Terk Eden Babamdan isteğim

Babanız dönmüş arkasını gitmiş sizi hiçe saymış siz neden hiçe saymıyorsunuz

Kardeşinin ameliyatına gelmemiş 10 yıldır ortada yok ve siz bi azimle sürekli para istiyorsunuz ne gerek varki istiyorsunuz para gelmeyince üzülüyorsunuz

Bu kendinize eziyet değil mi

Var ama olmayan birinden yardım istemek ve hicbir zaman yardım etmeyen birinden ısrarla bir şeyler istemekte hiç doğru değil

Sizde bırakın gitsin kız çocuğu için baba önemli demişiniz iyide baba olucak adam bunun farkında değilse siz niye dayatıyorsunuz ayrıca babam yanında olsun demiyorsunuz da sürekli para dersindesiniz

Çalışıyorsunuz birikim yapın alın arabanızı can sıkıntısıyla birilerine laf anlatıp yorulmaktan üzülmekten iyidir

Farzedin ki babanız öldü salin gitsin adamı zorlu babalık yaptıramazsınız

Öldü... bitti den gitsin

Karisina luks araba alacak kadar zengin bir babam olsa hicte aman beni istemeyi istemem moduna girip elimi cekmem. Manevi beklentim olmaz ama tutarim bi avukat acarim dava alirim hakkim olan parayi.

Ne nafaka ne bisey vermiyor anladigim kadariyla. Eger universite vs okuyorsaniz 18 yasini gecseniz bile evlenmediginiz surece size maddi yardim yapmak zorunda.

Yalniz geri kalan ay sahipsizim ay arkamda bi erkek bile yok ezigim muhabbetiniz cok tirt. Herseyden once sizi bu zamana kadar buyuten kapi gibi annenize haksizlik.

Açın nafaka davasını hem kardeşine hem sana ödesin aylık .davayı görünce o sizi arar merak etmeyin geriye dönük de isteyin

Babam 10 sene önce evi terk etti. Sonrasında annemle boşandılar. 10 sene içerisinde kendisini en fazla 4-5 kere görmüşümdür. O anlarda da bizi gördüğünde ağlıyordu ama hep soğuktu. Bizimle iletişim kurmak görüşmek istemiyor. Mesajlar atıyorum hatta en son çare suçlu olduğu halde ben suçluymuşum gibi özür mesajı yazdım ama yok ne yaparsam dönmüyor sadece okuyor. Kardeşim ciddi bir ameliyat geçirdi. Aramadı sormadı gelmedi. Gittiğinden beri maddi olarak da yardımı olmadı. Seneler önce ibanımı gönderdim bana ara sıra harçlık atar mısın yazdım ama atmadı. Sonra ihtiyaçlarımı yazarak istedim sadece hastane vs gibi durumlar olunca atıyor. Ehliyet için telefon için istediğim hiçbir parayı göndermedi. En son üniversite kaydı için istedim 2000 tl civarındaydı 3500 tl göndermiş. Hattım da onun üzerine her ay faturamı ödüyor. Ne yapmaya çalışıyor gerçekten anlamıyorum. 2 sene önce evlendi. Eşine lüks bir araba almış. Ben bulunduğum yerde arabasızlıktan çok muzdaribim. Araba almak istiyorum ama en az 150-200 bin tl ihtiyacım var. Babama bu isteğimi mesaj göndermek istiyorum sizce nasıl bir mesaj böyle bir adamı ikna eder. Nasıl bir yöntem denemeyelim yıllarca duvar hükmünde olan babama? Lütfen bana yardımcı olur musunuz önerileriniz benim için önemli.
Bazen gerçekleri kabul etmek zor anlayabiliyorum ama babanız baba olmak istemiyor. Taşıma suyla da değirmen dönmez, boşuna zorlamayın derim. sadece dava açabiliyorsanız açın, varsa yasal zorunluluğu yerine getirsin. Diğer türlü siz üzülürsünüz.

Babasız büyüyen biri olarak yazıyorum.

Gurur... Diye bir şey var. Sana sadece 23 genini verdi diye gururu indirmemiz anlamına gelmiyor. Sizi aramayani neden arıyorsunuz ısrarla.
Ayrıca hiç bir babanın çocuğuna araba alma zorunluluğu yoktur. Çalışın alın.
Şahsen ben anneciyim. Bilmiyorum hangimizin babası daha kötüdür ama seni terk edenin peşinden gitmek o kadar garip ki.

