benim babam rahmetli oldu. Erkek kardeşim de yok. Hepimiz kadınız. Oğlum var ve küçük yani bana muhtaç şu an. Hiç de kendimi güçsüz muhtaç falan filan hissetmiyorum. Elim ayağım tutuyor çok şükür. Ben sağlıklıyım evlatlarım sevdiklerim sağlıklı daha ne isterim. Kendine acımayı ve acındırmayı bırakarak başla bence

Ben çok insan hikayesi biliyorum maddi gücü, ardında anası babası herşeyi olan ama yinede eziliyordu neden biliyormusunuz kendinde o güç yoktu.
Kendi ruh dünyasında mağdurdu, taşı sıksam suyunu çıkaririm demek yerine kendisine acımayı seçmişlerdi.
siz kendinizi bu şekilde mağdur hissettiğiniz sürece babanizda olsa ardinizda yedi sülalenizde olsa sizin için durum değişmezdi.
Farzedin ki babanız vardı ve öldü, evlendiniz veya bir sorunla karsi karsiya kaldiniz ne yapacaksiniz benim babam öldü kimsem yok diyip salacakmısınız?
Ardınizda kim olursa olsun önce kendinize güvenin, kendine güvenmediğin sürece hayatinda hiç bir seyi degistirmez ardinda birinin var olması.
Veya anneniz bakın onunda hayatinda bir erkek yokmuş ardinda ama o adamı boşamış 2 evladinada koç gibi bakmış benim ardımda kimsem yok dememiş.
Kimsen yok senin erkek bile yok diyenide kapının önüne koymuş.

Siz yesilcamda mi yasiyorsunuz? Ormanda mi, kabilede mi? Bence evlenmeyin zaten bu bilincle cocuk yetistirmeyin.
Ha sakin ama baba vs diye gelmeyin sizle ayni kaderi yasayan biriyim, 1₺sini de istemem arkamda dursun diye de yalvarmam. Kimsenin bana sahip cikmasina da gerek yok ama illa cikacaksa da kapi gibi annem var arkamda.

Yorumumun devamında açıkladığım gibi babam hep annemi arkanda erkek yok diyerek ezdiği için bilincime bu şekilde yerleşmiş ve karşıma hep böyle örnekler çıkmış olabilir diye ekledim. Neden bu kadar gergin yanıt verdiğinizi anlayamadım. Demekki siz güçlüsünüz. Ben sizinle aynı hisleri yaşamıyor olabilirim. Sadece bir öneri istedim ve hissettiklerimi yazdım bu öfkeniz hiç mantıklı değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…