Ayrica erkekler karşısında şu duruma düşüyorum demek de arkasına sığınmak. Artık senin anne baba olacağın yaşta böyle bir babayı aramak ne sebeple olursa olsun saçma..
Tam tersi babasız yapan kız daha Güçlüdür. Prenses değildir çünkü :) yani nereden baktığına göre degisiyor.

Babam 10 sene önce evi terk etti. Sonrasında annemle boşandılar. 10 sene içerisinde kendisini en fazla 4-5 kere görmüşümdür. O anlarda da bizi gördüğünde ağlıyordu ama hep soğuktu. Bizimle iletişim kurmak görüşmek istemiyor. Mesajlar atıyorum hatta en son çare suçlu olduğu halde ben suçluymuşum gibi özür mesajı yazdım ama yok ne yaparsam dönmüyor sadece okuyor. Kardeşim ciddi bir ameliyat geçirdi. Aramadı sormadı gelmedi. Gittiğinden beri maddi olarak da yardımı olmadı. Seneler önce ibanımı gönderdim bana ara sıra harçlık atar mısın yazdım ama atmadı. Sonra ihtiyaçlarımı yazarak istedim sadece hastane vs gibi durumlar olunca atıyor. Ehliyet için telefon için istediğim hiçbir parayı göndermedi. En son üniversite kaydı için istedim 2000 tl civarındaydı 3500 tl göndermiş. Hattım da onun üzerine her ay faturamı ödüyor. Ne yapmaya çalışıyor gerçekten anlamıyorum. 2 sene önce evlendi. Eşine lüks bir araba almış. Ben bulunduğum yerde arabasızlıktan çok muzdaribim. Araba almak istiyorum ama en az 150-200 bin tl ihtiyacım var. Babama bu isteğimi mesaj göndermek istiyorum sizce nasıl bir mesaj böyle bir adamı ikna eder. Nasıl bir yöntem denemeyelim yıllarca duvar hükmünde olan babama? Lütfen bana yardımcı olur musunuz önerileriniz benim için önemli.
Ben kimseden yardım istemem neden biliyor musun bir gün çıkıpta yüzüme vuramasınlar diye

Anneni de küçük düşürürsün

Çalış kendin al

Karisina luks araba alacak kadar zengin bir babam olsa hicte aman beni istemeyi istemem moduna girip elimi cekmem. Manevi beklentim olmaz ama tutarim bi avukat acarim dava alirim hakkim olan parayi.

Ne nafaka ne bisey vermiyor anladigim kadariyla. Eger universite vs okuyorsaniz 18 yasini gecseniz bile evlenmediginiz surece size maddi yardim yapmak zorunda.

Yalniz geri kalan ay sahipsizim ay arkamda bi erkek bile yok ezigim muhabbetiniz cok tirt. Herseyden once sizi bu zamana kadar buyuten kapi gibi annenize haksizlik.
İyi de kizin yasal hakki yokki. Okul bitmis calismaya baslamis. Anne geriye donuk toplu para davasi acmis onu da almis (gerci adam gelirini cok dusuk gosterip onu da minimumdan vermis) En nihayetinde anca adam olur mirasi kalir. Onun disinda neye dava acacak?
Kizinin ameliyatinda yaninda olmayan adam digerine araba al canim çat 200k verir mi bilemiyorum.

Üniversite mezunuyum ve çalışıyorum. Çok zorluklar çektik ama şu an muhtaç değilim. Bakın aylık 280 tl ödediği faturaya ihtiyacım yok. Kendim rahatlıkla ödeyebilirim. Ben benim için bir şey yapmasını istiyorum ve bu haksızlığa dayanamıyorum. Senelerce ondan para alamamış ve hiçbir sonuca ulaşamamış olmak onun hayatının daha iyiye gittiğini görmek beni psikolojik olarak düşürüyor.
Aslında anlıyorum sizi... Babam arkamda durdu bak eksiğimi kapattı, beni seviyor gibi bir şey hissetmek istiyorsunuz. Seviyor.... Maddi birşey değil sevgi isteği aslında. Çok üzgünüm ama sevse böyle olmazdı. Seven baba böyle hiçe saymaz... Müslüman bir adam mı bilmiyorum, din açısından da sana ve kardeşine bakmak zorundaydı. Sonucunda üzülmeyeceksen iste... Kardeşin için nafaka davası olabilir düşünün.

Yani adam sizi babası olarak görmüyor. Artık seninki yüzsüzlük.
yapmayın Allah aşkına.
evet normal değil ama herkesin yaşadıklarını anlamlandırması,tramvası farklı.
belki sadece maddi olarak rahatsız etmek istiyor. belki de ona ihtiyaç duyuyor
bu şekilde de söylememeliyiz bazı şeyleri y
a

İyi de kizin yasal hakki yokki. Okul bitmis calismaya baslamis. Anne geriye donuk toplu para davasi acmis onu da almis (gerci adam gelirini cok dusuk gosterip onu da minimumdan vermis) En nihayetinde anca adam olur mirasi kalir. Onun disinda neye dava acacak?
Kizinin ameliyatinda yaninda olmayan adam digerine araba al canim çat 200k verir mi bilemiyorum.
Valla daha once sirf babasindan nafaka almaya devam etmek icin acikogretim okuyan bir tanidigim vardi. Yolunu bulan buluyor bu ülkede. Universiteyi bitirdiyse kaydolsun ikinci lisans programina aciktan okusun alsin nafakasini.

Oyle saca boyle tarak.

Amacım sizi kırmak değildi, özür dilerim. Babanın yaptığı çok büyük kötülük. Beklentilerin var ama adam yapmıyor, yaklaşmıyor. Ben peşinden gitme, ayaklarının üstünde dur, kendin güçlü ol demek istedim. O adamdan size baba olmaz. İnşallah adam hatasını anlar ve af diler. Size hakkınız olanı verir.
yapmayın Allah aşkına.
evet normal değil ama herkesin yaşadıklarını anlamlandırması,tramvası farklı.
belki sadece maddi olarak rahatsız etmek istiyor. belki de ona ihtiyaç duyuyor
bu şekilde de söylememeliyiz bazı şeyleri y
a
Bakın yukarıda açıklamayı yapıp özür diledim.

Üniversite mezunuyum ve çalışıyorum. Çok zorluklar çektik ama şu an muhtaç değilim. Bakın aylık 280 tl ödediği faturaya ihtiyacım yok. Kendim rahatlıkla ödeyebilirim. Ben benim için bir şey yapmasını istiyorum ve bu haksızlığa dayanamıyorum. Senelerce ondan para alamamış ve hiçbir sonuca ulaşamamış olmak onun hayatının daha iyiye gittiğini görmek beni psikolojik olarak düşürüyor.
Beklentiyi bırak. Senin bir baban yok öldü say. Önce beklentiyi bitir ki canın daha fazla acımasın. Sonraki adımda iste ama duygularını soyutlayarak iste. Verirse verir vermezse düşünmeyeceğim diye iste. Öncelikle bu konuda acı çekmeyi bırakmalısın. Babası olan herkes emin olun sizin hayalini kurduğunuz sevgiyi görmüyor. Bazılarının yokluğu imtihan bazılarının ise varlığı.Farzet ki öldü ve o yabancı biri. Yapabileceğin bir şey varsa yasal olarak yapın ancak duygularını bu konunun üzerinden çektikten sonra yap bunu. Evde konusu sık sık geçiyor mu bilmiyorum ama hayatınızı onsuz odaklayın. Varken yok olması ölmüş olmasından daha zor biliyorum. Size saygı ve özlemle anacağınız bir baba hatırası bile bırakmamış ancak baba figürünü zihninizde siz yok saymayı kabullenmek zorundasınız.Bunu başarınca daha güçlü bir kadın olacaksınız.

Yok böyle boş bir konu.

Yardımcı olunmasını istediğim konuda

Çok teşekkür ederim.
Haklısınız. Yorumların çoğuna bakarak istememe kararı aldım. Zaten bizi düşünse her şey daha farklı olurdu. Numarasını sileceğim hattım onun üzerine olduğu için numaramı da iptal edeceğim ve bir daha mesaj atmayacağım.
Biz normal araba parası istemeyin dedik hakkınızı tabikide arayın bu zamana kadar vermediği nafakayı versin. Mirasından talep et.

2 sene önce evlenmiş. Bir çocuğu oldu mu merak ediyorum ama öğrenebileceğim hiç kimse yok. E devletten biraz baktım sanırım kardeşler artık gözükmüyor bulamadım. Bir çocuğu olursa her şeyi onun üzerine yapar sanırım. Ne diyeyim artık bilemiyorum.

Ya gerçekten bu kadar paraci nasıl olunuyor ? İyi niyet yok burada ya.
Her şeyi onun üzerine yapsa ne yapmasa ne. Annemden kalma arsalar var bırakmak zorunda degil. Dedim ki anne emeklisin bize bir şey yapmak zorunda degilsiin. Git gez toz turlara git. Ya da sadece ablama. Veya abime bıraksa da sorun etmezdim. Babamdan olanları zaten takip etmedim bile. 3 kuruş olsun kendi kazandığım olsun. Size de bu zihniyeti öneririm.

Hayatının iyi gitmesi neden rahatsız eder ki? Yabancı olarak düşünsen... Annene odaklansan.

Çok haklısınız fakat çevremde ne kadar ezilen kadın varsa bakıyorum çoğunlukla arkalarında kimse olmadığı için eziliyorlar.
Babam anneme hep karşıma çıkabilecek bir erkeğiniz bile yok diyordu. Sanırım bu sebepten böyle bir algı oluştu ben de.
Yapı olarak da kendimi hep değersiz hissediyorum. Bir erkek olmadığından değil. Gerçekten yıprandığım için.

Dogdugun ev kaderindir lafini duymusundur. Bu kadinlar genelde 'babalari' tipte arkadas, sevgili veya es sectikleri icin eziliyolar. Bu donguyu kiracak birini bulmak onemli. Birde bulurken narsistlerden uzak durmak lazim. Genelde bu kadinlar narsistlerin aglarina daha kolay dusuyorlar.

Ben hakkım olanı istiyorum ve siz benim yüzsüz olduğumu düşünüyorsunuz. Neden ben yüzsüz oluyorum. Üslubunuz ters ve kırıcı. Psikolojik destek almamı önermişsiniz ruh halimin kötü olduğunu düşünüp bana bu şekilde yaklaşmanız ne kadar doğru?
Babam bizi terk ettiğinde camları olmayan güvenliksiz bir evde kış ayında aylarca yaşadık.
Her şeye uzaktan baktık. Üstüne kardeşim ağır bir kanser ameliyatı geçirdi. 2 sene sonra annemin beynine pıhtı attı. Şu an hayatımızda annem ve kardeşimin devam eden sağlık problemleri ile uğraşıyorum. Ruhen ve bedenen bana muhtaçlar. Ben şu an babamdan para istiyorum ve vermediğinde yüzsüz oluyorum ya peki numaramı değiştireyim bir daha hiç yazmayayım yıllar sonra bana muhtaç olduğunda ona bakayım. Ne anladım bu işten? Bir şekilde siz de gururu bir kenara bırakmışsınız. Maddi olmasa da manen onun yanındasınız. Öyle veya böyle. Yüzsüz diyorsanız pekala yüzsüzüm.
Zorla babalık yaptıramazsınız. O adamı yok sayacaksınız ve duygusallığı bırakmaya çalışacaksınız. Kanser olan kardeşinizi aramamış. Böyle bir adamdan babalık beklemeyin.

Bu mesajı umarım tekrar okur ve anneyseniz eğer pişman olursunuz bunu yazdığınıza

Anne baba çocuklarının her daim arkasında olmalı manevi ya da maddi fark etmez
Ben kötü amacla yazmadım. Özür diledim zaten. Ben babası destek olmamalı demedim. Adam olmak istemiyor zorla nasıl babalık yaptırcaksın.

Arkadaşlar dava açın diyorsunuzda nafaka için nasıl açacaklar konu sahibi ve kardesi bosandiklarinda resitmis 10 yıl olmuş baba gideli en düşük olarak hesaplaşmak yaşlar 28-30 arasi olur üniversite içinde 25 yaş sınırı vardı.

X